BITEWORK VIDEOS


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Pal, το οτι εσύ είχες ένα ατύχημα με το σκύλο κάποιου ηλίθιου, δε σημαίνει οτι δεν πρέπει να μπαινουν βιντεάκια εδώ! Που ξέρεις μπορεί αυτός που ψάχνει πως να κάνει το σκύλί του φονιά, να μάθει κάτι διαβάζοντας αυτό το φόρουμ και να αλλάξει γνώμη.... (ή τουλάχιστον να του βάλει σπρέυ σιτρονέλλας πριν το στείλει στις υαινες..). Εμένα δε με ενδιαφέρει αν είναι ενήλικας ή γνώστης αυτός που διαβάζει.... μου αρκεί να είναι σκεπτόμενος άνθρωπος..... τωρα αν τύχει να μην είναι, δεν τον σωζει τίποτα.... θα το κάνει το κακό, με ή χωρις "μανικια" στο φορουμ..
 


Panos0685

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2008
490
1
42
Anthousa Athens
Θα μπορουσε καλλιστα να γινει subforum που να μπορουν να μπουν τετοια videos.Αλλα να φιλτραρονται αυτοι που θα μπαινουν εκει.Να ξερει ο admin οτι εχουν σωας τας φρενας και κανουν καλη δουλεια.Θα εχουν και πιο πολυ σημασια ετσι νομιζω.Και οποιος/και αν εχει ορεξη να εξηγει.Γιατι τωρα που το βλεπω εγω αυτο το βιντεο
1.Δεν καταλαβαινω τις λεπτομερειες που κανουν τη διαφορα.Απλα ξερω για σπορ(IPO , SchH , Ring κτλ).Οποτε ειναι θεμα εντυπωσιασμου και οχι ουσιας.
2.Αν ειμαι λιγο κομπλεξικος και θελω να επιμηκυνω τον ανδρισμο μου με τη βοηθεια του σκυλου μου εχω φυγει για Μαλινουα και εκπαιδευση με εκπιαδευτη τυπου "εγω ξερω απο σκυλια".

Και στις 2 περιπτωσεις δεν κερδιζει κατι η κυνοφιλια :)
 






kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Μη φοβασαι υπαρχουν τροποι :)

για πες ενα? αν εγώ πχ θέλω να μπω στο subforum πως θα κρίθεί αν έχω σώας τας φρένας? (γιατι δούλειά με μανίκια ούτε στη δευτέρα παρουσία δεν θα έκανα οπότε το δεύτερο κριτήριο δεν παίζει....)
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Παιδιά ΤΙ λέτε? Πως θα διαπιστώνει ο Admin ότι έχουμε …σωας τα φρενας? Θα του στέλνουμε βεβαίωση από ψυχίατρο? :shock::paja1:

Pal, δεν είναι αυθαίρετο να βγάζεις συμπέρασμα για τα κυναθληματα βασιζόμενος σε ένα παντελώς άσχετο με το θέμα που συζηταμε, ατυχές περιστατικό που έτυχε να βιώσεις?

Κατά τα αλλά συμφωνώ με την Korpitis.
Αν είναι κάποιος ηλίθιος δεν τον σώζει ούτε ...τάμα στην Παναγία τη Σουμελά.:D
 


Panos0685

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2008
490
1
42
Anthousa Athens
Δεν ειναι πολλοι οι πραγματικοι γνωστες των σπορ και της εκπαιδευσης εκτιμω.Και γνωριζονται μεταξυ τους.Στη ζωη κρινομαστε απο το εργο μας νομιζω.Εγω δεν εχω εργο στο κυνοκοσμο ουτε εσυ φανταζομαι(no offense).Αυτοι που εχουν ειναι γνωστοι και μπορουν να παραθεσουν το εργο τους αν τους ζητηθει.Και αν θελουν βεβαια να μπουν στον κοπο να το δειξουν.
Αν και φενεται η διαφορα του βλακα και του ανθρωπου που αγαπαει τα σκυλια.

Οταν λεω σωας τας φρενας εννοω οτι ασχολουνται με τα σπορ και αγαπανε τα σκυλια.Οχι οτι ειναι κλινικα υγιεις.
 
Last edited:


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Δεν ειναι πολλοι οι πραγματικοι γνωστες των σπορ και της εκπαιδευσης εκτιμω.Και γνωριζονται μεταξυ τους.Στη ζωη κρινομαστε απο το εργο μας νομιζω.Εγω δεν εχω εργο στο κυνοκοσμο ουτε εσυ φανταζομαι(no offense).Αυτοι που εχουν ειναι γνωστοι και μπορουν να παραθεσουν το εργο τους αν τους ζητηθει.Και αν θελουν βεβαια να μπουν στον κοπο να το δειξουν.
Αν και φενεται η διαφορα του βλακα και του ανθρωπου που αγαπαει τα σκυλια.
Εγώ δεν έχω κανένα έργο στον κυνόκοσμο. Κανένα offence. Αλλα τότε το subforoum θα ήταν για 10 ατομα! Να τα λένε με εμαιλ καλύτερα! Εμείς οι υπόλοιποι που μπορεί να ενδιαφερόμαστε, πως θα μπαίνουμε να μαθουμε πέντε πράγματα?? Αυτό ρωτάω....
 


Panos0685

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2008
490
1
42
Anthousa Athens
Anyway αυθορμητα μου βγηκε η ιδεα...δεν την εχω δουλεψει.Μπορει να ειναι δυσκολο να επιτευχθει κατι τετοιο.
 


Pal

Active Member
5 Μαϊου 2009
33
0
Pal, δεν είναι αυθαίρετο να βγάζεις συμπέρασμα για τα κυναθληματα βασιζόμενος σε ένα παντελώς άσχετο με το θέμα που συζηταμε, ατυχές περιστατικό που έτυχε να βιώσεις?
Είμαι σίγουρος ότι μερικοί κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν ίσως είναι πολλές οι πληροφορίες!!! Εγώ μιλάω για τις ύαινες και με το ότι δεν θα έπρεπε να χαιρόμαστε αλλά να κατακρίνουμε μπαίνουν σε βίντεο με κυναθληματα! Απλο?

Το βίωμα μου απαντάει σε αυτό το κουτάκι που είναι ακριβώς από πάνω!!!
 
Last edited:


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Είμαι σίγουρος ότι μερικοί κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν ίσως είναι πολλές οι πληροφορίες!!!
Εγώ μιλάω για τις ύαινες και με το ότι δεν θα έπρεπε να χαιρόμαστε αλλά να κατακρίνουμε μπαίνουν σε βίντεο με κυναθληματα! Απλο?
Όντως είναι πολλές οι πληροφορίες των 20 μηνυμάτων που έγραψες από τότε που μπήκες στο φόρουμ και κάποιοι πάθαμε overdose πληροφορησης. :p

Για τις ύαινες, δεν χρειάζεται να επιχειρηματολογείς, το εξαντλήσαμε.
Είναι αυτονόητο ότι δεν έχουν σχέση αφενός με pet και αφ’ ετέρου με τα κυναθληματα και συνεπώς ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ υπάρχουν σε ένα βίντεο που τιτλοφορείται «israeldogs- Great dog attacks».

Οι παραλληλισμοί οσων ειδαμε στο βιντεο με Μουσουλμάνους που κόβουν κεφάλια ανθρώπων, με γκάνγκστερς, κυνομαχιες και με το ατυχες περιστατικο που βιωσες, ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τι σχέση έχουν με το θέμα (είπαμε, overdose πληροφορησης :D).
...Μάλλον τόσο σχέση, όσο και οι ύαινες με τα κυναθληματα. :rolleyes:

Τέλος πάντων (διότι κάτι μου λέει ότι δεν θα βγάλουμε άκρη), εσύ αν θέλεις μην παρακολουθείς βιντεακια με κυναθληματα (με ύαινες ή άνευ) και άσε εμάς τους υπόλοιπους να τα παρακολουθούμε και να τα συζητάμε.
Απλό? :)
 


Pal

Active Member
5 Μαϊου 2009
33
0
Pal, το οτι εσύ είχες ένα ατύχημα με το σκύλο κάποιου ηλίθιου, δε σημαίνει οτι δεν πρέπει να μπαινουν βιντεάκια εδώ!
[FONT=&quot]Πουθενά σε κανένα μου [/FONT][FONT=&quot]post[/FONT][FONT=&quot] δεν κατηγόρησα τα κυναθληματα ούτε είπα να μην μπαίνουν [/FONT][FONT=&quot]video[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]που έχουν σχέση με αυτά !!! Μάλιστα έχω δει ένα [/FONT][FONT=&quot]event[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] στο οποίο θα γίνουν από ότι κατάλαβα και τέτοιες επίδειξης και μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον και θα προσπαθήσω να πάω!!! [/FONT]

Αλήθεια από την αρχή που έγραψα προσπάθησα να τονίσω όσο πιο πολύ μπόρεσα να ξεκαθαρίσω την σκέψη μου! Δεν ξέρω που βασιστήκατε ή αν κάποιοι βάζουν λογία στο στόμα μου πάντως τα ξανά διάβασα και δεν βρήκα κάτι τέτοιο!!! Αν μπορείς δείξε μου από που βγήκε αυτό το συμπέρασμα plz!!!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Το βίντεο δείχνει πολλά πραγματα τα κυριότρα είναι

- εντυπωσιακές επιθέσεις
- και μαλακίες

Συμφωνώ με όλους :D
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Και επειδή γνωρίζω όλους τις συμμετέχοντες στην συζήτηση δεν μπορώ να πιστέψω (για άλλη μία φορά) ΠΟΣΗ ασυννενοησία μπορεί να υπάρχει ...

Τα ΑΛΥΣΟΔΕΜΕΝΑ άγρια ζώα εκτός του ότι είναι απαράδεκτα δείχνουν ότι ούτε αυτός που έφτιαξε το βίντεο ξέρει και πολύ τί βλέπει στο βίντεό του.
 


Pal

Active Member
5 Μαϊου 2009
33
0
Όντως είναι πολλές οι πληροφορίες των 20 μηνυμάτων που έγραψες από τότε που μπήκες στο φόρουμ και κάποιοι πάθαμε overdose πληροφορησης. :p
Οκ κατάλαβα έχεις 1000000 ποστ άρα ξέρεις πιο καλά!!! Λυπάμαι άλλα η δουλειά μου είναι να σχεδιάζω σελίδες στο ιντερνέτ και σίγουρα επειδή είμαι κάλος σε αυτό που κάνω έχω διαβάσει έχω πάει σε σεμινάρια κτλ. θα σου πω ότι ΝΑΙ περνάει περισσότερα μηνύματα το βιντεακι που τόσο θαυμάζεις όσο έμπειρη να είσαι και όσα μηνύματα και αν έχεις γράψει εδω μέσα σίγουρα δεν έχει να μου πει τίποτα!

Για τις ύαινες, δεν χρειάζεται να επιχειρηματολογείς, το εξαντλήσαμε.
Είναι αυτονόητο ότι δεν έχουν σχέση αφενός με pet και αφ’ ετέρου με τα κυναθληματα και συνεπώς ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ υπάρχουν σε ένα βίντεο που τιτλοφορείται «israeldogs- Great dog attacks».
Συμφωνώ

Όντως Οι παραλληλισμοί οσων ειδαμε στο βιντεο με Μουσουλμάνους που κόβουν κεφάλια ανθρώπων, με γκάνγκστερς, κυνομαχιες και με το ατυχες περιστατικο που βιωσες, ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τι σχέση έχουν με το θέμα (είπαμε, overdose πληροφορησης :D).
...Μάλλον τόσο σχέση, όσο και οι ύαινες με τα κυναθληματα. :rolleyes:

Τέλος πάντων (διότι κάτι μου λέει ότι δεν θα βγάλουμε άκρη), εσύ αν θέλεις μην παρακολουθείς βιντεακια με κυναθληματα (με ύαινες ή άνευ) και άσε εμάς τους υπόλοιπους να τα παρακολουθούμε και να τα συζητάμε.
Απλό? :)
Αν τα διαβάσεις σιγά σιγά έχουν μια βγάζουν ένα νόημα μερικά απαντάνε σε ερωτήσεις! Έκτος από το ότι έχεις τόσα πολλά μηνύματα τι άλλο σε κάνει ειδικό και σου δίνει το δικαίωμα να γράφεις και για του υπόλοιπους (πολύ τους σέβεσαι)!!! Θα το σεβασθώ όμως εγώ γιατί όντως δεν πάει πουθενά και θα βγω από το θέμα γιατί σίγουρα θα βρεις “υπόλοιπους” τόσα μηνύματα τόσα ποστ σίγουρα θα βρεις κάποιους!!! Θέλω να μου απαντήσεις σε μια ερώτηση που είναι έκτος θέματος προσωπική!!! Πως συνδέεσαι με τον χώρο? Κοντά στο σπίτι μου είναι ένα PetShop που λέγεται ROTTIE μήπως έχεις κάποια σχέση γι αυτό έχεις γνώσεις περί όλων των θεμάτων και γι αυτό αυτά που γραφώ εγώ απλά είναι άπλα overdose πληροφόρησης!!!

Εμένα δε με ενδιαφέρει αν είναι ενήλικας ή γνώστης αυτός που διαβάζει.... μου αρκεί να είναι σκεπτόμενος άνθρωπος..... τωρα αν τύχει να μην είναι, δεν τον σωζει τίποτα.... θα το κάνει το κακό, με ή χωρις "μανικια" στο φορουμ..
Όλο το από πάνω είναι μια απάντηση πιστεύω!!! Συγνώμη για την ενόχληση!!!! Κατάλαβα απλά ΒΥΕ

P.S. kopritis έχεις δύστυχος δίκιο (εγώ νόμιζα ότι σώνονται βλέποντας όλα αυτά για τα τόσο κάλα και ενημερωτικά θέματα όπως puppy mills κτλ) καληνύχτα!!!!
 
Last edited:




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ηρθε ο 25αρης :D:D:D:D:D

7 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα βίντεο

425 αναγνώσεις

35 απαντήσεις

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν διαβασε την αρχή του βίντεο

This video is dedicated by ISRAELDOGS to all the great decoys out there

Αυτο το βιντεο ειναι αφιερωμένο απο το ISRAELDOGS σε ολους τους μεγαλους ερεθιστές εκει εξω

Τα σκυλια που βλέπουμε σε αυτο το βιντεο δεν ειναι απο το Ισραηλ

η συντριπτικη πλειοψηφία ειναι απο Ολλανδία και Βελγιο (επισης υπάρχουν αρκετα απο Γερμανία και καποια απο τις ΗΠΑ )

εκει που βρεχει τις 300 απο τις 365 ημέρες τον χρόνο και αυτοι οι ανθρωποι αφιερώνουν 4 απογευματα την εβδομάδα σε αυτο που αγαπουν

σε αυτους που κανονίζουν την προσωπικη τους ζωη σύμφωνα με τις αναγκες του εκαστοτε κλαμπ - εκπαιδευτηριου

σε αυτούς που σέβοντε την φυση των σκυλιων και τον λόγο που υπάρχουν

σε αυτους που ζουν ΓΙΑ τα σκυλια ΚΑΙ ΟΧΙ απο αυτά

σε αυτούς που ενω ΞΕΡΟΥΝ οτι σε δεκα χρονια ενασχόλησης με το αντικειμενο εχουν πρόβληματα με την μέση απο τα αλλεπάληλα χτυπήματα που δέχοντε και ομως το κανουν

χωρίς χρηματικο αντίτιμο οι περισσότεροι

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ

ειναι πραγματικα αξιοπερίεργο το πως βλέπει ο καθε ανθρωπος κάτι

καποιοι σταθηκαν στα 10 ???? δευτερόλεπτα απο τα 478 που δείχνει (και εγω αδυνατο να καταλάβω τον λόγο) ύαινες δεμένες με βαπορίσια αλυσίδα....

αλλοι στο μαλινουα που γλίστησε - επεσε πάνω ο ερεθιστης δεν εχει σημασία και ομως παρα το ξάφνιασμα εκανε αυτο που επρεπε να κανει

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΤΡΑΦΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ


εγω ειδα τα κυριολεκτικα ατρόμητα μαλινουα στο KNPV να κανουν καταμετωπο επιθεση σε ανθρωπο που ειναι σταματημένος (και δεν γυρνάει για να τα προστατέψει)

ειδα τον γερμανικο στο 0:57 να ρίχνει τον ερεθιστη κατω με την ορμη και την ταχύτητα του και ΚΑΝΕΝΑΝ απο τους δυο να μην σταματάει

ειδα μαλινουα σε Βελγικο ρινγκ να μην σταματαει σε νερο - σκηνη - ύψος προκειμένου να κανουν αυτο που γεννηθηκαν να κανουν

να μιλήσω για την φυλαξη αντικειμένου με φίμωτρο :confused::confused::confused::confused::confused:

ειδα γαλλικο και την ικανοτητα του ερεθιστή να ' παίζει ' με τον σκυλο και ταυτόχρονα το πεισμα και την επιμονή και των δυο

κανεις πλην της Dr δεν αληθωρισε με τα 4 νεαρα μαλινουα να συνεργάζοντε για να φερουν σε πέρας την αποστολή τους :confused::(

ποιος απο εμας εχει τα ΚΟΤΣΙΑ να ερθει στην θέση του ερεθιστή στο 5:20 :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

ειδα τον αστυνομικο σκυλο στο 5:40 να αγνοει καπνους - θορυβους - τσαντα δόλωμα του κακου και να φέρνει την δουλεια εις πέρας

για το 7:05 δεν εχει κανενας να πει τιποτα :confused::confused::confused::confused::confused::(:(:(:(:(

μα ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

ειδα στο 3:20 μεγαλη διοργάνωση ( φαίνετε απο τον χωρο οτι δεν ειναι καποιο τοπικο πρωτάθλημα) που σημαίνει κορυφαία σκυλια - εμπειροι κριτες και ερεθιστες Γερμανικο ποιμενικο να νικάει τον ερεθιστη και να του πέρνει το μανικι .

ο ερεθιστης σηκωνει τα χερια γελώντας παραδεχόμενος την ήττα του ο δε κριτης υποκλίνετε στο μεγαλείο του σκυλου που εκτραφηκε και δουλευτηκε απο τους παραπάνω γραφικούς βγάζοντας το καπέλο του

αν καποιοι παρόλα αυτα, αδυνατούν να τα καταλάβουν ολα αυτα τότε δεν φταίω εγω

αν καποιοι δεν ψαχνουν και πάνε στον πρωτο τυχόντα να εκπαιδεύσουν τον σκύλο τους πάλι δεν φταίω εγω

αγαπητε Pal

αυτο που ΞΕΡΩ ειναι οτι σε αυτο το φορουμ ειμαι 3 χρόνια

και ειμαι 3 χρόνια γιατι ειδα θεληση και διαθεση απο την διαχειριση να βγουν εξω στον κόσμο καποιες αλήθειες και δεν κοιτάει να χαιδέψει αυτάκια

ΞΕΡΩ οτι ειμαι δυσάρεστος σε πολλους γιατι τους λέω αυτο που δεν θελουν να ακούσουν

αδιαφορώ

και κλείνοντας θα σου πω το εξής

αν πιστευεις οτι βίντεο σαν αυτα δεν βοηθαν τον κοσμο να ανοιξει τα ματια του αλλα τον σπρωχνει σε αναζήτηση υαινών τοτε δεν μπορω να σε βοηθησω

οσο μπορώ θα το κάνω

αν με την σειρά σου πιστευεις οτι κανουμε κακο , καλο θα ειναι για εσένα να μην συμμετέχεις σε αυτο το φορούμ

Dr σε εφαγα σε μεγεθος ποστ :D:D:D:D:D:D:D:D
 


Pal

Active Member
5 Μαϊου 2009
33
0
ηρθε ο 25αρης :D:D:D:D:D
Ωχ!ωχ! ήρεμα γιατί αγχώνομαι
ΜΑΚΗΣ;129534αγαπητε Pal[/quote said:
καλή αρχή
αυτο που ΞΕΡΩ ειναι οτι σε αυτο το φορουμ ειμαι 3 χρόνια
να τα πάλι τα χρονιά (στρατιωτικό σύστημα)

και ειμαι 3 χρόνια γιατι ειδα θεληση και διαθεση απο την διαχειριση να βγουν εξω στον κόσμο καποιες αλήθειες και δεν κοιτάει να χαιδέψει αυτάκια
Χαίρομαι και έμενα αυτό με τα αυτάκια δεν μου αρέσει γι αυτό είπα ότι δεν μου αρέσανε κάποια πράγματα! Αν ήθελα να χαϊδέψω αυτάκια δεν θα σχολίαζα!

ΞΕΡΩ οτι ειμαι δυσάρεστος σε πολλους γιατι τους λέω αυτο που δεν θελουν να ακούσουν
Εδώ έχουμε κοινά!

αδιαφορώ
Εδώ μου τα χάλασες (δεν είναι ευγενικό)

και κλείνοντας θα σου πω το εξής

αν πιστευεις οτι βίντεο σαν αυτα δεν βοηθαν τον κοσμο να ανοιξει τα ματια του αλλα τον σπρωχνει σε αναζήτηση υαινών τοτε δεν μπορω να σε βοηθησω
οσο μπορώ θα το κάνω
Θα σταθώ στις λέξεις που είναι bold: Εδώ με μπέρδεψες πάρα πολύ! δεν μπορείς να το κάνεις αλλά το κάνεις όσο μπορείς χμμμ αν εννοείς να μην με βοηθάς?οκ το πετυχες!!!

αν με την σειρά σου πιστευεις οτι κανουμε κακο , καλο θα ειναι για εσένα να μην συμμετέχεις σε αυτο το φορούμ
Άμα πίστευα ότι το φόρουμ δεν βοηθάει δεν θα είχα γραφτεί καν! Καλό θα ήταν για εσένα επίσης να μάθεις ότι σε ένα φόρουμ ο κάθε ένας καταθέτει τη άποψη του άλλες φορές “καλή” και άλλες “κακή” και είναι ένας πολύ δημοκρατικός τρόπος να γίνονται δημοσιά συζητήσεις από την στιγμή που δεν παραβαίνω τους κανόνες δεν υπάρχει λόγος για αποχωρίσω! Αν δεις πιο πίσω υπάρχουν άτομα που δεν διαφωνούν με αυτά που έγραψα το ότι είχα μια αντίθετη άποψη για το συγκεκριμένο video δεν νομίζω ότι είναι κακό ούτε είναι λόγος να φύγω! Το ίδιο ισχύει και για εσένα αν θέλεις φεύγεις και αν θέλεις μένεις!
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
:)...

Δεν έχω τον χρόνο να τοποθετηθώ πλήρως, απλά να σας πω πως η φωτογραφία με την ύαινα δεν είναι ούτε gangster, ούτε υαινομαχίες...απλά φτωχοί άνθρωποι στη Νιγηρία και άλλες αφρικανικές χώρες που γυρνούν με τα ζώα και τα "παρουσιάζουν" για να βγάλουν ένα μεροκάματο (θυμάστε το "Ήρθε στο χωριό ο αρκουδιάρης!"?).

http://www.michaelstevenson.com/contemporary/exhibitions/hugo/nigeria.htm

Γιατί μπήκε στο βιντεάκι?
Μάλλον γιατί κυκλοφορεί σαν urban legend στο διαδύκτιο πως στην Αφρική υπάρχουν money collectors της μαφίας που κυκλοφορούν έτσι (και χρησιμοποιήται αυτή η φωτογραφία) και όχι με σκυλιά.