ξαφνικα σελινιαζεται


costas9922

Member
4 Ιουνίου 2020
14
2
32
καλημερα,ευχομαι να ειστε ολοι καλα και οι τετραποδοι φιλοι σας !
λοιπον πριν 1 μηνα υιοθετησα ενα κουταβακι ιμιαιμο 3 μηνων.Ειναι πολυ καλη εχει αρρωστη ενεργεια μας εχει μεινει το τελευταιο εμβολιο της λυσας οποτε δεν μπορω ακομα να την βγαζω ελευθερη για βολτα ,καθε απογευμα παμε κανα μισαωρο σ ενα συγεκριμενο σημειο (την παω αγκαλια ) και παιζει μ 2-3 σκυλακια φιλων μου να εκτονωυει καπως.... γυρναμε σπιτι ειναι πτωμα αραζει τρωμε το βραδινο μας κατα τισ 9 και εκει ξεκιναει το προβλημα .....μετα το φαι μεταμορφωνεται,λες και μπαινει δαιμονας μεσα της !! ξεκιναει να τρεχει ολο το σπιτι δεν δινω σημασια ....και κανει τα παντα για να την μαλωσω πραγματικα παει αναποδογυριζει το νερο της ,οχιιιι της λεω φευγει καρφι κουζινα δαγκωνει τισ καρεκλες οχιιιι τησ λεω παει μετα στην πανα της την δαγκωνει την κανει 1000 κομματια παω πολυ ηρεμα και της λεω οχι μην το κανεις αυτο κτλ τπτ,αν δε φωναξω δυνατα ΟΧΙ γυρναει και μου γαυγιζει που μεσα στν μερα δεν προκειτε ν γαυγιζει ΠΟΤΕ . ολη μερα με ακουει μετα το φαι σελινιαζεται και κανει πραγματα που δεν καενι ποτε μεσα στη μερα και ξερει οτι δεν πρεπει,εχθεσ δεν αντεξα την εβαλα τιμωρια στην τουαλετα 5 λεπτα.μετα βγηκε εξω λες και πετυχε ο εξορκισμος πηγε στο κρεβατι της και κοιμηθηκε ......στ google απο οτι διαβασα αυτο το φαινομενο λεγετε zoomies.πως το αντιμετωπιζω? δεν θελω ουτε να της φωναζω ουτε να τη βαζω τιμορια .
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Πιο φυσιολογικό, πεθαίνεις.
Μωρό είναι.
Ψυχραιμία με τα νεύρα και τις τιμωρίες.
Το ότι το κάνει αμέσως μετά το φαγητό όμως, είναι κακιά συνήθεια για την υγεία της.
Crate δεν έχεις; Την ταίζεις μέσα και την αφήνεις και καμιά ώρα μετά, να χωνέψει σωστά. Δεν πρέπει να "σεληνιάζεται" με γεμάτο στομάχι. Κινδυνεύει από συστροφή.
 


costas9922

Member
4 Ιουνίου 2020
14
2
32
Crate δεν έχω της έχω πάρει κλασικό κρεβατακι μαξιλάρια.ναι δυστυχώς την πιάνει υπερένταση ακριβώς μετά τ φαΐ κυρίως τ βραδινό ! Μήπως ρε παιδιά να κόψω το βραδινό και να δίνω δυο γεύματα στην ίδια συνολική ποσότητα ;
 


costas9922

Member
4 Ιουνίου 2020
14
2
32
Τι ώρες μου προτείνεις για φαΐ μέσα στη μέρα;δίνω μια αρκετά καλή και ποιοτική τροφή,συνολική ποσότητα ημέρες ήμαστε στα 170gr
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3