χανει τριχες


ΓΕΩΡΓΙΑ

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2008
414
0
35
Τελικά όλα τα κοντότριχα είναι βάσανο
αστα να πανε...πολυυυυυ τριχα και το δικο μου!!! κι ειχα την εντυπωση οτι τα κοντοτριχα δεν μαδανε....:rolleyes:
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
Μου αρεσει που μολις βλεπουν φλοκατοειδες λενε...ποπο..θα μαδαει...
ενω ισχυει το εντελως αντιθετο..
 


elenamagna

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2008
422
3
41
ΑΘΗΝΑ
Όχι μόνο μαδάνε, αλλά κι η &(%()&^%$ τρίχα καρφώνεται παντού κι άντε να τη μαζέψεις..........
αυτο παλι που το πας? κ καλα τα δικα σας που εχουν μαλακη τριχα κ κανεις ενα περασμα με την ηλεκτρικη κ μπορεις να πεις οτι καθαρησες, τα δικα μου που οι τριχες τους ειναι καρφια κανονικα κ μονο με το χερι μια μια τις βγαζεις απο τα ρουχα , τους καναπεδες κ το αυτοκινητο τι κανεις?.....:confused::eek:
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Εχμ.... Και η δικιά μας έτσι είναι.... :D

Αλλά τώρα τελευταία έχω πάθει μια επιλεκτική δυσλειτουργία στην όραση, με την οποία το μάτι δεν εστιάζει στη σκυλότριχα! :D:D:D:D
 


elenamagna

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2008
422
3
41
ΑΘΗΝΑ
Εχμ.... Και η δικιά μας έτσι είναι.... :D

Αλλά τώρα τελευταία έχω πάθει μια επιλεκτική δυσλειτουργία στην όραση, με την οποία το μάτι δεν εστιάζει στη σκυλότριχα! :D:D:D:D
σε καταλαβαινω κ γω το ιδιο κανω αλλα μηπως ξερεις κανα τροπο να το μεταδωσουμε κ στους γυρω μας?:D:p
 


elena.dogwalking

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2007
189
5
Komotini
να πρωτηνο κατι για την τρυχα που μαδανε τα ζουζουνακια μας ?


ειναι φοβερι ειναι μια χτενα βουρτσα λεγεται furminator εγω την παρειγγειλα απο ebay και καλα η μικρη μου δεν μαδαει σχεδων καθολου με αυτην δυο φορες την βδομαδα το καλοκαιρι και το χειμονα μια φορα...

κανει πολυ καλη δουλιτσα και ετσι δεν την κουρευω και γουλι χιχι.. απλα περνω λιγο με το ξαλιδακι απο την κοιλιτσα πω πω και ποδαρακια και ειμαστε μια χαρα...

μπορει να σας βολεψει και εσας...
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
Τα ιδια και μεις.Το τελευταίο τρίμηνο έχουμε τρελαθεί στο βούρτσισμα(κάθε μέρα)γιατί χάνει απίστευτη τρίχα.Τις 2 τελευταίες εβδομάδες κάπως φρέναρε λίγο αλλά και πάλι......Αλλά τι να πουν κι αυτοί που έχουν λαμπραντόρ???Υπάρχουν και χειρότερα:)

Αυτό που τη δίνει όταν χάνει τόση τρίχα είναι πως έχω συνέχεια την εντύπωση πως έχει καρφωθεί κάποια τρίχα στο λαιμό μου και με τρώει και συνέχεια βήχω για να φύγει:DΘα μου στρίψει στο τέλος....:rolleyes:
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Η Λώρα τώρα δεν μαδάει λόγω περιόδου κ θα γλιτώσω λίγη τρίχα τώρα μια κ στη Γερμανία έχει αρκετό κρύο, αλλά ΟΤΑΝ μαδάει....;;
Ο χαμός!! σακούλες σκουπιδιών γεμίζω!! χαχα

έχουμε πολλή τρίχα.... ;)


 








kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
καλα στην περιπτωση της Σοφιας ειναι και λιγο αυτο που λενε ..εμπρος στα καλλη τι ειναι ο πονος...:):)
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
και ενας φιλος με τσιορνι καλα κρατει.Καθεσαι εξω στον κηπο και βλεπεις μπαλες απο τριχες να κοβουν βολτες σαν κουταβια.
 




matknife

Active Member
5 Δεκεμβρίου 2008
36
0
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
αν ειχα μαζεψει οοοολες τις τριχες που εχει χασει ο δικος μου σκυλος εδω και δεκα χρονια,..θα ειχα φτιαξει δυο φλοκατες πυκνης πλεξης για το σπιτι και μια για το εξοχικο,καλτσες με ασορτι σκουφακια και γαντακια για τα παιδια της γειτονιας και θα μπορουσα να ειμαι μονιμη προμηθευτης για την dmc(νηματα) ...άσταααα
 


EVAEVA

Active Member
8 Σεπτεμβρίου 2008
36
0
Κάπου βόρεια!
Μία είναι η λύση στο θέμα της τρίχας!Κάνεις πως δεν τις βλέπειςτις αγνοείς επιδηκτικά και μαθαίνεις να ζεις με αυτές!Αλλιως θα έπρεπε όλη μέρα να καθαρίζω και να τινάζω και ευτυχως έχω καλύτερα πραγματα να κάνω απο το να ασχολούμαι με τριχες!Και σε όποιον δεν αρέσει πολύ απλά δεν έρχεται στο σπίτι μου!Προσωπικά έχω μαζεψει τα χαλια γιατι δε καθαρίιζουν με τιποτα και στα πατωματα χρησιμοποιω τα πανάκια σουίφερ για παρκε!Μαζεύουν πολύ καλα ότι η ηλεκτρική αδυνατεί!Δυστυχως από το αυτοκίνητο δε μπορώ να τις απομακρύνω!
Εχω δοκιμασει και βουρτσισμα και βιταμίνες και χαίρι δεν είδα οπότε συμβιβάζομαι οτι για τα επόμεναα τουλάχιστον 10 χρόνια θα ζω με τη σκυλότριχα!
 


BAD BOY

Active Member
9 Σεπτεμβρίου 2008
39
0
athens/ioannina/xaidari
www.vwclub.gr
χαιρομαι που ακουω οτι ειναι φυσιολογικο γιατι τρομαξα πολυ,
επειδη πολυ συχνα κυλιεται κατω σαν να 8ελει να ξυσει το λεμο της, το κανει συνηθως οχι στο τσιμενο αλλα σε βουρκοδη μερη και δεν ξερω τον λογο,μια φορα την πετυχα στην βολτα να κυλιετε στο γρασιδι αλλα στο συγκεκριμενο μερος ηταν σαν λασπη.
αλλη φορα μου ερχετε πασαλιμενη στο λεμο,σαν ξερατα και βρωμοκοπαει,οποτε μπανιο και με σαμπουαν πολυ συχνα!!!
φοβηθηκα μην χανει τριχωμα απο τα μπανια....αλλα τι να κανω!!!:(

αν ξερει καποιος γιατι το κανει αυτο ας μου εξηγηση το λογο:)
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
χαιρομαι που ακουω οτι ειναι φυσιολογικο γιατι τρομαξα πολυ,
επειδη πολυ συχνα κυλιεται κατω σαν να 8ελει να ξυσει το λεμο της, το κανει συνηθως οχι στο τσιμενο αλλα σε βουρκοδη μερη και δεν ξερω τον λογο,μια φορα την πετυχα στην βολτα να κυλιετε στο γρασιδι αλλα στο συγκεκριμενο μερος ηταν σαν λασπη.
αλλη φορα μου ερχετε πασαλιμενη στο λεμο,σαν ξερατα και βρωμοκοπαει,οποτε μπανιο και με σαμπουαν πολυ συχνα!!!
φοβηθηκα μην χανει τριχωμα απο τα μπανια....αλλα τι να κανω!!!:(

αν ξερει καποιος γιατι το κανει αυτο ας μου εξηγηση το λογο:)
αυτο το κανουν σκυλια που εχουν ανεπτυγμενο το ενστικτο κυνηγιου κ χρησιμοποιουν οποιαδηποτε δυσαρεστη μυρωδια για καλυψη στο κυνηγι,για να μην γινονται αντιληπτα απο τα θυραματα.
 


Sofi_

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2009
81
0
Thessaloniki
Αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ κάνει ο κοκερίνος μου......... Κυλιέται απίστευτα πολύ πάνω στο γρασίδι (ειδικά σε σημεία που έχουν υγρασία-λάσπη κλπ) και μια μέρα μου ήρθε καμαρωτός και πασαλειμένος παντού με.... σκ@τ@!! Εννοείται ότι τον έβαλα στον κλίβανο κατ' ευθείαν!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3