BITE FORCE COMPETITION (APBT,ROTWEILER & GSD)


Status
Κλειδωμένο θέμα

nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
Το παρακατω βιντεακι επαιξε σε καποιο ντοκυμαντερ για σκυλια...εαν μπορω να καταλαβω καλα απο το σηματακι στο κατω δεξι ακρο του παραθυρου...μπορει και να ειναι απο το ΝG...(ελπιζω να μην ειναι..)

[video=youtube;R7jhrxy0HKs]http://www.youtube.com/watch?v=R7jhrxy0HKs&search=APBT[/video]


Eνα APBT ενα rottie και εna gsd σε επιδειξη "επιθεσης" σε μανικι που και καλα ειναι συνδεδεμενο με μηχανημα που μετρα την πιεση στα σαγονια...

ευτυχως που ο "σεναριογραφος" σκεφτηκε λογικα ...και εβγαλε πρωτο ...ποιο αλλο....το rotweiler...(παλι καλα την γλιτωσε το πιτμπουλακι...οχι τιποτα αλλο ποιος τους ακουγε μετα τους πιτμπουλαδες....για τον γνωστο μυθο..."πιτμπουλ και πιεση σιαγωνων").

περιμενω τα σχολια σας ...
 
Last edited by a moderator:


S

SwkDoG

Guest
:) ...

Κατά πρώτον θεωρώ χαζό να μετράω την πίεση δαγκώματος των σκύλων,έτσι αυθαίρετα,χωρίς κάποιο σκοπό και μεμονωμένα.

Με την ίδια λογική να μετρήσουμε πίεση πατήματος,επιτόπιο άλμα,ταχύτητα,εύρος ακοής,εύρος όρασης,δύναμη γδαρσίματος νυχιών,αντοχή σε αντίξοες συνθήκες,όρια κοπώσεως και άλλα πολλά που όλα μαζί συντελούν στην επιβίωση ενός ζώου στην φύση,αλλά μετρώντας κάτι μεμονωμένα/απομονωμένα είναι σαν να μετράμε τα ανδρικά μας μόρια...στερείτε σημασίας.

Κατά τα άλλα ισχύουν απλοί κανόνες φυσικής και βιολογίας/ανατομίας που λένε ότι όσο πιο ανεπτυγμένη μασητήρες μυς και κρανίο,τόσο μεγαλύτερη και η πίεση δαγκώματος.
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ετσι οπως το κανουν ειναι λαθος γιατι μπαινουν στην εξησωση η ταχυτητα και η μαζα του σκυλου! παντως επειδη ειμαι στην δουλεια και δεν μπορω να το ακουσω η ροτι βγαινει πρωτη?
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
διαβασε ξανα το μηνυμα του admin....και οταν δεις το βιντεο ...απλα χαμογελασε με την βλακεια των αμερικανων....
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
παιδια χαλαρωστε, δεν ηταν ντοκυμαντερ για σκυλια.
δεν ειδα το βιντεο αυτο στο λινκ, λογω αρχαιοτητας υπολογιστη...
αλλα ειδα ολοκληρο το ντοκυμαντερ στο ΣΚΑΙ.
ξεκινουσε με τα σκυλια και συνεχιζε με αγρια σκυλια αφρικης, τιγρεις, λιονταρια,καρχαρια,κροκοδειλο,κλπ

ειχε να κανει γενικως με τα σαγωνια και με το θεμα επιβιωσης.

αν ηταν διαγωνισμος απο τιποτα πιτμπουλιστες, ροτβαιλεριστες, κλπ σιγουρα θα ισχυε αυτο οπως το ειπε ο SwkDog.

αλλα ευτυχως δεν ηταν αυτος ο σκοπος :wink:

Υ.Γ. Το καλυτερο σημειο στο ντοκυμαντερ ηταν η φαση με το cheetah που δε γουσταρε να μπει στον κοπο να φαει λαιμαργα την τροφη-δολωμα και μαλιστα εβγαλε την τροφη απο τον μετρητη και τελικα εφυγε! τους τη χαλασε τη δουλεια :p :p
 




sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
gevkarinian said:
Ρε παιδια γιατι σε κάθε κουβέντα που κάνετε πάλι γυρνάτε στα πιτμπουλ και στους πιτμπουλάδες??
αν εξαιρεσεις 2 θεματα που εχω ανοιξει εγω σχετικα με το προβλημα που εχουν στην αμερικη και αυτο εδω που αλλου αναφερομαστε στα πιτ μπουλ?...Ακομα που αναφερομαστε στους "πιτμπουλαδες" (πρεπει να ειναι μια ιδιαιτερη φαρα ανθρωπων)?

Αν θελεις να κυνηγεις μαγισιτσες μαλλον στο λαθος μερος ηρθες!
 


S

SwkDoG

Guest
Αν αναφέρεσε στο συγκεκριμένο θέμα που αφορά "Διαγωνισμό δύναμης δαγκώματος Ροτβάϊλερ,Αμερικάνικου Πιτ-Μπούλ Τερριέ και Γερμανικού Ποιμενικού" η απάντηση βρίσκετε στον τίτλο.

Αν και εγώ προσωπικά δεν ανέφερα καμία φυλή.

Αν πάλι ανεφέρεσε γενικά σε όλα τα θέματα του φόρουμ κάτι τέτοιο δεν ισχύει.
 


gevkarinian

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2006
208
2
Hrakleio Kritis
oscar
"...(παλι καλα την γλιτωσε το πιτμπουλακι...οχι τιποτα αλλο ποιος τους ακουγε μετα τους πιτμπουλαδες....για τον γνωστο μυθο..."πιτμπουλ και πιεση σιαγωνων").

boxer
"sir-elric και εγω θα ηθελα να μας πεις πώς κατεληξες σε αυτες τις φυλες. μηπως επειδη ειναι "ρωμαλεα, μυωδη και δυνατα" ? LOL πλακα κανω. τοβαλα σε εισαγωγικα επειδη ειναι λογια που εχω δει και εχω ακουσει απο πολλους πιτ μπουλαδες, οι οποιοι ταυτοχρονα πιστευουν οτι σκυλος θεωρειται μονο το πιτ μπουλ, ενα βημα παρακατω πιστευουν οτι ειναι τα συγγενικα με πιτ μπουλ σκυλια, και οοοοοοοοολες οι υπολοιπες φυλες για αυτους θεωρουνται ισαξια με γατες, ψαρια, ταβλι, κ.ά. "


sir elric σου φτάνουν αυτά τα 2 θέματα που αναφέρονται στους πιτμπουλάδες? Δλδ ποιά η διαφορά που εγώ έχω πιτμπουλ, ο άλλος μπόξερ και ο άλλος rotweiller? Και ο καθένας που έχει πιτμπουλ δεν είναι πιτμπουλάς, όποιος αγαπάει την ράτσα και σέβεται το σκυλί του είναι πιτμπουλάς....
Και πίστεψέ με δεν κυνηγάω μαγισίτσες 8)
 


S

SwkDoG

Guest
Επειδή εδώ άλλο είναι το θέμα θα μεταφέρω τις δημοσιεύσεις σε ανάλογο θέμα και φόρουμ...

Παρακαλώ μην δημοσιεύετε μεχρι να κάνω το ανάλογο θέμα... :)
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981