BITEWORK VIDEOS


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
[video=youtube;QKf3Vhh0iWY]http://www.youtube.com/watch?v=QKf3Vhh0iWY[/video]

εχθές το βραδυ ψαχνωντας για κατι αλλο επεσα σε αυτο το βίντεο........
 
Last edited by a moderator:


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εντυπωσιακά δαγκώματα αλλά αυτό στο 3:08 δεν υπάρχει! Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μας πει τι γίνεται? Ο ερεθιστής αιφνίδιαζει το σκύλο, ο σκύλος κάνει 2 τούμπες στο έδαφος για να τον αποφύγει :shock:, σηκώνεται, γυρίζει και τον δαγκώνει? Απίστευτο!
Επίσης οι αλυσοδεμένες ύαινες στο 4:01 που κολλάνε? Κατάλαβε κανείς?
 


Blackheart

Well-Known Member
11 Οκτωβρίου 2008
157
0
38
εδώ γύρω..
Απορία και γω έχω με τις ύαινες, κάποιοι τις κάνανε κατοικίδια(;) πιθανότατα.. Όποιος το χει ψάξει ας λύσει κανα κόμπο, γιατί μπλέξιμο...

Πάρα πολύ εντυπωσό το σκηνικό π λές Ρότι. Φοβερή εντύπωση μ κάνει που ο σκύλος και αμύνθηκε αντανακλαστικά αλλά και κατευθείαν χωρίς να χάσει κλάσμα επιτέθηκε!!
Γενικά, ωραίο το βίντεο!
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Δεν ξέρω οι συγκεκριμένες Ύαινες, αλλά είχα διαβάσει σε ένα ρεπορτάζ για Σι'έρρα Λεόνε κι άλλες αφρικανικές χώρες αντίστοιχων συνθηκών και δυσκολιών ότι οι διάφορες ομάδες γκανκστερ, αλα Αμερικάνικο γκέτο κι έτσι, κουβαλάνε τις ύαινες μαζί τους όπως οι αμερικάνοι με τα πιτ κι άλλα παρεμφερή σκυλιά!
Είναι σε ένα στυλ επίδειξης δύναμης, ότι αυτοί κουμαντάρουν αυτά τα άγρια θηρία κι άλλες τέτοιες θεωρίες...

Παλαιότερα πάντως, οι ύαινες σε κάποιες φυλές ήταν ιερά ζώα κι ήταν δώρο πολύ μεγάλης αξίας για τους ηγεμόνες τους ή φυλούσαν τους θεούς τους!
Αυτά γνωρίζω!:)
 




Blackheart

Well-Known Member
11 Οκτωβρίου 2008
157
0
38
εδώ γύρω..
δεν θυμάμαι χρόνο ακριβώς, αλλά περίπου εκεί που είπε η Ρότι είναι, 3:08-3:20.. Μία "τύπισα" καθώς προχωράει με έναν σκύλο και ξαφνικά πετάγεται κάποιος που ήτανε κρυμμένος πίσω από μια γωνία κτιρίου, ο σκύλος φέρνει δύο τούμπες αντανακλαστικά κ για να αποφύγει την ξυλιά και αμέσως μετά τον αρπάζει...

Αυτό...

Ενδιαφέρον Φοίβο!!
 






Pal

Active Member
5 Μαϊου 2009
33
0
Εγώ δηλώνω ότι δεν έχω ασχοληθεί με το σπορ αυτό αλλά δεν κατάλαβα τι ωραίο βρήκατε στο βίντεο... οι αλυσοδεμένες ύαινες και κάποιες φωτο με τα σκυλιά κοντά σε πρόσωπα και άλλα αγριεμένα με φίμωτρα διεγείρουν αυτούς που αγοράζουν σκυλιά για να καλύψουν τα κόμπλεξ τους και τις αδυναμίες τους όπως είπε ο foibos γκάνγκστερ και σίγουρα κάποιους που τους αρέσουν οι κυνομαχίες!:eek::eek::eek:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
υπεθεσα οτι θα μιλαγατε για αυτο αλλα σιγουρος δεν ημουν

η εξεταση ειναι korung για μαλινουα

το σκυλι δεν ξερει απο που θα βγει ο ΄κακός΄και εχει την προσοχή του αλλου

βγαινει λοιπόν, ξαφνιάζετε και γλυστραει στον ( πιθανότατα ) πάγο

δεν υπάρχει κίνηση αποφυγης απο τον σκυλο

απλο γλύστρημα ειναι

τωρα για το τι βρίσκουμε............

τιποτα συγκεκριμενο

απλα χαιρόμαστε να βλέπουμε σκυλια να κανουν με παθος αυτο για το οποίο ανατραφήκαν
 
Last edited:


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
δεν υπάρχει κίνηση αποφυγης απο τον σκυλο

απλο γλύστρημα ειναι
Είπα και γω!
Eμ, ουτε ο James Βond δεν τα κάνει αυτά, θα τα έκανε σκύλος? :D
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
εγώ δεν μπορώ ...δεν έχω υπομονή..

εάν θέλει ο 25αρης να σου εξηγήσει θα κάτσω να τον απολαύσω..

αλλά εάν μετά από 8 λεπτά βιντεακι ..το οποίο παρεμπίπτοντος είναι ένα από τα καλυτέρα μονταρισμένα που κυκλοφορούν στο γιουτιουμπ εσύ είδες γκαγκστερ και κυνομαχιες μόνο και μόνο γιατί εμφανίζονται ύαινες(τι τις έβαλε ο βλάκας) και ένα ...τι ήταν ? Boerboel? ....να γαυγίζει ... ένα έχω να πω..κριμα:(
δες την φωτεινή πλευρά:) ...δες εκπληκτικά εκπαιδευμένα σκυλια..με απίστευτο ντραιβ..με κορυφαία δαγκώματα ,νευρα,θαρρος..δες τους ερεθιστες και σκέψου τι περάσανε και οι ίδιοι τις στιγμές που έπεφτε ο σκύλος πάνω τους..δες τις στολές τους..σκουρες ..χρωματιστές...με ριγες..δες γηπεδα..γκαζον..οργανωση ...φαντασία ,δες τι αποθανάτισε ο φακός όταν επιτίθεται ο σκυλος..ακου το "οοοο!!" των θεατών και τα σφυρίγματα τους..και σκέψου πόσο τυχεροί ήταν που το είδαν λαιβ(το παράκανα? :p:p

αυτά δες..και μην ψαχνεις.."κακους" και κομπλεξικους.ποσο δε κυνομαχους.δεν έχει σε αυτό που είδαμε...αντίθετα έχει ανθρώπους με γνώσεις που δουλεύουν τα σκυλιά τους μια ζωή ..βγάζοντας τους τον καλλίτερο τους εαυτό..

και το τραγουδάκι ωραίο.. Enigma - Return to innocence:)
 




nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
αα τοσο πολυ αργησα να γραψω? ηθελα να το βαλω και στο word για τους τονους και ορθογραφικο τρομαρα μου...

....για αυτο δεν γραφω:p:p
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Επειδή αναφέρθηκε και το ονομά μου, εγώ απάντησα στην ερώτηση για τις ύαινες!Κατά τα άλλα εγώ την καταβρήκα με το βιντεάκι!
Όσο για τους κομπλεξικούς κι όλους αυτούς που αναφέρεις φίλε μου Pal να είσαι σίγουρος ότι κανένας από αυτους δεν έχει το κουράγιο ούτε την υπομονή να ασχοληθεί τοσο σοβαρά, ποιοτικά και αφοσιωμένα για τόση ώρα με τον σκύλο του για να τον μάθει να λειτουργεί όπως αυτά τα σκυλιά στο βιντεάκι!
Αυτοί οι τυπίσκοι που λες, μπορεί να γουστάρουν επειδή βλέπουν απλά έναν σκύλο να δαγκώνει, χωρίς να αντιλαμβάνονται όμως τι βλέπουν, αλλά στην καλύτερη χαίρονται με την χοντρή αλυσίδα που φοράνε στον σκύλο τους όταν γαυγίζει στις γάτες της γειτονιάς!;)
 


Pal

Active Member
5 Μαϊου 2009
33
0
τωρα για το τι βρίσκουμε............

τιποτα συγκεκριμενο

απλα χαιρόμαστε να βλέπουμε σκυλια να κανουν με παθος αυτο για το οποίο ανατραφήκαν
Οι ύαινες είναι μέρος της ανατροφής τους υποθέτω και συνδέονται άμεσα με τους στίβους ή περνάνε λάθος μηνύματα? Κάπου είχα δει κάτι βιντεακια με αποκεφαλισμούς αθρώπων από μουσουλμάνους με πάθος κάνανε αυτό για το οποίο ανατραφήκαν! Σε ενδιαφέρουν? Εγώ είμαι σίγουρος ότι είναι λίγο λεπτά θέματα χρήζουν περισσότερης προσοχής και σοβαρότητας να τα χειρίζονται άτομα που γνωρίζουν κάλα και έχουν εμπειρία να μην τα συνδέουν με άγρια ζώα όπως ύαινες και να μην κυκλοφορούν ανεξέλεγκτα σε διάφορα site, you tube και forums ώστε ο κάθε κομπλεξικός με 0 εμπειρία και γνώσεις βασιστεί σε κάποιο τέτοιο βίντεο πάρει μια μεγαλόσωμη φυλή βρει ένα δήθεν (να μη ξοδέψει και πολλά) ειδικό εκπαιδευτή και αντί για ερεθιστή βρει βασανιστή και πάμε...πίστεψε με είχα μια άσχημη εμπειρία με δήθεν γνώστη!
 


Pal

Active Member
5 Μαϊου 2009
33
0
εγώ δεν μπορώ ...δεν έχω υπομονή..

εάν θέλει ο 25αρης να σου εξηγήσει θα κάτσω να τον απολαύσω..

αλλά εάν μετά από 8 λεπτά βιντεακι ..το οποίο παρεμπίπτοντος είναι ένα από τα καλυτέρα μονταρισμένα που κυκλοφορούν στο γιουτιουμπ εσύ είδες γκαγκστερ και κυνομαχιες μόνο και μόνο γιατί εμφανίζονται ύαινες(τι τις έβαλε ο βλάκας) και ένα ...τι ήταν ? Boerboel? ....να γαυγίζει ... ένα έχω να πω..κριμα:(
δες την φωτεινή πλευρά:) ...δες εκπληκτικά εκπαιδευμένα σκυλια..με απίστευτο ντραιβ..με κορυφαία δαγκώματα ,νευρα,θαρρος..δες τους ερεθιστες και σκέψου τι περάσανε και οι ίδιοι τις στιγμές που έπεφτε ο σκύλος πάνω τους..δες τις στολές τους..σκουρες ..χρωματιστές...με ριγες..δες γηπεδα..γκαζον..οργανωση ...φαντασία ,δες τι αποθανάτισε ο φακός όταν επιτίθεται ο σκυλος..ακου το "οοοο!!" των θεατών και τα σφυρίγματα τους..και σκέψου πόσο τυχεροί ήταν που το είδαν λαιβ(το παράκανα? :p:p

αυτά δες..και μην ψαχνεις.."κακους" και κομπλεξικους.ποσο δε κυνομαχους.δεν έχει σε αυτό που είδαμε...αντίθετα έχει ανθρώπους με γνώσεις που δουλεύουν τα σκυλιά τους μια ζωή ..βγάζοντας τους τον καλλίτερο τους εαυτό..

και το τραγουδάκι ωραίο.. Enigma - Return to innocence:)
Ωραίο το τραγουδάκι αλλά ως εκεί! Τώρα εγώ δεν κατακρίνω αυτούς που ξέρουν τα όρια τους και του σκύλου του που έχουνε αφιερώσει ώρες ατέλειωτες για να καταφέρουν κάτι τέτοιο και μπορούν να σταματήσουν το σκυλί τους ανά πάσα ώρα και στιγμή!!! Εγώ λέω ότι (θα στο κανο bolt για να το διαβάσεις κάλα και να το σκεφτείς) αλυσοδεμένες ύαινες και κάποιες φωτο με τα σκυλιά κοντά σε πρόσωπα και άλλα αγριεμένα με φίμωτρα διεγείρουν αυτούς που αγοράζουν σκυλιά για να καλύψουν τα κόμπλεξ τους και τις αδυναμίες τους όπως είπε ο foibos γκάνγκστερ και σίγουρα κάποιους που τους αρέσουν οι κυνομαχίες! Κάθε τυχαίος που θα ανοίξει το you tube ένα site η ένα φόρουμ να περάσει λάθος μηνύματα! Βλέπω ότι ασχολείσαι με το θέμα από το αβατρ σου το κρίμα είναι ότι εσύ θα έπρεπε να είσαι πολύ επιφυλακτικός για το πως και ποια μηνύματα περνάει κάτι τέτοιο ποιος μπορεί να το δει και ποσό επικίνδυνο είναι σε λάθος άτομα...πόσα δευτερόλεπτα αρκούν για να γίνει ένα ατύχημα άμα χάσεις τον έλεγχο και να τονίζεις όλα αυτά! Όχι να επιβραβεύεις κάτι τέτοιο και να το αντιμετωπίζεις σαν βιντεακι του Ροναλντο που κάπου φαίνεται ένα καπνογόνο!!!
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Δεν γλύστησε πουθενά ο σκύλος στο βίντεο (κατά την ταπεινή μου άποψη).
Για ξαναδείτε το....
Αντέδρασε φυσιολογικότατα και Α Ψ Ο Γ Α.
Τέλειος!
Κι εγώ θεώρησα "λεκέ" της σκηνές με ύαινες και με το Boerboel.
Μου άρεσε όμως πολύ και η σκηνή τις "ομαδικής επίθεσης". Είναι πολύ πιο δύσκολο αυτό απ' όσο φαίνεται.

Με στεναχώρησε που δεν είχαν καθόλου Σνάουτσερ το βίντεο (έχουν πολύ καλούς εργασιακούς Γίγαντες στο Ιστραήλ). Ο καθένας με τον πόνο του!
 
Last edited:


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Θα πρέπει να συμφωνίσω με τον Pal.

Δεν νομίζω πως πρέπει το φόρουμ να έχει τέτοια βίντεο.
Για τους λόγους που προανέφερε.

Είμαστε "εκπαιδευτικό φόρουμ" ναι, αλλά μάλλον για ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ (τον μέσο Έλληνα δηλαδή). Το βίντεο είναι για το μελλοντικό "DogforumII" :D.

Μεταφορικά μιλάω βέβαια. Λατρεύω τους σκύλους εργασίας (και να τους βλέπω σε βίντεο). Αλλά έχουμε αρχίσει να γεμίζουμε με βίντεο επιθέσεων. Δεν είναι ότι καλύτερο.

Θα μου πείτε πως ο καθένας μπορεί να τα βρει στο γιού τούμπ, και έτσι είναι (ας τα βρούν εκεί). ΣΧΕΔΟΝ ο καθένας. Μερικοί δεν μπορούν και δεν θα το σκεφτούν καν.

Αν θέλει κάποιος να δει ή να μάθει για εργασία, ο σωστός δρόμος είναι μέσο των Ομίλων Εργασίας. ΟΧΙ (μόνο) βίντεο.
 


Pal

Active Member
5 Μαϊου 2009
33
0
Επειδή αναφέρθηκε και το ονομά μου, εγώ απάντησα στην ερώτηση για τις ύαινες!Κατά τα άλλα εγώ την καταβρήκα με το βιντεάκι!
Και εγώ θεωρώ πολύ εντυπωσιακά κάποια πράγματα δεν λέω το αντίθετο είναι πολύ ωραίο να βλέπεις τέτοια σκυλιά να ακούνε τόσο πολύ και να έχουν μια τόσο καλή επαφή με τον χείριστη τους!


Όσο για τους κομπλεξικούς κι όλους αυτούς που αναφέρεις φίλε μου Pal να είσαι σίγουρος ότι κανένας από αυτους δεν έχει το κουράγιο ούτε την υπομονή να ασχοληθεί τοσο σοβαρά, ποιοτικά και αφοσιωμένα για τόση ώρα με τον σκύλο του για να τον μάθει να λειτουργεί όπως αυτά τα σκυλιά στο βιντεάκι!
Το θέμα είναι ότι από κάτι τέτοια θα αποφασίσουν να ασχοληθούν όσο μπορούν θα αγριέψουν τα σκυλιά τους μετά θα τα παρατήσουν και εκεί αρχίζουν όλα...



Αυτοί οι τυπίσκοι που λες, μπορεί να γουστάρουν επειδή βλέπουν απλά έναν σκύλο να δαγκώνει, χωρίς να αντιλαμβάνονται όμως τι βλέπουν, αλλά στην καλύτερη χαίρονται με την χοντρή αλυσίδα που φοράνε στον σκύλο τους όταν γαυγίζει στις γάτες της γειτονιάς!;)
Οκ αφού το λες έτσι θα είναι!!! Αν σου ω ότι όταν πήρα την μικρή της επιτέθηκε ένας σκύλος ενώ ήτανε 4 μηνών και αμέσως μετά ήρθε ένας κύριος που είδε το σκηνικό και μου είπε ότι ο ιδιοκτήτης του συγκεκριμένου μαζί με μερικούς άλλους κάνανε “μανίκια” και αφήνανε τα σκυλιά τους να τσακωθούν λίγο πιο πριν και γι αυτό ξέσπασε το σκυλί του στο δικό μου! Ενώ δεν διστάσανε να του πούνε να βάλει και αυτός το σκυλί του! Λοιπόν έτρεχα 2 μήνες σε γιατρούς ενώ τις έμεινε και ένα μικρό ψυχολογικό το τελευταίο που άκουσα από τα στοματά της παρέας ήταν ότι αν τα σκυλιά σας είναι γατιά εμείς δεν φταίμε! Αυτό που σου περιγραφώ έγινε σε ένα μεγάλο event και παντού υπήρχαν πολλές και διάφορες φυλές σκυλιών παιδιά και κόσμος... [FONT=&quot]. ... .... ...σκέψου[/FONT]!!! Δεν ξέρω τι έχεις να πεις εγώ θα σου ευχηθώ μόνο να μην σου τύχει ούτε εσένα ούτε σε κανέναν άλλο [FONT=&quot]γενικότερα[/FONT]!!!

Από την στιγμή που δημοσιεύετε απαντήσεις όπως λέει και το κουμπί παρακαλώ να είστε σίγουροι για το τι γράφετε και μην θεωρείτε ότι διαβάζουν μόνο γνωστές και ενήλικες!