τι να πω?? Αναρωτιεμαι....


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Τι να κανει κανεις, οταν αντικριζει τετιο θεαμα.
Αυτο που βλεπετε στην φωτογραφια, ειναι το κεφαλι ενος σκυλου!
Μου το εφεραν σημερα για κουρεμα στο ιατρειο.
Εμενα!
Ολο το ιατρειο βρομουσε- ο σκυλος ηταν μες στην τζιβα, βρομοκοπουσε, ηταν φισκα στα τσιμπουρια και στους ψυλλους.
Ειχε τουλαχιστον 2 χρονια να κουτευτει, επειδη η κυριο τον λυπαται, να ναρκωνεται πολυ συχνα . Ειναι αδυνατον να τον αγγιξει κανεις ουτε με το ενα δαχτιλακι- δαγκωνει οτι κουνεται και χτυπιεται ασταματητα- και ετσι δεν παιζει ουτε το φιμοτρο- ειναι ενα απο τα 3 σκυλια (απο 500???) που κουρεβωνται με ναρκωση απο μενα.
Και να σημειοσουμε, οτι προκεται για ενα κανις νανος!


Ο σκυλος αυτος ζει δεμενος με το λουρι του στιν βεραντα του σπιτιου και η κυρια που τον εχει δηλονει- οτι τον αγαπαει πααρα πολυ!
Και ετσι αναρωτιεμαι, σε τι κατασταση θα ηταν, αν δεν τον αγαπουσε....

Το καφε στιν μουρη του σκυλου ειναι το ματι του- μια τεραστια τσιμπλα, που φοβηθηκα, οτι θα μου βγει μαζι με το ματι του.




Ωρες ωρες μουρχεται να πλακοσο κοσμο!!
Τις τα ειπα σημερα της κυριας!
Μου ελεγε : εχω ακουσει, οτι με καθε ναρκωση αφαιρουμε χρονια απο την ζωη τους- και επειδη τον αγαπαο παρα πολυ, δεν θελω να μου πεθανει γρυγορα. Εκει της απαντησα, οτι μαλλον καλυτερα να πεθανει 5 χρονια νωριτερα, απο το να ζει αλλα 10 σε αυτο το χαλι και το βασανιστηριο, που περναει κοντα τις
.. αν δεν ξαναρθει, δεν με νοιαζει και πολυ!

Μονο τον σκυλο τον λυπαμαι πααρα πολυ.
 




Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Eγω εχω :evil: αλλα η καλη μου ανατροφη δεν μου

επιτρεπει να τα πω.... :evil: :evil: :evil:
 




Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Παλεύω να βρω το μάτι, μη μου πείτε, το χω όπου να ναι.

Δε πάμε καλά, καθόλου καλά.
 




aleka2

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
300
0
46
:evil: :evil: Αμάν πιά!!! Δεν τα λυπούνται καθόλου τα ζωάκια!!! Τι να πώ???

Ότι και να πώ λίγο θα είναι!!!
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
εγω εαν ημουν στην θεση σου φρεντσι,θα την καλοπιανα και θα της ελεγα και ψεμματα,οτι δεν θα ναρκωνω τον σκυλο,θα του δινω κατι πολυυυυ ελαφρυ,τελος παντων κατι ωραιο και ευκολοχωνευτο θα σκεφτομουν και να το πλασαρω σωστα,ωστε να το φερνει πιο συχνα για κουρεμα...κριμα το σκυλακι.......
 






FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
εγω εαν ημουν στην θεση σου φρεντσι,θα την καλοπιανα και θα της ελεγα και ψεμματα,οτι δεν θα ναρκωνω τον σκυλο,θα του δινω κατι πολυυυυ ελαφρυ,τελος παντων κατι ωραιο και ευκολοχωνευτο θα σκεφτομουν και να το πλασαρω σωστα,ωστε να το φερνει πιο συχνα για κουρεμα...κριμα το σκυλακι.......
Δεν του κανει η ιατρος που δουλευω ακριβος νακρωση- μονο ηρεμηση!
Ειναι ενα ισχυρο μυοχαλαρωτικο, που κανει τον σκυλο, να μην μπορει να αντιδρασει πια. Μετα εχει και αντιδοτο και σε λιγα λεπτα μεσα φευγει περπατοντας- ειναι οτι πιο ηπιο!!
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Δεν έχεις να μας βάλεις μια γώτο αφού το κούρεψες;

Εγώ σαν την Αλεξάνδρα, δεν καταλαβαίνω που είναι το μάτι... :roll: :roll:

Frenchie να βάλεις την πρώτη φώτο στον διαγωνισμό και θα πάρεις την πρωτιά :lol: :lol:

Ο κόσμος δεν παίζεται.....είναι πολύ κρίμα για το σκυλάκι :cry:
 




Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Εγω θα ηθελα την φωτο της κυριας που το ειχε ετσι το

ζωντανο, μπας και την πετυχω πουθενα... :twisted: :twisted: :twisted:
 




emily_vk

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2008
240
0
www.venilil.com
Eλεος ρε παιδια :shock: :shock: :shock: :?
Το καιμενο το σκυλι!!!! Δεν θα θελει την ζωη του ετσι οπως ειναι!!

Τι εγινε τελικα? Το κουρεψε κανεις?
 






Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Πλάκα πλάκα, άμα πήγαινε σε άλλον groomer μπορεί και να μην δεχόταν να το κουρέψει...

Frenchie έχεις αρνηθεί ποτέ να κουρέψεις σκυλάκι κατά την διάρκεια της καριέρας σου ως groomer :?: :?:

Σε ένα άλλο φόρουμ με groomers, η κοπέλα είχε να κάνει με ένα σκυλάκι σαν αυτό που κούρεψε η frenchie και το καημένο είνε καρκίνο στ'αυτί και δεν το είχε πάρι χαμπάρι ο ιδιοκτήτης :!: :!: :evil: :evil:

Σε τέτοιες περιπτόσεις δεν μπορεί να επέμβει η φιλοζωϊκή και να το πάρουν το σκυλί :?:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Σε τέτοιες περιπτόσεις δεν μπορεί να επέμβει η φιλοζωϊκή και να το πάρουν το σκυλί
Και να το κανουν τι??
Να το κλεισουν εδω στο Σχιστο στο ασυλο= Dachau των σκυλων??
Μια απο τα ιδια θα περασει εκει.

Ναι, εχω αρνηθει και να κουρεψω σκυλια.
Αλλα οχι, επειδη ητα πολυ παρατημενα, βρομικα και τζιβιασμενα, μες στο σκατο και στο τσιμπουρι- αυτα τα καιμενα τα λυπαμαι!

Αλλα εχω αρνηθει να κουρεψω γουλι ενα Chow-Chow, ενα Collie και αλλες τετιες φυλες- που δεν κουρευονται με κανενενα τροπο. Και ειδικα επειδη ετσι γουσταρει ο ιδιοκτητης. ΜΟΝΟ οταω υπαχει καποις πολυ σοβαρος λογος (καπια βαρια δερματοπαθεια π.χ.) μπορει να το κανω.


Σημερα ηταν καλη η μερα μεχρι τωρα!
Ειχα μονο καλα, και περιποιμενα σκυλακια- των οπιων οι ιδοκτητες τα προσεχουν και κρατουν τακτικο ρυθμο περιποιησης!!
Ετσι χαιρεσαι την δουλεια σου!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3