καλησπερα!!!


ccel

Member
25 Φεβρουαρίου 2010
7
0
Γεια σας...ειμαι η ελενα και ειμαι καινουρια εδω...κ εγω κ το μικρο μου φιλαρακι...ο Βruno.
O Βruno ειναι 2 μηνων και ειναι ενα πανεμορφο(για εμενα τουλαχιστον) cane corso.
Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει και καποιος απο εδω ωστε να μπορεσω να μαθω κ καποια πραγματα παραπανω απο καποιον που εχει ζησει με εναν τετοιο σκυλο.βεβαια ο καθε σκυλος ειναι διαφορετικος αλλα....
Μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα μαζι του..σε κανενα θεμα.πανεξυπνος κ μαθαινει γρηγορα.
Αυτα προς το παρον.ευχαριστω που διαβασατε την μικρη μου ιστορια.:)
 














GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
καλως ήλθατε...
ξεκινας σιγουρα κα αμεσα κοινωνικοποιηση με τα παντα.....
ανθρωπους ζωα σκυλια ειδικα...
σιγουρα θα βρεθει καποιος που ξερει περισσοτερα...:D:D:D
 










mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ελενα καλώς ήρθες. Εχω έναν φίλο με έναν τέτοιο μπουνταλά, τον Kayo. Θα προσπαθήσω να το πείσω να εγγραφεί στο φόρουμ για να ανταλλάσετε εμπειρίες από τα μπουλντοζάκια σας :)
 


ccel

Member
25 Φεβρουαρίου 2010
7
0
Παιδια σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για το θερμο σας καλωσορισμα...θα βαλω καποια στιγμη και φωτογραφιες(οταν κατσει να τον βγαλω,ειναι κ μαυρος κ δεν φαινεται)...
Εννοειται πως η κοινωνικοποιηση εχει αρχισει ηδη αλλα οχι ακομα με αλλα ζωα γιατι μου ειπαν οτι ειναι μικρος ακομα...
Με τους ανθρωπους καλα τα παει ειναι αρκετα παιχνιδιαρης αλλα υπαρχουν φορες που με τρομαζει γιατι γινεται λιγο επιθετικος κ δεν με ακουει καθολου οταν του λεω να σταματησει να κανει κατι το οποιο δεν πρεπει...αλλα μονο οταν παιζει με ''γραφει''...δεν ξερω...παντως προσπαθω παρα πολυ κ φαινεται εξυπνος...το θεμα της τουαλετας το ''εμαθε'' σε μια εβδομαδα..αλλα ειναι αρκετα μικρος για να ειμαι κ απολυτα σιγουρη οτι το εχει μαθει πραγματικα...
 


ccel

Member
25 Φεβρουαρίου 2010
7
0
Ελενα καλώς ήρθες. Εχω έναν φίλο με έναν τέτοιο μπουνταλά, τον Kayo. Θα προσπαθήσω να το πείσω να εγγραφεί στο φόρουμ για να ανταλλάσετε εμπειρίες από τα μπουλντοζάκια σας :)
Σε ευχαριστω πολυ...:)
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Μην σε πιανει πανικος!

Κουταβι ειναι και θα ορμηξει σαν αμπνταλικο και θα δαγκωσει και ΦΥΣΙΚΑ θα σε γραψει γιατι εκεινη την ωρα εχει καλυτερα πραγματα να κανει απο το να σε ακουσει:D!

Εσυ αυτο που ειναι να κανεις ομως θα το κανεις!

Θα επιπληττεις συμπεριφορες που σε ενοχλουν και θα επιβραβευεις συμπεριφορες που θελεις να ακολουθει!

Ανενδοτη,σταθερη και δικαιη!Μονο ετσι θα κερδισεις σιγα σιγα τον σεβασμο του!

Μην απογοητευεσαι αν το μαλωνεις η τον διορθωνεις και αυτος και παλι δεν σε ακουει!Το μηνυμα που ειναι να το παρει θα το παρει καποια στιγμη αν εσυ εισαι σταθερη!

Υπομονη!
 


ccel

Member
25 Φεβρουαρίου 2010
7
0
Στελιο σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου.τα περισσοτερα τα κανω...ειμαι δικαιη κ σταθερη σε αυτα που προσπαθω να του μαθω...απλα θελω το καλυτερο για αυτον κ να ειναι τρισευτυχισμενος:p...
Σημερα μου κραταει μουτρα κ ενω με ακουει δεν ερχεται να τον παρω αγκαλια γιατι του φωναξα πολυ το πρωι που ετρωγε τα παντα στο σπιτι...αλλα το βραδυ μολις παμε για υπνο το ξερω οτι δεν θα αντεξει μακρια μου...χαχαχα:)
 






Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
cane corso και μου ξεφυγες μεχρι τωρα ;

να τον χαιρεσαι

γιατι δεν ρωτας τον εκτροφεα του μικρου να σου λυσει τα προβληματα ;

πες μας τα ολα απο την συμβιωση σου μαζι του :D