κολησαμε τσιχλα!!!!!!!!!!!!


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
δεν ειναι νεος ιος,μην τρομαζετε!!!!ξερει κανεις πως βγαινει η μπιγκ μπαμπλ(χαχα) απο την τριχα????πρεπει να ξυριστει το σημειο η υπαρχει αλλος τροπος?γμτ....:(
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Χαχαχαχα ρε Λαυρεντη!! Μηπως κανει και φουσκες ο Καπο???
Δε εχω ιδεα πως βγαινει...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Δεν δοκιμάζεις με ένα μικρό ψαλιδάκι, να κόψεις τις τρίχες σιγά-σιγά;
'Η βάλτον στην κατάψυξη. Εχω ακούσει ότι άμα κοκαλλώσει η τσιχλίτσα βγαίνει εύκολα...:D
 


kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
χαχαχαχα
Στα παιδιά μου έτυχε κάνα δύο φορές βγαίνει αλλα λίγο δύσκολα με λίγο λάδακι και προσεκτικά.
χαχαχα
 






lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
xaxaxa!!!!!!στην καταψυξη λεει!κανει κ φουσκες αμαλια,στο τσακ τον προλαβα μην τον παρει ο αερας κ σπασει κ αυτος το ρεκορ ταξιδιου με μπαλονια!νικο ειναι στο πισω ποδι,καμια 15 εκατοστα πανω απο την πατουσα.με λαδι πως βγαινει κιαρα?την βρεχω?
 


kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
Το ρίχνεις στην τσίχλά και πόλυ προσεκτικά αφού μαλακώσει την τράβας προς τα πάνω για να μην άπλωσει.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
φφφ....αν τον πηγαινα στον παλιο μου κτηνιατρο θα μου εδινε χαπια....χαχαχαχαχα!!!!!!δοκημαζω με λαδι κ σας ενημερωνω.αν αργησω,παρτε τηλεφωνο 166,100,199,255,378 κ τζοκερ το 5...χεχεχε!!!!παρτε τους ολους!!!!
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Παρε παγκακια και βαλτα πανω στην τσιχλα!
Αμα μπορεις να σηκωσεις την τριχα ακρετα- παρε δυο παγκακια και βαλε την τριχα με την τσιχλα αναμεσα, μεχρι να παγοσει και μετα λογικα πρεπει να σπαει και να βγαινει ευκολα (το κολπο της καταψηξης που αναφερεται πιο πανω!) .
 


giannis

Well-Known Member
1 Μαϊου 2009
81
0
εμενα η δικια μου περυσι κολησε στα μουστακια και επαθα σοκ γιατι αν τις τα εκοβα εχανε και την ταυτοτητα της.
τελικα τα καταφερα σιγα σιγα και προσεκτικα να την αφαιρεσω με καθαρη βενζινη.
εκανε καλη δουλεια,αλλα δεν την αφησα να ερθει σε επαφη με το δερμα γιατι δεν ξερω αν κανει κακο.
δεν αφηνει καταλοιπα παντος και δεν εδειξε να την ενοχλει.
στο κατω κατω και εμας καποτε μας εβαζαν οι μαναδες μας πετρελαιο στο κεφαλι για τις ψειρες:)))
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
παιδια βγηκε με λαδακι κ μια πολυ ψιλη χτενουλα που εχω!!!!ευχαριστω παρα παρα πολυ!την ποτησα με το λαδι κ μετα περασα απο κατω την χτενα κ ετσι λιγο λιγο βγηκε.βεβαια σε μικρο σκυλακι σιγουρα θα πονεσει αυτος ο τροπος.ευτυχως ο μικρος δεν εκαψε κανενα καρφι.καθοταν σαν να τον χαιδευα!ευχαριστω κ παλι!
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Κολήσαμε κι εμείς τσίχλα σήμερα. Το πήρα χαμπάρι μόλις είδα ότι σταμάταγε και έγλυφε το πόδι της, σκέφτηκα ότι μπήκε κανα αγκαθι πάλι αλλά δυστηχώς... είχε κολήσει και χώμα πάνω.
Μόλις γυρίσαμε σπίτι βουτάω το πόδι σε νερό και αρχίζω το μασάζ να βγει. Μετά με υπομονή ψαλιδάκι κόβω όλες της τρίχες στην πατούσα της (είχα 3-4μήνες να τα κόψω οπότε είχε μπόλικα). Μετά πήρα λίγα παγάκια που προτείνατε και προσπάθησα να βγάλω το λίγο που είχε μείνει στης ρίζες (?), μετά έκανα και με λαδάκι (το οποίο βοήθησε περισσότερο απο όλα)
Έφυγαν τα πολλά αλλά έμεινε πολύ πολύ πολύ λίγο στην πατούσα (συγκεκριμένα στο σημείο που ξεκινάει η τρίχα του δακτύλου της πατούσας). Με το μάτι δεν φαίνεται αλλά αν το ψάξεις λίγο με το χέρι νιώθεις λίγη τσίχνα στο μέγεθος του ρυζιού (ουάου ε? :) )Αν το αφήσω θα φύγει απο μόνο του ή πρέπει να ξαναπροσπαθήσω?
 




BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Θα ξαναδοκιμάσω το βραδάκυ
Χτένα δεν μπορώ να δοκιμάσω γιατί εκει που λέω η τρίχα είναι το πολύ 1mm :)
 




kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
κι εμένα είχε κάτσει σε τσίχλα...... μια αηδία ήταν γιατί ήταν ροζ η τσίχλα και μαύρος ο σκύλος και φαινόταν πολύ και δεν έβγαινε με τίποτα..... ως αρχιτεμπέλα, κούρεψα απλά το σημείο. (που να τρέχεις να κανεις φραπέ το σκύλο με τα παγακια ή σαλάτα χωριάτική με τα λάδια.... ;) . Χαράς το κουράγιο σας με τους καλωπισμούς!
 




lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
ωραια!βρηκαμε λυση κατα της σκυλομυρωδιας!κολληστε τσιχλες ολοβερ δε πλεισ!!!!!πανω στον σκυλο εννοειται,αλλα γιατι οχι κ στα πατωματα,στους τοιχους,στα παραθυρα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981