ειναι καθαροαιμο λαμπραντορ?




lostresam

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2016
428
422
29
Βασικα ειναι πιο ομορφο απο λαμπ :)
Και το πιο σημαντικο,επειδη σιγουρα εχει κ αλλα στο dna του,μειωνονται οι πιθανοτητες να παρουσιαστει κατι γενετικο.
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Έχω ιδιαίτερη αδυναμία στα labrador !!!
Αυτός ο κούκλος είναι ημίαιμος ! Αλλά τι πειραζει ;; Σημασία έχει να μάθεις τι χαρακτήρας είναι !
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Βασικα ειναι πιο ομορφο απο λαμπ :)
Και το πιο σημαντικο,επειδη σιγουρα εχει κ αλλα στο dna του,μειωνονται οι πιθανοτητες να παρουσιαστει κατι γενετικο.
Οκ, παίρνω πίσω το προηγούμενο ποστ, αυτό παίρνει βραβείο!
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Βασικα ειναι πιο ομορφο απο λαμπ :)
Και το πιο σημαντικο,επειδη σιγουρα εχει κ αλλα στο dna του,μειωνονται οι πιθανοτητες να παρουσιαστει κατι γενετικο.
Τωρα αυτο παλι απο που προκυπτει;;;; Γιατι να μειωνιονται και να μην αυξανονται;;; Μη λεμε οτι να ναι. Αν ηταν ετσι θα λυναμε ολα τα γενετικα προβληματα.
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Νομιζω οτι αυτο που λεει,
μπακαλιστικα μεν,ισχυει δε,
κ συμφωνώ δλδ,
αλλωστε απεξω απέξω το ειπα κ γω σε προηγούμενο ποστ,
ειναι οτι τα ημιαιμα,
τα γνωστα σε ολους μας κοπριτακια ειναι πιο υγιή απο τα καθαροαιμα

http://www.instituteofcaninebiology.org/blog/health-of-purebred-vs-mixed-breed-dogs-the-data

Για ολα φταιμε εμεις οι ανθρωποι,ναι
Ημαστε η μεγαλη πληγη αυτου του κοσμου!
 
  • Like
Reactions: lostresam


PantelisCocker

Well-Known Member
30 Δεκεμβρίου 2016
86
68
41
Λαμπ δεν είναι, αλλά είναι πανέμορφος! Και πεθαίνω με τις αυτούμπες του!
 


lostresam

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2016
428
422
29
Τωρα αυτο παλι απο που προκυπτει;;;; Γιατι να μειωνιονται και να μην αυξανονται;;; Μη λεμε οτι να ναι. Αν ηταν ετσι θα λυναμε ολα τα γενετικα προβληματα.
Δεν ξερω αν το ξερεις,αλλα εχει λυθει με αυτη τη μεθοδο γονιδιακη ασθενεια (κατι με το
ουροποιητικο συστημα)των δαλματιας βαζοντας αιμα απο ποιντερ
Οταν διασταυρονονται 2 φυλες ή μια με εναν κοπρο στη περιπτωση μας, αυτοματως διπλασιαζεται κ η γονιδιακη πισινα.Για αυτο κ τα ημιαιμα ειναι πολυ πιο υγειης απο τα καθαροαιμα
Για να μην αναφερω τον καρκινο και τις δυσπλασιες που θεριζουν τις καθαροαιμες φυλες.
Επειδη καποιοι εχετε καθαροαιμα δεν σημαινει οτι δεν θα επρεπε να αναγνωριζεται το ΧΑΛΙ που εχουν κανταντησει σημερα στο θεμα υγεια.Σε παραπεμπω στο ντοκιμαντερ του bbc "Pedigree Dogs Exposed"
Η μανια του ανθρωπου με συγκεκριμενο "τυπο" και "χαρακτηρα" ερχεται με τιμημα που μακαρι κανεις σκυλος να μην πληρωνε.
 








Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
εδω ειμαι....ο δουκας βρηκε σπιτι στην αθηνα και χαιρομαι που βοηθησα σε αυτο,και εγω ειμαι παλι σε αναζητησει .....
Μπράβο ! Καλότυχος να είναι !!

Εσυ τι ακριβώς ψάχνεις ; Να βοηθήσουμε κ εμείς αν θελεις κ μπορούμε !
 


8 Μαϊου 2017
18
4
39
εγω θελω ενα μεγαλο σκυλο μου αρεσουν λαμπραντορ,ελλ ποιμενικος θελω για μεσα στο σπιτι αλλα εχω και μεγαλο κηπο περιφραγμενο ειμαι εξοχη για να καταλαβετε δεν υπαρχει θεμα χωρου
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
εγω θελω ενα μεγαλο σκυλο μου αρεσουν λαμπραντορ,ελλ ποιμενικος θελω για μεσα στο σπιτι αλλα εχω και μεγαλο κηπο περιφραγμενο ειμαι εξοχη για να καταλαβετε δεν υπαρχει θεμα χωρου
Σε ενδιαφέρει η ηλικία ;
Αν έχεις facebook μπες στις σελιδες Αδέσποτα προς Υιοθεσία , save a greek stray , ΧΑΘΗΚΕ - ΒΡΕΘΗΚΕ -ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ etc ...
Αυτές τις μέρες έχω δει πολλές αναρτήσεις με σκυλάκια που νομίζω θα σου αρέσουν !
 
  • Like
Reactions: medusa


8 Μαϊου 2017
18
4
39
Σε ενδιαφέρει η ηλικία ;
Αν έχεις facebook μπες στις σελιδες Αδέσποτα προς Υιοθεσία , save a greek stray , ΧΑΘΗΚΕ - ΒΡΕΘΗΚΕ -ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ etc ...
Αυτές τις μέρες έχω δει πολλές αναρτήσεις με σκυλάκια που νομίζω θα σου αρέσουν !
θα ηθελα κουταβι για να τον μαθω μεσα στο σπιτι ναι τα κοιταω ολα αυτα καθημερινα .....
 




Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
εγω θελω ενα μεγαλο σκυλο μου αρεσουν λαμπραντορ,ελλ ποιμενικος θελω για μεσα στο σπιτι αλλα εχω και μεγαλο κηπο περιφραγμενο ειμαι εξοχη για να καταλαβετε δεν υπαρχει θεμα χωρου
Κοίτα σκυλιά που σε πλήρη ανάπτυξη θα φτάσουν μαξ 25 κιλά.
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf