κ τωρα τι κανω?ειναι τζιβα!




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
στο ιντερνετ αν ψαξεις θα βρεις καποιους που εχου προσφορες στο κουρεμα και ειδικα οτν δεν κανουν ναρκωση ειναι πιο οικονομικα.
Απαγορεύεται η νάρκωση για κούρεμα.
 
  • Like
Reactions: vek




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Πραγματικά, δοκίμασε μια φορά groomer, να δεις λίγο και πως γίνεται, είναι κρίμα να υποφέρει έτσι το σκυλάκι και φυσικά δε θα βοηθάει και εσάς... Επίσης, μην ξεχνάς τώρα το καλοκαιράκι και τις αμπούλες για την προστασία από τα εξωπαράσιτα.
 


ferst79

Member
13 Ιουνίου 2014
16
0
44
Καλησπερα ξανα..
Πηγαμε σημερα σε ενα φιλο μας με κουρευτικη για κουρεμα αλλα τζιφος..το σκυλακι ειναι γεματο ψυλλους κ τσιμπουρια..πρεπει να φυγουν πρωτα ολα κ μετα με την ψιλη που λενε..εβαλα τα κλαμματα..μια φατσα τοσο γλυκια κ ειδα ενα τεραστιο φουσκωτο πραγμα,ανατριχιασα...εχω σκασει..αυριο θα παρω την πιο κοντινη μας φιλοζωικη κ θα παω...θα κατεβω κ κεντρο να του παρω το εμβολιο του...ξερει κανεις τι να παρω για τα ρημαδια να τα σκοτωσουμε κ περιπου ποσο εχει?συγνωμη για τις ερωτησεις
 




ferst79

Member
13 Ιουνίου 2014
16
0
44
Μιλαμε εχω παθει σοκ...πονεσε η καρδια μου ,αφηστε που νιωθω να ξυνομαι παντου...
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Καλά...τόσες μέρες που τό 'χετε, δεν είδατε ότι έχει τσιμπούρια και ψύλλους;
 




ferst79

Member
13 Ιουνίου 2014
16
0
44
Περιπου 10μερες τον εχουμε,οχι,δε το ειχα δει γιατι ειναι τοσο τζιβα το μαλλι που δε φαινοντουσαν!κουρεψαμε ελαχιστα το κεφαλακι του κ τα ειδα!θα παμε στη φιλοζωικη μηπως ειναι πιο οικονομικα...φανταζομαι εχει κτηνιατρο!
 


ferst79

Member
13 Ιουνίου 2014
16
0
44
Οσο για τους γονεις,ναι,του σκυλου εννοω..οταν μας ειπαν να μας τον δωσουν μας ειπαν τι διασταυρωση ειναι!κ εριξα μια ματια κ διαβασα πολυ καλα σχολια για τη συμπεριφορα τους ως προς τα παιδια!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Οι φιλοζωικές δεν έχουν κτηνιάτρους.

Οσο για τους γονεις,ναι,του σκυλου εννοω..οταν μας ειπαν να μας τον δωσουν μας ειπαν τι διασταυρωση ειναι!κ εριξα μια ματια κ διαβασα πολυ καλα σχολια για τη συμπεριφορα τους ως προς τα παιδια!
Αυτό όλο που γράφεις, είναι εντελώς άκυρο. Αλλά, δεν είναι της παρούσης.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δεν μας δινεις τα στοιχεία αυτου που σας εδωσε το σκύλο? Πού τον είχε και ειναι γεμάτος τσιμπουρια και ψύλλους?
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Σε ποια φιλοζωικη θα πας? Γιατι να κατεβεις κεντρο? Τι σχεση εχει το εμβολιο με τα τσιμπουρια? Τελικα το σκυλακι σας το εδωσαν εμβολιασμενο ή οχι? (και αλλα 400 πλανωμενα ερωτηματα)
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Φαντασου στο υπολοιπο κορμι τι γινεται...
Αμα ειναι ολο μια τζιβα βρε παιδια που να φανει?
Καταννοω τα των οικονομικων,για ολους μας εχουν αλλαξει τα δεδομενα,αλλα απτην στιγμη που αναλαμβανουμε την ευθυνη για την ευζωια ενος εμβιου οντος πρεπει κ οφειλουμε να την φερουμε εις περας με καθε κοστος...εγω εκοψα τους καφεδες εξω,το γυρισα σε καπνο,χαρτακια φιλτρακια παραγγελνω μαζικα για πιο φθηνα,αλλα τα 70 κ 100 ευρω που χρειαζεται τον μηνα η Ηρα θα τα βγαλω ο κοσμος να χαλασει...κ ας στερηθω εγω...
Ειναι σα να αφησεις το παιδι χωρις γαλα...γινεται?δε γινεται!
Η φιλοζωικη,οποια κ αν ειναι λειτουργει κυριως με εθελοντες που κ αυτοι απτο υστερημα τους τρεχουν για ποσα αδεσποτα κ κακοποιημενα,λυπαμαι αλλα δε μπορουν να σας βοηθησουν οσο κ αν το θελουν,πολυ απλα γιατι δεν εχουν την δυνατοτητα.
Κτηνιατρο χρησιμοποιουν κ αυτες ιδιωτες κ χρωστανε 3000 κ ανω η καθε μια τους...το σκυλακι αυτο ειναι δικη σας ευθυνη κυρια,δε μπορειτε να μετατοπισετε το βαρος της σε αλλους...
Προφανως κ δεν ευθυνεστε εσεις για την κατασταση στην οποια ειναι,αλλα επρεπε να το χετε τρεξει το θεμα εξαρχης με το που ηρθε στα χερια σας,ειδικα ενα σκυλι με το δικο του τριχωμα κ σαυτη την κατασταση,το πρωτο που κοιτας ειναι ακριβως να το κουρεψεις για να μπορεσεις να ακολουθησεις την οποια θεραπεια την οποια σιγουρα θα χρειαζεται υστερα απο ολα αυτα...
Καταλαβαινω τι κ πως κ γιατι το πηρατε,αλλα δυστυχως ουτε πληρως ενημερωμενοι ησασταν ουτε συνειδητοποιημενοι.
Το σκυλι πρεπει να παει οπωσδηποτε σε επαγγελματια φροντιστη,υστερα να γινει προσεκτικη αποπαρασιτωση κ τελος να γινουν ολες οι απαραιτητες εξετασεις (αιματος,βιοχημικες κλπ) να βεβαιωθειτε οτι οι ψυλλοι κ τα τσιμπουρια δε το προσβαλαν...δλδ μιλαμε ενα κατοσταρικο+ στο νερο...δεν υπαρχει ευκολη λυση ή διεξοδος στην προκειμενη!
 


ferst79

Member
13 Ιουνίου 2014
16
0
44
Ουφ,καταλαβα..απαντησεις στις αποριες,εχει κανει εμβολια αλλα τωρα ειναι να ξανακανει,αυτο που κανουν καθε χρονο...κεντρο θα παω να παρω το εμβολιο,σε κτηνιατρικο φαρμακειο κ ελεγα μηπως παρω απο κει φαρμακο για τα παρασιτα που θα μου ελεγε ο γιατρος..στη φιλοζωικη που λεω να παω αυριο απ οτι διαβασα εχει γιατρο,στη νεα χαλκηδονα ειναι!ή να μου προτεινετε καποιον κτηνιατρο?σορυ για τα μπερδεμενα...μαρια κ ηρα εχεις δικιο,οντως!δε μπορουσα να φανταστω ολο αυτο το θεμα...ομως το σκυλι το θελω,θα γινει οτι πρεπει..
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Αφου θα πας σε κτηνιατρο δεν χρειαζεται να αγορασεις κατι. Τα εμβολια τα εχει εκει, αμπουλες και καποια αποπαρασιτικα επισης. Το κτηνιατρειο της φιλοζωικης στην Χαλκηδονα ομως δεν νομιζω να εχει γκρουμερ, και πρεπει πρωτα απο ολα να απαλλαξεις το ζωο απο το τριχωμα του για να μπορει και ο γιατρος να εκτιμησει σωστα το ευρος της ζημιας και να σου δωσει τα καταλληλα σκευασματα.
 




ferst79

Member
13 Ιουνίου 2014
16
0
44
Ναι,το διαβασα οτι κινδυνευει κ ειμαι να σκασω..μακαρι να ειναι καλα!οταν τελειωεουμε,πρωτα ο Θεος,θα σας βαλω φωτο να τον δειτε!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95