να απαιτησω το pedigree?


johnchatzis

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2019
34
6
28
Αφου εχει και πρασινο δεν ειναι παπι μιλ σιγουρα...Αν ηταν παπι μιλ θα χε φωτογραφιες με θηλυκα μες τα σκατα τους να γενοβολανε συνεχεια..τυχερος εισαι σου κατσε καλο εκτροφειο..
ειρωνευεσαι τωρα? δεν καταλαβαινω :p
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Έχω πιει μερικά τσίπουρα.. λίγα γράδα τα έχω ανεβάσει δεν λέω ....

Το πεντιγκρι απ' όσο καταλαβαίνω ήξερες τι είναι και δεν σου έκατσε καλά που δεν έχει ο σκύλος που πήρες, άσε που και να είχε δεν θα μάθεις ποτέ αν είναι πλαστό ή γνήσιο. Αν σου το έφερνε ο "καθαρέμπορος" θα του είχες εμπιστοσύνη ;

Θέλησες να τον πάρεις από πετ σοπ ή κάποιον κουταβάκια χωρίς να δεις τους γονείς, χωρίς να πας σε εκτροφείο, επειδή είναι φθηνή η τιμή, από ιδιώτη γνωστό ή από αγγελία... δικαίωμά σου. Αν έκανες μαμακία εσύ θα πληρώσεις το μάρμαρο.

Οι εκτροφικοί σκύλοι πάνε πακέτο με το πεντιγκρίον. ΤΕΛΕΙΑ.

Edit

Της κ. Κούλας δεν χρειάζονται, έχουν πιστοποιητικό καθαροαιμίας.


 


p__nat

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2019
278
754
Απλα θελω το χαρτι για συμμετοχη σε εκθεσεις και διαγωνισμους , καθως και να γνωριζω απο τους προγονους του αν ειχαν προβληματα υγειας , το μεγεθος τους, καποια ιδιαιτερα χαρακτηριστικα τους κτλ.8
Το αν οι πρόγονοι είχαν προβλήματα υγείας, δεν θα έπρεπε να σας έχει απασχολήσει πριν την απόκτηση του σκύλου?
Επίσης, για συμμετοχή σε εκθέσεις, νομίζω πως δεν απαιτείται μόνο το pedigree, αλλά πρέπει να έχει προηγηθεί και η μεταβίβαση της ιδιοκτησίας του σκύλου, κάτι που προφανώς επίσης δεν έχει γίνει, απ' ότι αντιλαμβάνομαι...
 


johnchatzis

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2019
34
6
28
Το αν οι πρόγονοι είχαν προβλήματα υγείας, δεν θα έπρεπε να σας έχει απασχολήσει πριν την απόκτηση του σκύλου?
Επίσης, για συμμετοχή σε εκθέσεις, νομίζω πως δεν απαιτείται μόνο το pedigree, αλλά πρέπει να έχει προηγηθεί και η μεταβίβαση της ιδιοκτησίας του σκύλου, κάτι που προφανώς επίσης δεν έχει γίνει, απ' ότι αντιλαμβάνομαι...
υγιες ειναι δοξα το θεο παντα να ναι και το δικο μας και τα δικα σας , το θεμα ειναι αν υπαρχει κατι κληρονιμικο.. τελος παντων σας ευχαριστω για το χρονο σας ! να στε καλα
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
υγιες ειναι δοξα το θεο παντα να ναι και το δικο μας και τα δικα σας , το θεμα ειναι αν υπαρχει κατι κληρονιμικο.. τελος παντων σας ευχαριστω για το χρονο σας ! να στε καλα
Καλησπερα! Ποσο ειναι ο μικρος τωρα; Μπορεις να πεις δυο λογια πως τον πηρες; Σε πετσοπ απευθυνθηκες;

Δεν μπορεις να αποκτησεις πεντιγκρι ετσι. Και ο σκυλος σου δυστυχως δεν ειναι καθαροαιμος.

Ενημερωσου για το σκυλο σου. Υπαρχουν πολλα θεματα για λαμπραντορ που εξηγουν τι πρεπει να προσεξεις ειδικα τωρα που ειναι μικρο (διαλεξες και συ ρατσα με θεματακια)

Και αν ειχες σκοπο αργοτερα να τον ζευγαρωσεις, καταλαβαινεις, φανταζομαι, τους κινδυνους αφου δεν ξερεις απο που κραταει η σκουφια του.

Κατα τ αλλα, να τον χαιρεσαι και να εχετε μια ανεμελη συμβιωση :)
 


johnchatzis

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2019
34
6
28
Καλησπερα! Ποσο ειναι ο μικρος τωρα; Μπορεις να πεις δυο λογια πως τον πηρες; Σε πετσοπ απευθυνθηκες;

Δεν μπορεις να αποκτησεις πεντιγκρι ετσι. Και ο σκυλος σου δυστυχως δεν ειναι καθαροαιμος.

Ενημερωσου για το σκυλο σου. Υπαρχουν πολλα θεματα για λαμπραντορ που εξηγουν τι πρεπει να προσεξεις ειδικα τωρα που ειναι μικρο (διαλεξες και συ ρατσα με θεματακια)

Και αν ειχες σκοπο αργοτερα να τον ζευγαρωσεις, καταλαβαινεις, φανταζομαι, τους κινδυνους αφου δεν ξερεις απο που κραταει η σκουφια του.

Κατα τ αλλα, να τον χαιρεσαι και να εχετε μια ανεμελη συμβιωση :)
ο μικρος ειναι 2.5 μηνων. θελαμε παντα ενα λαμπραντορ και ψαξαμε στο ιντερνετ . οσο εχω ψαξει τη μορφολογια των λαμπραντορ ταυτιζεται με το δικο μ σε ολα τα χαρακτηριστικα και εξωτερικα και σε χαρακτηρα.. τρ τι να πω. ..
 


johnchatzis

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2019
34
6
28
Καλησπερα! Ποσο ειναι ο μικρος τωρα; Μπορεις να πεις δυο λογια πως τον πηρες; Σε πετσοπ απευθυνθηκες;

Δεν μπορεις να αποκτησεις πεντιγκρι ετσι. Και ο σκυλος σου δυστυχως δεν ειναι καθαροαιμος.

Ενημερωσου για το σκυλο σου. Υπαρχουν πολλα θεματα για λαμπραντορ που εξηγουν τι πρεπει να προσεξεις ειδικα τωρα που ειναι μικρο (διαλεξες και συ ρατσα με θεματακια)

Και αν ειχες σκοπο αργοτερα να τον ζευγαρωσεις, καταλαβαινεις, φανταζομαι, τους κινδυνους αφου δεν ξερεις απο που κραταει η σκουφια του.

Κατα τ αλλα, να τον χαιρεσαι και να εχετε μια ανεμελη συμβιωση :)
επιτρεπεται να ανεβαζουμε λινκ εδω η θα μας μπαναρουν?
 


johnchatzis

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2019
34
6
28
ε τωρα κ εσυ μ λες οτι δεν ειναι καθαροαιμος . εχω δωσει 600 ευρω μου εκανες τη καρδια περιβολι. τελος παντων ειτε ειναι ειτε δεν ειναι εγω τον λατρευω και δεν επηρρεαζει τπτ . ωστοσο ολη αυτη η κατασταση μας εχει νευριασει ..
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Όλα αυτά που ρωτάς έπρεπε να τα σκεφτείς από πριν. Τώρα ο, τι και να πούμε, δεν αλλάζει κάτι στην πράξη. Το σκυλάκι το πήρες, πάει, τελείωσε.
Έχει άπειρα θέματα στο φόρουμ να ψάξεις, να διαβάσεις, να ενημερωθείς ώστε την επόμενη φορά να απευθυνθείς στους κατάλληλους ανθρώπους.
Εύχομαι να περάσουν πολλά και απροβληματιστα χρόνια μέχρι τότε.
Να σου ζήσει και να περνάτε καλά.
 


johnchatzis

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2019
34
6
28
Όλα αυτά που ρωτάς έπρεπε να τα σκεφτείς από πριν. Τώρα ο, τι και να πούμε, δεν αλλάζει κάτι στην πράξη. Το σκυλάκι το πήρες, πάει, τελείωσε.
Έχει άπειρα θέματα στο φόρουμ να ψάξεις, να διαβάσεις, να ενημερωθείς ώστε την επόμενη φορά να απευθυνθείς στους κατάλληλους ανθρώπους.
Εύχομαι να περάσουν πολλά και απροβληματιστα χρόνια μέχρι τότε.
Να σου ζήσει και να περνάτε καλά.
σ ευχαριστω πολυ <3
 


billchatzi

Member
15 Σεπτεμβρίου 2019
14
5
26
δυστυχως δε με βοηθησε παντως καποιος απο εδω.. ολοι λετε τα δικα σας η απορια μου ειναι το τι μπορω να κανω τωρα οχι το τι θα επρεπε να κανω ή τι θα πρεπει να κανω οταν ξανααγορασω σκυλο. οπως και να χει σας ευχαριστω πολυ
 
  • Like
Reactions: johnchatzis


tasioskis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2019
56
57
39
Φιλε βρηκες σκυλι απο ιντερνετ, τωρα ψαχνεις δικηγορο απο ιντερνετ? Δεν καταλαβαινω οταν λες δεν βοηθησαμε, στο λεμε ξεκαθαρα ,το σκυλι δεν ειναι καθαροαιμο και οτι pedigree να σου στειλουν θα ειναι πλαστο . Τελος . Ολα τα αλλα θα τα βρεις σε φορουμ με νομικους.
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Τωρα καταλαβα οτι ειστε δυο! :D
Εχει καποια αποδειξη αγορας; ειχες υπογραψει καποιο συμβολαιο που ελεγε οτι ο σκυλος θα δωθει με πεντ;

Η αληθεια ειναι οτι εδωσες 580 για ενα σκυλο που τυπικα ειναι οσο καθαροαιμος ειναι και ο δικος μου που μαζευτηκε απ το δρομο.

Εγω θεωρω οτι δεν ειναι λαθος να μπει λινκ του λαμογιου. Τωρα αν διαφωνησει ο @admin, δεν ξερω.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.881
Είναι δύο και κάνουν like ο ένας στον άλλον!!!

Link να βάλει. Λαμόγιο δεν έχω καταλάβει γιατί λέμε, ότι είναι ο έμπορος;
 
  • Haha
Reactions: johnchatzis


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Είναι δύο και κάνουν like ο ένας στον άλλον!!!

Link να βάλει. Λαμόγιο δεν έχω καταλάβει γιατί λέμε, ότι είναι ο έμπορος;
Λες να μην ειναι μαυρα; αν δεν ειναι, να διαγραφει απ τα πρακτικα, παρακαλω. :D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.881
Λες όταν τα έδιναν, λιγότερα απ'όσα "έπρεπε" και όσο να'ναι...τους άρεσε, να μην ήξεραν ότι είναι μαύρα; Μπροστά τους τον είχαν. Ζήτησαν απόδειξη; Μετά την απομάκρυνση από το ταμείο, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται.
 
  • Like
Reactions: Georgia & Pako


johnchatzis

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2019
34
6
28
Είναι δύο και κάνουν like ο ένας στον άλλον!!!

Link να βάλει. Λαμόγιο δεν έχω καταλάβει γιατί λέμε, ότι είναι ο έμπορος;
 


johnchatzis

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2019
34
6
28
Τωρα καταλαβα οτι ειστε δυο! :D
Εχει καποια αποδειξη αγορας; ειχες υπογραψει καποιο συμβολαιο που ελεγε οτι ο σκυλος θα δωθει με πεντ;

Η αληθεια ειναι οτι εδωσες 580 για ενα σκυλο που τυπικα ειναι οσο καθαροαιμος ειναι και ο δικος μου που μαζευτηκε απ το δρομο.

Εγω θεωρω οτι δεν ειναι λαθος να μπει λινκ του λαμογιου. Τωρα αν διαφωνησει ο @admin, δεν ξερω.
εχουμε αποδειξη αγορας αλλα οχι ολα τα λεφτα που δωσαμε. ενα μερος μονο. παιδια ειναι χρεος μας να κανουμε ολοι κατι γιατι αυτοι οι ανθρωποι ( δεν εξρουμε αν ειναι οντως λαμογια) και παρομοιοι τετοιοι εκμεταλλευονται την αγαπη μας για τα ζωα και μας κοροιδευουν. εμεις ημαστε απειροι σχετικα με ολα αυτα . λιγο το ειχαμε ψαξει.
 


johnchatzis

Active Member
15 Σεπτεμβρίου 2019
34
6
28
Φιλε βρηκες σκυλι απο ιντερνετ, τωρα ψαχνεις δικηγορο απο ιντερνετ? Δεν καταλαβαινω οταν λες δεν βοηθησαμε, στο λεμε ξεκαθαρα ,το σκυλι δεν ειναι καθαροαιμο και οτι pedigree να σου στειλουν θα ειναι πλαστο . Τελος . Ολα τα αλλα θα τα βρεις σε φορουμ με νομικους.
με τον καλο λογο στο στομα εισαι φιλε μ :) να εισαι καλα για τα καλα σου λογια
 
  • Like
Reactions: tasioskis


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.812
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf