νεο μελος στην οικογενεια ... βοηθηστε με να το βαφτισουμε..


reina_cv

Member
9 Ιανουαρίου 2010
10
0
36
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μερες μας ακολουθουσε στη βολτα μας... η reina ηταν παρα πολυ φιλικη μαζι του... πριν απο τρεις μερες η μικρη μου εκλαιγε για αρκετη ωρα στο μπαλκονι , βγηκα κ τον ειδα να καθεται κ να περιμενει να βγουμε ξαπλωμενος στο πεζοδρομιο της πολυκατοικιας μου. Το ειπα στους δικους μου κ η μαμα μου δν αντεξε τον ανεβασε σπιτι. Πηρα τηλεφωνο την κτηνιατρο μας κ μας ειπε πως το ξερει το σκυλακι κ πως καποιοι απο την γειτονια εκει κοντα το πηγαν για τα εμβολια αλλα κανεις δν ηθελε να το παρει στο σπιτι..
Απο προχθες λοιπον η οικογενεια μου αυξηθηκε κατα ενα μελος!!! Η reina τον δεχθηκε στον χορο της κ με το παραπανω!!! (αυτο ειλικρινα δν το περιμενα.!)
ο μικρος ειναι 9 μηνων υγιεστατος κ παρα πολυ παιχνιδιαρης ...
δειτε κ τις φωτο..
τι ονομα να του δοσω ???? περιμενω ιδεες..!!!!

Σιγουρα δν μπορουμε να βοηθησουμε ολα τα αδεσποτα.. αλλα προχθες μειωθηκε κατα 1 ο αριθμος τους.. κ νομιζω πως ειναι μια καλη αρχη τι λετε ??
:D:D
 

Attachments



foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Εγώ θα σου προτεινα, αν και συνηθησμένο, το lucky γιατί είναι όντως lucky που σας ακολούθησε και βρήκε σπίτι!:D:D:D


Κι αν σου αρέσει ως ιδέα το τυχερός, αλλά προτιμάς μια πιο σπάνια λέξη, μπορείς να ψάξεις σε κάποιο μεταφραστή πως είναι το τυχερός σε κάποια άλλη γλώσσα!
 
Last edited:


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Φάτσας...χωρίς καμία αμφιβολία...!!
Μπραβο ρε παιδιά, 1.000 μπραβο...!!!=D>=D>=D>
Χμμμμ..για όνομα...θα πρότεινα...Boogie...δεν ξέρω πως μου ήρθε αλλά του πάει νομίζω...
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Τέλεια!!!! Φοβερή φάτσα εχει!!

Εμένα μ'αρέσουν τα κανονικά (Ελληνικά) ονόματα στα σκυλιά...... Ευτύχη θα τον έβγαζα....:D

Αντε αμα δε σ'αρέσει το Ευτύχης, θα τον έβγαζα Φλάφι ετσι μαλλιαρός που είναι.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
:D
Τέλεια!!!! Φοβερή φάτσα εχει!!

Εμένα μ'αρέσουν τα κανονικά (Ελληνικά) ονόματα στα σκυλιά...... Ευτύχη θα τον έβγαζα....:D

Αντε αμα δε σ'αρέσει το Ευτύχης, θα τον έβγαζα Φλάφι ετσι μαλλιαρός που είναι.
Ψηφίζω Ευτύχης!!!!! :D :D:D:D
 














loomy

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2010
83
158
Μαρούσι
Μπράβο παιδιά!!! Τρομέρη φατσούλα είναι. Θα έχει και παρεούλα η reina....:p Και εγώ Ευτύχης ψηφίζω!!!
 






TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
να σου ζήσει το νέο μέλος της οικογένειας!

Προτείνω το ''Σπόγκος''..απο το σφουγγάρι...απο την σφουγγαρίστρα'':D:D:D
 


reina_cv

Member
9 Ιανουαρίου 2010
10
0
36
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μερες μας ακολουθουσε στη βολτα μας... η reina ηταν παρα πολυ φιλικη μαζι του... πριν απο τρεις μερες η μικρη μου εκλαιγε για αρκετη ωρα στο μπαλκονι , βγηκα κ τον ειδα να καθεται κ να περιμενει να βγουμε ξαπλωμενος στο πεζοδρομιο της πολυκατοικιας μου. Το ειπα στους δικους μου κ η μαμα μου δν αντεξε τον ανεβασε σπιτι. Πηρα τηλεφωνο την κτηνιατρο μας κ μας ειπε πως το ξερει το σκυλακι κ πως καποιοι απο την γειτονια εκει κοντα το πηγαν για τα εμβολια αλλα κανεις δν ηθελε να το παρει στο σπιτι..
Απο προχθες λοιπον η οικογενεια μου αυξηθηκε κατα ενα μελος!!! Η reina τον δεχθηκε στον χορο της κ με το παραπανω!!! (αυτο ειλικρινα δν το περιμενα.!)
ο μικρος ειναι 9 μηνων υγιεστατος κ παρα πολυ παιχνιδιαρης ...
δειτε κ τις φωτο..
τι ονομα να του δοσω ???? περιμενω ιδεες..!!!!

Σιγουρα δν μπορουμε να βοηθησουμε ολα τα αδεσποτα.. αλλα προχθες μειωθηκε κατα 1 ο αριθμος τους.. κ νομιζω πως ειναι μια καλη αρχη τι λετε ??
:D:D


σας ευχαριστω πολυ για τις προτασεις σας παιδια!!!!:) μολις αποφασισουμε θα σας το ανακοινωσω.. χιχι!

το μεγαλο μπραβο πρεπει να δοθει στη reina μας που δεχτηκε να μοιραστη το σπιτι της, τα παιχνιδια της, καθως κ τα χαδια με τον μικρο χωρις κανενα απολυτος ανταλλαγμα!! χαιρομαι αφανταστα που μεγαλωνω ενα τετοιο σκυλακι!!! :D:D
 

Attachments



Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981