κοστος εκπαίδευσης


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
δεν ξερω αν το εχετε αναπτυξει καπου (που θα το εχετε)
αλλα αναρωτιομουνα ποιο το κοστος της εκπαιδευσης (ενδικτικα)
τοσο της υπακοης οσο και της φυλαξης χωρου!!
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εξαρτάται.
Υπολόγισε 800 ευρώ μόνο τη βασική εκπαίδευση, εάν γίνει στο χώρο του εκπαιδευτή. Εάν θες ιδιαίτερα μαθήματα κατ’ οίκον, θα ξεπεράσεις κατά πολύ το χιλιάρικο. Υπολόγισε και περίπου άλλα τόσα για τα επιπλέον.
Στην καλύτερη των περιπτώσεων, όσα σου έγραψε ο Denis πάνω –κάτω…
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Η δημοσίευση μεταφέρθηκε σε παλαιότερο σχετικό θέμα.

tasosrules said:
Χμ.. πιο περιπου ειναι το κοστος για μια βασικη εκπαιδευση? επισισ αν ξερετε καποιους ςκπαιδευτες εδω στη Θεσσαλονικη θα το εκτιμουσα... :) Με pm φυσικα...! :wink:
 






tasosrules

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2007
200
0
Περαία, Θεσσαλονίκη
denis said:
Περίπου 1500 όλο το πακέτο ... πολύ γενικά ...
Απλα στο μυαλο μου ειχα ενα πολυ διαφορετικο ποσο..!!! Φοιτητης ειμαι θα μου φυγει η πιστη με τοσα εξοδα.. ασε να προσπαθησω να δω τι θα καταφερω μονος..! Αλλωστε ετσι το απολαμβανεις ακομη περισσοτερο οταν το κατορθωσεις!... :wink:
 




psaras

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2007
841
1
63
Chania
www.chaniatown.gr
Αφιέρωσε λίγο χρόνο ,προσπάθησε μόνος σου , αν έχεις όρεξη θα καταφέρεις πολλά.
Αν δώσεις λεφτά για εκπαίδευση το καλύτερο είναι να είσαι και εσύ στο μάθημα ..
Επίσης να ξέρεις ότι και να το εκπαιδεύσεις αν δεν αφιερώνεις λίγο χρόνο αργότερα δεν έκανες τίποτα………
 


tasosrules

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2007
200
0
Περαία, Θεσσαλονίκη
denis said:
Oλο το πακέτο, δεν μπορεί να το κάνει η κοτάβα σου έτσι κι αλλιώς ...
βασική και 600 παίζει ... τί σπουδάζεις??
To κοταβα βγαινει απο το κοτα και το κουταβι? :p Σπουδαζω πληροφορικη. Οντως θελω να προσπαθησω μονος μου και δε θα υπαρει μεγαλο προβλημα γιατι ειναι υπακουο σκυλακι και δεχεται οτι της λεω χωρις να χτυπιεται απο δω και απο κει :)
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Κατερίνα νομίζω ότι είσαι υπερβολική.
Η βασική υπακοή κυμαίνεται μεταξύ 600 και 800 ευρώ συνήθως και πακέτο με τη φύλαξη χώρου 1200 με 1500. Σπάνια πάνε πακετό όμως γιατί η βασική υπακοή είναι προτιμότερο να έχει ολοκληρωθεί πριν την εφηβεία.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
ROTTIE said:
Εξαρτάται.
Υπολόγισε 800 ευρώ μόνο τη βασική εκπαίδευση, εάν γίνει στο χώρο του εκπαιδευτή. Εάν θες ιδιαίτερα μαθήματα κατ’ οίκον, θα ξεπεράσεις κατά πολύ το χιλιάρικο. Υπολόγισε και περίπου άλλα τόσα για τα επιπλέον. Στην καλύτερη των περιπτώσεων, όσα σου έγραψε ο Denis πάνω –κάτω
denis said:
Περίπου 1500 όλο το πακέτο ... πολύ γενικά ...
Noela said:
Κατερίνα νομίζω ότι είσαι υπερβολική.
Η βασική υπακοή κυμαίνεται μεταξύ 600 και 800 ευρώ συνήθως και πακέτο με τη φύλαξη χώρου 1200 με 1500.
Εγώ πάλι γιατί νομίζω πως συμφωνούμε..? :roll:
 






canine-being

Well-Known Member
6 Σεπτεμβρίου 2007
81
1
Καλησπέρα σε όλους!

Καλό θα ήταν εκτός από τα χρήματα που πληρώνει κάποιος, να σκεφτεί και το θέμα της ενεργής εμπλοκής του στην εκπαίδευση! Κατά πόσο είναι διατεθειμένος να δουλέψει, πόσο χρόνο μπορεί να αφιερώσει, όπως επίσης τι μπορεί και τι είναι σε θέση να περιμένει!
Ακόμη λέχθηκε κάτι για club εργασίας κλπ. Έχετε υπόψη σας ότι η υπακοή για τα διάφορα κυναθλήματα, είναι υπακοή που μαθαίνει τον σκύλο συγκεκριμένες συμπεριφορές σε συγκεκριμένο χώρο και γενικά σε συγκεκριμένες συνθήκες! Είναι δηλ υπακοή συγκεκριμένης ρουτίνας, και δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν αποτελεσματική γα έναν σκύλο ο οποίος ζει σε πόλη διαμέρισμα κλπ!
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Ok. Για να το λέτε. Απλά όταν πηγαίνεις κατ'οίκον σίγουρα δεν έχεις το κόστος της διαμονής. Το θεωρώ υπερβολικό ποσό και αποτρεπτικό από το να εκπαιδεύσεις το σκύλο σου και πιστεύω ότι όλα τα σκυλιά έχουν δικαίωμα στην εκπαίδευση. Εδώ αλλουνού του φανήκαν πολλά τα 450.
Το πόσα ζητάει ο καθένας ουδεμία σχέση έχει με την ποιότητα εκπαίδευσης που προσφέρει.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Καλό θα ήταν εκτός από τα χρήματα που πληρώνει κάποιος, να σκεφτεί και το θέμα της ενεργής εμπλοκής του στην εκπαίδευση! Κατά πόσο είναι διατεθειμένος να δουλέψει, πόσο χρόνο μπορεί να αφιερώσει, όπως επίσης τι μπορεί και τι είναι σε θέση να περιμένει!
Ακόμη λέχθηκε κάτι για club εργασίας κλπ. Έχετε υπόψη σας ότι η υπακοή για τα διάφορα κυναθλήματα, είναι υπακοή που μαθαίνει τον σκύλο συγκεκριμένες συμπεριφορές σε συγκεκριμένο χώρο και γενικά σε συγκεκριμένες συνθήκες! Είναι δηλ υπακοή συγκεκριμένης ρουτίνας, και δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν αποτελεσματική γα έναν σκύλο ο οποίος ζει σε πόλη διαμέρισμα κλπ!
Συμφωνώ, ειδικά στο πρώτο σκέλος .... και στο δεύτερο συμφωνώ, αλλά εδώ είνι θέμα ιδιοκτήτη ... έχω ''προσαρμόσει'' ας πούμε 2 (τώρα πάω για τρίτο) σκυλιά που έκαναν ΜΟΝΟ πρόγραμμα, στην καθημερινή ζωή ... το ένα όχι πολύ καλά (πολλά νεύρα) αλλά ΟΚ ... γίνεται ...
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ΓΕΝΙΚΑ

ΌΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙς

ειδικά

ένα σκυλί δεν χρειάζετε να πάει σε κλαμπ για να κάνει εργασία.

ένα σκυλί που κάνει υακοή σε εργασία πιστεύω ότι συμπεριφέρετε καλύτερα - προσαρμόζετε πιο εύκολα στην πόλη

η υπακοή στην εργασία δεν είναι τίποτα άλλο από απλές καθημερινές εντολές σε συγκεκριμένο χώρο - χρόνο
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU