BARF


mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
Θελω να υοθετησω ενα σκυλακι και το Σαβ/κο περιμενω τηλ για να δω τι τελικα θα γινει.Γραφω τωρα την απορια μου γτ δεν θελω να τρεχω μετα.λοιπον:
Διαβασα αρκετα τοπικ αλλα για να πω την αληθεια χαθηκα λιγο με τοσα που ειδα.Ενα γενικο μου συμπερασμα ειναι πως η καλυτερη ξηρα ειναι η orijen αλλα παλι καλυτερα ειναι BARF.Θελω αν μπορει απλα καποιος να εξηγησει τι ακριβως ειναι η διατροφη BARF γτ εχω χαθει λιγο και αν οντως ειναι το καλυτερο.Ρωταω μπασ και επιτελους βγαλω ενα συμπερασμα και να "καταλαβω"και τι ειναι το καλυτερο για το σκυλι.Δεν με νοιαζει τιμη,πως θα το φτιαξω κλπ.Αν ειναι το καλυτερο χαλαλι του.Αν και απο οτι ειδα πανω κατω και τιμες και χρονος ιδια ειναι αλλα οκ
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
το ότι καλύτερα είναι η BARF από που το συμπέρανες??????????

πιστεύω ότι υπάρχουν ΠΟΛΛΑ θέματα για την barf διατροφή και αν τα διαβάσεις καλά δεν θα εχεις τοσες πολλες απορίες
 


sarah

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2008
98
0
έχει δικιο ο mitsakos μάκη...είναι λιγο μπερδεμενα!
 


mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
μπορει να κανω και λαθος.τα εχασα λιγο με τοσα θεματα που διαβασα.Δεν ειναι καλυτερο?τι ειναι τοτε?pfff
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
τι ΑΚΡΙΒΩΣ είναι μπερδεμένο?

δεν μπορείτε να καταλάβετε ΤΙ ΕΙΝΑΙ barf ή τι είναι καλύτερο??????
 


mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
Βασικα ναι.Δεν ξερω τι ειναι BARF.Για αυτο ρωταω :? :roll:
Προσπαθω να βγαλω μια ακρη.Δεν εχω ξανα ασχοληθει
 




mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
Το συγκεκριμενο οχι.Μου ξεφυγαν κανα δυο.Μου βγηκαν τα ματια απο το διαβασμα.Τεσπα το διαβαζω και βλεπουμε.ΤΥ
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
μα είναι ένα θέμα που έχει αναλυθεί ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.

να μην μπορεί κάποιος να αποφασίσει

ναι το καταλαβαίνω

να λέει όμως διάβασα και δεν ξέρω τι είναι [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 




sarah

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2008
98
0
ναι ρε μακη συμφωνω αλλα το θεμα εχει ξεκινησει απο το 2006... :? αν καποιος δε το ξερει μπερδευεται με όλες τις απαντησεις και δεν μπορει να κρινει αν ειναι σωστο ή οχι... εδω είμαστε για να υπαρχει αλληλοβοηθεια σε καποιο θέμα! νομιζω? :wink:
 


mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
Ειμαι ξανθος δεν φταιω εγω :oops: .Ε διαβασα μπολικα.καπου εχασα το "μετρημα" αφου δεν ειχα ιδεα και εβλεπα συνεχεια για υποπροιοντα στις ξηρες τροφες και κατι αλλα
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ε μην μου πεις ότι δεν βοήθησα...............

απλά μου έκανε τρομερή εντύπωση το ΤΙ είναι

στο τι είναι καλύτερο σηκώνει πολύ συζήτηση
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εγώ να ρωτήσω το προφανές?
Γιατί βρε mitsakos, άνοιξες καινούργιο topic?
Δεν μπορούσες να εκφράσεις τις απορίες σου σε ένα από τα 13 θέματα που αφορούν την μέθοδο barf? :evil:

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ... :roll:

ΒARF είναι τα αρχικά από των λέξεων BIOLOGICALLY APPROPRIATE RAW FOOD και είναι μια μέθοδος διατροφής που στηρίζεται αποκλειστικά σε φρέσκες/ ωμές τροφές και πρώτοσχεδιασε ο Ian Billinghurst, ένας Αυστραλός κτηνίατρος.

mitsakos said:
Βασικα ναι.Δεν ξερω τι ειναι BARF.Για αυτο ρωταω :? :roll:
Προσπαθω να βγαλω μια ακρη.Δεν εχω ξανα ασχοληθει
Διάβασε από την αρχή προσεκτικά όλα τα θέματα που αφορούν την μέθοδο (με την οποία έχουμε ασχοληθεί παραπάνω από εκτενώς) και εάν εξακολουθήσεις να έχεις απορίες, το ξανασυζητάμε.
 




mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
@rottie thanx για την απαντηση.αυτα διαβαζω παλι.τουλαχιστον τωρα κατι καταλαβα
 


ainte

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2008
184
0
Αλεξανδρούπολη
ΑΠΟΡΙΑ
Έστω ότι ταΐζω το σκυλί μου barf, μεταξύ άλλων και ωμό κοτόπουλο, υπάρχει πιθανότητα να σκοτώσει ζωντανό κοτόπουλο για να το φάει;
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
ainte said:
ΑΠΟΡΙΑ
Έστω ότι ταΐζω το σκυλί μου barf, μεταξύ άλλων και ωμό κοτόπουλο, υπάρχει πιθανότητα να σκοτώσει ζωντανό κοτόπουλο για να το φάει;
Αμα τοχει το ενστικτο να κηνηγησει και να σκοτωσει, θα το κανει!
Αλλα και ο σκυλος που τρωει ξερη τροφη θα το κανει.
Αν δεν το εχει, δεν το αποκτα ουτε με την ωμη διατροφη.

Η δικια μου βρηκε πριν απο αρκετο καιρο ενα καναρινακι- το πηρε στο στομα της, μου το εφερε και μου το αφησε στο χερι μου- ενω ταιζοταν ηδη αρκετο καιρο με ωμα.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.894
Μέλη
19.935
Νεότερο μέλος
Markela@