μπανιο κουταβιου


antonia flp

Active Member
10 Μαϊου 2015
41
8
29
τον βαλαμε σε εναν πολυ μεγαλο περιφραγμενο χωρο που δεν μπορουν να μπουν μεσα αλλα σκυλια που εκυ παιζει και λερωνει σε ενα συγκεκριμενο σημειο και οχι πανω στο κρεβατι του.Δεν θελω να τον δωσω για να πεισω τους γονεις μου να παρω τεταρτο σκυλακι περασα παρα πολλα παιρναω τελεια μαζι του και τον αγαπαω πολυ εχω δεθει μαζι του.Το σπιτι του απο το σπιτι μου εναι περιπου 300 μετρα μακρια.Επειδη ειμαι απο το λαπτοπ μου εχου μονο αυτη τη φωτογραφια
 

Attachments





antonia flp

Active Member
10 Μαϊου 2015
41
8
29
ναι ειναι αυτη την εβγαλα στο εξοχικο του θειου μου στο σπιτακι και του ειπα οτι δεν κανει να τρωει μαγειρευτα ιδικα σε αυτη την μικρη υλικια και οτι πρεπει να τρωει τροφη για κουταβια αλλα εκεινος επιμενει και λεει ουτι δεν θα παθει τιποτα γιατι ετσι εχει μεγαλωσει ολα τα κουταβια που ειχε αλλα τωρα που τον εχω εγω τον ταιζω μονο τροφη για κουταβια και τιποτα αλλο
 
  • Like
Reactions: ioanna a


Ρεάκι

Well-Known Member
11 Μαϊου 2015
101
73
34
Χαιρομαι που εχεις περισσοτερες γνωσεις απο μεγαλυτερους σου. Συνεχισε να διαβαζεις το φορουμ και να ενημερωνεσαι για το πως πρεπει να μεγαλωσει σωστα ο κουταβος σου.
 
  • Like
Reactions: antonia flp


annatonni

Well-Known Member
11 Μαϊου 2015
50
22
54
Ποσο κοστιζει η στειρωση;;;;;
θα πας σε ζωοφιλικη και το κανουν νομιζω με 20-30 ευρο για τα σκυλάκια και κουταβακια προιν αδεσποτακια
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Μόνο σε μένα φαίνεται πολύ λάθος όλο αυτό????????

Μπορεί να έχεις τις καλύτερες προθέσεις αλλά ειπες οτι για να πείσεις τους δικους σου για 4ο σκυλάκι πέρασες πολλά! Τέταρτο??????????? και δεν ζει καν στο σπιτι σου? Και αν ζησει θα ειναι σε ενα μπαλκονι???? Και εσυ εισαι πόσο χρονών? Ανήλικη? Πως θα το συντηρείς?
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μόνο σε μένα φαίνεται πολύ λάθος όλο αυτό????????

Μπορεί να έχεις τις καλύτερες προθέσεις αλλά ειπες οτι για να πείσεις τους δικους σου για 4ο σκυλάκι πέρασες πολλά! Τέταρτο??????????? και δεν ζει καν στο σπιτι σου? Και αν ζησει θα ειναι σε ενα μπαλκονι???? Και εσυ εισαι πόσο χρονών? Ανήλικη? Πως θα το συντηρείς?
Δεν με βλέπεις που 2 μερες προσπαθώ να απέχω???? βράζει ο εγκέφαλος μου!
 
  • Like
Reactions: aliki_s


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
θα πας σε ζωοφιλικη και το κανουν νομιζω με 20-30 ευρο για τα σκυλάκια και κουταβακια προιν αδεσποτακια
απο που κι ως που; στειρωση κουταβιου; οι φιλοζωικες συνηθως εχουν αρκετα αδεσποτα δεν χρειαζεται να ξοδεψουν λεφτα και για τα δεσποζομενα.

τωρα μια καλη ιδεα ειναι να ζητησει βοηθεια από την φιλοζωική για να βρει καταλληλη οικογενεια το κουταβι. αντωνια αν τον αγαπας δεν θα επρεπε να βαζεις το καλό του πανω απόλα; κινδυνευει η ζωή του ετσι. και ενα σκυλακι θα ειναι αρκετα δυστυχισμενο να ζει απομονωμενο σε κτημα.
 




Ρεάκι

Well-Known Member
11 Μαϊου 2015
101
73
34
Οχι ειναι οντως πολυ λαθος ολο αυτο aliki.. η antonia εχει πολυ καλες προθεσεις αλλα βιαζεται καλυτερα να δωσει το κουταβι σε μια οικογενεια που μπορει να το συντηρησει και να περιμενει μεχρι να παει στο δικο της σπιτι για να αποκτησει ενα σκυλακι ολοδικο της. Οι φίλοι μας πρεπει να μενουν μαζι μας οχι σε κτηματα, χωραφια με κατσικακια κτλπ και αφου οι γονεις σου δε θελουν κατι τετοιο μη βιαζεσαι και δωσε καπου αλλου το κουταβι...
 
  • Like
Reactions: ioanna a


















Perico

Active Member
9 Μαϊου 2015
27
16
Προσεχω παρα πολυ το κουταβι μου δεν θελω να παθει τιποτα τον λατρευω τον εχω βασιλια καθε μερα τον χτενιζω του δινω παστες (οχι αυτες που τρωμε εμεις) του βαζουμε αμπουλες τον βγαζω εξω για πολλη ωρα παιζοντας μαζι του και του εχουμε παντα καθαρο νερο και ξηρα τροφη οσο αναφορα τις αρρωστιες ο μπαμπας μου ξερει ολα τα συμτωματα για καθε αρρωστια και εχει και πολλα φαρμακα σε περιπτωση που αρρωστησει καποιο απο τα 4 σκυλια
Αυτό που θα σου προτείνω ακούγεται σκληρό αλλά αφού αγαπάς το κουτάβι σου σκέψου το.
Μήπως θα ήταν καλύτερο για αυτό και το μέλλον του να του βρείς μια οικογένεια οπου θα το είχαν μαζί τους ως ισότιμο μέλος (όχι σε μπαλκόνι κλπ) και θα μπορούσαν να αναλάβουν όλα του τα έξοδα ( όπως στείρωση στην κατάλληλη ηληκία κλπ) ? Οσο για το μπάνιο υπάρχουν και ξηρά σαμπουάν και ξηροί αφροί για κουτάβια οπου δεν χρειάζεται να βρέξεις το κουταβάκι με νερό .
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.913
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight