ενοίκιο - ιδιοκτήτης σπιτιού


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
εγω ρωτησα την σπιτονοικοκυρα μου πρωτα και το τι θα ελεγαν οι αλλοι δεν με ενοιζε και τοσο!! η δικια μου στην αρχη ξυνησε. της ειπα βεβαια οτι το ειχαμε στο πατρικο μου και θα ερθει για λιγες μερες εδω και οτι ειναι πολυ μικρο. μεχρι σημερα δεν με εχει ρωτησει τιποτα ξανα!!! οι μισοι της πολυκατοικιας τον αγαπανε παρα πολυ και οι αλλοι μισοι απλα δεν μιλανε!
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Οταν εψαχνα σπιτι ειχα τσακωθει με εναν μαλακοπιτουρα ιδιοκτητη που δεν ηθελε σκυλο στο σπιτι. Βεβαια δεν τον αδικώ διοτι υπάρχουν και ανευθυνοι ιδιοκτητες και δεν με ηξερε προσωπικα. Αλλα μιλαμε για μεγαλο μαλακοπιτουρα. Ευτυχως δεν εμπλεξα μαζι του γενικως. Υστερα απο 2 μηνες βρηκα καλυτερο σπιτι και ο ιδιοκτητης λατρευει τα σκυλια.

Απο τη δικη μου εμπειρια παντως απο τα 20 σπιτια που ειχα κοιταξει τοτε, οι μισοι δεν ειχαν προβλημα.
 


ippotis

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
320
0
Λάρισα
Αλλά αν έχεις περίεργους και σου δημιουργήσουν πρόβλημα κάνε τον μ!@#!@#$$κα και λέγε τους οτι δεν εσύ δεν έχεις σκύλο και ας ακούγονται γαυγίσματα απο το δικό σου διαμέρισμα :p αχαχαχαχ
χαχαχαχα.. τι θυμήθηκα τώρα; όπως σε μια διαφήμιση ή έργο (δεν θυμάμαι) που είχε εκπαιδεύσει τον σκύλο του όταν έρχεται ο σπιτονοικοκύρης για τα κοινόχρηστα, να κάθετε άγαλμα στο σαλόνι και να φαίνεται σαν ψεύτικος:p
πάντως σε μια συζήτηση που είχα με έναν γνωστό μου για παρόμοιο θέμα, το μόνο που ξέρω ότι επιτρέπεται είναι ότι οι κάτοικοι της πολυκατοικίας έχουν το δικαίωμα να σου ζητήσουν να δουν το βιβλιάριο υγείας του σκύλου. αν υπάρχει και είναι μέσα γραμμένα όλα τα απαραίτητα εμβόλια, τότε είσαι καλυμμένος βάση νόμου. τώρα αν πέσεις σε κανέναν περίεργο που να μην συμπαθεί τα σκυλιά, αυτό είναι αλλου παπά ευαγγέλιο.
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
διαφήμιση ήταν! Τη θυμάμαι κι εγώ! Λαμπ ή γκλοντεν ήταν νομίζω!
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
lab και μαλιστα διασημο. Ειχε παιξει σε πολλες διαφημισεις και σειρες. Ζει ακομη αλλα ειναι πολυ γερικο.
Ειχα διαβασει ενα αρθρο γι' αυτο σχετικα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
13 χρονών είναι η Λέσλι!
Της Σαντρίνας Βαλάτα το αστεράκι!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.846
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981