εν αναμονη του Ροκυ..


Greg 4.

Member
8 Οκτωβρίου 2013
6
0
καλησπερα σε ολους..σημερα ή αυριο θα γινω πατερας ενος αρσενικου amstaff...:D δε θα σας ζαλισω ακομα με διαφορες ερωτησεις γιατι αρκετα βασικα τα γνωριζω για ενα σκυλο (εχω καποια εμπειρια)..απλως θα ηθελα οποιος εχει ιδιο σκυλο ή γνωριζει για αυτη τη ρατσα,αν μπορει να μου γραψει καποιες γενικες πληροφοριες-αποψεις-γνωμες...ευχαριστω πολυ εκ των προτερων... :)
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Μα γιατι ροκυ? :) . Τι σου εκανε ο μικρος !!! :p
Περα απο τα αστεια , η καλυτερη πηγη πληροφοριας για την φυλη σου ειναι ο εκτροφεας σου !!
 


Greg 4.

Member
8 Οκτωβρίου 2013
6
0
εδω και 4-5 μηνες που το ψαχνω,αυτο το ονομα μου εκατσε και της κοπελας μου..ξερω ειναι πολυ κοινο αλλα ειναι αυτο που λενε αν σου κατσει κατι στο μυαλο δυσκολα αλλαζει.. :D βεβαια μπορει οταν τον δω να μου ρθει κανα αλλο ονομα..ποτε δεν ξερεις.. :D οπως και να χει ευχαριστω φιλε μου που απαντησες..ωραιος ο σκυλος σου... :)
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Καλωσήρθες!

Εφόσον περιμένεις ήδη τον σκύλο σου (με το καλό και να σου ζήσει) κανονικά εσύ θα έπρεπε να μας πεις πως κατέληξες στη φυλή αυτή! :)
 


Greg 4.

Member
8 Οκτωβρίου 2013
6
0
ευχαριστω...εκτος του οτι ειναι αριστος προστατης,αυτο που μου χε κανει μεγαλη εντυπωση,ενας φιλος εχει μια θυληκια,2-3 χρονων αν δεν κανω λαθος και εχει και ενα κοριτσακι 4 χρονων..δε φανταζεσαι ποσο πολυ επαιζαν,ποσο τρυφερη ηταν απεναντι στο παιδι και ποσο πολυ το προστατευε..πηγαινα να παρω αγκαλια την μικρη και τα ματια της ηταν καρφωμενα πανω μου..και μ αρεσει και εμφανισιακα..ελπιζω να σας καλυψα... :D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Αν μας πεις και από που θα το πάρεις, θα μας καλύψεις ακόμη καλύτερα.
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
εχμ...με το συμπάθειο κιόλας βρε Greg 4, αλλά..ο κύριος λόγος που διάλεξες να πάρεις αμσταφ είναι επειδή σου άρεσε ο σκύλος του φίλου σου; :roll: απο πού τον περιμένεις;
 


Greg 4.

Member
8 Οκτωβρίου 2013
6
0
οχι οχι,καμια σχεση..σκυλο ηθελα παντα απλα δεν γινοταν..ακομα και οταν δεν μπορουσα να παρω κοιτουσα,διαβαζα..απλως οταν ειδα τη συγκεκριμενη ρατσα το ψαξα πιο πολυ και ετσι τωρα που εχω τη δυνατοτητα γι αυτο κατεληξα σε amstaff..δεν ειμαι κανενας που παιρνω σκυλο ετσι απλα για να χουμε να λεμε..αλλιως δε θα γινομουν και μελος εδω...το περιμενω απο pet shop εδω κοντα σε μενα..απο κει εχει παρει και η κοπελα μου το boxer της (θυληκο) πριν ενα χρονο και ειναι μια χαρα..τους ξερουμε κιολας..κανενα προβλημα..καποιοι ισως κραξουν που προτιμησα pet shop απο ενα καταφυγιο γιατι εχω διαβασει διαφορα αρθρα για pet shop αλλα πιστευω πως σημασια εχει απο οπου και αν το παρεις,να ξερεις γιατι το παιρνεις και να σαι σωστος..σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας..
 




aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Οχι. Δεν υπαρχει σωστο πετ σοπ. Κατηγορηματικα οχι. Απο παπι μιλς του εξωτερικου φερνουν ολοι κουταβια. Εκτος απο αυτους που λενε οτι εχουν ελληνικα και εννοουν αγγελιες της χ.ε.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
καποιοι ισως κραξουν που προτιμησα pet shop απο ενα καταφυγιο γιατι εχω διαβασει διαφορα αρθρα για pet shop αλλα πιστευω πως σημασια εχει απο οπου και αν το παρεις,να ξερεις γιατι το παιρνεις και να σαι σωστος..σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας..
Δεν συγκρίνουμε καταφύγιο με Pet Shop!

Τα Pet Shops δεν συγκρίνονται με τίποτα. Αρκεί και μόνο να διαβάσεις από που προέρχονται τα ζώα.

Πολύ "επιφανειακός" είσαι. Δεν παίζει ρόλο το να είσαι σωστός και να ξέρεις γιατί το παίρνεις.
Δεν σκέφτηκες ποτέ να μπεις στην διαδικασία να σκεφτείς και να ψάξεις λίγο παραπάνω?

Θα σε παρακαλέσω να ενημερωθείς παραπάνω για το κεφάλαιο "Σκύλος" και το κεφάλαιο "Απόκτηση σκύλου".
Ελπίζω και άλλες επιλογές που αφορούν την ζωή σου να μην τις παίρνεις ελαφρά τη καρδία όπως αυτήν.
Είναι κρίμα...
 


Ojeriza

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2013
217
2
Rion
Greg δυστυχώς άργησες να μας συστηθείς γιατί τώρα θα γνώριζες ήδη και δεν θα έκανες βιαστικές / σπασμωδικές κινήσεις...

Γιατί από Pet ρε αδερφέ?

Τι να πω ρε φίλε εύχομαι να έχει υγεία , να το χαρείς εσύ όσο μπορείς και να είναι καλότυχο.
 




arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Οι συνθήκες που ζουν οι γονείς του κουταβιού που περιμένεις είναι ακριβώς αυτές στις φώτο που έβαλε ο χρήστης Nizinny.......

Λυπάμαι για την επιλογή σου. Όσο υπάρχουν άνθρωποι που παίρνουν σκύλους από pet shops το τεράστιο αυτό πρόβλημα δεν θα εξαλειφθεί ποτέ. Γίνεσαι συνένοχος στο ''έγκλημα''...

Εύχομαι να έχει καλή ζωή ο μικρός.
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
δεν ειμαι κανενας που παιρνω σκυλο ετσι απλα για να χουμε να λεμε..αλλιως δε θα γινομουν και μελος εδω...το περιμενω απο pet shop εδω κοντα σε μενα...
Το παραπάνω δεν υπάρχει σαν πρόταση....
Αν παίρνεις σκύλο από Pet Shop, να χουμε να λέμε είσαι.....
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
greg πιστεψε οσα λενε στο φορουμ.
να σα προφυλαξουν απο ενα τεραστιο λαθος θελουν! ακυρωσε το οσο ειναι καιρος!!
 


underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
γιατί να θες να υποστηρίξεις τη βιομηχανία παραγωγής/κακοποίησης σκύλων?
μπορείς να μου πεις ένα λόγο?
 






Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Εγω ρε παιδια δεν καταλαβαινω ενα πραγμα.Καποιοι νοιωθουν την αναγκη να παρουσιασουν το σκυλακι τους και να μαθουν καποια πραγματα για την φυλη,την εκπαιδευση του και γενικα για την συμβιωση μαζι του.Αυτο το κανουν ομως αφου ηδη το πηρανε στο σπιτι τους...Τοσο δυσκολο ειναι να το σκεφτουν προτου το παρουν?Ετσι ωστε να ειναι καλυτερα προετοιμασμενοι ?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981