2 σκυλια ποια τροφη οικονομικη?


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Διαφωνω με την διαφορα χρονου στην πεψη και τα αερια,την εβγαλαν την ιστορια μερικοι χωρις να σκεφτουν(σε ολη την Ευρωπη)το δικο μου επιχειρημα ειναι,τα λαχανικα με το κρεας εχουν ιδιο χρονο πεψης?
εμεις τρωμε τουρσι,τζατζικι,μπριζολα,κοκορετσι,φρουτο,τραβαμε και ενα γλυκο μετα,εχουν ολα αυτα τον ιδιο χρονο πεψης?
η τα κοκκαλα με το κρεας?
ουτε η τα φυλλα κρουστας με το τυρι εχουν ιδιο χρονο πεψης σε μια τυροπιτα.
Ας το ξεχασουμε αυτο λοιπον,ξηρα με μεγειρεμενο η BARF νο προμπλεμ
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Διαφωνω με την διαφορα χρονου στην πεψη και τα αερια,
Δεν το ξέρω γιατί δεν ταίζω ξηρά. Φαντάζομαι όμως ότι επειδή η ξηρά είναι ένα εντελώς αφυδατωμένο και ξερό πράγμα είναι τελείως διαφορετικό από π.χ. κρέας ωμό.

Μπορεί και να μην δημιουργεί προβλήματα, αλλά σε σκύλους με αυαίσθητο πεπτικό ή πολλά αέρια, καλό είναι ίσως να το έχει υπόψη του κανείς.
 


frank

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2010
50
0
φιλε το λυκοσκυλακι αυριο κλεινει τους 4 μηνες, και δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα πριν 4 μερες αρχισα να το ταιζω με κρεας και διαφορα αλλα και τα αυτακια της σηκωθηκαν τελειως, βεβαια καπου ψιλοπεφτουν αλλα μετα ξαναανεβαινουν.

Και εγω μαζι με το κρεας δινω και κροκετες και ολα ειναι οκ.
 


a.kostas

Well-Known Member
14 Φεβρουαρίου 2010
64
0
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
frank =D>,σε παραδεχομαι για την εγκρατεια που ειχες σε τοσα που ακουσες !!!!!!!!!!!!!!!!!!! εισαι απαιχτος](*,).μπραβο με την καλη εννοια ,σε θεωρω φιλο μου.:yes:
 


a.kostas

Well-Known Member
14 Φεβρουαρίου 2010
64
0
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
οταν λες κρεας !:confused::confused:!!!!!!!!!!!! ωμο :confused::confused: μαγειρεμενο !:confused::confused:!!!!!!!!!!!!! πως :-k???, εγω προχθες του εβαλα γιαουρτι μαζι με τις κροκετες ,=P~εγλειψε οσο μπορουσε απο το γιαουρτι γιατι το ειχα ανακατεψει ,και τις κροκετες τις αφησε.
 


frank

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2010
50
0
Φιλε Κωστα :), ειμαι απο την φυση ηρεμος ανθρωπος και αυτο να ξερεις βγαινει παντα σε καλο, και δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα και τα σκυλια που εχω ειναι ηρεμα και ο κτηνιατρος μου λεει οτι ειμαι ο μοναδικος που ερχετε σπιτι να δει τα σκυλια και το ευχαριστιεται γιατι λεει εχω τα πιο καλα σκυλια .

Τωρα οσο αφορα το κρεας τους εδωσα κιμα απο μοσχαρι και κατι κοκαλα απο αρνι (γιατι δεν βρηκα αλλα στο χωριο) και τα κατασπαραξαν βεβαια εβαλα και καροτα και αυγο αλλα σε αλλο γευμα.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Τωρα οσο αφορα το κρεας τους εδωσα κιμα απο μοσχαρι και κατι κοκαλα απο αρνι (γιατι δεν βρηκα αλλα στο χωριο) και τα κατασπαραξαν βεβαια εβαλα και καροτα και αυγο αλλα σε αλλο γευμα.
Τα κόκκαλα από αρνί, κατσίκι δεν ενδείκνυνται διότι σπάνε και γίνονται αιχμηρά, δηλαδή επικίνδυνα.
 


frank

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2010
50
0
Ευχαριστω vrmode το καταλαβα και απο το excel που μου εστειλες :) .

μπορω να τους δινω γαλοπουλα αντι κοτοπουλο που νομιζω ειναι και πιο οικονομικη?
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Ευχαριστω vrmode το καταλαβα και απο το excel που μου εστειλες :) .

μπορω να τους δινω γαλοπουλα αντι κοτοπουλο που νομιζω ειναι και πιο οικονομικη?
Γαλοπούλα δεν παίρνω (μιλάω για μπούτια γιατί αυτά πουλάνε εδώ) γιατί δεν μου αρέσουν αυτά τα περίεργα κόκκαλα που έχει στα στα μπούτια. Σαν κρέας είναι μια χαρά πάντως - αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τα κόκκαλα γιατί δεν έχω αγοράσει ποτέ ολόκληρη. Πάντως άλλο οικονομικό και καλό κρέας είναι τα μάγουλα από μοσχάρι (το κρέας της μοσχαροκεφαλής δηλαδή).
 














smarti

Member
28 Φεβρουαρίου 2010
5
0
iparxi mia trofi sto emporio poy legee alleva.. einai apop italia ka einai poli kali// exo megalosi dio ntoko kai eimai poli eyxaristimenos,,,,, kai kati fili dinoun se likoskila kai einai kai ayti poli euxarisrimeni,
 










Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.044
Μέλη
19.945
Νεότερο μέλος
Gskag