τι να πω?? Αναρωτιεμαι....


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
H Γαλάζιο έχει απόλυτα δίκιο. Πρέπει να την πείσεις να έρχετε πιο συχνά για να μπορέσεις να κάνεις τη δουλειά χωρίς νάρκωση...
Ο σκύλος δαγκώνει γιατί υποφέρει (και από την απομόνωση).
Αν όμως τον φέρνει συχνά θα μάθει να του αρέσει το κούρεμα (και δεν θα υποφέρει καθόλου!). Επίσης θα μπορούσε να κάνει και μερικά πράγματα από μόνη της (όπως να το βουρτσίζει μια φορά τη βδομάδα) για να μην φτάνει σε τόσο άθλιο σημείο.

Αν έρθει με λιγότερο χάλι στο κεφάλι, μπορείς να δουλέψεις με φίμωτρο μέχρι να μάθει. Το μόνο που χρείαζεσαι είναι ένα ζευγάρι γάντια πυροσβεστικής (δεν μπορεί να σε δαγκώσει) για να του το φορέσεις.

Υπάρχει και ωραία τεχνική που του το βάζεις ξαφνικά (από πίσω, να μην το δει) αλλά θα έπρεπε να το δεις για να το καταλάβεις καλά.... θέλει και ταχύτητα αστραπής (είναι γρήγορα τα άτιμα τα κανισάκια όταν είναι έξαλλα!).

Τι τραβάτε οι γκρουμεράδες!

Τα νύχια του φαντάζομαι πως θα ήταν!!!! Το κακόμοιρο...
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Καλες οι συμβουλες σου Dr.Zhivago= αλλα με αυτον τον τυπο δεν γινεται τιποτα! Το εχουμε δοκιμασει, επειδη δεν ειμαι υπερ τον ναρκομενων σκυλων.
Αυτος οτι τον πλησιαζει δακγωνει- ουτε στο ενα μετρο δεν ειναι δυνατον να πας κοντα του. Οταν τον φερνει η ιδιοκτητρια χρειαζομαστε 3 ατομα για να του κανουμε την ηρεμιστικη ενεση- τα δυο απο αυτα φορανε τετια γαντια που λες, μονο και μονο για να μπορουν να τον ακινητοποιησουν καπος! (χωρις τετια γαντια δεν πιανω σκυλο που δακγονει- δεν λεει να διακυνδινευω να με τραυματισει σκυλος για 30-40 ευρω!)

Εγω εχω παρα πολλα δυσκολα σκυλια στην πελατια μου- και σχεδον κανενα αλλο δεν το κουρευω με ηρεμιση.
Προτιμω να ταλαιπορηθω, απο το να τους κανουμε ναρκοση- και ταλαιποριαιμαι πολλες φορες πααρα πολυ- πιστεψε με!!
Τα περισσοτερα, με ενα φιμοτρο και λιγο "μαζεμα" (ενα σβερκομα- ενα αυστηρο βλεμμα και αλλα κολπακια) τα κανεις καπως καλα και τα κουρευεις- δεν το συζηταω!
Αλλα με αυτον ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ τιποτα αλλο!
Αυτος κανει τουμπες στον αερα, πεφτει κατω και γυρναει ανασκελα, ξεγλυστραει με απιστευτες ταχητητες κατω απο τα χερια σου- παντα δακγονοντας με μανια.
Ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ και ουτε εγω δεν το πιστευα πριν, αν δεν το ειχα δει!

Ακομα και μετα απο την ενεση- ενω δεν μπορει να κουνηθει, δεν σταματαει ουτε δευτερολεπτο να γρυλλυζει και καθε 3 και λιγο προσπαθει να σηκωθει και οποτε εισαι κοντα στο στομα του να δακγοσει!
Με το που γινεται το αντιδοτο- σε 20 δευτερολεπτα ειναι παλι στα ποδια και χτυπιεται!!

Τα νυχια του, εκτος απο αυτα που δεν ακουμπουν στο εδαφος, δεν ειναι ποτέ μακρια- αλλα σκαβει συνεχος εκει που ειναι δεμενος- μας ειπε η ιδιοκτητρια.

Της ειπα να τον φερνει πιο νορις πια!! Για να δουμε!
 






aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
FrenchieFan said:
keyman said:
Την ίδια συμπεριφορά έχει και στην ιδιοκτήτρια?
Ναι!
Μολις παει να τον ζορισει εστο λιγο- την δαγκονει!
Και ετσι κοιταει παντα να μην του χαλασει χατιρι.
την εχεις ρωτησει γιατι τον εχει δεμενο ή γιατι τον εχει στο μπαλκονι? :twisted: :twisted:
δεν της λες οτι δεν ειναι καλο για το σκυλο αυτο και οτι υποφερει?....
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Αμε, την ρωτισα:
Επειδη τρωει τα παντα- εχει παθει δυο φορες ιλεος απο καλσον που εφαγε και επρεπε να χειρουργηθει!

Και λεει, οτι ξερει οτι του κανει κακο- αλλα δεν ξερει τι αλλο να κανει!

Μην το συζητατε! Ειναι εντελος απελιστικη περιπτοση!
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Milou said:
Ο κόσμος δεν παίζεται.....είναι πολύ κρίμα για το σκυλάκι :cry:
και ποσα αλλα θα πεσουν στα χερια του!!!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3