Bahar Di Caneguardiano - Bullmastiff


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Μυρτώ δε τον θυμάσαι από πέρυσι?
Σε εμένα δε τιναχτικε,θέλησα εγώ να τον πάρω αγκαλιά:rolleyes:
Αλλά πως να του αντισταθείς,εγώ πάντος τον λάτρεψα και χαίρομαι που θα τον ξαναδώ!;)
Πέρσυ δεν πρόλαβα να τον ζουλήξω :D
Φέτος θέλω να κάνω αγαπούλες και με την Μόκα!
 




ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Εμας περυσι μας εκανε χαρουλες αλλα δε μας σαλιωσε...τον εχετε παρεξηγησει!χαχαχα Θοδωρη ο Γιωργος τον ερωτευτηκε απο περυσι που τον εδωσες για λιγο,προσεχε φετος μη στον παρει και φυγει χαχαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Πολύ καλός ο Solo !!!!
Τι κεφαλάρα έχει ο άτιμος. φτου φτου φτου..........
Να τον χαίρεσαι

υ.γ. Όσο για τα σάλια.........συμπάσχω μαζί σου.
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Εμας περυσι μας εκανε χαρουλες αλλα δε μας σαλιωσε...τον εχετε παρεξηγησει!χαχαχα Θοδωρη ο Γιωργος τον ερωτευτηκε απο περυσι που τον εδωσες για λιγο,προσεχε φετος μη στον παρει και φυγει χαχαχαχα
Θα εχω τον νου μου :)
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Στις 7-11-2011 στο θέμα "Πιτμπουλ και μορφολογία" στο σχόλιο #131 είχα γράψει

Και μια σημειωση που οφειλω να κανω για τυχον λαθος εντυπωσεις που δημιουργηθηκαν απο τον γραπτο λογο.
Τα Bulldog (ολων των "εκδοσεων") μου ειναι πολυ αρεστα και συμπαθη και δεν θα ηθελα να νομιζετε οτι εχω γραψει για αυτα ωστε να τα μειωσω. Δεν με ενοχλει καθολου που ειναι μονο για συντροφια πλεον. Αλλωστε ολους μου τους σκυλους ανεκαθεν για αυτο τους ειχα και τους εχω.
Απλως ειπα τα πραγματα οπως τα αντιλαμβανομαι εγω και δεν ηθελα να στεναχωρησω τους κατοχους της φυλης αυτης. Στο μελλον ισως γινω και εγω ενας απο εσας (απωθημενο της γυναικας μου για ενα γαλλικο ή αγγλικο).
Τελικά η τελευταία μου πρόταση ήταν προφητικη, μιας και σήμερα ήρθε στο σπίτι ο "Gordo" ένα αγγλικό μπουλντογκ να κάνει δίδυμο με τον Solo.





Sent from my iPhone using Tapatalk
 




Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Ο μικρός ειναι απο το Verus Amicus (νέο εκτροφείο μπουλντογκ στην Αθήνα) και ειναι δυο μηνών. Απο διαστάσεις ακόμα δεν γνωρίζω με ακρίβεια. Αλλά αυριο θα τον πάω κτηνίατρο και μόλις μάθω θα επανέλθω
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Ας του άνοιγες παιδί μου του φάτσα, ένα δικό του θέμα :)

Να σας ζήσει Θοδωρή μου. Τυχερό σκυλάκι. Εύχομαι πάντα με υγεία :)
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Είναι απίθανος!!!! *agapoylas**agapoylas*
Να τον χαίρεστε και να περάσετε πολλά χρόνια μαζί απροβλημάτιστα!!!!
Ο Solo τι είπε? :p
 














Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
20200322_170357.jpg

Καλημέρα , πάει καιρός από την τελευταία φορά που ποσταρα εδώ. Ο Solo οδεύει στα 11 τον Σεπτέμβρη και ευτυχώς ακόμη είναι μαζί μας. Πλέον έχει ασπρίσει όλη η φάτσα του και έχει χάσει καμμία δεκαρια κιλά (απώλεια μυϊκής μάζας, 49 κιλα ζυγίζει τωρα) και τα πίσω πόδια δεν έχουν μεγάλη ευλυγισία . Όταν θέλει να ξαπλώσει, κάθεται πρώτα με τα μπροστά και στην συνέχεια με τα πίσω. Ωστόσο έχει ενέργεια, τραβάει στην βόλτα, και τρώει περισσότερο από ποτέ. Ίσως γιατί πλέον έχουμε μαλακώσει απέναντι του λόγω ότι είναι γεράκος και του δίνουμε όταν τρώμε (Πράγμα αδιανόητο πριν) με αποτέλεσμα να έχει γίνει ζητουλακης.
Ο λόγος που μπήκα μετά από πολύ καιρό είναι γιατί πρόσφατα ο αδελφός του Solo , o James πέρασε στο ουράνιο τόξο. Δυστυχώς τους τελευταίους μήνες είχε θέμα με το συκώτι του και πρόσφατα κατέληξε. Πράγμα που μας έκανε να συνειδητοποιήσουμε ότι πλέον κάθε μέρα που περνάμε μαζί με τον Solo, είναι πολύτιμη.
Δυστυχώς τα σκυλιά ζούνε πολύ λίγο και δενομαστε για πάντα μαζί τους.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Αχ μωρέ πανάθεμά σε, με τρόμαξες!

Είδες πως έρχεται η ώρα που βλέπεις πχ να μην μπορεί πια να σηκωθεί τόσο γρήγορα όσο κάποτε και λες...ας γύρναγε ο χρόνος πίσω και ας έκανες όλα μα όλα, όσα σε μάλωνα να μην κάνεις, φτου κι απ'την αρχή, τα ίδια κι απαράλλαχτα!

Να είναι καλά το αγόρι σου, για αρκετά χρόνια ακόμη! Έχει πολλά ψωμιά ακόμη να φάει :giggle:

* Καλό ταξίδι στον James! Θα έδωσε μεγάλη χαρά στο άλλο J που καραδοκεί να ξανασυναντηθεί με γνωστούς!
 
  • Like
Reactions: Ricos