boxer ή rottweiler....


georgels

Member
7 Μαρτίου 2007
18
0
Heraclion
Αγαπητε φίλε boxer οχι οτι δεν είμαι πρόθυμος για το αν θα πάρω boxer ή όχι απλα δεν ξέρω ΠΟΤΕ θα πάρω...μίλησα και με εναν κτηνίατρο (οικογενειακος μας φίλος) και μου λέει κοίτα να δεις το οτι ο σκύλος θα έχει χαρτιά απο γραμμές αίματος και πιστοποιητικά και εγγυήσεις και τα λοιπά δεν μου λέει τίποτα. Γιατι το συγκεκριμενο Α σκυλί που έχεις εσυ μπορεί να σου βγάλει π.χ το τάδε πρόβλημα...Επίσης μου είπε οτι τα boxer σαν ράτσα παρουσιάζουν συχνά νεοπλασίες σε μεγάλο βαθμο απο μια ηλικία 7-8 ετών και αυτο με ανυσήχησε ιδιαίτερα. Μου πρότεινε αν θέλω boxer να προτιμήσω διασταύρωση boxer με μια παραπλήσια φυλή (ωστε να μην εχουμε αρκετες αποκλείσεις μορφολογικά) συν του οτι ΣΙΓΟΥΡΑ το ημίαιμο σκυλι θα είναι πιο ανθεκτικό. Ρε παιδιά πραγματικά όμως τώρα αγχόνομαι...Σίγουρα δεν μπορούμε να μιλάμε με αοριστολογίες και σίγουρα δεν κάνουμε γενικεύσεις. Όμως τι πρέπει να κάνω? να πάρω ημίαιμο boxer απο καποια αγγελια που τα χαρίζει ή να πάω σε ένα καλό εκτροφείο boxer στην αττική, να δώσω 500-600 ευρώ και να πάρω κουτάβι καθαρόαιμο με Pedigree κτλ κτλ...
 


S

SwkDoG

Guest
Να πώ μια ιδέα?...Μία που θές ένα σκύλο για συντροφιά και η καθαροαιμία του δεν σε πολυενδιαφέρει,μία καλή λύση από πολλές πλευρές,είναι να πας σε κάποιο ή κάποια καταφύγια ζώων.Να δείς τα σκυλάκια και όλο και κάποιο μπορεί να σου αρέσει.

Υπάρχουν αρκετά που "μποξεροφέρνουν" οπότε κάτι θα βρείς και θα έχεις κάνει και μια καλή αρχή...
 


aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
παρτε ημιαιμα σκυλακια για να μην εχετε προβληματα,ειναι τα πιο ανθεκτικα και λιγοτερο επιρρεπη σε προβληματα ρατσας σκυλων και σωζετε και μια ψυχουλα απο τον δρομο! :D
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
τουλαχιστον αμα ειναι να ταποφασισεις, παρτο απο ΚΑΛΗ ΠΗΓΗ!!! οπως αναφερθηκε και πριν. αλλα δε σε βλεπω και πολυ προθυμο. ή κανω λαθος? Rolling Eyes
βασικα δεν εννοουσα αυτο που καταλαβες :)
εννοουσα προθυμια για καλο εκτροφειο.. αραγε υπαρχει ΚΑΛΟ εκτροφειο στην Αττικη?

εγω ψηφιζω ημιαιμο, θα σωσεις και μια ψυχη! :wink:
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
....εγω να αρχισω να λεω παλι για την "ζημια" που εχουν κανει τα Petshop??


να πας σε ενα καλο εκτροφειο..να συζητησεις αυτα που λεμε εδω.και φυσικα να κοιταξεις και εκτροφεια αναγνωρισμενα απο το εξωτερικο.

με το σκεπτικο του γιατρου δεν συμφωνω ...

Auggie, golden retriever/boxer mix :roll:



βρηκα και Pics me mix... bulldog- pitbull poy ταιραζιουν οπως λεει ο γιατρος...αλλα και με frenchie -sharpei Κτλ.

γιατι δεν αλλαζεις φυλη?τοσες επιλογες εχεις....και εαν οχι φυλη ...τοσα σκυλια υπαρχουν να βρεις ...συντροφια δεν θες? θα την εχεις σιγουρα!!!



 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr

Μετά τον αιφνίδιο θάνατο του ιδιοκτήτη τους τα λίγων εβδομάδων κουταβάκια - απο καθαρόαιμους γονείς boxer και vizla - έχουν άμεση ανάγκη υιοθεσίας.Είναι πανέμορφα και υγιέστατα και χαρίζονται σε επιβεβαιωμένους φιλόζοους. Τηλ. 6945 247769

http://www.zoofilia.gr/pages.asp?SectionID=1&thisEngine=showAdsList&categoryID=7#main
 


aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
ποσο στεναχωριεμαι οταν βλεπω τοσα σκυλακια να χρειαζονται ενα σπιτι και να επιμενουν πολυ να θελουν ΜΟΝΟ ρατσα...........
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
βρε κοριτσια συμφωνω μαζι σας ...αλλα πειτε μου ποιο το σκεπτικο...ΓΙΑΤΙ να βαλει το μποξερ με το vizla? ξεχασε να μετρα τις μερες,,,?

και οχι μονο αυτος -θεος συγχωρεσε τον- που 'κανε το λαθος ,οι αγγελιες στα ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ της Χ.Ε κοντευουν να περασουν τις ενοικιασεις διαμερισματων....λιγο προσοχη θελει....και λιγο μυαλο...

ειναι δυνατον να διαβαζουμε στις αγγελιες...
ΓΚΟΛΝΤΕΝ PITPIBEP αρσενικό, 3,5 ετών, καθαρόαιμο ζητεί θηλυκό ίδιας ράτσας ή μη για ζευγάρωμα

ΓΚΡΙΦΟΝ με Πεκινουά, ημίαιμο, αρσενικό, 3 ετών, ζητεί κοντόσωμο θηλυκό για ζευγάρωμα


να πανε που αυτα τα σκυλακια ...αφου αυτος που θελει σκυλο ψαχνει για ΤΗΝ "μαρκα"!!!! ουτε φυλη ουτε καν ρατσα....
 


georgels

Member
7 Μαρτίου 2007
18
0
Heraclion
Λοιπόν παιδία ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...οσον αφορα την αγγελία my friend boxer πήρα τηλ αλλα δυστηχώς θέλουν αυτος που θα τα πάρει να μένει Αθήνα για να τα "βλέπουν" και οι άνρθωποι που τα είχαν...Και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλα καλώς ή κακώς τα boxer σαν ρατσα μου αρέσουν ιδιαίτερα...Οποιός ξέρει κάποιο καλό εκτροφείο boxer plz ας μου στείλει p.m. Εχω μιλήσει με πολλούς εκτροφείς αλλα δεν ξέρω αν πραγματικά αξίζει τον κόπο. (επίσης πείτε μου και τι ΠΡΕΠΕΙ να έχω μαζί με το κουτάβι ή τι πρέπει να γνωρίζω για το κουτάβι...π.χ γραμμές αίματος, ταυτότητα, βιβλιάριο υγείας κτλ κτλ.)
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
oscar said:
βρε κοριτσια συμφωνω μαζι σας ...αλλα πειτε μου ποιο το σκεπτικο...ΓΙΑΤΙ να βαλει το μποξερ με το vizla? ξεχασε να μετρα τις μερες,,,?

και οχι μονο αυτος -θεος συγχωρεσε τον- που 'κανε το λαθος ,οι αγγελιες στα ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ της Χ.Ε κοντευουν να περασουν τις ενοικιασεις διαμερισματων....λιγο προσοχη θελει....και λιγο μυαλο...

ειναι δυνατον να διαβαζουμε στις αγγελιες...
ΓΚΟΛΝΤΕΝ PITPIBEP αρσενικό, 3,5 ετών, καθαρόαιμο ζητεί θηλυκό ίδιας ράτσας ή μη για ζευγάρωμα

ΓΚΡΙΦΟΝ με Πεκινουά, ημίαιμο, αρσενικό, 3 ετών, ζητεί κοντόσωμο θηλυκό για ζευγάρωμα


να πανε που αυτα τα σκυλακια ...αφου αυτος που θελει σκυλο ψαχνει για ΤΗΝ "μαρκα"!!!! ουτε φυλη ουτε καν ρατσα....
δικιο εχεις αλλα η λυση ποια ειναι??? να μην καταληξουν σε οικογενειες τα κουταβακια τα ημιαιμα? δεχομαι οτι να δινουμε λεφτα για κουταβια απο εκτροφεις της πισω αυλης ειναι τραγικο, αλλα να μην παιρνουμε τα ημιαιμα..?!?! δεν ξερω

οσον αφορα την αγγελία my friend boxer πήρα τηλ αλλα δυστηχώς θέλουν αυτος που θα τα πάρει να μένει Αθήνα για να τα "βλέπουν" και οι άνρθωποι που τα είχαν...
ωχ το ξεχασα οτι εισαι εκτος αττικης, κοιτα τους τιμα πολυ που δε δινουν εκτος διοτι το τι εχουν δει τα ματια τους δεν περιγραφεται!!!!
 


georgels

Member
7 Μαρτίου 2007
18
0
Heraclion
Πόσο είναι μια λογική τιμή για boxer κουτάβι με τα σχετικά χαρτιά (για γραμμές αίματος, Pedigree), microchip και τα λοιπά? (ή ποιά είναι η ανώτερη/κατώτερη τιμή)
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
θα ελεγα απο 700-1200 Ευρο.

Αλλα εαν παρεις σκυλο απο ελληνα εκτροφεα, ζητα του, να σου δειξει αποτελεσματα εξετασεων τουλαχιστον των γονεων για δυσπλασιες, Καρδιοπαθιες, Σπονδυλοση, OCD, Εκτροπιο και τα λοιπα, που ειναι κληρονομικες παθησεις των Μποξερ.
Εδω στην Ελλαδα δεν υπαρχει δυστηχος ακομα εποπτεια εκτροφης, εξετασεις καταληλοτητας εκτροφης κλπ.
Ολοι κανουν οτι νομιζουν και γουσταρουν.
Αλλοι καλα και με σοβαρους σκοπους, αλλοι οχι και τοσο επιμελεις.
Και ετσι δεν σου εγγυαται ουτε το Pedigree απο τον ΚΟΕ, οτι θα παρεις υγιες σκυλο.

Στην Γερμανια πχ. ειναι υποχρεοτικες καπιες εκξετασεις, για να μπει ο σκυλος στην εκτροφη. Περναει απο επισιμες εξετασεις καταλληλοτητας.
Ολη η εκτροφη ελεγχεται απο εποπτη, απο το ζευγαρομα μεχρι την παραδοση των κουταβιων.

Ψαξτο καλα!!!
 


Skylos

Well-Known Member
16 Δεκεμβρίου 2006
397
0
Και να κοιταξεις στο pedigree να μην έχει πολλές αιμομιξίες.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Αγαπητέ georgels,
Τα χαρτιά καθαροαιμίας και επειδή δεν υπάρχει κανένας έλεγχος των εκτροφέων, δεν είναι απόλυτη εγγύηση ότι θα πάρεις ένα υγιή σκύλο.
Το κόστος και οι ικανότητες που απαιτούνται για να βεβαιωθεί κάποιος εκτροφέας ότι δύο σκύλοι επιτρέπεται να διασταυρωθούν χωρίς κίνδυνο είναι πολύ υψηλά και πίστεψέ με πολύ λίγοι μπαίνουν σε αυτή τη διαδικασία. Μπορεί για παράδειγμα, όλα να φαίνονται μια χαρά, και οι γονείς να διαθέτουν αδρανή γονίδια ακροδερματίτιδας, με κίνδυνο το κουτάβι σου να έχει 25% πιθανότητες να ασθενήσει…
Το ζήτημα ενέχει αρκετό ρίσκο και οι διαβεβαιώσεις όσον αφορά τουλάχιστον την υγεία του σκύλου σου να είσαι σίγουρος πως δεν θα σε καλύψουν απόλυτα. (Εξάλλου ποιος μας δίνει εγγυήσεις για απόλυτη ικανοποίηση και επιτυχία των προσδοκώμενων μας? ) :roll:
Τα ζητήματα που θέτεις «από πού να πάρω σκύλο», «πόσο θα κοστίσει», «θα είναι 100% υγιής», σίγουρα δεν μπορούν να απαντηθούν από τον καθένα μας σε λίγες γραμμές.
Εκμεταλλεύσου τον χρόνο που έχεις, διάβασε, και ενημερώσου από γνωστούς εκτροφείς. Όσο ψάχνεις, τόσο θα μειώνονται οι πιθανότητες να προβείς σε μια λανθασμένη αγορά.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Παιδιά, οι "παθώντες" - αν μπορούν και ξέρουν - ας τον ενημερώσουν σε προσωπικό email και ονομαστικά ποιους "εκτροφείς" πρέπει να αποφύγει... (οι κατά δήλωση εκτροφείς της πίσω αυλής που λέμε...)

Αν ξέρουμε κάποιους τέτοιους ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας... :wink:
 


georgels

Member
7 Μαρτίου 2007
18
0
Heraclion
vrmode said:
Παιδιά, οι "παθώντες" - αν μπορούν και ξέρουν - ας τον ενημερώσουν σε προσωπικό email και ονομαστικά ποιους "εκτροφείς" πρέπει να αποφύγει... (οι κατά δήλωση εκτροφείς της πίσω αυλής που λέμε...)

Αν ξέρουμε κάποιους τέτοιους ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας... :wink:
Ναι παιδιά θα το εκτιμούσα πάρα πολύ εαν θα μπορούσατε να το κάνετε αυτο...εκτροφεία που ξέρετε και εμπιστεύεστε ή και εκτροφεία που ναι μεν δεν τα ξέρετε αλλα απο σα εχετε δει εχετε αρνητικές εμπειρίες. Επίσης οτιδήποτε αλλο πρέπει να ξέρω για την συγκεκριμένη φυλή, δεκτο...
 


gikkat

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
51
29
Glyfada
κατ' αρχήν η κουβέντα για μένα ξεκινάει σε λάθος βάση...
ρωτάς τι να επιλέξεις μεταξύ boxer η rottie... μιλάμε όμως για 2 τελείως διαφορετκά σκυλιά... για μένα είναι σαν να συγκρίνεις μιλα με λεμονια...
άλλωστε ποτε δεν διαλέγουμε σκύλο με βάση αν μας αρέσει "φατσικος" αλλα πάντα με βάση τις ανάγκες του σκύλου σε σχέση με το χαρακτήρα μας και τον τρόπο ζωής μας...

προσωπική εμπειρία από rotties δεν έχω αλλα γνωρίζω πως είναι δυνατά, όχι τόσο υπερκινητικά και καλοί φυλακες...

όσο για τα μποξεράκια (όπως βλέπεις στο avatar) μπορώ να σε βοηθήσω καλύτερα...
θα σου πω το πολύ απλό... αν δεν είσαι άνθρωπος αθλητικός, από τι φύση σου υπερκινητικός, με χρόνο να αφιερώσεις στο boxer ώστε να γυμνάζεται καθημερινά ΜΗΝ πάρεις boxer!!!
μπορεί τα boxer να είναι υπερκινητικά αλλα ΔΕΝ είναι σκυλιά για να τα αφήσεις στον κήπο (όπως και κανένα σκυλί άλλωστε - προσωπική άποψη), τα boxer είναι απίστευτα δεμένα με τον ιδιοκτητη τους... αν δεν μένουν μαζί θα μαραζώσουν!!!

κατά t' αλλα τα η εκτροφή τον boxer ξεκίνησε προορίζοντας τα κύριος για σωματοφυλακή... τα boxer δεν είναι τόσο αποτελεσματικά στη φύλαξη χορού, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν φυλάνε το σπίτι τους...
είναι απίστευτα χαρούμενα ζώα, είναι οι κλόουν τον σκύλων όπως συνήθως θα ονομάζουν και όπως χαρακτηριστικά αναφέρουν διαφορα sites "they live το jump"!!!
έξυπνα στο να μαθαίνουν καινούρια πράγματα, αλλα λόγο του αστείρευτου εγωισμού τους ο ιδιοκτητης πρέπει να τα εκπαιδεύει από μικρά με πολύ υπομονή και επιμονη... η συμβουλές ειδικόν εκπαιδευτών είναι πολύ καλή λύση...


ορισμένα links για boxers είναι τα εξής:
http://www.petpublishing.com/dogken/breeds/boxer.shtml
http://www.canismajor.com/dog/boxer.html
http://www.nextdaypets.com/directory/breeds/1100050/
http://www.boxer-dog-advisor.com/index.html
http://www.boxerworld.com/
http://www.boxer-dog.org/

health issues για boxers:
http://www.globalspan.net/bloat.htm
http://www.boxerunderground.com/apr_bu_99/dr.htm

ελπίζω να βοήθησα...
ότι απορία έχεις και μπορώ να βοηθήσω, be my guest :lol:

This post was edited by admin...Please write in greek!... :)
 


eleni

Well-Known Member
10 Μαϊου 2007
91
0
Ακου καλύτερα...

αυτά που σου λένε οι έχοντες και παθόντες...
Θες να πάρεις μπόξερ;
Ετοιμάσου για μια ζωή όπου το boxer σου, θα απαιτήσει τον καναπέ σου και άντε... θα συμβιβαστεί (εάν και μόνο του το ζητήσεις με το καλό και με τρόπο) με μια θέση στο πάτωμα, να ναι παρακαλώ μαλακό το στρώμα γιατί το όμορφο στήθος που βλέπεις δε βολεύεται εύκολα και πονάνε και τα κοκαλάκια μας.
Δε θέλεις να το παραδεχτείς τώρα; Θα το παραδεχτείς μετά... (ή θα το αμολήσεις στο δρόμο γιατί θα έχει σηκώσει τη γειτονιά ή θα έχει κατασπαράξει τη γάτα του γείτονα από τα νεύρα του... τέλος...θα το διαβάσεις πολλές φορές... το μπόξερ είναι ΜΟΝΟ για μέσα)
Έστω λοιπόν ότι αναγκαστικά το αποφασίζεις... Τον πρώτο χρόνο ξέχνα τα πάντα, έχεις να ασχοληθείς με το σκυλάκι σου. Τη συμπεριφορά του, την υγιεινή του και την υγεία του. Νομίζεις ότι ασχολείσαι; Θα διαβάζεις εντατικά και θα έχει πάει 3 χρονών και ακόμα θα ανακαλύπτεις πόσα λάθη έκανες και πόσες απ τις πληροφορίες που έμαθες ήταν σωστές και πόσες σου κατέστρεψαν το σκυλί... ενώ εσύ είχες τη καλύτερη διάθεση. Τώρα βάλε κάτω τις ενοχές σου, αποδέξου τις και ξεπέρασέ τις γιατί you have to act! Το μπόξερ δεν είναι King Charles, άμα φωνάξει, δαγκώσει, αγριέψει, τσαντιστεί... ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! 35 κιλά σκέτοι μυς με την λόξα που κουβαλάνε δεν γίνεται να περάσουν απαρατήρητα....
Δε σε παίρνει να κάνεις λάθη. Κι αν επιμένεις και το παίξεις καμπόσος... θα σε πάει στον γιατρό! Να τα δερματικά, να οι δυσπλασίες, να οι αλλεργίες... όλες οι ασθένειες είναι ψυχοσωματικού τύπου και το μποξεράκι σου έχει πάρα πολύ ευαίσθητο νευρικό σύστημα.
Και οκ... μεταμορφώνεσαι και συ σε σούπερ σκυλογονιός, παίρνεις και μαθήματα για τη ζωή που σου αξίζουν και σε κάνουν ένα καλύτερο άνθρωπο... ετοιμάσου τώρα να αρχίσεις να δίνεις απαντήσεις σε ανθρώπους που είχαν τα ίδια πιστεύω με σένα. «ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ?????... ΜΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΧΩΡΟ!!» κι αρχίζεις πάλι και πάλι το ίδιο το σενάριο... πως τα σκυλιά θέλουν μόνο να ΑΛΛΑΖΟΥΝ μυρωδιές και όχι να έχουν μια αυλή ή 10 στρέμματα οικόπεδο... και σιγά μην ακούνε... έχουν μεγαλώσει με τις πεποιθήσεις τους... εδώ έκανες αμάν να αλλάξεις τις δικές σου....
...εγώ θα σου πω ένα πράγμα... με πήγαν στο δικαστήριο γιατί «είναι τρομαχτική η φάτσα τους»
το δικαστήριο γέλασε, το ίδιο και η δικαστίνα που ευτυχώς είχε μπόξερ... ξέρεις... αυτά τα σκυλιά που κάνουν για τα παιδιά με τον καλό χαρακτήρα... φαντάζεσαι να είχα πει ότι έχω ροντβάιλερ και 14 άτομα μου δηλώνανε «φοβικά» στο δικαστήριο... ευτυχώς πήραν την απάντησή τους, πως η φοβία είναι δική τους υπόθεση και ευθύνη να αντιμετωπίσουν...
τι ήθελα να σου πω... πάρε ένα ημίαιμο, δεν θα τους κάνεις χάρη, χάρη στον εαυτό σου θα κάνεις. Είναι πιο έξυπνα, πιο ανθεκτικά και ρε παιδί μου, πως να το κάνουμε... είναι τα καλύτερα...!
Τώρα αν επιμένεις στα looks και θέλεις να γίνεις ο σκύλος του boxer σου... έχει καλώς... όντως είναι τέλεια, πλέον κι αφου έχουμε ηρεμίσει στο σπίτι και έχω πιάσει το νόημα και τους φέρομαι ανάλογα... δεν θα τα άλλαζα με κανένα άλλο σκυλί...
ΑΛΛΑ ξέρω ελάχιστους ανθρώπους να ασχολούνται τόσο με τα ζώα τους και να έχουν τόσο ανοιχτή αντίληψη με τη δική μου, επίσης να αναλαμβάνουν τις ευθύνες τους και να αντέχουν στις μάχες με το περιβάλλον για τις απόψεις που υιοθετούν.
Μου λένε «χαράς το κουράγιο σου» και το παραδέχομαι και μου λένε όμως πως είναι ΚΑ ΤΑ ΠΛΗ ΚΤΙ ΚΑ και λέω ευχαριστώ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΜΑΙ ΤΡΕΛΑ!
Ps… γιατί θέλεις εκτροφείου;;;;; για να έχει μάθει να ζει μες τα σκατά της μαμάς του και να μη μπορείς να το μάθεις για τη καθαριότητα ή να μην έχει δει ανθρώπους και να μην έχει κοινωνικοποιηθεί αρκετά με αποτέλεσμα να σου βγάλει ένα σωρό προβλήματα μετά; Επίσης... μάθε για τα εμβόλια... το ότι κάποιος είναι κτηνίατρος δεν σημαίνει καθόλου πως τα λέει και καλά... και πολλά άλλα που πρέπει να ξέρεις αλλά πόνεσε και το χεράκι μου... κάτσε να ξεκουραστώ λιγάκι...
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Re: Ακου καλύτερα...

eleni said:
Ps… γιατί θέλεις εκτροφείου;;;;; για να έχει μάθει να ζει μες τα σκατά της μαμάς του και να μη μπορείς να το μάθεις για τη καθαριότητα ή να μην έχει δει ανθρώπους και να μην έχει κοινωνικοποιηθεί αρκετά με αποτέλεσμα να σου βγάλει ένα σωρό προβλήματα μετά;
:? :? :?
Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα βρε eleni… :(
Από πού δηλαδή να πάρει κάποιος ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ σκύλο αν όχι από εκτροφείο?
Από pet shop ή από του μπατζανάκη του κουνιάδου της συμπεθέρας της συννυφάδας την κόρη? :shock:
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
...εγω το διαβασα τρεις φορες το παραπανω...να δω,....εαν "εχασα κατι"....
γιατι μας τα χαλας στην τελικη ευθεια? :lol: