Bολτα στα Βασιλικά Κτήματα με βασιλόπιτα (σκυλίσια και μη)


Status
Κλειδωμένο θέμα

kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Λοιπον, μετά την επιτυχημένη και πολυπληθέστατη συνάντηση στο Αλσος Συγγρού, προτείνω να οργανώσουμε την επόμενη βόλτα οπως είχαμε πει
την ερχομενη Κυριακή 10/1 στις 12:00 στα Βασιλικά Κτήματα
(αντε και η επόμενη θα είναι νοτια.... σε καμια θάλασσα).

Χρειαζόμαστε μια ανθρώπινη βασιλόπιτα (με φλουρί) και μια σκυλίσια (χωρις φλουρί). Εθελοντές??

Νερο εχει εκεί ή να φέρουμε? Καφέ ο καθένας το δικό του. Προτείνω επίσης να φέρει ο καθένας και κανα σαντουιτσάκι ή οτι άλλο έχει ευχαρίστηση, να το συνδυασουμε και με μινι-πικνικ.

Οδηγιες θα μπουν αργότερα απ'αυτούς που έχουν πάει, γιατι εγώ δεν έχω ιδέα.

Ποιος είναι μέσα?
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Είμαι μέσα.......λοιπον, εγω δεσμεύομαι να φέρω τη σκυλίσια Βασιλόπιτα , (αφού άλλωστε έχω δώσει κια την συνταγη)...απλώς να ξέρουμε περίπου πόσα σκυλιά θα έιναι για να φτάσει για όλους!!!!

Νερο δεν έχει...η μάλλον έχει αλλά θα πρεπέι να φέρει κάποιος 2,3 μπιντόνια για να τα γεμίσουμε από κει...επειδη το μέρος που προτεινω να κάτσουμε απεχει από το νερο.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Σημερα πηγαμε με τα κοριτσια- οπως συνηθος καθε κυριακη!
Πολυ οραια η ιδεα σας.
Αλλα 12 η ωρα ρε παιδια?? Θα εχει γεμισει με παιδακια και κυρατσες με γοβακια- και δεν νομιζω να ειναι πολυ καλη ιδεα.

Εμεις παντα παμε πολυ νωρις- 9 η ωρα περιπου. Και παλι εχει κοσμο!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Σημερα πηγαμε με τα κοριτσια- οπως συνηθος καθε κυριακη!
Πολυ οραια η ιδεα σας.
Αλλα 12 η ωρα ρε παιδια?? Θα εχει γεμισει με παιδακια και κυρατσες με γοβακια- και δεν νομιζω να ειναι πολυ καλη ιδεα.

Εμεις παντα παμε πολυ νωρις- 9 η ωρα περιπου. Και παλι εχει κοσμο!
Εγώ είχα την εντύπωση οτι ήταν ψιλο απομονωμένο δάσος...... δεν υπάρχει μέρος να συναντηθούμε που να ξεφύγουμε απο τον κόσμο??

Προσωπικά δε με νοιάζει να πάμε και νωρίτερα, αλλά αμφιβάλλω οτι οι υπόλοιποι συμφορουμίτες θα συμφωνήσουν..... ασε που την προηγούμενη φορά που δώσαμε ραντεβού 12 οι μισοί ήρθαν μετά τις 12:30.... (ονόματα δε λέμε....:p)

Πάντως αν έχει τόσο κόσμο, ισως θα πρεπει να αναθεωρήσουμε το μέρος.....
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Κοιτα, δεν ειναι και φισκα, οπος στο παρκο τριτσι ας πουμε- αλλα εμεις, οταν γυρναμε προς την εξοδο- συνηθος μετα απο 2-3 ορες βολτα, συνανταμε ολο και πιο πολυ λαο!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Ρε FrenchieFan τους τρόμαξες!

Τα Βασιλικά Κτήματα είναι τεράστια και αχανή οπότε είναι σαφώς πιο άνετα για σκύλο από οποιοδήποτε άλλο μέρος (π.χ. άλσος Συγγρού ή πάρκο Τρίτση κλπ.)

Εντάξει εμείς έχουμε την απάιτηση να είναι άδειο για να ξαμολήσουμε τα σκυλιά από την είσοδο κιόλας - γι αυτό πάμε από τις 9.00. Επίσης πάμε νωρίς για να μην μας πιάσει η ζέστη, έτσι ώστε να κάνουμε 2.5 - 3 ώρες βόλτα με τη ...σκυλοαγέλη χωρίς να τα φτύσουν...

Σε πιο σημείο λέτε για το ...σκυλοπικνίκ?
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Ρε FrenchieFan τους τρόμαξες!

Τα Βασιλικά Κτήματα είναι τεράστια και αχανή οπότε είναι σαφώς πιο άνετα για σκύλο από οποιοδήποτε άλλο μέρος (π.χ. άλσος Συγγρού ή πάρκο Τρίτση κλπ.)

Εντάξει εμείς έχουμε την απάιτηση να είναι άδειο για να ξαμολήσουμε τα σκυλιά από την είσοδο κιόλας - γι αυτό πάμε από τις 9.00. Επίσης πάμε νωρίς για να μην μας πιάσει η ζέστη, έτσι ώστε να κάνουμε 2.5 - 3 ώρες βόλτα με τη ...σκυλοαγέλη χωρίς να τα φτύσουν...

Σε πιο σημείο λέτε για το ...σκυλοπικνίκ?
Κοίτα στο Αλσος Συγγρού που πήγαμε την προηγούμενη φορα, ήταν ΟΚ, αν και στην αρχή ειχε πολύ κόσμο και αλλο σκυλομάνι.... είμασταν κι εμείς καμια 20αριά σκυλιά, οποτε καταλαβαίνεις τι έγινε..... (εχει φωτο εδώ στο τέλος).

Κυράτσες με γοβάκια όμως δεν είχε.....:D

Απλά ακούσαμε οτι είναι πολύ ωραία στα Βασιλικά κτήματα και είπαμε να το δοκιμάσουμε. Εγώ δεν έχω ξαναπαει, οπότε το σημείο θα πρεπει να οριστεί απο αυτούς που ξέρουν τα κατατόπια με αναλυτικές οδηγίες....:)
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Θέλω οδηγίες για το μέρος και Βασιλόπιτα θα φτιάξω εγώ!!! φλουρι ευρώ είναι καλά??? η θέλουμε χρυσό????
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Απλά ακούσαμε οτι είναι πολύ ωραία στα Βασιλικά κτήματα και είπαμε να το δοκιμάσουμε.
Ειναι τελεια!!!

Κυράτσες με γοβάκια όμως δεν είχε.....:D
εμμ- εκει κοντα στο συγγρου δεν εχει μετα και εξοχικα κεντρα που πανε για μασσα και πρεπει να ειναι στην τριχα.


Παντος μαλλον και εμεις μεσα ειμαστε!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Και εγώ με το λαχανοντολμά μέσα είμαι - αν έρθει και η Frenchiefan με 3 γαλλικά μέχρι που κατατροπώσουμε και τα bullmastif! :D

Είμαι μέσα.......λοιπον, εγω δεσμεύομαι να φέρω τη σκυλίσια Βασιλόπιτα , (αφού άλλωστε έχω δώσει κια την συνταγη)...απλώς να ξέρουμε περίπου πόσα σκυλιά θα έιναι για να φτάσει για όλους!!!!.
Mήπως γίνει κανα μακελειό ποιο θα πρωτοσαβουριάσει...λέω εγω τώρα... μπορεί να λέω βλακείες...

Νερο δεν έχει...η μάλλον έχει αλλά θα πρεπέι να φέρει κάποιος 2,3 μπιντόνια για να τα γεμίσουμε από κει...επειδη το μέρος που προτεινω να κάτσουμε απεχει από το νερο.
Γιατί δεν φέρνει ο καθένας το νεράκι του, π.χ. άντε λίγο παραπάνω... Με ένα λίτρο το πολύ ο καθένας θα είναι οκ - αλλιώς ποιος και πως θα κουβαλήσει μπιτόνια?
 




Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Εγω θα φερω την Τiny αυτη τη φορα :) ...πρεπει να μαθει πως υπαρχουν και αλλα σκυλια περα απο τον χοντρομπαλα.

Γιατι να κουβαλησουμε μπιτονια εμεις οι αντρες ? θα τα φορτωσουμε στο αλογο του Teo :D:p
 






Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Για τη σκυλίσια βασιλόπιτα προτείνω να χρησιμοποιήσετε την μπλιαχχ σηκωτοσυνταγή που κάνω για το Μουφ. Του έκανα τέτοιο κέηκ τον Απρίλιο για τα γενέθλιά του...
 






FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ελα ρε παιδια- πως κανετε ετσι?
Εμεις ΠΑΝΤΑ στην βολτα εχουμε μαζι μπουκαλι με νερο, μπολακι, σκατοσακκουλες, μωρομαντιλα, χαρτομαντιλα- στην "σκυλοβολτοτσαντα".
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Μη γελάτε μωρεεεεέ δεν υπάρχει περίπτωση να τα κουβαλήσω,,,,, αντεεεεεεέ
Ρε Έλλη, κοίτα αχαριστία εκεί! Τους χαρίζεις γάιδαρο και τον κοιτάνε στα δόντια.... :p:p:D:D:D
 


Status
Κλειδωμένο θέμα