η ηρα μου ειναι 14ετων...nina***


nina***

Member
11 Ιουνίου 2009
16
0
43
Καλημερα....η ηρα μου ειναι 14ετων ενω μεχρι τη κυριακη το μεσημερι ηταν μια χαρα και υγειεστατη απο κυριακη απογευμα δεν ετρωγε ουτε επινε νερο..με το ζορι σηκωθηκε τη δευτερα το απογευμα τρικλιζοντας...αυτη τη στιγμη την εχω σπιτι με ορο και η γιατρος της δε μπορει να βγαλει πορισμα στο τι εχει..παρα τις εξετασεις αιματος που τις εγιναν..βγηκε αρνιτικη στο καλαζαρ και την ερλιχιωση..αλλα εχει πολυ χαμηλα αιμοπεταλια και ανεβασμενα τα λευκα της...εχει αρκετα συμπτωματα ερλιχιωσης..υπαρχει περιπτωση να εχει ερλιχιωση και απλα να βγηκε αρνιτικη στην εξεταση????τη γιατρο αυτη δε τη ξερω σα γιατρο ομως μπορω να τησ πω ευχαριστω γιατι ηταν η μοναδικη που δεχτηκε να κανει επισκεψη στο σπιτι να την εξετασει..
 


kat201161

Well-Known Member
5 Μαϊου 2009
436
7
ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΘΗΝΑ
Δεν ξέρω να σε βοηθήσω για το πρόβλημα υγείας της ΄Ηρας καλή μου, και μακάρι να πάνε όλα καλά και να συνέλθει. Μιά και το λες όμως, να επαναλάβω αυτό που έχω ξαναπεί για τους γιατρούς...Η διαθεσιμότητα είναι πολύ σοβαρό κριτήριο προτίμησης! Αλίμονο αν καιγόμαστε εκείνη την ώρα που έχουμε το πρόβλημα και τη στεναχώρια μας, συν την άγνοια και τις όποιες (ενδεχόμενα) ενοχές μας (κάτι δεν προσέξαμε, κάτι δεν προλάβαμε) και ο κάθε "ειδήμων" που έχουμε χρυσοπληρώσει κατά καιρούς¨"δεν προλαβαίνει" ή "δεν επισκέπτεται κατ΄οίκον":mad:
Ο κτηνίατρος που έχω, με αυτή τη συμφωνία επελέγη και έρχεται στο σπίτι πάντα.Και το κινητό του δεν το κλείνει ποτέ. Και ξέρω πότε θα φύγει διακοπές όπου θα μου αφήσει τηλέφωνο αντικαταστάτη (τον έχω δύο μήνες τον σκυλάκο μου).΄Οπως ακριβώς και ο παιδίατρός μου που μπαίνει δεκατρία χρόνια μέσα στο σπίτι μου!
Κόστος επίσκεψης κατ΄οίκον, 30 ευρώ!
 


nina***

Member
11 Ιουνίου 2009
16
0
43
Δυστυχως ο γιατρος που τη παρακολουθουσε ενω του εξηγουσα τη σοβαροτηττα της καταστασης τησ Ηρας, μου ειπε οτι δεν μπορει να καταλαβει την επικυνδινοτητα της καταστασης της και δε κανει ιατρειο γιατι ηταν του αγ.πνευματος και την επομενη που τον καλεσα μου ειπε να στειλει καποιον δικο του ανθρωπο να παρει την Ηρα να την παει στο ιατρειο του και αν δεν ειναι συνεργασιμη να της κανει ευθανασια...ειναι λιγο επιθετικη δε λεω αλλα οχι ετσι χωρις να την εξετασει και επειδη ειναι μεγαλη σε ηλικια να προτεινει κατι τετοιο...παρακαλουσα οποιον γιατρο εβρισκα να ερθει σπιτι να τη δει...και η γιατρος που ηρθε τη πλησιασε της εβαλε φιμοτρο και τη πηρα αγκαλια προκειμενου να την παμε στο ιατρειο να της παρει αιμα...και σημερα ηρθε σπιτι για να της κανει μια ενεση αντιβιωσης......γιατι ειναι πολυ ταλαιπωρημενη για να μετακινηθει...απλα απογοητευτικα απο πολλους γαιτρους κυριως απο αυτον που τη παρακολουθουσε...2 σκυλακια εχς και του τα παω εκει τον εχω χρυσοπληρωσει και τωρα που τον ειχα αναγκη ηταν απων!!!
 


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Να ναι καλα η κοπελια που σε βοηθησε αλλα να εισαι εσυ , ετοιμη για ολα , ειναι 14 ετων , ειναι αρκετα μεγαλη .... Υπομονη και ο χρονος θα δειξει!
 


nina***

Member
11 Ιουνίου 2009
16
0
43
Ευχαριστω πολυ!!!!!!ειναι δυνατη η Ηρα και δεχεται παρα πολυ αγαπη..για να μας εγκαταλειψει τοσο ευκολα....Μακαρι να πανε ολα καλα...Ευχαριστω και παλι...
 


aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
αν ο οργανισμος ειναι σε ανοσοκαταστολη μπορει να ειναι στα τελευταια σταδια της ερλιχριωσης και να μην φαινεται στην εξεταση.
εγω το ιδιο εχω παθει με γατα με λευχαιμια και ειτζ,πριν 2 χρονια βγηκε θετικη και στα 2 και τωρα φαινεται αρνητικη και στα 2 και ο κτηνιατρος ειπε οτι ειναι σε ανοσοκαταστολη.
 


nina***

Member
11 Ιουνίου 2009
16
0
43
Ειμαι ετοιμη για ολα απο τη δευτερα..απλα κανω τα παντα και δε θελω να βασανιζεται ..αν ειναι να φυγει θελω να φυγει αξιοπρεπως και ευτυχισμενη οπως εζησε ολο τα χρονια της μεχρι τωρα!!!!
 


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Δεν εκρινουν αντισοματα και δεν ανιχνευονται απο την εξεταση!!! ( DR,HOUSE)
Aγγελικη , εζησα τελικα η γατα;;; την κακομοιρα!!!
 




aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
ανοσοκαταστολη ειναι οταν ο οργανισμος ειναι στα τελευταια του και δεν εχει αντισωματα πια και ετσι δεν φαινεται στην εξεταση.
η γατα ακομη ζει και βασιλευει ,ειναι ετσι 8 χρονια,απιστευτο ολοι λενε.:)
ειναι η τριτη απο τα αριστερα.
 


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Η μαυρουλα ;; Γουτσου ειναι , εγω που δεν συμπαθω τις γατες, αυτη ειναι κουκλα!!! Σορρυ για το οφ τοπικ αλλα ειναι θαυμα !(και ιατρικο) !
 


nina***

Member
11 Ιουνίου 2009
16
0
43
Μπραβο στη μικρη!!!!!!!!!!!!και ειναι και κουκλααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!να σας πω αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εχει πυρετο βλενες στα ματια ρυση απο τη μυτη και μονο 45 χιλιαδες αιμοπεταλια..και λευκα 21 χιλιαδες...με την αντιβιωση που ειναι ευρεου φασματος ειναι καπως καλυτερα...παντως αγγελικη μου εδωσες κουραγιο με τη μικρη σου....
 




kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
αν ο οργανισμος ειναι σε ανοσοκαταστολη μπορει να ειναι στα τελευταια σταδια της ερλιχριωσης και να μην φαινεται στην εξεταση.
Ακριβώς!!! Είναι η πρώτη φορά που της έκανες την εξέταση για ερλίχεια? (Πολλοί από μας κάνουν εξέταση κάθε έξι μήνες για καλααζαρ και ερίχεια). Αν όχι, τι έδειξε η προηγούμενη?
 


nina***

Member
11 Ιουνίου 2009
16
0
43
ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!σε εσενα και στη γατουλα σου θελω να πω Συγχαρητηρια και μπραβοοο!!!!!!!!!!!!!
 


nina***

Member
11 Ιουνίου 2009
16
0
43
Ειναι η πρωτη φορα που εκανα αυτη την εξεταση...τον οκτωβριο της ειχα κανει τις τελευταιες εξετασεις αιματος που μου ειπε ο γιατρος που τη παρακαλουθουσε για να δουμε πως ειναι προκειμενου να κανει μαι εγχειρηση καποιων ογκων που ειχε στο στηθος και την εδειξαν υγειεστατη..απο τις εξετασεις που τησ εκανα αν κατι δε πηγαινε καλα δε θα ειχα καποιο στοιχειο να με παραπεμψει σε παιρεταιρω εξετασεις?
 


aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
ειναι πολυ διαστημα απο τον οκτωβρη για να φανει.
μπορει να ηταν στην αρχη και να μην φαινοταν ακομη...τι να πω.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
ειναι πολυ διαστημα απο τον οκτωβρη για να φανει.
μπορει να ηταν στην αρχη και να μην φαινοταν ακομη...τι να πω.
Αποκλείεται να έχει φτάσει σε τελικό στάδιο από τον οκτώβρη!! θέλει πολύ περισσότερο διάστημα για να εξελιχθεί η αρρώστια. Θα έβλεπες πρόβλημα στα αιματολογικά της τον Οκτώβρη σίγουρα...... δεν είναι ξαφνική αρρώστια η ερλιχίωση..... αλλο πράγμα θα είναι.
 


nina***

Member
11 Ιουνίου 2009
16
0
43
τι να πω δε ξερω παντως σας ευχαριστω ολους γαι το ενδιαφερον σας......!!!!!!!!!!!!!!
 


aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
Αποκλείεται να έχει φτάσει σε τελικό στάδιο από τον οκτώβρη!! θέλει πολύ περισσότερο διάστημα για να εξελιχθεί η αρρώστια. Θα έβλεπες πρόβλημα στα αιματολογικά της τον Οκτώβρη σίγουρα...... δεν είναι ξαφνική αρρώστια η ερλιχίωση..... αλλο πράγμα θα είναι.
γιατι ? 8 μηνες λιγο ειναι?
πιστευω ειναι και αναλογα τον οργανισμο