χρειαζομαι βοηθεια


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Έλα ρε Σάραααααααααα :D:D:D
Μα δεν τα ήξερα όλα αυτά! Δηλαδή για να φέρω το Μουφ κάποια στιγμή, ΕΑΝ το αποφασίσω δεδομένης της κατάστασης με τις φόλες και τα τοιαύτα, θα πρέπει να του αλλάξω το preventative και να έχω τα μάτια μου 44!

(Αφήστε και ξενυχτάω απόψε! Το βρωμόμουφο πήγε στην κουζίνα και βρήκε την υπόλοιπη φακή και μπήκε μέσα κυριολεκτικά και την έφαγε όλη!!!!! Από τότε έχω διακοπτόμενο ύπνο διότι με ξυπνάει να τον βγάλω έξω δια τα περαιτέρω!!!!!:eek::eek::eek::eek::eek: Τώρα κάνει τον ψόφιο κοριό και τηρεί σιγήν ιχθύος...:mad: &*#&*#(*(#%(@$)($)*#&#&#&*&*#&*&&@#*&ΥΡ(#) Μουφ!)
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Cockeraki να σαι καλά

Στην απογευματινη μας βολτα με την Ηρα πηγαμε στο δασακι που περιστοιχιζεται με λιβαδια γαμετα αγανα.
Φυσικα η Ηρα χωθηκε μεσα για να παιξει και όταν βγηκε ηταν γεματη και αρχισε να τιναζεται.

Κατευθειαν έλεγξα τα αυτια της και στο ένα ειχε μπει αρκετα βαθεια με την ακίδα ένα αγανο και η ακρη του κρατιοταν από τις εσωτερικες τριχες των αυτιων.

Ενταξει, μπορει να μην συνεβαινε και τιποτα, αλλα μπορει και να τρεχαμε πανικοβλητοι.

edit: γιατι βγαινει ετσι η γραμματοσειρα?[FONT=&quot]
[/FONT]
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Μπηκε ενα αγανο ΜΕΣΑ στο ματι της Χιονας.
Παραλληλα με το βλεφαρο της.Οταν το ειδα νομιζα πως ειχε γαντζωθει στις τριχες και το τραβηξα.ΜΕΤΑ καταλαβα τι πραγματικα ηταν και τα χρειαστικα.Ευτυχως το ματι δεν ειχε κατι. Προσοχη παιδια.Σε ξεροχορταρα εγω δεν την αφηνω να μπει.:(
 


cockeraki

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2009
294
0
Κέρκυρα
εγω παιδια τωρα που τον πηγαινω βολτα,προσεχω παρα πολυ να μην πηγαινει πολυ μεσα στα χορταρια και τον ελεγχω καθε λιγο και λιγακι,αυτη την εποχη θελει προσοχη και καλο ειναι να τα κοιτατε και εγω πριν μου συμβει ναι μεν προσεχα αλλα δεν πιστευα οτι θα μπορουσε να μπει μεσα στο αυτι του.γι'αυτο να προσεχετε τους μικρους σας φιλους
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Παιδια, μαλλον για μας τερμα η ελευθερη βολτα στις ερημιες με αγριοχορτα.
Φιλος κυνηγος μού εκρουσε τον κωδωνα του κινδυνου.
Εχει δει και εχει ακουσει πολλα με φιδια που τσιμπανε σκυλια, ειδικα ιχνηλατες.

Καλυτερα μακρυα από πυκνα χορτα, πετρες κλπ.!

Το φιδι χτυπαει σε ποδια, κεφαλι (κυριως μουσουδα, μαγουλο) και ενίοτε λαιμο.
Και να μην είναι οχιά, ακομα και το «άκακο» φιδι κουβαλαει ένα σωρο μικροβια που μπορει να ειναι πολύ επικινδυνα.

Αν πρεπει οπωσδηποτε να πατε σε τετοια μερη, κορτιζόνες μαζι!
Το αναφερει η Rottie στο θεμα για το φαρμακειο και τις φολες.
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Μπηκε ενα αγανο ΜΕΣΑ στο ματι της Χιονας.
Παραλληλα με το βλεφαρο της.Οταν το ειδα νομιζα πως ειχε γαντζωθει στις τριχες και το τραβηξα.ΜΕΤΑ καταλαβα τι πραγματικα ηταν και τα χρειαστικα.Ευτυχως το ματι δεν ειχε κατι. Προσοχη παιδια.Σε ξεροχορταρα εγω δεν την αφηνω να μπει.:(
Τί λες ρε Νίκο??:eek::eek::eek:
Θα είχα πάθει σοκ..Μα στο μάτι??Πώς μπήκε?!:confused:
Ευτυχώς δεν έπαθε κάτι η Χιόνα..
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Μα στο μάτι??Πώς μπήκε?!:confused:
Έλα μου ντε?
Σήμερα το απόγευμα έπαθε η μικρή ακριβώς το ίδιο, τρέχανε μες τα χόρτα, βγήκε και φαινόταν ότι την ενοχλεί το μάτι της. Δε φαινόταν τίποτα, το άγανο ήταν όλο μέσα από το πάνω βλέφαρο!!!
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
το άγανο ήταν όλο μέσα από το πάνω βλέφαρο
AKΡΙΒΩΣ αυτο.:paja1:
ευτυχως δεν ειχε κατι σε αυτο το ματι αλλα εχει γρατσουνια στο αλλο ματι παλι απο χορταρια και την ενοχλει .Το ματωνει και με το ξυσιμο μερικες φορες γμτ...αντε να θρεψει να ησυχασει.:(
 


cockeraki

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2009
294
0
Κέρκυρα
παιδια εμεις ξαναπηγαμε στον κτηνιατρο σημερα,του ξαναμπηκε μεσα στο αυτι αγανο:mad::mad::(:(
Δεν τα προλαβαινω τον ψαχνω συνεχεια αλλα δεν το ειδα.
Τωρα τελειωσε θα τον πηγαινω εξω στο γκαζον και μακρυα απο χορτα,γιατι περα απο την πλακα χαλασα μεσα σε 5μερες 100ευρωπουλακια...δεν ειναι αστειο ποσο
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Έλα ρε...κρίμα το σκυλι!!!:(
Και η αλήθεια είναι ότι δεν είναι καθόλου αστείο ποσό...:(
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Αντε αντε παλι! Σας βρηκα τη λυση για τα άγανα στα μάτια και τα αυτιά ταυτοχρονα!
Παρακαλω παιδια, χαιρομαι που βοηθησα :D:D

>

>

>

>

>

>

>

>

>

>

 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Αντε αντε παλι! Σας βρηκα τη λυση για τα άγανα στα μάτια και τα αυτιά ταυτοχρονα!
Παρακαλω παιδια, χαιρομαι που βοηθησα :D:D
Εδω τωρα και μας κοροιδευουν με τις ταυτοτητουλες και τα τρεντουλιαρικα κολαρα...που να βαλουμε κ αυτο!!! Γιαουρτι με πυλινη τσανακα!!!χαχα:D
 


cockeraki

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2009
294
0
Κέρκυρα
αχαχαχαχαχ....εγω σκεφτηκα να του βαλω κορδελα γυρω απο το κεφαλι και να τον πηγαινω βολτα να μην μπαινει τπτ.
και το κακομοιρο θα μου γινει και ναρκομανης με τοση ναρκωση:p
ευτυχως ειναι καλα τωρα,αλλα παλι αντιβιωση και ολα τα σχετικα:(
 




cockeraki

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2009
294
0
Κέρκυρα
Περαστικά σας! Απλά απόφευγε όσο μπορείς τα χόρτα αυτά..;)
ευχαριστω πολυυυυ!!!!!!
ναι εννοειται μου ειπε ο κτηνιατρος για 2μηνες οσο μπορω να τα αποφευγω αυτα τα μερη γιατι τωρα αρχιζουν και πεφτουν.
Πανω στο γκαζον της πολυκατοικιας για να μην εχω το αγχος μην μου παθει παλι τπτ και για βολτουλα στο γηπεδο που ειναι ολο τσιμεντο:p:p