μπισκοτα-κοκαλα-λιχουδιες


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Καλημερα!
αναρωτιομουν...εχουμε κανει πολλες συζητησεις για τις ξηρες τροφες,ποια ειναι καλη,ποια οχι...τα μπισκοτα,κοκαλα,κ αλλες λιχουδιες π δινουμε στα σκυλια μας ειναι οκ???δλδ κατι μπισκοτακια τυπου πεντιγκρι ,οταν επιβραβευουμε,η ενδιαμεσα στα γευματα...?ειναι οκ?κατι κοκαλα συμπαγη π πολλες φορες καταπινουν κομματακια,ειναι οκ???


Ευχαριστω,Νικος :D
 


Ameli

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2008
179
0
Thessaloniki
Εγω προτιμώ για λιχουδιές για επιβραβευση να του δίνω σαλαμάκι ή κρεατάκι παρα αυτες τις βλακειουλες. Προσωπική μου αποψη.
μόνο κοκκαλακια μικρά παιρνω απο το κτηνίατρο το και κάτι dental strips δεν θυμάμαι όνομα ,για τα δόνταντια του αλλα δουλεία είδα να κάνει το παρακάτω τεραστιο κανονικ'ό κοκκαλο στη φωτο και είδα διαφορα στα δόντακια του, ειναι πεντακάθαρα
Για τα κομμάτια που λες και γω φοβάμαι και ο κτηνίατρος μου είπε να τον προσέχω μην κόψει κανενα
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Εγώ για επιβράβευση του δίνω ξερό λουκανικάκι που βρίσκω σπάνια η σαλάμι. Και μόνο μικρά κομμάτια, δεν είναι για χόρταση! :wink:
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
ΚΑλημερα!
εγω κοβω τωρα και τα συμπαγη κοκκαλα...χθες εκανε εμαιτο η Χιονα και οταν ειδα τι ειχε βγαλει ,βρηκα ενα κομματι απτο συμπαγη κοκκαλο π της ειχα δωσει... :shock:
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
ΚΑλημερα!
εγω κοβω τωρα και τα συμπαγη κοκκαλα...χθες εκανε εμαιτο η Χιονα και οταν ειδα τι ειχε βγαλει ,βρηκα ενα κομματι απτο συμπαγη κοκκαλο π της ειχα δωσει... :shock:
 






nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Γειαααα!!! :D

ναι αυτο ειναι το θεμα τωρα...ειχα παρει τα pedigree denta stix. κανουν τπτ αυτα η ειναι χαζομαρα???μετα πως αλλιως ???
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
εγω κοβω τωρα και τα συμπαγη κοκκαλα
Μα αυτά είναι για τα δόντια της! Άμα της τα κόβεις δεν έψχουν πια νόημα...
κλύτερα να της παίρνεις κόκκαλα συμπαγή για τα δόντια και άλλες λιχουδίτσες για ανταμοιβή :wink:
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
μα τα συμπαγη ειναι π καταπινει κομματια.με τα denta stix pedigree δεν εχουμε προβλημα.αλλα ρωταω αν κανουν και αυτα καλη δουλεια...
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Νίκο δεν ξέρω αν τα συγκεκριμένα κάνουν δουλειά γιατί του δικού μου μιά φορά του έδοσα ένα τέτοιο παρόμοιο κόκκαλο, το μύρισε και δεν ξανασχολήθηκε μ'αυτό.

Συνήθως του έπερνα ένα καπνιστό τεράστιο κόκκαλο απο μπούτι μάλλον χοιρινό και το έτρωγε για μέρες....
αν θές σε pm μπορώ να σου δόσω λεπτομέρειες.
 


Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
nikos_x said:
με τα denta stix pedigree δεν εχουμε προβλημα.αλλα ρωταω αν κανουν και αυτα καλη δουλεια...
Στον δικο μου δεν εκαναν απολυτως τιποτα , καμμια διαφορα ,

βεβαια μου φαινονται και καπως μικρα για εκεινον!!! :roll: :roll: :roll:
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Βασικα κανω το αλλο τωρα.της δινω τα συμπαγη,τα μασαει για κανα 10λεπτο και τα περνω και κοβω με ψαλιδι τα κομματια π ειναι ετοιμα να ξεκολησουν...και τα ξαναδινω... :?
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Eιχα σταματησει να αγοραζω συμπαγη κοκαλα γιατι η Χιονα εκοβε κομματια και τα καταπινε.
Προχθες πηγα στο πετ σοπ και λεω δεν της περνω κανα δυο να ασχολειται???ε και πηρα...
Σημερα της εδωσα ενα και την ακουγα να το μασουλαει στο κρεβατι της.
Σταματησε ξαφνικα.Γυριζω και βλεπω να τραβαει κατι σαν κορδονι π εβγαινε μεσα απο το κοκκαλο!!:eek:
Παω κοντα ,το παιρνω και τι ηταν?????ενα ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ απο αυτα π δενουν τα τυρια κ τα σαλαμια στο σουπερ μαρκετ!!!!
παραθετω και φωτο...ELEOS!!!τι αλλο θα δουμε!
http://g.imageshack.us/thpix.php
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Ελα μ ντε!!!
εχω και τη μανα π 8ελει να παει για σαματα αυριο στο πετ σοπ!
χαχαχαχα:D
 




nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Χυμα ηταν...αν και δεν νομιζω πως θα ακουσουν λιγοτερα για αυτο το λογο.

και εγω θα παω μαζι για παραπονα.