Bολτα στο Καβούρι




Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Εντάξει... Ειρήνη... είσαι απλά... καταπληκτική!! Οι φωτο είναι τρομερά εμπνευσμένες κ όπως σου είπα, πρέπει να'χεις τρελό φακό για να μπορέσεις να βγάλεις τόσες ωραίες -εν κινήσει- φωτο του κατσικιού :D:D

Ευχαριστούμε Ειρήνη για τις πανέμορφες φωτο!!

Καταχωρήθηκε η συγκεκριμένη λοιπόν!!!:):):):)

Τα λέμε σύντομα!!:)
 


E-va

Well-Known Member
2 Οκτωβρίου 2009
434
0
Αχαρνές
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΕΙΡΗΝΗ!! ΜΠΡΑΒΟ!!!=D>=D>=D>

Χαχα!! Πράγματι δεν ειναι να έρχεσαι με το σκυλάκο σου τελικα για να αναλαμβάνεις 'δράση' χεχε...

Πολύ το χαρήκαμε, μπράβο σε όλους!!

Κι αν κανονιστεί αυτη την Κυριακη νέα σκυλοβόλτα θα σας ξανάρθουμε κι ας θα είμαστε απο ξενύχτι (παντρεύεται φίλη) γιατί γουστάρουμε τρελα!!

Πάντα τέτοια!!

:):)

Υ.Γ.: Εννοείται οτι οι φωτο αποθηκεύτηκαν ήδη :cool:
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Υπέροχες φωτό. Μπράβο Ειρήνη!
(Τώρα στεναχωριέμαι ακόμα περισσότερο που έχασες κάποιες από την Πάρνηθα).

Εμείς δεν εμφανιστήκαμε γιατί 1ον δεν ήθελα να αφήσω μόνο του τον Λεωνάκο και 2ον διαβάζοντας για το πάρκινγκ στην άμμο ανησύχησα ότι δε θα μπορώ να παρκάρω μηχανάκι. Άλλη φορά.
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Εννοούνται τα "τετριμένα", καταπληκτικές φάτσες, υπέροχα περάσατε, φο-βε-ρες φωτογραφίες κλπ κλπ, αλλά βρε Ειρήνη το contrast αυτό πως το πετυχαίνεις?? Ο φακός είναι?? Οι ρυθμίσεις της μηχανής?? Θέλω φροντιστήριο!!!
 


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Οι φωτο απιστευτες, φαινεται οτι περασατε σουπερ!!!
Ζηλευω, θελω κι εγω!!!Για Σχοινια ειμαστε μεσα εμεις:)
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Σας ευχαριστώ πολύ βρε παιδιά για τα καλά σας λόγια! :oops::oops::oops:

Η φωτογραφια με τα οπισθια του ζευγους ειναι ολα τα λεφτα:D
Thanks, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι δεν είναι και τόσο πρωτότυπη ;) Έχω ξαναδεί παρόμοιες και μάλιστα θυμάμαι και μια πολύ καλή μέλους μας (ή της Frenchie ή της Vrmode, δεν θυμάμαι. Αλλά ήταν σίγουρα με στρουμπουλά γαλλικά πωπουδάκια :D )

(Τώρα στεναχωριέμαι ακόμα περισσότερο που έχασες κάποιες από την Πάρνηθα).
Τότε τις έχασα εντελώς βλακωδώς, ξεχνώντας λάθος ρυθμίσεις στη μηχανή. Ξεκίνησα να τραβάω αφού είχα ξοδέψει ένα πακέτο μωρομάντηλα για να καθαρίσω τη Nelly από αγνώστου-ταυτότητος-γλιτσερή-πράσινη μάζα... Πού μυαλό για ρυθμίσεις μετά! :p

ΟΚ, κατοχυρώθηκε.... εσύ δεν ξάνάρχεσαι με σκύλο, για να βγαζεις πάντα τέτοιες φοβερές φωτογραφίες!!!!!!!!!!!!!!! :):):):):):):)
Ναι, η αλήθεια είναι ότι χωρίς σκατοκυλίσματα και ζητιανιές από ξένες οικογένειες που τρώνε μακαρονάκια αποδίδω καλύτερα ως φωτογράφος... :rolleyes::D Μπορεί και να το καθιερώσω ή να φέρνω τη μικρή μόνο όταν τα νεύρα μου είναι σε καλή κατάσταση (να δω πότε θα έρθει και αυτή η εποχή! :p) .

...αλλά βρε Ειρήνη το contrast αυτό πως το πετυχαίνεις?? Ο φακός είναι?? Οι ρυθμίσεις της μηχανής?? Θέλω φροντιστήριο!!!
Ευχαρίστως! Φέρε μηχανή στην επόμενη βόλτα (βασική προϋπόθεση να έρθεις κι εσύ βέβαια! :D ) και το κανονίζουμε. Το βασικότερο είναι πάντως ότι τραβάω σε raw format που δίνει δυνατότητα για περισσότερη επέμβαση στο πώς θα είναι το τελικό αποτέλεσμα (συνοπτικά κρατάει πιο πολλές πληροφορίες στα σκοτεινά και φωτεινά μέρη της εικόνας).
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Απιστευτες φωτογραφιες!!!

Xotikouli πες μας και την μαρκα της καμερας!!!

Εγω ας πουμε με την Canon s5is μπορω να βγαλω τετοιες φωτογραφιες!!!

Θελω φροντιστηριο...:D
 




sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Φέρε μηχανή στην επόμενη βόλτα (βασική προϋπόθεση να έρθεις κι εσύ βέβαια! :D ) και το κανονίζουμε.
Μπα, λες να στείλω τη μηχανή μόνη της??? :p

Μάλλον θα πρέπει να πάρω καινούργια έτσι όπως το ακούω, δε νομίζω ότι με την τωρινή μου μπορώ να τραβάω σε Raw....