μπιμ το koprit-bull




paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Πρέπει επειγόντως να μιλήσω στην Τούλα για το σεξ...μεγαλωσε πια το κορίτσι αλλά το χει πάρει πολύ λάθος το θέμα...και αν κρίνω απο τη φάτσα του καημενου του Μπιμ πρέπει να το λύσω σύντομα...

tmp-cam-3559487377612411549.jpg
 


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
PhotoEditor_20191003_224940349.jpg
Χτες παγκοσμια ημερα των ζώων τύχαμε στο κτηνιατρειο το πρωι με τα σκυλια για εμβόλιο..οταν τελειώσαμε και φευγαμε η κτηνιατρος μας δίνει μια κονσέρβα με τη δικαιολογία γιορταζουν σημερα βαλτους με την κροκετα να το γιορτασουν..εγω διαφωνούσα γιατι δεν θελω να γίνονται ξαφνικες αλλαγες στη διατροφη..η κτηνιατρος επέμενε "κριμα ειναι μωρε..δωστους λιγο"...τελικα την πηρα απαντωντας " αν ειναι κριμα αυτοι που τα χουν ολα στα ποδια τους..εγω τι ειμαι?"

Απογευματακι παιρνουν το ενδοπαρασιτικο..αργοτερα τρωνε και το βραδινο τους κανουμε τις βολτες μας..και πεσαμε για υπνο..

1 το βραδυ ξυπναω αποτομα..ο μπιπ ξερναγε πανω στο κρεβατι..δεν πειραζει γιε μου,ηρεμισε..τα μαζευω καθαριζω ριχνω και καθαρα σεντονια..βαζω και τα αλλα να μουλιασουν κτλ..ξαναπεφτω παλι..1:35 παλι τα ιδια..αντε παλι καθαρισμα αντε παλι σεντονια..κτλ..ξαναπεφτω..2:15 μια απο τα ιδια παλι..αντε παλι σεντονια αντε παλι καθαρισματα κτλ..ξαναπεφτω..3 παρα πεντε καλα μαντεψατε παλι τα ιδια..με αυτα καιαυτα φτασαμε 3:30..ξαναπεφτω..(παρενθεση πρωτη φορα του δινα endogard..χρονια με drontal δεν ειχα ποτε θεμα)..

Σαν να μην εφτανε το ξεκουραστο βραδακι στις 6 παρα το πρωι αποφασισανε οτι πρεπει να απαντησουν στα αδεσποτα που ηρθαν κατω απο το παραθυρο μας να μαλωσουν..αφου δεν το βουλωναν σηκωθηκα εφτιαξα καφε και περιμενα να βγει λιγο φως να παμε βολτα..

Ο επομενος που θα μου πει οτι "ειναι κριμα" τα ζωντανα μου θα τα ακουσει για καλα..

Παγκοσμια ημερα του "ταλαιπωρου ιδιοκτητη" να δουμε ποτε θα κανουν..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Η κονσέρβα πάντως, από δύσκολο έως αδύνατο, να έφταιγε για τους εμετούς.
Υπό κανονικές συνθήκες, δεν (πρέπει να) παθαίνουν κάτι, με ένα εξτραδάκι στις κροκέτες τους, ίσα για την νοστιμιά.
 
  • Like
Reactions: paliotspos


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Η κονσέρβα πάντως, από δύσκολο έως αδύνατο, να έφταιγε για τους εμετούς.
Υπό κανονικές συνθήκες, δεν (πρέπει να) παθαίνουν κάτι, με ένα εξτραδάκι στις κροκέτες τους, ίσα για την νοστιμιά.
Οπως τα λες..δεν εφταιγε η κονσερβα..σημερα το πρωι την εδωσα και δεν ειχαμε απροοπτα..ειπα χτες να μην την δωσω μετα το ενδοπαρασιτικο μην εχουμε θεμα χαχαχαχα
Εχω αρχισει να αμφιβαλλω πολυ καταποσον χρειαζονται τα ενδοπαρασιτικα ανα τριμηνο αφου ετσι κι αλλιως ενδιαμεσα δεν προστατευουν και μου χει τυχει να πιασει σκουλικια στο ενδιαμεσο..αλλα αυτη ειναι μια αλλη μεγαλη συζητηση..
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Αυτές, είναι προσωπικές αποφάσεις του καθενός.
Το ψάχνεις, το σκέφτεσαι και αποφασίζεις.
Εγώ, δεν δίνω προληπτικά, χάπια για σκουλήκια, όπως και άλλα πράγματα.
Αν τυχόν έχουν σκουλήκια, με ένα χάπι, εξολοθρεύονται. Αρα; Αλλά... αυτό, εγώ.
 
  • Like
Reactions: paliotspos


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Για τους γατους που δεν βγαινουν εξω τις πηρα εδω και χρονια αυτες τις αποφασεις και ευκολα...(κι οχι μονο για τα ενδοπαρασιτικα..)και δεν εχω αποδειχτει λαθος...για τα σκυλια που βγαινουν εξω και καταπινουν και οτι βρουν σκεφτομουν διαφορετικα αλλα εκει οδευουμε μου φαινεται..
 


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Συλεκτικη φωτογραφια..ολοι χρησιμοποιουν καποιο απο τα κρεβατακια/φωλιες/και διαφορα αυτοσχεδια που χουμε..

Με δακρυα στα ματια κοιταγα το αδειο μου κρεβατι..του ψιθυρισα "και τωρα τα δυο μας"..και βουτηξα ολο χαρα πανω του..

Φυσικα η χαρα μου δεν κρατησε πολυ..μολις ξαπλωσα οι 3 μετακομισαν στο κρεβατι μου..
tmp-cam-8375078294752834331.jpg
 


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Απο επισκεψεις στο πατρικο μου..
Η μια σημερα η αλλη 14-15 μηνες πριν..
Μπορει να με σκάνε ωρες ωρες..
να κανουν του κεφαλιου τους..
να μην ακουν τίποτα..
αλλα οσες φορες πηγαμε σε ξενα σπίτια το σεντονακι τους πανω σε ενα καναπε κι εκει θα κατσουν χωρις να ενοχλησουν μεχρι να φυγουμε..οσες ωρες κι αν κατσουμε..φτασαμε σε σημειο αν παω μονος να με ρωτανε γιατι δεν πηρα τα σκυλια..
IMG_20191012_211819.jpgIMG_20191012_211934.jpg


Bonus για τους "και γατοφιλους"..
ο Κούλης σε στιγμες χαλαρωσης..
"Καλα τα κρεβατακια και οι φωλιες αλλα σαν το νιπτηρα δεν υπάρχει.."
IMG_20191012_214234.jpg
 




Εriana

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2019
283
905
Όταν πήρα τον μπιμ δεν του άλλαξα όνομα...μπιμ τον έλεγε η αγγελία της φιλοζωικης..μπιμ τον φώναζα και εγώ..και περάσανε τα χρόνια και φέτος στην πενταετία πετυχαίνω τυχαία οτι υπάρχει ένα βιβλίο που ονομάζεται "ο ασπρος μπιμ με το μαυρο αυτι"...πολύ γνωστο ρώσικο παιδικό βιβλίο..εχει γίνει και ταινία..ήταν πολύ συγκινητικη στιγμη που έμαθα απο που προερχεται το όνομα του..το μαύρο αυτί ηταν που μας τρελανε άλωστε...στο γιουτουμπι υπάρχει και η ταινία και την συνιστω ανεπιφύλακτα..
View attachment 71505
Το είχα διαβάσει ως παιδί. Το κλάμα που έριξα δε λέγεται. Στην ταινία ακόμη περισσότερο κλάμα.... Υπέροχο βιβλίο, υπέροχη ταινία.
 
  • Like
Reactions: paliotspos


paliotspos

Well-Known Member
17 Μαϊου 2018
276
847
Το είχα διαβάσει ως παιδί. Το κλάμα που έριξα δε λέγεται. Στην ταινία ακόμη περισσότερο κλάμα.... Υπέροχο βιβλίο, υπέροχη ταινία.
Το βιβλίο ακόμα δεν το διαβασα..δεν το βρηκα πουθενα καινουργιο..ευτυχως το πετυχα απο ιδιωτη μεταχειρισμένο στην αλλη ακρη της ελλαδας και κανονισα με γνωστους και μου το πηραν..συντομα θα το χω και στα χερια μου..την ταινια την εχω δει 4-5 φορες..κλαμα δεν λες τιποτα..
 


















Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf