American Staffordshire Terrier


spyman

New Member
30 Σεπτεμβρίου 2007
4
0
Γεια σας παιδια!!

Εχω ενα AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER αρσενικο και πσαχνω να το ζευγαροσω.
Ειναι 19 μηνων καλα γυμνασμενος χρωματος τιγρε.

Αν ενδιαφερεται για ζευγαρομα ας παρει στο ******** Θεσσαλονικη.
Δαβιδ.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Φίλε spyman μετα λύπης μου διαπίστωσα πως έχεις γεμίσει το forum με αγγελίες «παντρολογήματος». Τα «παντρολογήματα» ΔΕΝ προάγουν τη ζωοφιλία και γι’ αυτό το λόγο ΔΕΝ επιτρέπονται στο Dogforum!
Ρίξε μια ματιά εδώ για να μάθεις για ποιους λόγους ΔΕΝ πρέπει να ζευγαρώσεις το σκύλο σου.
http://www.dogforum.gr/forum/viewtopic.php?t=444
 










sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
πες μου μονο οτι ειναι ατριχος αυτο μονο πες μου. τελος!!

κατι ηξερε ο αλλος που τραγουδαγε ο σκυλος μου ειναι γκει
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Ευχαριστούμε πολύ που μας το υπενθύμισες matilda! :wink:
Το είχαμε ξεχάσει… :oops:

Τέλος…! :lol:
 


demo

Active Member
17 Ιανουαρίου 2008
28
0
athens
Τον δικο που ειναι αγγλικο SBT τον ζητανε για ζευγαρωμα (τον μπερδευουν με pitbull) αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να τον ζευγαρωσω ποτε στην Ελλαδα, γιατι ξερω πως η θα καταληξει στο δρομο η θα το χρησιμοποιησουν για κυνομαχιες... Τελος :evil:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Yπάρχουν 2-3 άνθρωποι που κατεβάζουν τα Staff στίς εκθέσεις ... πλησίασέ τους, μπορει να σε βοηθήσουν να πάς κι εσύ, ισως ο σκύλος από την Αγγλία να είναι χρήσιμος, δεν υπάρχουν πολλά σκυλιά στην Ελλάδα, πού ξέρεις?? Να συμβάλλεις κι εσύ στην διάδοση της φυλής ...
 


demo

Active Member
17 Ιανουαρίου 2008
28
0
athens
θα το ψαξω! Απλα με λιγη προσοχη γιατι εχω γνωρισει κοσμο με υποτιθεμενα SBT ομως καμια σχεση με τη ρατσα και καμια γνωση! Αν γνωριζεις καποιον που ασχολειται πες μου. Ευχαριστω denis :D
 




Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
o λογος που οι περισοτεροι εκτροφεις δεν λενε τπτ για τους <<3 τυπους>>

αλλα και τα μεγαλα amstaff κλαμπ ειναι οτι απλα οι αλλοι 2 τυποι δεν ειναι αποδεκτοι και δεν εχουν χαρτια (FCI αναγνωριση) εννοω!!

αρα δεν ειναι αμσταφφ στην ουσια!!!

επεισης λεω πως δεν γινετε να βγαλεις συμπερασμα σε ενα κουταβι που το εχεις δει μεχρι 3 μηνων αλλα συμπερασμα βγενει οταν ο σκυλος ολοκληρωσει την αναπτυξη του!!!
κανω λαθος?

οποτε λιγο υπομονη!!!
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Simeonaras said:
o λογος που οι περισοτεροι εκτροφεις δεν λενε τπτ για τους <<3 τυπους>>

αλλα και τα μεγαλα amstaff κλαμπ ειναι οτι απλα οι αλλοι 2 τυποι δεν ειναι αποδεκτοι και δεν εχουν χαρτια (FCI αναγνωριση) εννοω!!

αρα δεν ειναι αμσταφφ στην ουσια!!!

επεισης λεω πως δεν γινετε να βγαλεις συμπερασμα σε ενα κουταβι που το εχεις δει μεχρι 3 μηνων αλλα συμπερασμα βγενει οταν ο σκυλος ολοκληρωσει την αναπτυξη του!!!
κανω λαθος?

οποτε λιγο υπομονη!!!
μπερδευεσαι ! απο τι στιγμη που θα ειναι εντος προτυπου οι διαστασεις του και οι 2 γονεις του εχουν πεντιγκρι μια χαρα βγανουν και τα δικα του χαρτια! δεν ξερω ποιοι οι λογοι ισως γιατι τα 2 ακρα δεν κανουν για εκτροφη ? δεν ξερω τι να πω !

φυσικα και δεν μπορω να βγαλω συμπερασμα για ενα σκυλο που δεν εχω δει ποτε, και ειναι 3 μηνων και ναι σιγουρος θα εισαι στα 2 του!

απλα στην φωτο που εδειξες τα ποδια του βγαινουν απο τον κορμο και αυτο συνηθως ειναι γνωρισμα αυτον που ειναι bully!

επειδη ομως εγω δεν ειμαι ειδικος απλα μπορω να πιθανολογω! την απαντηση θα στην δωσει καποιος κριτης αν ποτε τον κατεβασεις σε εκθεση !

και ετσι να ειναι τι σε πειραζει ??
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
εμενα δεν με πειραζει απλα συζηταμε!!!

λιγο υπομονη και θα το δεις!!! (προφανος δεν εχεις δει αλλα κουταβια της ρατσας- χωρις παρεξηγηση-)

δεν νομιζω να μπερδευομαι εγω καπου!!! σου εξηγησα γιατι αυτοι οι δυο τυποι στην ουσια δεν υπαρχουν σαν αμσταφφ!!! απλα δεν ειναι στο προτυπο


αρα δεν ειναι αμσταφφ!!!

ουτε κριτης χρειαζετε απλα ΧΡΟΝΟΣ!!!!! και θα στον βαλω διπλα με τον (don-παγκοσμιο προταθλητη) kai θα δεις!!!
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Simeonaras said:
εμενα δεν με πειραζει απλα συζηταμε!!!

λιγο υπομονη και θα το δεις!!! (προφανος δεν εχεις δει αλλα κουταβια της ρατσας- χωρις παρεξηγηση-)

δεν νομιζω να μπερδευομαι εγω καπου!!! σου εξηγησα γιατι αυτοι οι δυο τυποι στην ουσια δεν υπαρχουν σαν αμσταφφ!!! απλα δεν ειναι στο προτυπο


αρα δεν ειναι αμσταφφ!!!

ουτε κριτης χρειαζετε απλα ΧΡΟΝΟΣ!!!!! και θα στον βαλω διπλα με τον (don-παγκοσμιο προταθλητη) kai θα δεις!!!
:lol: :lol: οκ! μολις μεγαλωση θα τον κατεβασεις αθηνα να τον δουμε!!!
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
μακαρι να γινοταν ειμαι 370 κατι χιλιομετρα μακρια :(

αλλα σε μια καλη συγκεντωση του φορουμ σε κανενα καφε η οπουδηποτε
εγω θα ερθω με φοτογραφικο υλικο!!!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Δεν ξέρω από Am.staff αλλά

επεισης λεω πως δεν γινετε να βγαλεις συμπερασμα σε ενα κουταβι που το εχεις δει μεχρι 3 μηνων αλλα συμπερασμα βγενει οταν ο σκυλος ολοκληρωσει την αναπτυξη του!!!
Σωστό

o λογος που οι περισοτεροι εκτροφεις δεν λενε τπτ για τους <<3 τυπους>>

αλλα και τα μεγαλα amstaff κλαμπ ειναι οτι απλα οι αλλοι 2 τυποι δεν ειναι αποδεκτοι και δεν εχουν χαρτια (FCI αναγνωριση) εννοω!!

αρα δεν ειναι αμσταφφ στην ουσια!!!
Αυτό μου φαίνεται λάθος, ΑΝ

απο τι στιγμη που θα ειναι εντος προτυπου οι διαστασεις του και οι 2 γονεις του εχουν πεντιγκρι μια χαρα βγανουν και τα δικα του χαρτια!
ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ ότι άλλο τύπος και άλλο αυτό που περιγράφει ο sir ... αν μιλάμε για bully σαν να μιλάμε για Roman rotts, ναι, δεν είναι Amstaff ...
τύπος όμως βαρύς πχ ή σαν τα 2 σκίτσα που είδα δύναται να υπαρχει σε μία φυλή, και τα δύο είναι Amstaff ...

απλα στην φωτο που εδειξες τα ποδια του βγαινουν απο τον κορμο και αυτο συνηθως ειναι γνωρισμα αυτον που ειναι bully!
Αν μιλάς για τους αγκώνες, (αυτό κάνει τα πόδια να φαίνονται έτσι) δεν είναι άλλος τύπος, αλλά απλά ''πετάει'' τους αγκώνες ... αν το πρότυπο λέει σφικτά στον κορμό και μόνο, τότε είναι ελάττωμα ... ή μάλλον λόγω ηλικίας μπορει να γίνει ελάττωμα, μπορεί όμως και να το μαζεψει ...
Πάντως έχω δεί αρκετά Amstaff έτσι ...

ουτε κριτης χρειαζετε απλα ΧΡΟΝΟΣ!!!!! και θα στον βαλω διπλα με τον (don-παγκοσμιο προταθλητη) kai θα δεις!!!
Λάθος ... ΚΑΙ ο Don μπορεί να έχει το ίδιο ελάττωμα ... και ο κάθε Don ...
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
σχεδον σε ολα συμφωνω!! μαζι σου απλα οταν στις σελιδες λεει οτι δεν προτιμονται το ξερεις πως δεν μπωρει να το εχει ο προταθλητης!!!!

τελος παντον το θεμα θεωρειτε ληξαν.

αλλα οπως ξαναεχω πει denis μου αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι!!! :lol: