χαρίζονται γιατί...τρώνε σκυλιά!


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
αυτό το μειλ μου ρθε απο τη λίστα pets.gr .μαλιστα μια κυρία προσπάθησε να βοηθήσει προτείνοντας λυση και η κυρία την έβρισε!
Αφού την άφησε ανεύθυνα να ζευγαρώσει και αφού δεν τα ελέγχουν κι εχουνκαταφαει σκυλιά,ζητα να τα χαρίσει!Παρακαλείται οποιος ενδιαφερεται κ εχει το κουράγιονα της στειλει μειλ να της ..ξηγησει το ονειρο.

Με φρίκη διάβασα το παρακάτω στα σημερινά "4 πόδια και ουρά".
Φαντάζομαι ότι ο Διαμαντής δεν απάντησε για ευνόητους λόγους, για τους
οποίους επίσης έδωσε όλα της τα e-mails - ώστε να την κατσαδιάσουμε
προσωπικώς, την ηλίθια.
Μπορείς να της πείς εσύ τίποτε?.....


<<Θα ήθελα να καταχωρήσω μια αγγελία και παράλληλα να ζητήσω κάποια
λύση στο πρόβλημά μου. Τον Μάιο 2006 μου χάρισαν ένα νεογέννητο
πιτμπούλ θηλυκό, τη Βίλμα, η οποία έμεινε έγκυος από ένα λυκόσκυλο και
γέννησε 7 σκυλάκια, από τα οποία κράτησα ένα αρσενικό, τον Λάρυ.


Η Βίλμα είναι τώρα 1,5 χρόνων και ο Λάρι 10 μηνών. Είναι πολύ
φροντισμένα, με όλα τα εμβόλια, με αντιπαρασιτικά κ.λπ. Η Βίλμα είναι
στειρωμένη.


Τα έχω στο εξοχικό μου, στους Αγίους Αποστόλους Καλάμου Αττικής, όπου
μένει μονίμως η μητέρα μου κι εγώ πηγαίνω πολύ συχνά. Το πρόβλημα
είναι ότι φεύγουν από το σπίτι και μπαίνουν στα σπίτια των γειτόνων
και τρώνε τα σκυλιά τους. Αυτό γίνεται και στον δρόμο. Μέχρι στιγμής
έχουν σκοτώσει 3 σκυλιά κι έχουν τραυματίσει πολύ σοβαρά 2 φορές το
σκυλί του γείτονα, ο οποίος φυσικά μας ζητάει αποζημίωση για τις
εγχειρήσεις, ενώ όλοι οι γείτονες απειλούν ότι θα τους ρίξουν φόλα.
Ειλικρινά, δεν ξέρω τι να κάνω. Θα ήθελα να βάλω στο site σας μια
αγγελία ότι χαρίζονται. Θα τη βάλετε εσείς ή πρέπει να κάνω κάτι εγώ;
Και αν δεν ενδιαφερθεί κανένας, μπορώ να τα φέρω σε σας;


Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σας, γιατί το θέμα είναι πολύ επείγον.


Κατερίνα Καλλίτση
Τηλ.: +30-210-2587500, +30-210-2532394. Φαξ: +30-210-2587510, +30-210-2532395.
E-mail: [email protected], [email protected]
URL: www.nsa-translations.com
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Αφού είναι στειρωμένο το θηλυκό, πάρτε τα με το καλό και πείτε της να προσέχει άλλη φορά ... και ότι αν της κάνουν μήνυση θα έχουν δίκιο και θα πάει φυλακή ... γιατί να μην έχω έναν τέτοιο στη γειτονιά ?? :evil: 8) 8) Ομαδική επιστολή mail τί να κάνει? Ηλιθιοαναρρόφηση??
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Τι να της κάνει η επιστολή Κλειάννα? Αυτή η γυναίκα είναι επιεικώς ανεγκέφαλη.

Της χάρισαν ένα κουτάβι πιτ, το οποίο 8 μηνών ζευγάρωσε με … λυκοσκυλοειδές, έκανε 7 κουτάβια, κράτησε το ένα, τα άλλα 6 τα «ξεφορτώθηκε», παράτησε τα δυο σκυλιά στο εξοχικό, χωρίς εποπτεία και έλεγχο, τα σκυλιά δημιουργούν προβλήματα στους γείτονες, έχουν σκοτώσει άλλα σκυλιά, η «κυρία» ζητάει τώρα να τα ξεφορτωθεί για να γλιτώσει τα πρόστιμα και το λιντσάρισμα των γειτόνων, προσπαθούν κάποιοι να την ενημερώσουν και να την αφυπνίσουν και αυτή αντιδρά βρίζοντας.

Μάλιστα….

Αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι μαζί με την σκύλα της θα έπρεπε να στειρωθεί και η ίδια για να μην μεταφέρει τα «καμένα» της γονίδια σε άλλον άνθρωπο. Η λαίλαπα της ηλιθιότητας έχει πάρει πια διαστάσεις πανδημίας. ΦΤΑΝΕΙ!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
:lol:
Αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι μαζί με την σκύλα της θα έπρεπε να στειρωθεί και η ίδια για να μην μεταφέρει τα «καμένα» της γονίδια σε άλλον άνθρωπο. Η λαίλαπα της ηλιθιότητας έχει πάρει πια διαστάσεις πανδημίας. ΦΤΑΝΕΙ!
=D> :lol: :lol:
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
rottie μου συμφωνώ αλλά εγω της έστειλα ήδη μειλ λέγοντας τα αυτά πανω-κατω και τη συμβουλευσα να περιφραξει το κήπο της και να μη τα δωσει κα φανε το νεο τους ιδιοκτητη.
τα σκυλια μπορει να μην ειναι προβληματικα,απλά δεν ειναι κοινωνικοποιημένα,ή λύση όμως δεν είναι να τα χαρίσει.
στειλτε της προκειμένου να τηνπεισουμε να μη τα δωσει και φυσικα να τα εχει πιο δωστα,αυτο ειναιτο ζητουμενομου

ROTTIE said:
Της χάρισαν ένα κουτάβι πιτ, το οποίο 8 μηνών ζευγάρωσε με … λυκοσκυλοειδές, έκανε 7 κουτάβια, κράτησε το ένα, τα άλλα 6 τα «ξεφορτώθηκε», παράτησε τα δυο σκυλιά στο εξοχικό, χωρίς εποπτεία και έλεγχο, τα σκυλιά δημιουργούν προβλήματα στους γείτονες, έχουν σκοτώσει άλλα σκυλιά, η «κυρία» ζητάει τώρα να τα ξεφορτωθεί για να γλιτώσει τα πρόστιμα και το λιντσάρισμα των γειτόνων, προσπαθούν κάποιοι να την ενημερώσουν και να την αφυπνίσουν και αυτή αντιδρά βρίζοντας.
 




lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
Κλεαννα το σκυλί από την στιγμή που έχει κάνει πάνω από μία φορά επίθεση ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ δεν είναι πλέον θέμα κοινωνικοποίησης. Δυστυχώς το πρόβλημα θα είναι μεγάλο είτε το κρατήσει εκείνη είτε το δώσει σε κάποιον.
 


yasmin1gr

Well-Known Member
14 Μαϊου 2007
65
0
Θεσσαλονικη
www.argosgr.org
Δεν υπαρχει δυνατοτητα εκπαιδευσης??? Σιγουρα??? ισως αν καποιος ειχε τη διαθεση να προσεγγισει με σιγανα βηματα κι εκπαιδευση τα σκυλια κατι να γινονταν εκτος αν εχουν καποιο οργανικο προβλημα.. συνηθως ομως η επιθετικοτητα ειναι αντιδραση σε κατι μου φαινεται.. ο αρσενικος ειναι στειρωμενος?? μηπως η στειρωση του θα τον ηρεμουσε??
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
εγώ πάντως σε mail που της έστειλα της είπα ότι είναι επικίνδυνο να τα δώσει,ότι πιθανότατα είναι προβληματικά(κ φταεί αυτή γι αυτό) και να κοιτάξει να καλέσει εκπαιδευτή.
ακόμα απάντηση δεν έχω πάρει,θα της προτείνω κ τη στείρωση...λέμε τώρα...
 


yasmin1gr

Well-Known Member
14 Μαϊου 2007
65
0
Θεσσαλονικη
www.argosgr.org
Εγω θα της προτεινα κατευθειαν στειρωση του αρσενικου, περιφραξη και εκπαιδευση. Καλο ειναι νατης πει κανεις οτι εαν δεν το κανει απο μονη της θα την αναγκασει συντομα ενα δικαστηριο και θα το πληρωσει ακριβοτερα το φραχτη
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
yasmin1gr said:
Εγω θα της προτεινα κατευθειαν στειρωση του αρσενικου, περιφραξη και εκπαιδευση. Καλο ειναι νατης πει κανεις οτι εαν δεν το κανει απο μονη της θα την αναγκασει συντομα ενα δικαστηριο και θα το πληρωσει ακριβοτερα το φραχτη
και μόλις της το πει ΄τυχαία΄το σκυλί θα

α) χαθεί (δεν ξέρω που πήγε. λες να μου το έκλεψαν???)

β) πεθάνει (ήταν βαριά άρρωστο και ΄αναγκάστηκα ΄να του κάνω ευθανασία)

γ) φωλιαστεί (εαν τους πιάσω στα χέρια μου. δεν θα το ξεχάσω ποτέ)
 


giulia

Active Member
3 Δεκεμβρίου 2007
39
0
το θέμα δεν είναι αν αυτή θα πάει φυλακή αλλά ότι θα θανατωθούν τα σκυλάκια! Γιατί αργά ή γρήγορα εκεί θα οδηγηθεί η κατάσταση. Έχω κουραστεί να συναντώ τέτοιες ανεγκέφαλες οι οποίες στις περισσότερες περιπτώσεις τη γλυτώνουν και τα θύματα είναι πάντα τα ζώακια=> Φόλα (δική της ή του γείτονα) - αναγκαστική θανάτωση από τις αρχές κι άντε γεια!!!!!!!!! :evil:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU