κουτάβι Λαμπραντόρ


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Δηλαδή Λαμπραντόρ είναι μόνο όταν το παίρνεις από εκτροφέα; Σίγουρα όταν το παίρνεις από εκτροφέα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο από πολλές απόψεις αλλά καλώς η κακώς δεν έχουμε όλοι την ίδια οικονομική δυνατότητα!
Ναι, λαμπραντόρ είναι μόνο όταν το παίρνεις από εκτροφέα. Όλα τα άλλα είναι κάτι σαν λαμπραντόρ. Αν δεν έχεις να δώσεις το ποσό για την απόκτηση, τι θα κάνεις αν παρουσιάσει πρόβλημα και χρειαστεί χειρουργείο; Θα ψάξεις ιδιώτη να κάνει επιχειρήσεις για διακόσια ευρώ;
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
..."ζητω να μου χαρισουν καθαροαιμο με χαρτια απο 2 εως 3 μηνων αποπαρασιτωμενο κ εμβολιασμενο με δωρο την ξηρα για εναν χρονο (κ δε θελω γυφτιες εε,απο ακανα κ πανω) κ εγγυηση για 5 χρονια...
Και αρσενικό, μέχρι 2,5 ετών, πρωταθλητή Αγγλίας...:cool:
Δίνουμε ένα τράτο εδώ, αν θέλουμε να είναι πρωταθλητής...
 
  • Like
Reactions: JIM GAR


Akis_Sk

Active Member
7 Μαϊου 2016
26
1
31
Από τι στιγμή που θα δω το pedrigree των γονέων και φανεί ότι δεν έχουν κάποιο πρόβλημα δεν είμαι κατά το ήμισυ καλυμμένος;
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Από τι στιγμή που θα δω το pedrigree των γονέων και φανεί ότι δεν έχουν κάποιο πρόβλημα δεν είμαι κατά το ήμισυ καλυμμένος;
Αν σου φτιάξω εγώ ένα pedigree, μέσα σε μισή ώρα, θα μου δώσεις ένα κατοστάρικο?:cool:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Από τι στιγμή που θα δω το pedrigree των γονέων και φανεί ότι δεν έχουν κάποιο πρόβλημα δεν είμαι κατά το ήμισυ καλυμμένος;
Όχι δεν είσαι καθόλου καλυμμένος. Χρειάζεται να δεις εξετάσεις ισχίων κι επιγονατίδων ων γονιών και ότι άλλες εξετάσεις απαιτούνται για την εκτροφή των γονιών και δήλωση της γέννας στον ΚΟΕ. Τι άλλες εξετάσεις; Εσύ είσαι παθιασμένος με τη φυλή, εσύ θα έπρεπε να ξέρεις. Εκτός αν το πάθος είναι σαν τους περισσότερους εφηβικούς έρωτες "είσαι η γυναίκα της ζωής μου, γι'αυτή την εβδομάδα, την επόμενη, γυναίκα της ζωής μου θα είναι η Μαρίνα"
 
Last edited:


Akis_Sk

Active Member
7 Μαϊου 2016
26
1
31
Μπορεί κάποιος να με γράψει τι ακριβώς πρέπει να ζητήσω να μου δείξουν οι ιδιωκτήτες; Για να έχω το κεφάλι μου καλυμμένο; 1. 2. 3. 4... πραγματάκια που θα πρέπει να ξέρω εκτός απο pedrigree
 






JIM GAR

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2015
195
819
32
ΚΕΡΚΥΡΑ
χρειαζεται να διαβασεις καποια πραγματα ....pedigree = γενεαλογικος χαρτης ........pedigree πολυ ευκολο να ειναι πλαστα ....και σε petshop να πας αν τους ζητησεις με pedigree μπορει να σ δωσουν με πλαστο φυσικα το οποιο το χρεωνουν κανα 100 στρικο oπως λεει ο john k για τα εξοδα της πλαστογραφησης .....!!!!νομιζεις οτι ακομα και με pedigree το σκυλι κομπλε /???? ΤΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΥΓΕΙΑΣΣ(δυσπλασια κληρονομικες παθησεις κτλπ) θα διασφαλισουν την αυξημενη πιθανοτητα του κουταβι σου να ειναι υγειες ...αλλα απ την αρχη ειναι λαθος το σκεπτικο ...δεν εχω λεφτα ας παρω μωρε κατι πιο φτηνο και οτι ειναι ......αν το κουταβι εμφανισει προβληματα συμπεριφορας τι θα κανεις ?????θα εχεις λεφτα για εκπαιδευτει η εχεις ψαχτει στο θεμα εκαπιδευσης και εισαι εμπειρος >>>??
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Συγγνώμη κιόλας... ΤΟΣΑ αδέσποτα φέρνουν σε λαμπραντόρ, δε σου κάνει κανένα από αυτά κλικ????
Πρέπει να δώσεις το 200ρικο για να νιώθεις οτι πήρες ορίτζιναλ "πράγμα";;;
ΑΝ δε σου περισσεύουν, πάρε αδέσποτο. Θα σώσεις μία ψυχή και δε θα δώσεις συνέχεια στις ανεύθυνες γέννες..

Μία ερώτηση. ΑΝ σου παρουσιάσει καμία δυσπλασία το σκυλί από τον σούπερ "εκτροφέα" της πίσω αυλής, που θα βρεις 1000-2000 € για τις επεμβάσεις;;;
(Η μήπως θα βρεθεί σε κανένα βουναλάκι και το μετράμε μαζί με τα άλλα "γιαλαντζί" αδέσποτα λαμπραντόρ;;;
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Και αρσενικό, μέχρι 2,5 ετών, πρωταθλητή Αγγλίας...:cool:
Δίνουμε ένα τράτο εδώ, αν θέλουμε να είναι πρωταθλητής...
Αα για ενηλικο εγω πρωτη φορα ακουω...
αλλα αμα ειναι πρωταθλητης κ μαλιστα εκ UK παω πασο,εχει μια λογικη...


Από τι στιγμή που θα δω το pedrigree των γονέων και φανεί ότι δεν έχουν κάποιο πρόβλημα δεν είμαι κατά το ήμισυ καλυμμένος;
Καλυμμενος δεν εισαι σε καμια περιπτωση,λαχειο ειναι!
Κ αν σου κατσει?


Αν σου φτιάξω εγώ ένα pedigree, μέσα σε μισή ώρα, θα μου δώσεις ένα κατοστάρικο?:cool:
Κυριε Γιαννη μου...τι αγιογδυτης που ειστε....:X3:
 


Akis_Sk

Active Member
7 Μαϊου 2016
26
1
31
Δε βγάζω άκρη, ή είστε ''χαζοί'' ή το παίζεται! Πραγματικά με φτάσατε στα όρια μου... μια ερώτηση έκανα και πέσατε όλοι να κράξετε και να ειρωνευτείτε! Καταλαβαίνω τις ανησυχίες σας αλλα όπως σας είπε δεν έχουμε όλοι την οικονομική δυνατότητα να δώσουμε 800 ευρώ για σκύλο! Γι αυτό στράφηκα σε ιδιωκτήτη, που σίγουρα θα υπάρχουν και ορισμένοι αξιόποιστοι εκει έξω, εσείς τους βάλατε όλους στο ίδιο τσουβάλι!
 


JIM GAR

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2015
195
819
32
ΚΕΡΚΥΡΑ
Μαλλον εσυ εισαι ασχετος και θα συνεισφερεις σε ενα ακομα αδεσποτο !!!!!και εμεις μαλλον χαζοι που ασχολουμαστε ......
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Παιδιά καταλαβαίνω τις αντιρρήσεις σας, αλλά πιστέψτε με αν μπορούσα να δώσω 800 ευρώ θα τα έδινα, απλά δεν τα έχω! Οπότε αναγκαστικά ψάχνω από ιδιοκτήτες, και μετά από καιρό βρήκα αυτήν την ενδιαφέρουσα περίπτωση, δεν είμαι άνιωθος να ψάχνω στα χαμένα... γι αυτό μην πέφτετε να ΌΛΟΙ να με φάτε! :/
Δε βγάζω άκρη, ή είστε ''χαζοί'' ή το παίζεται! Πραγματικά με φτάσατε στα όρια μου... μια ερώτηση έκανα και πέσατε όλοι να κράξετε και να ειρωνευτείτε! Καταλαβαίνω τις ανησυχίες σας αλλα όπως σας είπε δεν έχουμε όλοι την οικονομική δυνατότητα να δώσουμε 800 ευρώ για σκύλο! Γι αυτό στράφηκα σε ιδιωκτήτη, που σίγουρα θα υπάρχουν και ορισμένοι αξιόποιστοι εκει έξω, εσείς τους βάλατε όλους στο ίδιο τσουβάλι!

ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ!!! Και σου μένουν τα 200 για την προίκα του.
 




Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Παρε μια τροφή κοντα στα 70ε-80ε χωρίς καλαμπόκι και διάφορα σιτηρά με μπόλικο κρέας (60%+) από γνωστή προελέυση (πχ κοτόπουλο φρέσκο ή άλευρο ή αρνί φρέσκο ή άλευρο). ΠΧ Acana ή Platinum ή όποια άλλη πληρεί αυτές τις προδιαγραφές
 
  • Like
Reactions: Eraki


Akis_Sk

Active Member
7 Μαϊου 2016
26
1
31
Παρε μια τροφή κοντα στα 70ε-80ε χωρίς καλαμπόκι και διάφορα σιτηρά με μπόλικο κρέας (60%+) από γνωστή προελέυση (πχ κοτόπουλο φρέσκο ή άλευρο ή αρνί φρέσκο ή άλευρο). ΠΧ Acana ή Platinum ή όποια άλλη πληρεί αυτές τις προδιαγραφές
Σε ευχαριστώ πολύ, αν και με αυτά που άκουσα μάλλον δεν θα πάρω ποτέ κουτάβι! Κουτάβι μπορούν να πάρουν μόνο αυτοί που διαθέτουν το 800αρι, οι υπόλοιποι απλά είμαστε απλά εγκληματίες που βοηθάμε τις γέννες στην πίσω αυλή! Αυτό κατάλαβα!!!
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen




Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Ακη , μην τα παιρνεις στο κρανιο , οκ το δεχομαι δεν έχεις 800ε , περίμενε μερικούς μηνές και ψάξε κι άλλα εκτροφεία , πιστεύω ότι μπορείς να βρείς και με 100ε~200ε λιγότερα. (Αν κρίνω από το δικό μου κουταβάκι που το πήρα 600ε Rott)
 
  • Like
Reactions: Orilis