1η Μερα στο σπιτι!!!Απο αυριο.


Radix

Member
1 Φεβρουαρίου 2008
11
0
Thessaloniki
γνωρίζω και έχω δει και ανάλογες φωτογραφίες (με μεγάλη δυσκολία και με μισόκλειστα τα ματια) αλλα μην ορμάτε στον κόσμο που έχει αγοράσει σκυλάκι από pet shop.

Όλοι αυτοί που έχουν σκυλιά ράτσας τα έχουν πάρει από pet shops η εκτροφεία. τι είναι αυτοί? εκληματίες?

Κάποιοι έχουν τρελα με μια συγκεκριμένη ράτσα και έχουν διάβαση πολλά θέματα και βιβλία ακόμα έχουν δει videos και την ψάχνουν πολύ την δουλειά προτού πάνε να αγοράσουν το σκυλάκι.

Δεν λέω ωραία η προσπάθεια να σωθούν όλα τα αδέσποτα και συζητάω με διαφορα άτομα να βοηθήσω και εγώ με τον τρόπο μου αλλα με τρελαίνει όταν βλέπω αυτήν την συμπεριφορά.

Το παράδειγμα που σου έδωσα με τις κότες και τα κατσίκια σκέψου το.

ζώα δεν είναι και αυτά?
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Φίλε είμαι εκτροφέας .... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εσύ ξανασκέψου και ΔΙΑΒΑΣΕ πρίν αντιδράσεις, ΔΙΑΒΑΣΕ και ΤΙ λέμε ΚΑΙ τϊ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ... και τα ξαναλέμε ... (το χω ξαναπεί μάλλον αυτό ε?? 8) :lol: :lol: )
 


Radix

Member
1 Φεβρουαρίου 2008
11
0
Thessaloniki
Για να μην παρεξηγηθώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον Rottie ούτε του κάνω προσωπική επίθεση. ξέρω ποιος είναι και ξέρω ότι συμμετέχει και σε αλλα forums.

Απλά έχω δει και άλλες ανάλογες συμπεριφορές και εδώ έτυχε να ξεσπάσω. σε ένα άτομο που μπαίνει συστηματικά 10 χρονια στο internet και επικοινωνεί με τον γραπτό λόγο δεν νομίζω ότι μπορείς να τον πεις ανημέρωτο και τα σχετικά

Τέλος πάντων επειδή έχει ξεφύγει το θέμα και αυτό έγινε από λάθος μου βάλτε μια παρένθεση εκτος θέματος και ας κλείσει εδώ. θα κάνω ένα νέο θέμα με την συγκεκριμένη φιλοσοφία που έχουν μερικοί.

Ζητω συγγνώμη που βγήκα εκτος θέματος
 




Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Radix

δεν σου επιτέθηκε κανείς και το σχόλιο της Ροτυ είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ευστοχο.και ναι ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ να παίρνεις από πετ σοπ.ΔΕν θα ξαναγραψω γιατί.ΔΙαβασε τα στο φορουμ.

Και αν διαβασεις θα δεις ότι δεν είμαστε κατά των ρατσών.

Αλλά 100% απόλυτα κατά των πετ σοπ που εμπορεύονται σαν προϊόντα ζώα.
Αν θες καθαρόαιμο,παρε από εκτροφέα,αυτή είναι η απόψη μας.

Και στο pets που είσαι,και είμαι,υπαρχει αναλογο θέμα.Μην το παίζεις ασχετος ή ότι εμείς είμαστε οι κακοι και κομπλεξικοί!

8)
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Radix said:
Που το κακό?
Το κακό φίλε μου είναι ότι με βάση τα γραφομενα σου:

Radix said:
Απλά έχω δει και άλλες ανάλογες συμπεριφορές και εδώ έτυχε να ξεσπάσω.
...μπήκες στο forum για να ξεσπάσεις τα νεύρα σου.
Δυστυχώς για ‘σενα και ευτυχώς για μας, το forum δεν είναι ντιβάνι ψυχανάλυσης.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Radix said:
γνωρίζω και έχω δει και ανάλογες φωτογραφίες (με μεγάλη δυσκολία και με μισόκλειστα τα ματια) αλλα μην ορμάτε στον κόσμο που έχει αγοράσει σκυλάκι από pet shop.

Όλοι αυτοί που έχουν σκυλιά ράτσας τα έχουν πάρει από pet shops η εκτροφεία. τι είναι αυτοί? εκληματίες?

Κάποιοι έχουν τρελα με μια συγκεκριμένη ράτσα και έχουν διάβαση πολλά θέματα και βιβλία ακόμα έχουν δει videos και την ψάχνουν πολύ την δουλειά προτού πάνε να αγοράσουν το σκυλάκι.

Δεν λέω ωραία η προσπάθεια να σωθούν όλα τα αδέσποτα και συζητάω με διαφορα άτομα να βοηθήσω και εγώ με τον τρόπο μου αλλα με τρελαίνει όταν βλέπω αυτήν την συμπεριφορά.

Το παράδειγμα που σου έδωσα με τις κότες και τα κατσίκια σκέψου το.

ζώα δεν είναι και αυτά?
φιλε radix δεν εχεις καταλαβει τι σου λενε τα παιδια..
μαλλον δεν εχεις διαβασει καν το φορουμ..
η συζητηση αυτη εχει γινει πολλες φορες..και αν δεις θα καταλαβεις..
Περνοντας απο πετσοπ δεν κανεις μονο κακο ενισχυοντας την "βιομηχανια" ,αλλα πολυ πιθανον κανεις κακο και σε σενα..
Το παραδειγμα με το Πασχα και τα κατσικακια ειναι αλλο κεφαλαιο που και αυτο εχει ειποθει αν κοιταξεις..
το θεμα με τα πετσοπ ειναι πολυ μεγαλο..και εν αγνοια σου το ενισχυεις.. :wink:

ps.αν κοιταξεις στο φορουμ.. θα βρεις πληροφοριες για πολλες ρατσες ανα κατηγορια,πραγμα που αποδεικνύει οτι το φορουμ μονο αντιθετο δεν ειναι..
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
ROTTIE said:
Radix said:
Που το κακό?
Το κακό φίλε μου είναι ότι με βάση τα γραφομενα σου:

Radix said:
Απλά έχω δει και άλλες ανάλογες συμπεριφορές και εδώ έτυχε να ξεσπάσω.
...μπήκες στο forum για να ξεσπάσεις τα νεύρα σου.
Δυστυχώς για ‘σενα και ευτυχώς για μας, το forum δεν είναι ντιβάνι ψυχανάλυσης.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Είναι απογοητευτικό να μην μπορούμε να συνεννοηθούμε παρόλο που μιλάμε την ίδια (?) γλώσσα.
Είναι απογοητευτικό που ο κόσμος βρίσκεται μονίμως σε θέση άμυνας.
Είναι απογοητευτικό να γίνεσαι ο σάκος του μποξ για να ξεσπάσει ο κάθε ένας τα νεύρα του.
Είναι απογοητευτικό να ασχολούμαστε, σχεδόν κατ’ αποκλειστικότητα τώρα τελευταία, με άρρωστα ζώα τα οποία αγοράστηκαν από pet shop.
Είναι απογοητευτικό να μιλάς και να μην σ’ ακούνε.

Φίλε Radix σου ζήτω ειλικρινά συγνώμη. Δεν σου επιτέθηκα. Απελπίστηκα…
 


greekart

Member
24 Ιανουαρίου 2008
16
0
Καλημερα παιδεια το σκισατε το θεματακι αν ειναι να βαζω ιδεες για να <<φαγωνεστε>> μεταξυ σας δεν ξαναλεω τιποτα.

Το πηρα το σκυλακι ειναι πανεμορφο.

Ανοιγο αλλο θεμα με το σκυλακι μου,ελπιζω να μη παμε σε αυτα τα θεματα
παλι,τωρα αυτο ειναι το σκυλακι μου και δεν αλλαζει.
 








Radix

Member
1 Φεβρουαρίου 2008
11
0
Thessaloniki
ROTTIE said:
Φίλε Radix σου ζήτω ειλικρινά συγνώμη. Δεν σου επιτέθηκα. Απελπίστηκα…
Εγώ πρέπει να ζητήσω συγγνώμη γιατί εγώ το ξεκίνησα. Δεν ξέρω απλά εκείνη η πρόταση κάτι με έκανε και τρελάθηκα. Δεν είμαι κανένα μικρό παιδάκι για να μπαίνω σε foroums και να δημιουργώ προβλήματα όπως κάποιος είπε. εκδηλώθηκα και εκδηλώθηκα λάθος.
Ζητω συγγνώμη


Ok απαντήστε μου τώρα. τα pet shops από που προμηθεύονται τα σκυλάκια?
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Radix said:
ROTTIE said:
Φίλε Radix σου ζήτω ειλικρινά συγνώμη. Δεν σου επιτέθηκα. Απελπίστηκα…
Εγώ πρέπει να ζητήσω συγγνώμη γιατί εγώ το ξεκίνησα. Δεν ξέρω απλά εκείνη η πρόταση κάτι με έκανε και τρελάθηκα. Δεν είμαι κανένα μικρό παιδάκι για να μπαίνω σε foroums και να δημιουργώ προβλήματα όπως κάποιος είπε. εκδηλώθηκα και εκδηλώθηκα λάθος.
Ζητω συγγνώμη


Ok απαντήστε μου τώρα. τα pet shops από που προμηθεύονται τα σκυλάκια?
κανε ενα search εδω και στο google puppy mills και θα δεις γιατι σκυλακια μιλαμε! πρεπει να σε προειδοποιησω οτι καποιες φωτο που θα δεις θα ειναι λιγο σκληρες
 




Radix

Member
1 Φεβρουαρίου 2008
11
0
Thessaloniki
Δηλαδή ένα pet shop δεν μπορεί να παίρνει τα σκυλιά από εκτροφέα? και γιατί λέμε ότι τα pet shop κάνουν μονο εμπόριο ζωων? οι εκτροφείς δεν κάνουν εμπόριο ζωων? δεν ξέρω.απλά ρωτώ.. τις εικόνες τις έχω δει πολύ καιρό πριν
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Δεν λέμε ότι κάνουν εμπόριο ζώων ... λέμε ότι κάνουν μαζικό και χωρίς τα standart που χρειάζεται εμπόριο ζώων ... όπως και μερικοί εκτροφείς ...

αλλά μάλλον δεν θές να καταλάβεις τί λέμε ... :?