Bullmastiff και άσκηση


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
Λοιπον...
Πρωτο βιντεο: στην φαση που τον καλει απο μακρυα πηγαινει....με τα χιλια προς τον ιδιοκτητη και φαινεται οτι θα τον παρασυρει(οπως κανει μερικες φορες ο δικος μου) :)
Δευτερο βιντεο:φαινεται οτι ειναι μικρο ακομη σε ηλικια και πολυ ελαφρυ για μπουλμαστιφ.
Τριτο βιντεο : με τι σκ...α τραβανε εκεινο το σκοινι???:D
 


bullmastiff_chief

Well-Known Member
12 Μαϊου 2010
131
0
Χαχαχα!!! για agility βαζουν περισσοτερο τα θηλυκα, οχι μονο λογο κιλων αλλα γιατι τα αρσενικα βαριουνταααιιιιιι!

Στο τριτο βιντεο , νομιζω πρεπει να εχουν στο εδαφος σχοινια-καλωδια και κατευθυνουν με τηλεχειρηστηριο το πανι με οποιο ρυθμο θελουν. Σκεψου σαν αυτο που εχουν στις κυνοδρομιες με το μηχανικο λαγουδακι... ;)
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Φαντασου τωρα να τρεχει ενα μπουλμαστιφ προς τα εσενα με τετοια ταχυτητα οπως τρεχει στο 3ο βιντεο.
Αν πεσει πανω σε καποιον , δεν νομιζω οτι θα χρειαστει να κανει κατι αλλο.
Αν συνελθει ο απο κατω.:D:D:D
 


bullmastiff_chief

Well-Known Member
12 Μαϊου 2010
131
0
χαχαχα!!! τι λες τωρα! φιλεεε...να σου πω και περα απο το βαρος τους εχουνε και γ@#$#@ τα νυχια!!! λιονταρακια!
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Ρε σεις , να ρωτησω.Οποτε κουλαρουμε στον καναπε και ερχεται , παντα μα παντα προτασει το ποδι του και το βαζει πανω στο χερι μου , πανω στο ποδι μου.Συνεχεια ομως.Ισχυει η συμπεριφορα αυτη?
 


bullmastiff_chief

Well-Known Member
12 Μαϊου 2010
131
0
το μπροστινο του ποδι; εξαρταται! μπορει να το κανει και για τσεκαρισμα! μην τον αφηνεις να σε παταει αν και το πιθανοτερο ειναι επειδη θελει να ειναι κοντα σας και να εχει αμεση επαφη με σενα!
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Πανω στο ποδι μου οταν και το ποδι μου ειναι πανω στον καναπε.Σαν να θελει να με ''κραταει''.Σαν ερωτευμενοι πιγκουινοι χεχε.:D:D
Δεν με παταει , απλα θελει να με ακουμπαει.Δεν συζηταω για τις νυχαρες που ανεφερες.
Ποναει η αγαπη.:D:D:D
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Δοκιμασα να κανω ποδηλατο με τον Φιντελ να τροχαζει διπλα.Με μεγαλη μου ευχαριστηση ειδα οτι ουτε το ποδηλατο ηθελε να φαει , ουτε να με πεταξει κατω , γενικα μια ωραια βολτα σε χαλαρους ρυθμους.
Οταν περασει το καλοκαιρι που θα εχει χρονισει σκεφτομαι να το βαλω στο προγραμμα 3 φορες την εβδομαδα.
Πως σας φαινεται η ασκηση αυτη για τα μπουλμαστφ?
Και το κολυμπι θα ηταν καλη ασκηση , αλλα εδω στο νησι θα εχουμε προβλημα να παμε τωρα.
Εσεις τι κανετε με θεματα ασκησης?
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Εμείς κάνουμε πολύ κολύμπι, όσο πιο συχνά μπορούμε και της αρέσει πολύ... Δεινή κολυμβήτρια μας έχει προκύψει η Μόκα!!!
Οταν δεν μπορούμε, ή όταν οι παραλίες είναι πολύ γεμάτες, τότε υδροθεραπεία στην πισίνα του εκπαιδευτή μας...
Οπως και το τρέξιμο στη βρεγμένη άμμο της αρέσει πολύ...

Για το ποδήλατο, θα έλεγα ότι αν το κάνεις σπάνια και από λίγο, για την ώρα θα είναι οφέλιμο.
Η μόνη πρότασή μου είναι: Αστον να περάσει τους 18-20 μήνες και μετά βάζεις τον τροχασμό δίπλα στο ποδήλατό σου σε regular πρόγραμμα.
Μπορεί να με πείτε υποχόνδριο, αλλά πιστεύω πως τις μάχες της "περιβαλλοντικής επίπτωσης" στις αρθρώσεις, συνδέσμους, μύες έτσι θα τις κερδίσουμε...
 
Last edited:


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Δεν εχεις και αδικο για την ανησυχια σου Γιαννη.Θα ρωτησω ετσι κι αλλιως τι και ποτε επιτρεπεται για να μην επιβαρυνθει ο σκυλος.Σχεδον 1 χρονο προσεχουμε για μερικους μηνες παραπανω δεν τρεχει τιποτα.