Aπαράδεκτο θεμα στο πρωινο του mega.


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
Είδε κανεις το πρωινο του mega πριν λιγο?
δεν το προλαβα απο την αρχη, αλλα ειχε εναν μαλλον χονδρεμπορα κουταβιων που ειχε φερει κουταβακια μικροσωμων φυλων στο πλατο και ελεγε κατι απαραδεκτα πραγματα, οπως πρεπει να ζευγαρωσει το σκυλακι τουλαχιστον μια φορα για να μην κανει ογκους και αλλες τετοιες αηδιες!
Εχω φαει 4 σοκολατακια απο τα νευρα μου!
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Το είδα δυστυχώς. Το τι είπε το στόμα του δεν περιγράφεται .
Δεν μαδανε τα σκυλιά αν παίρνουν βιταμίνες!!!!!!


Sent from my HTC One using Tapatalk 2
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Κάτι διάβασα κι εγώ στο Fb αλλά δεν έχω βγάλει άκρη.
Άμα δεν το κατέχουν ένα θέμα γιατί το πιάνουν?
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Η Σκορδά από τη μία το παίζει φιλόζωη κι από την άλλη δείχνει ότι έχει μαύρα μεσάνυχτα. Εγώ πιστεύω ότι απλά ό,τι τους δίνουν για θέμα, το καταπίνουν αμάσητο και το παρουσιάζουν.
 






nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Προώθηση puppy mills & pet shop από το MEGA

Πίνοντας τον πρωινό μου καφέ,χάζευα τις κουτές εκπομπές της τηλεόρασης,περιμένοντας να παρέλθει απλά ο χρόνος για να φύγω από το σπίτι.

Έπεσα πάνω στην εκπομπή του Γιώργου Λιάγκα και της Φαίης Σκορδά λοιπόν "το Πρωινό μου",η οποία μεταδίδεται μέσα από τη συχνότητα του τηλεοπτικού σταθμού MEGA.

Να αναφέρω σε αυτό το σημείο πως όλες οι συχνότητες που μεταδίδουν τα κανάλια,αποτελούν περιουσία του ελληνικού λαού.Έχουν δοθεί χωρίς άδειες σε μεγαλοτσιφλικάδες (που χρωστάνε και από μερικές εκατοντάδες εκατομμύρια ο καθένας)για να μπορεί ο κάθε καναλάρχης να κάνει την προπαγάνδα του.

Το αναφέρω αυτό σαν εισαγωγικό σημείωμα,για να ξέρουν κ όσοι διαβάσουν κ θελήσουν να ακολουθήσουν την προτροπή του υπογράφοντος στο τέλος του νήματος..


Στο διά ταύτα τώρα.

Στην εν λόγο εκπομπή λοιπόν,που είχε καλεσμένους μεταξύ άλλων κ κάτα δήλωσή τους,έναν εκπαιδευτή σκύλων και μια γυναίκα,που με σπαστά ελληνικά μας ενημέρωσε ότι είναι εισαγωγέας σκυλιών.

Για να δένει το τηλεοπτικό πλάνο,έπρεπε να έχει κ το κατάλληλο έμβυο ντεκόρ φυσικά.
Είχανε λοιπόν στο πλατό και μια ντουζίνα κουτάβια ράτσας,που πολύ αμφιβάλω εάν είχαν συμπληρώσει τους πρώτους 2 μήνες ζωής.

Είδαμε μεταξύ άλλων ένα γαλλικό μπουλντόγκ,κινγκ κάβαλιερ,τζακ ράσελ,πάγκ και κάμποσες φυλές ακόμα που μου διαφεύγουν..

Ακολούθησε μια συζήτηση από την οποία ο τηλεθεατής θα μπορούσε να εξάγει 3 συμπεράσματα.

1)Άν θέλουμε σκυλί πάμε σε έναν εισαγωγέα η pet shop,να αγοράσουμε.

2)Σκυλιά για σπίτι και για παιδιά είναι μονάχα συγκεκριμένα σκυλιά ράτσας.

3)Κάποιος μπορεί να βρει σκυλί ράτσας από 360e.

Κάτα τη διάρκεια της συζήτησης ρώτησε ο Λιάγκας αν αυτά τα κουτάβια έχουν pedigree,για να λάβει ως απάντηση μια αοριστολογία από τον "εκπαιδευτή" πως "υπάρχει η δυνατότητα να εκδοθεί pedigree από διεθνείς οργανισμούς όπως η FCI η ο ΚΟΕ",γενικώς κ αορίστως..

Πέραν του θλιβερού αισθητικού μέρους με το mini φορέμα και το γλυκό κουτάβι στην αγκαλιά,εντύπωση μου έκανε πως κρατούσε η κυρία που δήλωνε σκυλέμπορας ένα από τα κουτάβια.

Το είχε στο ένα χέρι ακούνητο,να ποζάρει στο φακό της κάμερας,με μια εμφανή απάθεια στο πρόσωπό της,που δίχως άλλο μαρτυρούσε ότι τόσα κουτάβια που έχουν περάσει από τα χέρια της..την έχουν κάνει να μένει εντελώς ασυγκίνητη σε ένα ζωντανό πλασματάκι που ακόμα δεν έχει ξεμυτήσει!

Η εκπομπή με έκανε πραγματικά έξω φρενών.Πήρα τηλέφωνο στο MEGA να κράξω αλλά δυστυχώς τα τηλέφωνα ήταν κατειλλημένα.Στη συνέχεια έστειλα email..

Παραθέτω λοιπόν τα τηλέφωνα διαμαρτυρίας,όσοι θέλετε πάρτε να χώσετε με ότι τρόπο γουστάρετε..

210-6903000

Η συμπληρώστε τη φόρμα επικοινωνίας της εκπομπής
MEGA TV: ΠΡΩΙΝΟ MOU - no Value for ARTICLE_NAME - περισσότερα , επικοινωνία

η του σταθμού

επικοινωνία | MEGA TV


Η εκπομπή προβλήθηκε 16/1/2013!
 
Last edited:






thachriser

Well-Known Member
26 Ιουνίου 2011
134
0
Τωρα μπηκα να γραψω και εγω....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ..πραγματικα πρεπει να στειλουμε ολοι.....πρεπει επισης να τους στειλουμε και τα λινκσ για Puppy mills να καταλαβουνε τι προωθησανε.....και τι αφησανε να μπει στην εκπομπη τους.....
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πρεπει να απαιτησουμε να υπαρχει καπποια συγνωμη κατι.....δεν γινεται να βγαινουν κουταβεμποροι ετσι
 












nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.992
"Μεγαλώνουν πολύ αυτά τα σκυλιά?"
"Δε μεγαλώνουν καθόλου, στο μέγεθος που είναι, ιδανικά για παιδιά"

Ναι, 2 ετών μπαίνουν στην τσέπη του πουκαμίσου...

Α α το σιχ τσου είναι σκυλί για μοντέλα, το ξέρατε?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Άσε που τα περισσότερα μικρόσωμα εκτός από εξαιρέσεις δεν είναι κατάλληλα για παιδιά..
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.561
6.992
Άσε που τα περισσότερα μικρόσωμα εκτός από εξαιρέσεις δεν είναι κατάλληλα για παιδιά..
Να δω παιδί να το βγάζει βόλτα ένα jack russel και τι στον κόσμο.
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.929
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95