παραλιγο να μου παρουν το σκυλο


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Καλησπέρα παιδιά.Χθες το βραδυ κατα τις 2,μετα απο βαφτιση,πηγα το σκυλακο στο λιμανι για τρεξιμο και για την αναγκη του.Ήταν κατι τυποι εκει,αλλα δεν εδωσα σημασια.Μετα απο λιγο με πλησιασαν πιασαμε κουβεντα για το σκυλο μου,καλα αυτο γινεται συχνα με πολλους.καποια στιγμη,ο εκτωρας εκανε χοντρα,και ενω πηγα να τα μαζεψω,γυρναω πισω και βλεπω τον εκτωρα πολυ κοντα στους 2 τυπους,αυτοι ειχαν ανοιξει τις πορτες και προσπαθουσαν να τον βαλουν μεσα.Αυτος ειχε τεντωσει κωλο.Εκτωρααα! φωναζω,ξεσηκωνεται αυτος, σηκωθηκε στα 2 ποδια,φοβηθηκαν αυτοι, πηδηξε κι εφυγε.Αυτοι εξαφανιστηκαν.Τρελαθηκα.Δεν το πιστευα οτι μπορει να συμβει.Μα, τι να τον κανουν;Ετσι ξαφνικα;Κι αυτος αν δε φωναζα,θα πηγαινε;Σας εχει τυχει;
 


βάσω

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2008
244
0
:eek: Μα ετσι στην ψυχρα? εδω στην περιοχη μας πριν χρονια το εκαναν τσιγγανοι,να κλεβουν σκυλια,συνηθως κυνηγοσκυλα τα οποια ειναι εξω με αλυσιδα(το γνωστο σκηνικο)και να τα πουλανε σε πολη περιπου 200 χιλιομετρα μακρια
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Μα αυτο μου εκανε εντυπωση.Και ειχαν και πινακιδα στο αμαξι.Να τον παρουν μπροστα στα ματια μου;
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.874
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Αντε! :eek:

Δε μου έχει τύχει... τον αφήνω και δεμένο μπροστά στο σουπερ-μάρκετ αρκετές φορές, κανείς δεν τον πείραξε... Μια φορά μόνο ένας τύπος -το μόνο περίεργο που μου συνέβη- έπιασε κουβέντα μαζί μου και έβλεπε το σκύλο συνεχώς, λέγοντας πως είναι πολύ όμορφο σκυλί δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές, αλλά δεν έκανε ούτε μια κίνηση να τον πλησιάσει, πόσο μάλλον να τον πάρει μαζί του.

Δεν το έχω ακουστά να κλέβουν μεγάλα σκυλιά σε ηλικία, συνήθως κλέβουν κουτάβια για να τα πουλήσουν μετά.

Το δικό σου τι ηλικία έχει;
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
15 μηνων.Μα περα απο την ηλικια,ειναι μεγαλοσωμος.Δεν τον φοβηθηκαν;Και στο ντουκου;Ετσι;Δεν ειναι οτι παω καθε μερα εκει τετοια ωρα ωστε να μου την εχουν στημενη.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Λυμενο το ειχες?Εγκληματικο κατ'εμε σε αυτην την περιπτωση!Δεν εκοψες φατσες?

Δεν συγκρατησες την πινακιδα??

Απο εδω και περα σου συνιστω να βγαζεις τον σκυλο σου βολτα με ενα γκλοπ η κανενα χοντρο ξυλο και οχι πολλα πολλα εσυ με τους ξενους ας τον βλεπουν μονο και αυτο!

Εχουν αποθρασυνθει τελειως...
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Μα ήταν 2 τα ξημερωματα στο λιμανι.Αν δεν τον λυνω κι εκει,που θα τρεξει κι αυτος λιγο;Φατσες θυμαμαι σχετικα,αλλα πινακιδα όχι,γιατι με το που ηρθε κοντα μου τον εβαλα στο αμαξι.Εκεινη την ωρα εφυγαν.
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
:-|:-|:-|
αυτό μάς έλειπε τώρα...


Μας κλέβουν τις μηχανές κ τις τσάντες, μας κλέβουν τώρα τους σκύλους κ αύριο τα ρούχα κ τα βρακιά μας (σόρρυ κιόλας):mad:
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αγαπητη skylakos αυτος ειναι ο λογος που δεν εχουμε λυμενο τον σκυλο οπου και αν παμε!

Γι αυτον και μονο τον λογο,για να μην παθει τιποτα και να μην προξενησει τιποτα!

Θα τον λυσεις μονο οταν τον κοιτας και σε αυστηρα ελεγχομενο χωρο!

Ειναι πανεμορφος ο σκυλος σου και τον λιμπιστηκαν!
 
Last edited:


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Skylakos, κοπελα μονη με ένα σκυλι στις 2 μετα τα μεσανυχτα, στο λιμανι…

Μπορει να ειμαστε σε σκυλοφορουμ, αλλά η δικια σου ζωη και ασφάλεια αξιζει περισσοτερο από οποιουδηποτε σκυλου.

Το πιθανο είναι να θελει να βλαψει καποιος εσενα παρά τον σκυλο σου. Ετυχε απλά να πεσεις σε σκυλοκλεφτες.

Αν δεν υπαρχει μερος της προκοπής να τον αφησεις ελευθερο, τα βράδια κυκλοφόρα τον με λουρι σε μερη με κόσμο.

Οι καιροι είναι πονηροί. Μην παιζεις με την τυχη σου.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Αφήστε τα και τρέμω με κάτι τέτοια διότι το UFO έχει μια τάση να είναι φιλικό με όλους και να μπαίνει και σε ξένα αυτοκίνητα (κάπως έτσι τον πρωτοπήρα, μετά όμως γκρίνιαζε και είδα κι έπαθα να τον πείσω ότι είμαι εγώ το αφεντικό). Είναι και ωραίος, οπότε καταλαβαίνετε! Έτσι και τον πάρω στην Ελλάδα θα πρέπει να τον κολλήσω πάνω μου με super glue! Αφού πολλές φορές βλέπω κόσμο να τον χαζεύει απολιθωμένος μπροστά στο αυτοκίνητό μου, ακόμα και από δίπλα όταν είμαι σταματημένη στο φανάρι! Και καλά, είναι μπλε, οπότε το μάτι το γλυτώνουμε μάλλον, αλλά την κλοπή?
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
εγω ξερω οτι τα κλεβουν κ τα πηγαινουν για φαγητο σε ζωα τσιρκου η για δολωματα σε κυνομαχιες!
 


dimiv

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2008
506
0
50
Αθήνα
εγω ξερω οτι τα κλεβουν κ τα πηγαινουν για φαγητο σε ζωα τσιρκου η για δολωματα σε κυνομαχιες!

:mad: και έχει έρθει ένα τσίρκο μεγάλο τώρα εδώ στην Αττικη
 


alxdamos

Well-Known Member
20 Αυγούστου 2009
66
0
Athens
εγω ξερω οτι τα κλεβουν κ τα πηγαινουν για φαγητο σε ζωα τσιρκου η για δολωματα σε κυνομαχιες!

η αλήθεια είναι ότι είχε γίνει και παλιότερα θέμα ότι όταν έρχονται τσίρκο εξαφανίζονται τα αδέσποτα στις γύρω περιοχές.... οπότε το θεωρώ πολύ φυσικό να τα μαζεύουν αυτοί... σιγά, θα αγοράζουν τόσα κιλά κρέας που χρειάζονται???

τι να το κάνεις? αφού δεν υπάρχει πολιτισμός να τα απαγορεύσει γενικά... τι να λέμε... :(
 


jimmy58

Well-Known Member
16 Σεπτεμβρίου 2008
260
0
σορρυ αλλα εγω την αφηνω λυμενη μονο στο βουνο και σε ερημικες παραλιες αλλα και παλι με χιλια ματια πανω της
 






GEORGE1034

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2009
579
0
26
Θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!!!!!
Εγω θα σου πρωτεινα να βαλεις στον σκυλο σου μικροτσιπ.Στο λεω αυτο γιατι ξερω εναν ο οποιος ειχε ανχως για αυτον τον λογο ομως απο την στιγμη που του εβαλε μικροπτσιπ (με χειρουργιο και οχι στο λουρι) του εχει φυγει το ανχως.:)
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.874
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Γιατί του έφυγε το άγχος; Αν σου κλέψουν τον σκύλο, μπορεί να μην τον πάνε ποτέ στον κτηνίατρο για να δει αν έχει τσιπάκι. Για να διαβάσεις το τσιπάκι χρειάζεται ειδικό μηχάνιμα. Δεν τον παρακολουθείς δα και με ραντάρ...
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
ακριβώς και επίσης άμα είναι να τα πάνε για φαί στο τσίρκο ή στις κυνομαχίες τι να σου κάνει το τσιπ?

και οκ αμα εχεις μεγαλόσωμο σκύλο πες τον φοβούντε αλλά αμα είναι μικρό το πέρνουν παραμάσχαλα και άντε γεια:mad::mad: