κόκκαλα σε κουτάβι?


nanou

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2015
130
71
51
Αθήνα
καλησπέρα,

δίνεται στα σκυλάκια σας κόκκαλα? αν ναι τι είδους? έχω ένα ροτ 5 μηνών , υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να του δώσω να ασχολείται λίγο μπας και σώσω κάνα έπιπλο? αυτά που είναι για τα δόντια τα καθαρίζει σε δυο λεπτά.... :X3:
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Δινω απο κοτοπουλο,ΜΟΝΟ ωμο (εννοειτε εχει κ το κρεας πανω :) που επι της ουσιας για το κρεας το δινω κ οχι το κοκκαλο) κ κατι ταιραστιων διαστασεων που μου τα κραταει ο χασαπης απο μοσχαρια (τα βαζω καταψυξη κ της βγαζω καθε μερα απο ενα) ναχει να ασχολειται,αλλα επιση κ το κυριοτερο γιατι κανει κατι δοντακια ολολευκα σα περλες κ δε βρωμαει κ η ανασα της.
Τωρα στην ηλικια του δικου σου,αν θυμαμαι καλα,εδινα απο μοσχαρι,αλλα τα πλευρα ...γενικα οσο μεγαλωνε το σκυλι μεγαλωνε κ το κοκκαλο :cool:
 


nanou

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2015
130
71
51
Αθήνα
έτσι... κάτι να ασχολείται θέλω , τώρα αλλάζει δόντια έτσι κι αλλιώς και θέλει να μασάει κάτι συνέχεια. Θα δοκιμάσω με μοσχαρίσια πιο μικρά ... όταν φτάσουμε σαν την Ηρα θα του πετάω ένα μοσχάρι και θα τελειώνω (y)
 
  • Like
Reactions: Μαρια&Ηρα


Brave

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2016
106
112
45
Δεν ρωτας καλύτερα τον κτηνίατρο?Εμένα ειναι μπιγκλ σχεδον πεντε μηνων και αλλαζει και εμενα δοντια. Ο κτηνιατρος μου ειπε οχι σε κοκαλα ακομα και ειδικα όχι σε κοκαλα κοτοπουλου και γαλοπουλας. Αγορασαμε καποια "σκληρα"παιχνιδια και του τα δινουμε εναλλαξ για να μην τα βαριεται.
 


Brave

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2016
106
112
45
Δεν ρωτας καλύτερα τον κτηνίατρο?Εμένα ειναι μπιγκλ σχεδον πεντε μηνων και αλλαζει και εμενα δοντια. Ο κτηνιατρος μου ειπε οχι σε κοκαλα ακομα και ειδικα όχι σε κοκαλα κοτοπουλου και γαλοπουλας. Αγορασαμε καποια "σκληρα"παιχνιδια και του τα δινουμε εναλλαξ για να μην τα βαριεται.
 




manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
μοσχαρισιο ,ας ειναι κ κατι μεγαλο,φυσικα οχι βρασμενο.
PHOTO_20160216_210023-1280x960.jpg Κάτι τέτοιο δηλαδή. Όσο και να του το αφήσεις μόνο με αυτό θα ασχολείται και δεν θα έχει κανένα πρόβλημα
 






nanou

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2015
130
71
51
Αθήνα
πλάκα κάνετε !!!! για τέτοιες γκουμούτσες μιλάμε???? και γιατί όχι βρασμένο ρε παιδιά ? κάπως μου κάνει να του το δώσω με τα αίματα να το σεργιανάει στα χαλιά
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
NFD.jpg NDADA.jpg

Η Ηρα & η λεκανη (εδω υπηρχε ενας ερωτας μεγαλος...)

Βρασμενο εαν το δωσεις "χαλας" την συσταση του κοκκαλου κ το παιζεις κορονα γραμματα να το σπασει σε μικρα αιχμηρα κομματια με κινδυνο να προξενησει σοβαρο προβλημα στον οργανισμο του.
Εννοειτε οτι τα κοκκαλα τα δινουμε εξω (κηπος,μπαλκονι κτλ κτλ) κ παντα υπο την επιβλεψη μας!
 


nanou

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2015
130
71
51
Αθήνα
οκ τώρα καταλαβαίνω γιατί η επιμονή στο ωμό... θα δοκιμάσω με κανένα πλευρό και θα σας πω αντιδράσεις :oops:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3