Banned απο το κινητό.


Nikolojohn

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2011
153
3
Χαϊδάρι
Συγνώμη που ανοίγω το θέμα αυτό, αλλά δεν μπορώ να βρω πως μπορώ να επικοινωνήσω διαφορετικά.

Προσπαθώ μέρες να μπω από το κινητό και μου βγάζει το μνμ "Sorry. The administrator has banned your IP address. To contact the administrator click here."

Όταν όμως πατάω δεν γίνεται τίποτα. Απορώ γιατί έχει bannarιστει το IP του κινητού και μάλιστα χωρίς προειδοποίηση, εκτός αν πρόκειται περί λάθους.

Ελπίζω να μπορέσει να βρεθεί λύση από τον admin ή κάποιον mod.
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Έχω κι εγώ το ίδιο θέμα, απ' ότι απάντησε ο admin αυτό συμβαίνει γιατί το κινητό δεν έχει static ip και κάποιες από τις ip που χρησιμοποιεί ενδέχεται να είναι μπλοκαρισμένες.
Για παράδειγμα όταν είμαι σπίτι μπαίνω κανονικά από το κινητό ενώ όταν είμαι στο γραφείο μου βγάζει κι εμένα το ίδιο μήνυμα.
 




Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Eτσι ειναι. Η IP αλλαζει. Θα πρεπει να "κλειδώσεις" την IP ωστε να παραμενει σταθερη. Δεν ξερω πως γινεται, αλλα γινεται.
 




aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Και εγω με 3g δε μπορω να μπω κι ειναι ακρως ενοχλητικο :/


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 








ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Εγω vod παγε.

Sent from my Galaxy S4 using smoking signals
Vodafone κι εγω


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
Φανταζομαι και οι αλλοι Vodafone. Υπαρχει ενα θεμα με τον παροχο παιδια και παρολο που ειχε λυθει για καποιο διαστημα επανηλθε. Οντως ειναι σπαστικο και δεν ειναι banned που ξεκιναει απο το φορουμ, αν και σε αυτο τελικα καταληγει...
 










ektorass

Member
27 Νοεμβρίου 2012
21
0
Μία εξήγηση θα μπορούσε να είναι η εξής :
Φαντάζομαι για κάποιους λόγους μπορεί να γίνει κάποιος ban και να αποκλειστεί η ip του απο το forum .

Μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις κάποιος πάροχος internet σε κάποιες περιπτώσεις να βγάζει στο internet τους συνδρομητές του χρησιμοποιώντας μία ip ( τεχνική PAT ) ή χρησιμοποιώντας proxy server , τότε το forum δεν καταλαβαίνει πως πρόκειται για διαφορετικούς χρήστες γιατί έχει κλειδώσει με ΄βαση την ip οπότε τρώνε όλοι ban . Αν όμως ο πάροχος δεν τους βγάζει στο internet με pat αλλά κάθε φορά παιρνουν διαφορετική ip τότε δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.
 


Nikolojohn

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2011
153
3
Χαϊδάρι
Παιδια χαιρετω. Vodafone ειστε ολοι, ή και απο αλλους παροχους κινητης;
Ναι vodafone Ιce. Και είναι όπως τα λες, σπαστικό αν και δεν φταίει το forum, αυτό την πληρώνει!

Μπορούμε να κάνουμε κάτι εμείς οι συνδρομητές της vodafone? Πχ να μιλήσουμε με κάποιον τεχνικό από την εξυπηρέτηση πελατών ή δεν λύνεται έτσι και χρειάζεται κάτι άλλο?
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Μπορούμε να κάνουμε κάτι εμείς οι συνδρομητές της vodafone? Πχ να μιλήσουμε με κάποιον τεχνικό από την εξυπηρέτηση πελατών ή δεν λύνεται έτσι και χρειάζεται κάτι άλλο?
Κατα πασα πιθανοτητα δεν ειναι θεμα του παροχου(Vodafone), αλλα θεμα του hosting. Οποτε, οχι...
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Θεμα παροχου δεν ειναι σιγουρα. Παντως σημερα για ορωτη φορα μπορεσα και μπηκα


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Οσες φορες εχω προσπαθησει να κανω Login στο φορουμ απο το κινητο με αφηνει να γραψω το username αλλα μολις γραφω απο κατω τον κωδικο και παταω συνδεση εξαφανιζεται το πλαισιο που εχω γραψει τον κωδικο και μου γραφει σφαλμα.

Αυτα με 1 απλο smartphone και δικτυο Cosmote 3g.Αλλαξα 1-2 ρυθμισεις του ιντερνετ στο κινητο αλλα δεν εγινε κατι.Με αφηνει να διαβασω posts στο φορουμ αλλα οχι να συνδεθω...
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981