ειναι καθαροαιμο λαμπραντορ?


8 Μαϊου 2017
18
4
39
καλησπερα θα ηθελα τη βοηθεια σας η κοπελα τον δινει γιατι μενει σε διαμερισμα και επειδη θα γινει πολυ μεγαλος δεν μπορει να τον κρατησει λεει οτι ειναι καθαροαιμο λαμπραντορ....η γνωμη σας?
 

Attachments









l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
οχι τον εχει μου ειπε οτι και στο βιβλιαριο του γραφει λαμπραντορ....
ναι εγω θα ηθελα ενα λαμπραντορ
Αν θες ημίαιμο σκυλάκι που να έχει κάτι από λαμπραντορ μια χαρά πληρεί τις προϋποθέσεις ο σκύλος της φωτογραφίας. Απαραίτητο για εμένα είναι να μάθεις όχι την καθαροαιμία του αλλά αν τραβάει στη βόλτα, αν είναι φιλικός με ανθρώπους και άλλους σκύλους, αν είναι εκπαιδευμένος στην τουαλέτα και τέτοια θέματα που θα επηρεάσουν την καθημερινότητα σου άμεσα. Το αν είναι καθαρόαιμος δεν νομίζω να σε επηρεάσει σε κάτι. Αν θα σε επηρέαζε θα ήξερες ότι το συγκεκριμένο σκυλάκι δεν είναι καθαρόαιμο και ότι τα καθαρόαιμα κοστίζουν και τα εκτρέφουν εκτροφείς της φυλής.
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Τι σημασία έχει αν είναι καθαρόαιμο? Ειναι κουκλάκι και μοιάζει ! Αν τον χαρίζει και σκέφτεσαι να τον υιοθετήσεις μην σε απασχολεί αυτό.
 
  • Like
Reactions: tryphon13


8 Μαϊου 2017
18
4
39
Αν θες ημίαιμο σκυλάκι που να έχει κάτι από λαμπραντορ μια χαρά πληρεί τις προϋποθέσεις ο σκύλος της φωτογραφίας. Απαραίτητο για εμένα είναι να μάθεις όχι την καθαροαιμία του αλλά αν τραβάει στη βόλτα, αν είναι φιλικός με ανθρώπους και άλλους σκύλους, αν είναι εκπαιδευμένος στην τουαλέτα και τέτοια θέματα που θα επηρεάσουν την καθημερινότητα σου άμεσα. Το αν είναι καθαρόαιμος δεν νομίζω να σε επηρεάσει σε κάτι. Αν θα σε επηρέαζε θα ήξερες ότι το συγκεκριμένο σκυλάκι δεν είναι καθαρόαιμο και ότι τα καθαρόαιμα κοστίζουν και τα εκτρέφουν εκτροφείς της φυλής.
ευχαριστω πολυ....επειδη ειμαι πολυ μακρια δεν τον εχω δει απο κοντα και δεν ξερω λεπτομερειες μονο απο τις φοτο......
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli








dimitrisbass3

Member
25 Φεβρουαρίου 2013
20
75
Δηλαδή η κοπέλα αυτή όταν πήρε το σκύλο που νόμιζε οτι ήταν Labrador δεν ήξερε οτι η συγκεκριμένη ράτσα είναι μεγαλοσωμη.....
Έλεος....

Από κεί και πέρα οτι είπαν οι φίλοι παραπάνω,δώσε προσοχή,στα είπαν όλα...
 


8 Μαϊου 2017
18
4
39
Δηλαδή η κοπέλα αυτή όταν πήρε το σκύλο που νόμιζε οτι ήταν Labrador δεν ήξερε οτι η συγκεκριμένη ράτσα είναι μεγαλοσωμη.....
Έλεος....

Από κεί και πέρα οτι είπαν οι φίλοι παραπάνω,δώσε προσοχή,στα είπαν όλα...
δεν με πειραζει τοσο οτι δεν ειναι καθαροαιμο απλα δεν εχω παρει απαντησεις απο την κοπελα και μου ειναι δυσκολο να κανω τετοιο μεγαλο ταξιδι....ελπιζω να του βρει ενα σπιτι συντομα
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Παντως εαν ενδιαφέρεσαι να υιοθετήσεις ενα λαμπραντόρ, υπάρχουν αρκετά πανέμορφα σκυλάκια με παρόμοια χαρακτηριστικά (ημίαιμα λαμπραντόρ) σε φιλοζωικές και καταφύγια. Ισως μπορέσεις να βρεις κάποιο πιο κοντά σου.
 


8 Μαϊου 2017
18
4
39
Παντως εαν ενδιαφέρεσαι να υιοθετήσεις ενα λαμπραντόρ, υπάρχουν αρκετά πανέμορφα σκυλάκια με παρόμοια χαρακτηριστικά (ημίαιμα λαμπραντόρ) σε φιλοζωικές και καταφύγια. Ισως μπορέσεις να βρεις κάποιο πιο κοντά σου.
ναι αυτο θα κανω....σας ευχαριστω πολυ....
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πάντως είναι κρίμα αλλος ένας σκύλος να βρίσκεται στα αζήτητα επειδή όλοι υιοθετούν χωρίς να σκεφτούν τίποτα όπως η κυρία που χαρίζει το σκυλάκι του θέματος.
 


8 Μαϊου 2017
18
4
39
Πάντως είναι κρίμα αλλος ένας σκύλος να βρίσκεται στα αζήτητα επειδή όλοι υιοθετούν χωρίς να σκεφτούν τίποτα όπως η κυρία που χαρίζει το σκυλάκι του θέματος.
παντως αν ενδιαφερεται καποιος απο αθηνα θα χαρω να βοηθησω φερνοντας τον σε επαφη μαζι της...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
παντως αν ενδιαφερεται καποιος απο αθηνα θα χαρω να βοηθησω φερνοντας τον σε επαφη μαζι της...
Καλή τύχη..Ξέρεις πόσοι λίγοι σκύλοι υιοθετούνται πλέον; Δεν φτάνουν τα σκυλιά των δρόμων έχουμε και αυτά που κάποιοι δίνουν γιατί τα υιοθέτησαν απερίσκεπτα. Για αυτό εσύ υιοθέτησε υπεύθυνα ώστε να μην το μετανοιώσεις ποτέ.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Λαμπραντορ "καθαροαιμο" (οπως το αντιλαμβάνεστε) δεν προκειται ΠΟΤΕ να βρειτε ετσι...
σε εξαιρετικες περιπτωσεις μονο του στυλ ναναι καποιο κακοποιημένο κ να αφαιρεθεί,να πεθάνει ο ιδιοκτήτης του...
τετοια ωραια...
Καθαροαιμο καθαροαιμο με χαρτια κλπ (να μπορούμε κ με καμαρι να το δηλωσουμε) μπορει να βρεθει μονο απο εκτροφέα (οχι κατα δηλωση,κανονικό,επαγγελματια)
Κατι που να ΜΟΙΑΖΕΙ (αλλα να μην εχει να ζηλεψει τιποτα απτο καθαρόαιμο,
μη σου πω θα ειναι κ πιο υγιές) υπαρχουν εκατοντάδες που ψυχοραγουν στους δρομους στα σωματεια!
Αυτα!
Καλη τυχη!
 


Hlias21

Member
9 Απριλίου 2011
6
8
καλησπερα θα ηθελα τη βοηθεια σας η κοπελα τον δινει γιατι μενει σε διαμερισμα και επειδη θα γινει πολυ μεγαλος δεν μπορει να τον κρατησει λεει οτι ειναι καθαροαιμο λαμπραντορ....η γνωμη σας?
Ούτε καν.....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf