σας χαιρετω.


johnpalavos

Active Member
16 Ιουλίου 2008
25
0
Βρε παρε ενα αδεσποτο. Αφου δεν εισαι 100% σιγουρος τι θελεις. Ουουου πληθος. Ελα και σε επικονωνια με τα παιδια να συζητησετε να δουν τι θες να δεις τι χρειαζεται κλπ.
το οτι δεν ειμαι σιγουρος για το τι θελω...απο που το συμπερανατε? επιδη ειπα να περιμενω να παρω ενα πιο καλο κουταβι απο ενα αξιοπιστο εκτροφεα???
 


johnpalavos

Active Member
16 Ιουλίου 2008
25
0
θα την πληρώσεις ακριβά την δουλειά να μου το θυμηθείς....με λιγα λογια μαζεψε 1000 euro. και αλλα 400 για τα πρωτα εξοδα.....και μετα ξεκινα να ψαχνεις σκυλο....

life is a bitch i know dont tell me about it....
ρε παιδια μηπως ειμαστε λιγο υπερβολικοι????
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Ρε δεν ηθελα να σου την πω. Συγγνωμη αν το εθεσα λαθος. απλα επειδη δεν εχεις κατασταλαξει σε εκτροφεα κουταβι κλπ και επειδη απο οτι καταλαβα ο βασικος σου λογος για να παρεις σκυλι ειναι να δωσεις αγαπη και να εχεις εναν φιλο ελεγα μηπως θες να ριξεις και μια ματια στα αδεσποτα μας. :)
 


johnpalavos

Active Member
16 Ιουλίου 2008
25
0
Ρε δεν ηθελα να σου την πω. Συγγνωμη αν το εθεσα λαθος. απλα επειδη δεν εχεις κατασταλαξει σε εκτροφεα κουταβι κλπ και επειδη απο οτι καταλαβα ο βασικος σου λογος για να παρεις σκυλι ειναι να δωσεις αγαπη και να εχεις εναν φιλο ελεγα μηπως θες να ριξεις και μια ματια στα αδεσποτα μας. :)
οκ, πασο! κι εγω συγνωμη αν φανηκα καπως με τον τροπο γραφης μου. η διαθεση μου ειναι φιλικη...
απλα καθως περναει ο καιρος θελω ολο και πιο πολυ αυτο το σκυλο, και οχι οποιοδηποτε αλλο... για τους λογους που προανεφερα... ο καθενας με το γουστο του...:):)
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
οκ, πασο! κι εγω συγνωμη αν φανηκα καπως με τον τροπο γραφης μου. η διαθεση μου ειναι φιλικη...
απλα καθως περναει ο καιρος θελω ολο και πιο πολυ αυτο το σκυλο, και οχι οποιοδηποτε αλλο... για τους λογους που προανεφερα... ο καθενας με το γουστο του...:):)
Να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου κάτι... τι ακριβώς ξέρεις για το Ροτβάιλερ και τι είναι αυτό που πέρα απ' το παρουσιαστικό του σου φάνηκε ελκυστικό?
 


johnpalavos

Active Member
16 Ιουλίου 2008
25
0
Να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου κάτι... τι ακριβώς ξέρεις για το Ροτβάιλερ και τι είναι αυτό που πέρα απ' το παρουσιαστικό του σου φάνηκε ελκυστικό?
συνδυαζει πολλα απ οσα εχω αρχισει να διαβαζω, μιας κι εγω δεν ειχα ποτε! ειναι εξυπνο δενεται πολυ με ενα ατομο,εκπαιδευεται αρκετα,ειναι εξυπνο, προστατευει την οικογενοια που ανηκει.ειναι πολυ δραστηριος.... δηλαδη θα επρεπε να υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος που θα επρεπε να θελω αυτον το σκυλο ?
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
συνδυαζει πολλα απ οσα εχω αρχισει να διαβαζω, μιας κι εγω δεν ειχα ποτε! ειναι εξυπνο δενεται πολυ με ενα ατομο,εκπαιδευεται αρκετα,ειναι εξυπνο, προστατευει την οικογενοια που ανηκει.ειναι πολυ δραστηριος....
Αυτά τα χαρακτηριστικά τα έχει το Ρότβαϊλερ και τουλάχιστον 182 ακόμα φυλές! Τι είναι αυτό που σε κάνει να εστιάσεις αποκλειστικά στο Ρότβαϊλερ;
Το "πολύ δραστήριος" πως το αντιλαμβάνεσαι και πως πιστεύεις πως θα μπορέσεις να το αντιμετωπίσεις?



δηλαδη θα επρεπε να υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος που θα επρεπε να θελω αυτον το σκυλο ?
Σαφέστατα θα έπρεπε!
Εσύ πιστεύεις πως αρκεί ένα "διάβασα πέντε πράγματα είδα και δεκαπέντε φωτογραφίες και είμαι έτοιμος;"



Υ.Γ.: Οι ερωτήσεις αυτές είναι κάποιες από αυτές που κάθε σωστός εκτροφέας θα πρέπει να σου κάνει πριν σου εμπιστευτεί το μέλλον ενός σκύλου του!
 


ainte

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2008
184
0
Αλεξανδρούπολη
Οι ερωτήσεις που κάνεις είναι μεν σωστές για έναν εκτροφέα, είναι όμως και πολύ δύσκολες να απαντηθούν απο κάποιον που δε γνωρίζει απο κοντά και καλά μια φυλή. Και το 90% των ανθρώπων που θέλουν να αγοράσουν ένα κουτάβι κάποιας φυλής δεν έχουν άποψη για την ίδια την φυλή.

Τα σημαντικά χαρακτηριστικά που σε κάνουν να θες μια φυλή είναι αυτά που ούτε φαίνονται, ούτε τα ξέρεις αν δεν έχεις ζήσει με μια φυλή σκύλων.

Οπότε ρωτάω εσείς πως πείθεστε από κάποιον άσχετο με την φυλή οτι είναι άξιος να του δώσετε κουτάβι;
 


johnpalavos

Active Member
16 Ιουλίου 2008
25
0
Οι ερωτήσεις που κάνεις είναι μεν σωστές για έναν εκτροφέα, είναι όμως και πολύ δύσκολες να απαντηθούν απο κάποιον που δε γνωρίζει απο κοντά και καλά μια φυλή. Και το 90% των ανθρώπων που θέλουν να αγοράσουν ένα κουτάβι κάποιας φυλής δεν έχουν άποψη για την ίδια την φυλή.

Τα σημαντικά χαρακτηριστικά που σε κάνουν να θες μια φυλή είναι αυτά που ούτε φαίνονται, ούτε τα ξέρεις αν δεν έχεις ζήσει με μια φυλή σκύλων.

Οπότε ρωτάω εσείς πως πείθεστε από κάποιον άσχετο με την φυλή οτι είναι άξιος να του δώσετε κουτάβι;
γουστα υπαρχουν πολλα ... και πιστευω πως το να κολαμε σ αυτο δεν ειναι πρωτιστης σημασιας . εμενα μπορει να μου αρεσουν οι μελαχρινες σε αλλον οι ξανθιες! σηλαδη το οτι ειναι θεμα γουστου δεν λεει κατι? εμενα τα κανις δεν μ αρεσουν γιατι ειναι μαλιαρα! (ενα παραδειγμα) μου αρεσουν τα ροτβαιλερ. αυτο ειναι ολο... θελει τοση φιλοσοφια δηλαδη?
η ουσια δεν ειναι το οτι θα φροντιζω και θα αγαπω το ζωακι μου? θα πρεπε να μου αρεσει δηλαδη επειδη εχει αυτη η ρατσα καποια ιστορια? τι με νοιαζει εμενα αμα ηταν καλοι βοσκοι βοοειδων και απο που ηλθαν, κλπ κλπ. μου αρεσει η φατσα του και αυτο ειναι ολο...
 
Last edited:






johnpalavos

Active Member
16 Ιουλίου 2008
25
0
Δηλαδή η απάντηση σου στις ερωτήσεις του Promitheas είναι θα κάνεις οτι απαιτειτα για να περναει ο σκυλος;
μαλλον ενοεις για να περναει καλα ο σκυλος?
και βεβαια ναι !!!
ολοι οσοι εχουν ενα σκυλο η ενα κατοικιδιο τελος παντων ,κανουν οτι μπορουν και δεν μπορουν, για το σκυλο τους!!! το ιδιο θα κανω κι εγω οπως εχω αλωστε ξανακανει! μπορει να μη ξερω τα παντα για αυτη τη ρατσα, αλλα τον σκυλο δεν τον νοιαζει πιστευω το αν ξερω τα παντα για τη φυλη του... αλλα το αν θα τον αγαπω και αν θα περναει καλα μαζι μου!
 
Last edited:


ainte

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2008
184
0
Αλεξανδρούπολη
Σε ρωτάει...
Αυτά τα χαρακτηριστικά τα έχει το Ρότβαϊλερ και τουλάχιστον 182 ακόμα φυλές! Τι είναι αυτό που σε κάνει να εστιάσεις αποκλειστικά στο Ρότβαϊλερ;
Το "πολύ δραστήριος" πως το αντιλαμβάνεσαι και πως πιστεύεις πως θα μπορέσεις να το αντιμετωπίσεις?
και..
Εσύ πιστεύεις πως αρκεί ένα "διάβασα πέντε πράγματα είδα και δεκαπέντε φωτογραφίες και είμαι έτοιμος;"


και παντάς...
γουστα υπαρχουν πολλα ...
εμενα τα κανις δεν μ αρεσουν γιατι ειναι μαλιαρα μου αρεσουν τα ροτβαιλερ. αυτο ειναι ολο...
 


johnpalavos

Active Member
16 Ιουλίου 2008
25
0
Σε ρωτάει...
Αυτά τα χαρακτηριστικά τα έχει το Ρότβαϊλερ και τουλάχιστον 182 ακόμα φυλές! Τι είναι αυτό που σε κάνει να εστιάσεις αποκλειστικά στο Ρότβαϊλερ;
Το "πολύ δραστήριος" πως το αντιλαμβάνεσαι και πως πιστεύεις πως θα μπορέσεις να το αντιμετωπίσεις?
και..
Εσύ πιστεύεις πως αρκεί ένα "διάβασα πέντε πράγματα είδα και δεκαπέντε φωτογραφίες και είμαι έτοιμος;"


και παντάς...
γουστα υπαρχουν πολλα ...
εμενα τα κανις δεν μ αρεσουν γιατι ειναι μαλιαρα μου αρεσουν τα ροτβαιλερ. αυτο ειναι ολο...
ενοω πως στον καθενα κανει κλικ μια συγκεκριμενη ρατσα. εμενα μου αρεσε το ροτ ...τι παει να πει γιατι εστιασα στο ροτβαιλερ?... ετσι απλα... μου αρεσει η τριχα του το καλουπι του σωματος του,η φατσα του...καποια βασικα χαρακτηριστικα που προανεφερα...οταν κοιτας δηλαδη ενα ημιαιμο και σου αρεσει δηλαδη πρεπει να σκευτεις γιατι σου αρεσει, η το τι ξερεις για τη φυλη του?

οσον αφορα το πολυ δραστηριος το αντιλαβανομαι ως εξης.... πρεπει ο σκυλος να αθλειται πολυ καθημερινα, να μη μενει πολλες ωρες δεμενος ,και να τρεχει αρκετα καθε μερα...
οσο για το αν νοιοθω ετοιμος.. ..
ΝΑΙ νιοθω ετοιμος.
 
Last edited:










xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Eεεε. Στο σπιτι μεσα δε θα τον εχεις? Αστον να αλωνιζει! Βαριουνται οταν ειναι μονα τους και κοιμουνται!
 


johnpalavos

Active Member
16 Ιουλίου 2008
25
0
Eεεε. Στο σπιτι μεσα δε θα τον εχεις? Αστον να αλωνιζει! Βαριουνται οταν ειναι μονα τους και κοιμουνται!
σωστα!!!!απλα πιστευα οτι μεχρι να γυρισω απ τη δουλειαα θα βαριεται μονος του στο σπιτι μεσα!!! παντως σαν ιδεα μου αρεσει.ουτοσι αλλως (δεν ξερω πως το βλεπετε εσεις) μου αρεσει να γυρναει ο σκυλακος μου στο σπιτι μεσα.. και να κοιμαται κατω απ το κρεβατι μου...