Aγγ. κόκερ κ χρώματα


ann_makry

New Member
27 Δεκεμβρίου 2011
1
0
Καλησπερα σε ολους και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Μπορει καποιος απο εδω να μου δωσει λιστα ελληνων εκτροφεων για κοκερ;
Ιδιαιτερα με ενδιαφερουν τα διχρωμα. Πηρα τηλ στον ΚΟΕ, δεν μου απαντανε και ο Ομιλος Σπανιελ δεν μου εδωσε λιστα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Καλησπερα σε ολους και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Μπορει καποιος απο εδω να μου δωσει λιστα ελληνων εκτροφεων για κοκερ;
Ιδιαιτερα με ενδιαφερουν τα διχρωμα. Πηρα τηλ στον ΚΟΕ, δεν μου απαντανε και ο Ομιλος Σπανιελ δεν μου εδωσε λιστα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
Χρονια Πολλα!
Σου δινω μονο για διχρωμα.
Alma Libre Kennel << Welcome!

VENILIL ENGLISH COCKER SPANIELS

Cocker Spaniels - PierMour English Cocker Spaniels

Ομως δεν γνωριζω για αναμενομενη γεννα μεσα στους επομενους μηνες....μιλα καλυτερα μαζι τους!
Δες και το site του Ομιλου....ανακοινωνει τις γεννες επισης.
STANDARDS - Spaniel Club of Greece

Καλη επιτυχια :)
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Light Orange Roan....ΕΡΩΤΑΣ....

Με οχι τοσο thick coat (συνηθως) οπως το μαυρο αλλα με μεταξενιο και φωτεινο χρωμα...
Πορτοκαλι λοιπον με πλουσιες λευκες ανταγειες / Στικτο Πορτοκαλι.

Δυστηχως πολυ σπανιο στην Ελλαδα...ειδικα απο ιδιωτες. Οχι ιδιαιτερως αγαπητο στους Ελληνες εκτροφεις με ελαχιστες εξαιρεσεις, εφ'οσον προτιμουν τα μαυρα ή στικτα ασπρομαυρα λογω πιο πλουσιου τριχωματος, για επιτυχιες στις εκθεσεις.........

Εδω μερικα ωραια δειγματα.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Κι ενα δειγμα νεαρου.

Uploaded with ImageShack.us
 












FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μα πόσο όμορφα αυτα τα κοκερ ????
υπάρχουν εκτροφεία στην Ελλάδα ?
Βεβαιως και υπαρχουν.
Παραπανω στο post 102 ηδη υπαρχουν καπιοα λινκ για εκτροφεια. Και στην σελιδα του Spaniel Club ( επισης παραπανω) θα βρεις και αλλα.
 


Dina1984

Well-Known Member
2 Μαϊου 2011
176
1
Nτινα, θα περασει μια φαση η μικρη το Καλοκαιρι οπου θα ξεθωριασει παρα πολυ το χρωμα της....λογω της κακης κουταβισιας ποιοτητας αλλα και του ηλιου. Το liver εχει ιδιαιτερη ευαισθησια στο φως...εχετε σαμπουαν για σοκολατι σκυλια? Νομιζω βοηθα...Οταν βεβαια της βγει το τριχωμα του ενηλικου θα ειναι ενα ονειρο....ομως θελει προσοχη γιατι εχει φωτοευαισθησια!
SOS....η Joy έχει κάνει ανταύγειες..καλέ λες και μπήκε στη χλωρίνη..!!!:confused: Μερικά καλά σαμπουάν για σοκολατί χρώμα;; Εκτός του tropic clean;; Φτου....και έλεγα πάει καλά μέχρι στιγμής...:(
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
χριστουλη μου ειμαι ερωτευμενη μαυτο το πορτοκαλι λευκο .η απολυτη ομορφια.
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
SOS....η Joy έχει κάνει ανταύγειες..καλέ λες και μπήκε στη χλωρίνη..!!!:confused: Μερικά καλά σαμπουάν για σοκολατί χρώμα;; Εκτός του tropic clean;; Φτου....και έλεγα πάει καλά μέχρι στιγμής...:(
Καποτε που φλερταρα τα σοκολατι με απογοητευσαν οι κοκεραδες λογω του Ελληνικου ηλιου που ξεθωριαζει το χρωμα...
Anyway,αυτες ειναι ανησυχιες ιδιαιτερως εκεινων που ασχολουνται με εκθεσεις....η Joy θα ειναι μια sexy κοκκινομαλλα...παιζει ομως ακομα να εχει το puppy coat...ποσο ειναι?
 






maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
υπαρχει μια γεννα αυτη τη στιγμη με τετοια κοκερ :)
οταν εχασα τη φοιβη μου εμπαινα για μηνες στο yutube εβλεπα βιντεακια με κοκερακια και εκλαιγα απαρηγορητη .ηταν ο πονος μου τοσο μεγαλος που την εβλεπα στα ονειρα μου και ξυπνουσα με το αισθημα της απωλειας βασανιστικα οδυνηρο.συνειδητα δεν ηθελα να αντικαταστησω το κοριτσι μου για να μη το προδωσω. εχω ακομα τον συντροφο της τον ορφεα 14 ετων θεοκουφος πλεον αλλα με ζωντανια κουταβιστικη ακομα. τοφερε η μοιρα και πριν λιγο καιρο φιλοξενησα τον δουκακο μου για ενα σαβατοκυριακο για να μη μεινει μονος του με δυο καυκασια και του κανουν ζημια .δε θα σκεφτομουν ποτε να εχω εναν γερμανικο ποιμενικο αλλα ηρθε και εδεσε το γλυκο και ειναι πλεον δικος μου αφου βγηκε το πορισμα οτι ο δουκας αξιζει να περασει καλα κοντα μου και οχι δεμενος τη μιση μερα και λυτος το βραδυ να παριστανει τον φυλακα σε ενα εργοστασιο.ειμαι of topic το ξερω... αλλα για να επανελθω ειμαι σιγουρη οτι μια μερα θα αποκτησω ενα τετοιο πορτοκαλι πλασμα και μαλιστα θηλυκο.
 




Dina1984

Well-Known Member
2 Μαϊου 2011
176
1
Καποτε που φλερταρα τα σοκολατι με απογοητευσαν οι κοκεραδες λογω του Ελληνικου ηλιου που ξεθωριαζει το χρωμα...
Anyway,αυτες ειναι ανησυχιες ιδιαιτερως εκεινων που ασχολουνται με εκθεσεις....η Joy θα ειναι μια sexy κοκκινομαλλα...παιζει ομως ακομα να εχει το puppy coat...ποσο ειναι?
Γιούλη εκθέσεις ή μη ξέρεις ότι εμένα με ενδιαφέρει να είναι προσεγμένοι και οι δύο..! (ψώνιο μάνα:rolleyes::oops:)

Είναι 10 μηνών τώρα..ίσως ένα σαμπουάν με αντηλιακό..; :confused:

υπαρχει μια γεννα αυτη τη στιγμη με τετοια κοκερ
Ποιός έχει κάνει την γέννα;;