Aίμα-κενώσεις


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.682
19.923
Οχι.
Σου ξαναλέω, το να δεις συμπτώματα δεν το θέλεις. Ετσι είναι η ερλίχεια.
Κάνε ότι ακριβώς σου είπε ο γιατρός. Την θεραπεία που σου είπε και την επανεξέταση για όταν σου είπε. Είναι αρκετό.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Μήπως θα έπρεπε από την στιγμή που το σκυλί δεν παρουσιάζει κανένα σύμπτωμα που να παραπέμπει στην ερλιχεία και τα αποτελέσματα να μην είναι απολύτως εγγυημένα να ζητήσω μια εξέταση που θα δώσει πιο εγγυημένα αποτελέσματα ή ακόμα και μια δεύτερη γνώμη.
Να κάνω μία ερώτηση όταν έκανε την αιμορραγική διάρροια ήταν δύσοσμη?
Επίσης κάνατε γενική αίματος, βιοχημικές ?
 


koumbarosh

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
52
1
Kaisariani, Athens
Για την δυσοσμία την συγκεκριμένη φορα δεν μπορω να πω γιατί δεν προσπάθησα να καταλάβω αλλα γενικός και πριν το αιμα τα κοπρανα του μυρίζουν ιδιαίτερα έντονα και άσχημα. Όσο για τις εξετάσεις του έκαναν μόνο για την ερλιχεια στο αιμα και για κάποιο πιθανόν παράσιτο στα κοπρανα. Όλες τις υπόλοιπες ο γιατρός είπε πως ειναι πολυ μικρός για να τις κάνει ακόμα. Θα γίνουν στο πρώτο έτος. Υποστηρίζεις ότι θα έπρεπε να εχουν γίνει η να γίνουν?
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Απλά βάση αυτών των συμπτωμάτων θα μου πέρναγε στο μυαλό και για τύφο..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.682
19.923
Κάτια, αιμορραγική διάρροια από τύφο, δεν έχει την μορφή της φωτό και βεβαίως δεν διακόπτεται με λήψη φαρμακευτικής τροφής.
Ασε που τόσες μέρες αν ήταν, θα μας είχε ήδη χαιρετίσει το σκυλάκι.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Τι εικόνα έχει δηλαδή η αιμορραγική διάρροια από τύφο φωτογραφικά?

Ο τύφος δεν έχει πάντα εμφανή συμπτώματα πάντα, σε πολλές περιπτώσεις.
Θα μας είχε χαιρετήσει μόνο αν ο οργανισμός του ήταν πολύ αδύναμος, σε πιο ήπιες περιπτώσεις η ασθένεια διαρκεί πέντε μέρες και μετά έρχεται η ίαση.
 


koumbarosh

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
52
1
Kaisariani, Athens
Θέλω να πιστεύω ότι το θέμα τύφου με τον εμβολιασμό ότι περιορίζεται. Και εγώ το σκέφτηκα αλλα απο την στιγμή που δεν έπαθε μικρός και επειδή έχει κάνει και τα απαραίτητα εμβόλια καθησυχαστικα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.150
Μηνύματα
896.317
Μέλη
19.955
Νεότερο μέλος
Infinity12