B'Izanami Go Tenjoukai Kensha




Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Μια ερωτηση izanami την φωναζεις?
Κοιταξε...για να ειμαι ειλικρινης,οταν ειμαι μονος μου σπιτι την φωναζω με πολλα υποκοριστικα... :D χαχαχαχαχα...αλλα οταν ειμαστε εξω ναι,ιζαναμι την φωναζω και το ακουει μια χαρα..!
 
  • Like
Reactions: Grifos


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Κοιταξε...για να ειμαι ειλικρινης,οταν ειμαι μονος μου σπιτι την φωναζω με πολλα υποκοριστικα... :D χαχαχαχαχα...αλλα οταν ειμαστε εξω ναι,ιζαναμι την φωναζω και το ακουει μια χαρα..!
μαλλον μοναχα το nami στο τελος ακουει και γυρναει :p γλωσσοδετης σκετος , παντως η μπεμπα ειναι κουκλα
 


saras

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2011
224
447
Athens
Σημερα καναμε και το πρωτο μας μπανιο σε επαγγελματια groomer και αυτη την στιγμη κοιμαται στο crate και μοσχοβολαει.
Ήταν ήσυχη στον groomer; Την αφήσατε μόνη της σε αυτόν ή μείνατε μαζί της σε όλη τη διάρκεια; Είχατε-είχε (ο groomer) πρόβλημα στο κόψιμο των νυχιών της; Γενικά μείνατε ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες του (του groomer), και αν ναι, αν θέλεις γράψε σε ποιον την πήγατε (ή αν θεωρηθεί διαφήμιση στείλε pm). Αααααα και ξέχασες τις φωτογραφίεεεεεεες!!!
 
  • Like
Reactions: Spyros-Akita




Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Ήταν ήσυχη στον groomer; Την αφήσατε μόνη της σε αυτόν ή μείνατε μαζί της σε όλη τη διάρκεια; Είχατε-είχε (ο groomer) πρόβλημα στο κόψιμο των νυχιών της; Γενικά μείνατε ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες του (του groomer), και αν ναι, αν θέλεις γράψε σε ποιον την πήγατε (ή αν θεωρηθεί διαφήμιση στείλε pm). Αααααα και ξέχασες τις φωτογραφίεεεεεεες!!!
Σε γενικες γραμμες ηταν ησυχη,μεχρι που πηρε η γκρουμερ να κοψει τα νυχια της..Γενικα η izanami,γκινιαζει χωρις λογο καποιες φορες. Πριν καν πιασει το ποδι της αρχισε να κλαιει...Οταν ειδε οτι δεν την αφηνε ομως και δεν περναγε το δικο της,σταματησε...!! Εμεινα αρκετα ευχαριστημενος απο το συγκεκριμενο grooming,ομως θα ηθελα να δοκιμασω και σε καποιον αλλον. Κυριως επειδη θεωρω οτι για εκθεσεις χρειαζεται κατι καλυτερο και οχι απλα ενα μπανιο.
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme




Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
πω πω μεγάλωσε το κορίτσι. Από κούκλα έγινε κουκλάρα. Βάλε της μια μπλε χάντρα καλού κακού...
:love::love::love::love::love::love::love::love::love:
Kαι εγω της λεω οτι ειναι μια κουκλα,αλλα με κοιταει με μια ματια του στυλ '' εσενα περιμενα να μου το πεις?'' και μου γυρναει τον κωλο....!!! Θα της βαλωω!!
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme




saras

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2011
224
447
Athens
Δε θα πρωτοτυπήσω και θα επαναλάβω αυτό που έχετε βαρεθεί να ακούτε (και να διαβάζετε). Είναι ΚΟΥΚΛΑ!!!
 
Last edited:




Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Καλησπέρα σε ολες/ους μετα απο τοσο καιρο...!! Ζηταμε ταπεινα συγνωμη για την απουσια μας,αλλα αλλαξαν πολλα αποτομα στην ζωη μας..Βρισκομαστε στην Σόφια βουλγαριας,οπου σπουδαζω,συγκατοικωντας μαζι με την Izanamι,η οποια ηρθε και με βρηκε 1 μηνα μετα την εγκατασταση μου!! Ειμαστε πια 7 μηνων,25 κιλα περιπου(δεν εχουμε μετρηθει),ομορφαινουμε καθημερινα και κλεβουμε καρδιες. Η συμβιωση με την ιζαναμι σε γενικες γραμμες,μπορει να χαρακτηριστει ευκολη. Εχω καταλαβει πια τα χουγια της τα οποια ειναι ολοφανερα και τα πραγματα που της αρεσουν(οτιδηποτε τρωγεται :D ). Σαν χαρακτηρας,εχει εντονο ταπεραμεντο,δειχνει επιτοπου αμα γουσταρει η οχι αυτο που γινεται. Με τον καιρο μου εχει εμφανισει διαφορα πραγματα του χαρακτηρα της,οπως κτητικοτητα με το φαγητο,η οποια μπορει να την μετατρεψει σε αλλο σκυλι. Την κτητικοτητα αυτη την εχουμε κοψει και οτι καινουριο προκυπτει το διορθωνω. Επισης ενω οταν ηταν μικρη δεν γουσταρε χτενισμα και αγγιγμα στα δοντια,τα εχουμε αποβαλλει και αυτα..Εχει ενα θεματακι με τα αυτια αλλα και αυτο αργα η γρηγορα θα εχει ξεπεραστει...!! Ειναι ενα σκυλι που η διαθεση της εξαρταται καθαρα απο το πως ξυπνησε..γυναικες.... :D
Στην βολτα μας δεν τραβαει,παρα μονο οταν θελει να κανει την αναγκη της,η αν δει καποιο περιστερι να την σημαδευει στο κεφαλι,ετοιμο να πυροβολησει κουτσουλια!!! Εχει σταματησει να τα κανει μεσα στο σπιτι απο 4 μηνων,απο μονη της,χωρις να κανω τιποτα,παρα μονο να την βγαζω βολτα. Εχει κατουρησει βεβαια στο σπιτι 1-2 φορες,ενω ειχε βγει βολτα προηγουμενως,μας ακουσε ολη η πολυκατοικια και το εκοψε...Εδω ειμαστε ξανα,θα τα λεμε...!!!
 






Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Πως ειναι η ζωη σας εκει; Με τον σκυλο εννοω ειναι δυσκολα; Καλυτερα χειροτερα; Σ ευχομαι οτι καλυτερα στην καινουργια σας ζωη και στους στοχους σ!
 
  • Like
Reactions: Spyros-Akita






Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Πως ειναι η ζωη σας εκει; Με τον σκυλο εννοω ειναι δυσκολα; Καλυτερα χειροτερα; Σ ευχομαι οτι καλυτερα στην καινουργια σας ζωη και στους στοχους σ!
Σας ευχαριστούμε παρα πολυ..! Σαφώς καλύτερα..Εχω καθε στιγμή την παρέα μου, πάμε τις βόλτες μας, κάνουμε περιπάτους, έχουμε συνέχεια ο ένας τον άλλον στο σπίτι.. Γενικά είναι υπέροχη παρέα!!!
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Kουκλα και κοσμογυρισμενη! Να τη πας καμια εκδρομη στο Βελίκο Τίρνοβο :LOL: