επιλογη φυλης για φυλαξη






teo old english mastiff

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2010
84
106
xios
παιδια και ο δικος μου θηριο ειναι...να τον στειλω?
μονο που θα γεινει ο καλιτερος φιλος με τους κλεφτες...
 




superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
να απαντησω στο ερωτημα σου φιλε μου.αν θες ενα σκυλο που να τον εχεις στην αποθηκη παρατημενο μερα νυχτα για να στη φυλαει κανεις δε θα σου προτεινει καμια.οπως σου πανε παρε συναγερμο.τι περιμενεις?να πιασει τους κλεφτες αμα μπουνε???το μονο που θα εχεις καταφερει ειναι να εχεις ενα διστυχισμενο,ταλαιπωρημενο και αν μπουν κλεφτες νεκρο σκυλο απλα.τουλαχιστον απο τα λεγομενα σου αυο φαινετε.εγω εχω σκυλο ρατσας φυλαξης που εχει γινει περιστατικο που εχει κυνηγησει τους κλεφτες αλλα αν ητανε καποιο αλλο περιστατικο και πιο μελετημενη η αποπειρα δεν θα χα σκυλο ισως τωρα.επισης εχω σκυλο 7 κιλων που κανει ακριβως την ιδια δουλεια.ο σκυλος μπορει να σε προστατεψει περισσοτερο σαν σωματοφυλακας που σημαινει οτι πρεπει να σε μαζι του που απο οτι καταλαβα δεν ειναι αυτος ο σκοπος σου.το λοιπον απλα σου λεω μη παρεις σκυλο καλο θα κανεις και στους δυο σας.αν τωρα ειναι κατι διαφορετικο τοτε πολυ ευχαριστως ολη να βοηθησουμε.
υγ.καλυτερος σκυλος φυλακας ειναι αυτος που κοιμαται διπλα σου....
φιλικα.
 




valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
να απαντησω στο ερωτημα σου φιλε μου.αν θες ενα σκυλο που να τον εχεις στην αποθηκη παρατημενο μερα νυχτα για να στη φυλαει κανεις δε θα σου προτεινει καμια.οπως σου πανε παρε συναγερμο.τι περιμενεις?να πιασει τους κλεφτες αμα μπουνε???το μονο που θα εχεις καταφερει ειναι να εχεις ενα διστυχισμενο,ταλαιπωρημενο και αν μπουν κλεφτες νεκρο σκυλο απλα.τουλαχιστον απο τα λεγομενα σου αυο φαινετε.εγω εχω σκυλο ρατσας φυλαξης που εχει γινει περιστατικο που εχει κυνηγησει τους κλεφτες αλλα αν ητανε καποιο αλλο περιστατικο και πιο μελετημενη η αποπειρα δεν θα χα σκυλο ισως τωρα.επισης εχω σκυλο 7 κιλων που κανει ακριβως την ιδια δουλεια.ο σκυλος μπορει να σε προστατεψει περισσοτερο σαν σωματοφυλακας που σημαινει οτι πρεπει να σε μαζι του που απο οτι καταλαβα δεν ειναι αυτος ο σκοπος σου.το λοιπον απλα σου λεω μη παρεις σκυλο καλο θα κανεις και στους δυο σας.αν τωρα ειναι κατι διαφορετικο τοτε πολυ ευχαριστως ολη να βοηθησουμε.
υγ.καλυτερος σκυλος φυλακας ειναι αυτος που κοιμαται διπλα σου....
φιλικα.
Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο, τα ειπες ολα!
 




kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
@vergilakos

λυπαμαι οταν διαβαζω τετοιες αποψεις, καταρχην ετσι κι αλλιως δεν ακουει πολλα απο δω αφου ειναι ολα γραπτα, επισης εχεις ιδεα τι παει να πει καλα εκπαιδευμενο σκυλι φυλαξης και τι εμπειρια χρειαζεται απο τον ιδιοκτητη του; καπως ετσι με αυτες τις αποψεις ξεφτιλιστηκαν τα ροτ και οι γερμανικοι ποιμενικοι στη χωρα μας
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981