2 Διεθνείς εκθέσεις K.O.E. 14 & 15.05.2011




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
όχι όχι δεν μου αρέσουν
....πολύ μαύρα είναι !!!!!!!

(σαν τον άλλον που λέει "οι υαλοκαθαριστήρες-πολύ νερό...σπατάλη)
 














bullmastiff_chief

Well-Known Member
12 Μαϊου 2010
131
0
Πολυ ωραιος ο Treasure!!! Πολυ αρμονικος με υπεροχο κεφαλι!!! Μπραβο! :)

Ποσο χρονων ειναι; και επισης ποιες ειναι οι διαστασεις του; (Δεν φαινεται μεγαλος, κατι που προτιμω, και οι αναλογιες του ειναι σωστοτατες) !
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
και επισης ποιες ειναι οι διαστασεις του; (Δεν φαινεται μεγαλος, κατι που προτιμω, και οι αναλογιες του ειναι σωστοτατες) !
Αν τον δεις ζωντανα, θα τον πεις μεγαλο και πολυ μυωδη. Γυρω στα 61 κιλα , χωρις περιττη μαζα, με αρκετο κοκκαλο και κεφαλα. Αρμονικος και σοβαρος.
 


bullmastiff_chief

Well-Known Member
12 Μαϊου 2010
131
0
Ουαοοο!!! ειναι τοσο το θηριο ε; ειναι αυτο που λες. χωρις περιττη μαζα κι αρμονικος. Ο σκυλος φαινεται οτι "πεταει". ;)
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Συγχαρητηρια και στα 2 εκτροφεια για την συμμετοχη τους και ευχαριστη εκπληξη ο αριθμος συμμετοχων στα μπουλμαστιφ.
Για την ιστορια , ο Φιντεκλ ελαβε εξαιρετος το Σαββατο και πολυ καλος την Κυριακη(τον εδειξα εγω χεχεχε).

Πολυ ωραιος ο Treasure , μπραβο Κωστα πρωτη φορα τον ειδα απο κοντα.Ρε φιλε η θηλυκια τι ειχε και ηταν ετσι το δερμα της , σαν ψωρα σαν να το εχει φαει κατι.Περαστικα της ευχομαι.

Περιμενα να δω και τα κουταβια απο την γεννα που ειχατε(μιας και ο treasure ειναι ηδη Champion οποτε δεν εχει μεινει να παρει κατι εδω!!!) , δεν πειραζει φανταζομαι συντομα επι του στιβου.

Ηταν μια ωραια εκθεση σε πολυ ωραιο χωρο , με πολυ ζεστη και ωραια διαθεση.Χαρηκα που ειδα τον Rico , Johnk , και ελπιζω να τα ξαναπουμε σε πιο χαλαρη φαση.Σκυλοσυναντηση θα ελεγα καλυτερα.

Ο κ.Μακαριτης ο κριτης του Σαββατου , μοτ εμεινε για 2 λογους.Πρωτον γιατι οι κρισεις του ηταν αναλυτικοτατες χωρις καμμια διαθεση για ξεπετα σε κανεναν σκυλο.Επιεδη ημουν κοντα και ακουσα πολλες κρισεις , ο ανθρωπος εδειχνε να νοιαζεται για την συνεχιση της ποιοτικης εκτροφης , επισημανοντας τα καλα και τα κακα καθε σκυλου.
Ειναι και ολιγον τσαμπουκας(του ειπα ''μισο λεπτο'' να ετοιμαστουμε να μπουμε στον στιβο, και λεει με εντονο υφος ''τι μισο λεπτο κυριε , σας παρακαλω περαστε τωρα , αλλιως μεινετε εξω'' αλλα χαλαλι του , εκανε ωραιες κρισεις.

Το Marathon land ειναι ενας απιστευτος χωρος , αλλα ρε παιδια βαλτε την ταμπλελα για την στροφη λιγο πριν και οχι πανω στην στροφη.

Και εις ανωτερα σε ολους.
 




mortezes

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2009
632
1
:p
:D:D
:lol:
ποιός το περίμενε ότι θα ακουστεί αυτό????!!!
:)
Θεωρειται ο καλυτερος Ελληνας κριτης και ειναι κατα τη γνωμη μου.
Απλα στη δικια μας τη ρατσα δεν το'χει.
Φιλε Νασο ειναι κοπος να μας αποτυπωσεις την αξιολογηση του, στο σκυλο σου ?
Ευχαριστω.
 


Handlergr

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2009
313
0
Athens, Greece
Σας παραθέτω και εγώ 2 φωτογραφίες από αγαπημένες μου στιγμές στην έκθεση!
Η πρώτη με το μπόξερ μου, ATROTOS SUN OF THE PITCH, που ήταν και τις 2 μέρες Καλύτερος Νέων Φυλής & Καλύτερος Φυλής. Το Σάββατο Κέρδισε 3ος Καλύτερος Νέων Έκθεσης και την Κυριακή 2ος Ομάδος. Πήρε πρόκριση για το Crufts, ενώ η αδερφή του ATROTOS SEA SEX AND SUN, ήταν και τις 2 μέρες Καλύτερη Νέων Θηλυκών.

BOX_4432@-1..jpg

Η δεύτερη φωτογραφία είναι την ώρα που ο GR.CH.RAYDENBIRD TREASURE του καλού μου φίλου Kos, κερδίζει το Καλύτερο Φυλής και η GR.CH.ROCKVERNE JAZZY GLENISS, το καλύτερο θηλυκό.

Treasure Jazzy..jpg
 


Handlergr

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2009
313
0
Athens, Greece
Dante..jpg

A, και ακόμα μία του ενός εκ των μεγάλων πρωταγωνιστών του Σαββάτου, RHAPSODIE BOHEME TWIX, που ήταν καλύτερος Φυλής, Καλύτερος Ομάδος και 4ος Καλύτερος Έκθεσης!!!
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
:p
:D:D
:lol:
ποιός το περίμενε ότι θα ακουστεί αυτό????!!!
:)
πολλοι! μαλλων δεν τον εχεις δει πολλες φορες μεσα σε στιβο! αυτο που ειπε στο νασουκ το ελεγε στα σοβαρα, εχει πεταξει κοσμο για αργοπορια-και καλα κανει!
και εγω θεωρω οτι ειναι πολυ αναλυτικος στις κρισεις του κατι που δειχνει οτι δεν το φοβαται(ο ποιο ευκολος τροπος για εναν κριτη να μην εκτιθεται ειναι να δινει κριση 2 γραμμες). επεισης ενας κριτης που δεν τον πολυφωναζουν συχνα αλλα σε ειδικη ντομπερμαν που τον εζησα ηταν παρα πολυ καλος ειναι ο κος ντουλος και εας ειναι κυνηγοσκυλας.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
View attachment 21435A, και ακόμα μία του ενός εκ των μεγάλων πρωταγωνιστών του Σαββάτου, RHAPSODIE BOHEME TWIX, που ήταν καλύτερος Φυλής, Καλύτερος Ομάδος και 4ος Καλύτερος Έκθεσης!!!

Ο κατά κόσμον...Ντάντε της αγαπημένης μας Sophie_5;
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Θεωρειται ο καλυτερος Ελληνας κριτης και ειναι κατα τη γνωμη μου.
Απλα στη δικια μας τη ρατσα δεν το'χει.
Φιλε Νασο ειναι κοπος να μας αποτυπωσεις την αξιολογηση του, στο σκυλο σου ?
Ευχαριστω.
Προσωπικά , μόνο για τα κοκόνια .... τι να λέμε......πείτε ότι θέλετε....
:)
 


Handlergr

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2009
313
0
Athens, Greece
Ο κατά κόσμον...Ντάντε της αγαπημένης μας Sophie_5;
Έχεις δίκιο, απλά δεν ήξερα ποιό είναι το username της για αυτό δεν την ανέφερα!!! Ετοιμαζόμαστε ήδη για Καλαμάτα με Dante & Βlade!