καλως σας βρηκα!


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
θα μπορουσε καποιος να μου πει αν γνωριζει τι ρατσα ειναι η μικρη μου? την βρηκα στο δρομο και αποφασισα να τη βοηθησω (θεραπευσω) και να τη κρατησω..οι φωτο με τα μαλλια ειναι οπως την βρηκα, οι υπολοιπες μετα το ξυρισμα του κτηνιατρου..
καλημέρα...
καταρχάς ένα μεγάλο μπράβο που το μάζεψες από τον δρόμο κι εύχομαι να γίνει γρήγορα καλά και να έχετε πολλές όμορφες στιγμές.
επίσημα, δεν υπάρχει "ράτσα" αν ο σκύλος δεν έχει χαρτιά (pedigree), αλλά όταν ειναι και εμφανισιακά ημίαιμος είναι ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα οπότε μπορούμε μόνο υποθεσεις να κάνουμε τι περίπου μπορεί να έχει μέσα. εγώ βλέπω κάτι γκριφονοκανισομαλτεζοειδές, μοιάζει μάλιστα με τη μεγάλη μου σκύλα που κι αυτή είναι υιοθετημένη απο τον δρόμο.
μπορεί να έχει κι από άλλες φυλές.
επίσης, αυτό το θέμα είναι του μέλους @sake οπότε αν θέλεις άνοιξε ένα καινούργιο για το σκυλάκι σου. :)
 


Allendog

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2017
156
703
33
@Eroe τέλος του μήνα θα πάω από εκεί, να φτιάξω πράγματα για τους δικούς μου. Είναι κοντά στο πατρικό μου... Αν θες κάτι πες μου συγκεκριμενες διαστάσεις κτλπ. Να ρωτήσω...
 
  • Like
Reactions: Eroe


Melissa93

Member
22 Μαρτίου 2018
11
13
καλημέρα...
καταρχάς ένα μεγάλο μπράβο που το μάζεψες από τον δρόμο κι εύχομαι να γίνει γρήγορα καλά και να έχετε πολλές όμορφες στιγμές.
επίσημα, δεν υπάρχει "ράτσα" αν ο σκύλος δεν έχει χαρτιά (pedigree), αλλά όταν ειναι και εμφανισιακά ημίαιμος είναι ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα οπότε μπορούμε μόνο υποθεσεις να κάνουμε τι περίπου μπορεί να έχει μέσα. εγώ βλέπω κάτι γκριφονοκανισομαλτεζοειδές, μοιάζει μάλιστα με τη μεγάλη μου σκύλα που κι αυτή είναι υιοθετημένη απο τον δρόμο.
μπορεί να έχει κι από άλλες φυλές.
επίσης, αυτό το θέμα είναι του μέλους @sake οπότε αν θέλεις άνοιξε ένα καινούργιο για το σκυλάκι σου. :)


Καλησπερα και σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!! επειδη ειμαι καινουρια στο forum, δεν γνωριζω πως μπορω να ανοιξω ενα θεμα συζητησης ωτε να μου πουν και αλλοι τη γνωμη τους..μπορεις να με βοηθησεις καπως?
 




Melissa93

Member
22 Μαρτίου 2018
11
13
@admin μπορούμε να μεταφέρουμε τις ερωτήσεις της @Melissa93 και τα σχετικα ποστ σε καινούργιο μίτο;

@Allendog σ'ευχαριστώ! Θα τον μετρήσω και θα σου στειλω μνμ :)


Νομίζω ότι το βρήκα.. το έβαλα στα γενικά θέματα! σε ευχαριστώ!
 
  • Like
Reactions: Eroe


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Μετα από 10 χλμ+ περπατημα-τρεξιμο στο βουνό μας βγήκε λίγο η γλώσσα αλλά δεν υπάρχει τίποτα πιο όμορφο από βόλτα με το σκύλο σου πανω στα βουνά

IMG_20180329_211208.jpg IMG_20180329_185858.jpg
 




vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
έχει γίνει πολύ όμορφος ,
νομίζω ότι είναι καιρός α βγάλεις την φώτο απο το προφίλ σου που είναι τραβηγμένη από την άχαρη ηλικία του και να βάλεις μια καινούργια :)
 
  • Like
Reactions: vrmode and sake


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
@vek εχει γινει ο ατιμος :D θα σας ταραξω στις φωτο παντως απο τις εξορμησεις μα :D

@vrmode παρακολουθω με μεγαλη προσοχη το θεμα αλλα θελω περισσοτερη ενταση για να μπω στο παιχνιδι :D
 
  • Like
Reactions: vek


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
ε ενταξει ανεβαζετε ολοι φωτο ! ζηλευει ο tyson !
καταρχην εχουμε μπει στην εποχη που βγαινουμε βολτα και πολλοι αλλαζουν πεζοδρομιο λες και εχω βγαλει εξω το τερας ! αλλοι τον θαυμαζουν(εκει το χαμογελο μου φτανει μεχρι τα αυτια :D :D )

ενα παιδακι 5 χρονων περιπου ,προχθες μας ειδε και φωναζε στη γιαγια του ενα πιτμπουλ ενα πιτμπουλ με ολο χαρα και ρωτησε τη γιαγια του να το χαιδεψei και του ειπε οχι δαγκωνουν αυτα :D
ειναι ειλικρινα πολυ αστειο γιατι ο τυσον δεν εχει βγαλει επιθετικοτητα ποτε σε κανεναν και ουτε καν εχει γρυλισει σε κανεναν(εκτος απο τους 2 θειους μου xaaxax)

καναμε το εμβολιο μας προχθες (αυτο που κανουμε 1 φορα το χρονο),ειμαστε 31.5 σε κιλα

κοιταξτε πως εχει γινει το τουμπανακι μου :D

tyson!!!!.png

29791876_10214700487958406_869950144110395392_o.jpg 29792878_10214700490438468_877881922208923648_o.jpg
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
E μα πας κι εσύ και του φοράς τα badass στηθόλουρα και δεν θέλεις να φοβούνται η γιαγιάδες. Έτσι βγαίνουν οι ρετσινιές. Βάλτου κάτι χαριτωμένο με πουά να δεις για πότε θα αλλάξουν γνώμη.
 












sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Χαχαχα ξέρω που τον πάω...μακριά από περίεργα Ματια και κοτσους :)
Πάντως γουστάρει τρελα !! Απλά θέλει κάτι πιο βαρυ πλεον, του βάζω πέτρες μέσα αλλά δίνει ένα σπριντ λες και δν έχει βάρος πίσω τού και τις πετάει από μέσα
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Χαχαχα ξέρω που τον πάω...μακριά από περίεργα Ματια και κοτσους :)
Πάντως γουστάρει τρελα !! Απλά θέλει κάτι πιο βαρυ πλεον, του βάζω πέτρες μέσα αλλά δίνει ένα σπριντ λες και δν έχει βάρος πίσω τού και τις πετάει από μέσα
Μου έχουν βάλει καυγά γιατί έβαζα το τέρας να πηδάει πάνω από εμπόδιο 20 εκατοστών περίπου για να πιάσει το μπαλάκι. Σε φάση που μόλις βαρέθηκε απλά το περνούσε περπατώντας. Για αυτό άμα πετύχεις κανένα να σε κοιτάει περίεργα... Run Forest run! :p

Πέραν της πλάκας, πρόσεχε από τον ενθουσιασμό το δικό σου και του μικρού μην αυξήσεις απότομα το βάρος και του δημιουργήσεις κανένα θέμα στη σπονδυλική. Μη βιάζεσαι γιατί νομίζω πρόσφατα το ξεκίνησες. Αγάλι αγάλι και του χρόνου θα είναι φέτες ο κεφάλας. :)

Μπράβο σου που ασχολείσαι τόσο. Να τον χαίρεσαι!
 


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
@Elrandir Χαχαχ αν μου πουν τίποτα αυτοί θα πρεπει να τρέξουν :)

Η αλήθεια είναι ότι ξεκινήσαμε πρόσφατα αλλά είναι μικρή ρόδα... Τύπου ceicento..
πριν λιγο τελειωσαμε και την δευτερη προπονηση, του κανω για 20-25 λεπτα περπατημα-τζοκινγκ 3 φορες τη βδομαδα για αρχη! παρε και μια σημερινη απο το χοντρο κεφαλα !

31253046_10214841259837615_9165584033571143680_n.jpg
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU