Camping




east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Αυτά τα pop up... Πήραμε ένα ημίτεντο pop up της terra, κι αφού κάναμε προπόνηση στο σπίτι να μάθουμε να το κλείνουμε επιτυχώς, πήγαμε παραλία. Με άνεμο... Στραβόσαν οι μπανέλες κι εντέλει δεν έκλεισε ποτέ σωστά. Κρίμα γιατί έκανε πολύ καλό ίσκιο. Δώσαμε αρκετά λεφτά και δυστυχώς το κάναμε μιας χρήσης...
Η σωστη εκφραση ειναι "δεν το κλεισαμε ποτε σωστα" γιατι δεν κλεινουνε μονα τους!:cool:
Μετα, οι ΣΚΗΝΕΣ pop-up κ οχι τα σκιαστρα (ειδικα της outwell) στεκονται κλειστες με ανεμο 7 μποφορ ΑΝΕΤΑ. Εχουνε ποιο "αεροδυναμικο" σχημα απο καθε αλλη σκηνη.
Αν μαθεις να την κλεινεις ειναι υποθεση λιγων δευτερολεπτων......
(τις προτειμαμε εμεις που μετακινουμαστε στο ελευθερο για να μην χανουμε χρονο στο μαζευε-πακεταριζε....)
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Στην Αμαλιαδα και γενικα Κουρουτα, Παλουκι και λοιπα μονο τα χειροτερα εχω να πω για τη συμπεριφορα τους στα ζωα.
Δεν θελουμε να παμε και να τσακωνομαστε ολη την ωρα!
Αμαλιαδα ειναι το χωριο μου, το λατρευω, οπως επισης και τη Κουρουτα, αλλα οχι για να παω με σκυλι.

ευχαριστουμε kritikopoula, μαλλον καταληξαμε στο Πευκί στη Βορεια Ευβοια!
.......
ολα τα γεροντια πανε εκει,,,,, λιμνη ευβοιας... μπαινεις στο χωριο... περνας το λιμανι και προχωρας στον παραλιακο... καπου θα δεις τρελλους με σκηνες τροχοσπιτα και σκυλια,,, ελευθερο καμπινγκ.... μπροστα η θαλασσα πισω το δασος... αρκει να εισαι της ταλαιπωριας και θα περασεις καλα ==))
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΣΤΙΣ ΡΟΒΙΕΣ!
Χάλια κάμπινγκ, πανάκριβο και η παραλία με κάτι κοτρόνες ΝΑ (με το συμπάθιο)!
Έχω πάει 2 φορές και δεν είδα ούτε ένα σκυλί.
Ο ιδιοκτήτης εντελώς αντιπαθητικός και γκρινιάρης.
Από θειάδες με παιδάκια άλλο τίποτα.
Τελευταία φορά που πήγα ήταν πριν 2 χρόνια.

Για τα άλλα δεν ξέρω, αλλά τέτοια εποχή που λέτε, εγώ δεν θα πήγαινα πουθενά.

Εμείς λέμε για Ελαφόνησο, τέλος Αυγούστου (μετά τις 25). Είχα ξαναπάει πριν 3 χρόνια και δεν είχε ψυχή, όνειρο ήταν!
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Στο Πευκί λεμε να παμε..ειναι η μονη ημερομηνια που βολευει ολους μας, αρχες Αυγουστου δηλαδη, γιατι τελη πρεπει να προετοιμαστουμε για εξεταστικη..
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΣΤΙΣ ΡΟΒΙΕΣ!
Χάλια κάμπινγκ, πανάκριβο και η παραλία με κάτι κοτρόνες ΝΑ (με το συμπάθιο)!
Έχω πάει 2 φορές και δεν είδα ούτε ένα σκυλί.
Ο ιδιοκτήτης εντελώς αντιπαθητικός και γκρινιάρης.
Από θειάδες με παιδάκια άλλο τίποτα.
Τελευταία φορά που πήγα ήταν πριν 2 χρόνια.

Για τα άλλα δεν ξέρω, αλλά τέτοια εποχή που λέτε, εγώ δεν θα πήγαινα πουθενά.

Εμείς λέμε για Ελαφόνησο, τέλος Αυγούστου (μετά τις 25). Είχα ξαναπάει πριν 3 χρόνια και δεν είχε ψυχή, όνειρο ήταν!
,,,,,,
να πας 15γουστο ελαφονησο,,, θα ριξεις τα μπινελικια της ζωης σου ==))
 




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΣΤΙΣ ΡΟΒΙΕΣ!
Σιγά καλέ, μην εξάπτεσαι! :p

Χάλια κάμπινγκ, πανάκριβο και η παραλία με κάτι κοτρόνες ΝΑ (με το συμπάθιο)!
Έχω πάει 2 φορές και δεν είδα ούτε ένα σκυλί.
Ο ιδιοκτήτης εντελώς αντιπαθητικός και γκρινιάρης.
Από θειάδες με παιδάκια άλλο τίποτα.
Τελευταία φορά που πήγα ήταν πριν 2 χρόνια.
Το camping δεν έχω ιδέα πώς είναι, αλλά το ελεύθερο στις Ροβιές μια χαρά ήταν. Ερημιά μέσα στο κατακαλόκαιρο. 2-3 παρέες ήρθαν ολόκληρο το ΣΚ κι αυτοί δεν είχαν κανένα πρόβλημα με τα σκυλιά :)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
feroza...καταλάβαμε...Αύγουστο, δεν ξεκουνάς από Αθήνα :p
Την καλύτερη δουλειά κάνεις :)
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
feroza...καταλάβαμε...Αύγουστο, δεν ξεκουνάς από Αθήνα :p
Την καλύτερη δουλειά κάνεις :)
O feroza έχει μια καλή καβάτζα στα συντριβάνια της πλατείας Αιγύπτου, που έχει το λιγότερο κόσμο και δεν έχει μολυνθεί ακόμα απ τη λέπρα του τουρισμού!
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
πλανασται πλανην οικτραν,,, τον αυγουστο παιρνω το τζιπ και ριχνω τη βαρκα και εξαφανιζομαι σε ερημικες ακρογιαλιες και ξερονησια ακατοικητα οπου μονο με βαρκα μπορεις να πας ==))
 






east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
κι εμεις που δεν εχουμε βαρκα τι θα κανουμε βρε feroza?
Αν εχεις αμαξι θα βρεις παραλια, αν δεν εχεις κ εχεις ηρεμο σκυλο παιρνεις με 15ευρω πισινα απο τα τζαμπο κ αν δεν την φαει θα κανει παρτυ τρελλο!!!!

-> Τους ειχα βαλει πισινα, προπερσυ (τελικα ενας αλητακος που ειχα την εφαγε) αλλα μεχρι τοτε κανανε παρτυ! Ο δε τυφλος νομιζε οτι ολα τα νερα εχουνε βαθος 40 ποντους που ειχε η πισινα, που να δεις εργο οταν διαπιστωσε οτι η θαλασσα ειναι βαθια.......Φετος λεω να ξαναπαρω μια, γιατι καθονται μεσα στην ποτιστρα κ δεν λεει......
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Εχουμε αμαξι και θα ψαξουμε παραλιες, αλλα οχι και να μην κουνησουμε ρουπι απο την Αθηνα επειδη δεν εχουμε βαρκα :p
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
πλανασται πλανην οικτραν,,, τον αυγουστο παιρνω το τζιπ και ριχνω τη βαρκα και εξαφανιζομαι σε ερημικες ακρογιαλιες και ξερονησια ακατοικητα οπου μονο με βαρκα μπορεις να πας ==))
Τι τζιπ έχεις ferozasea ? :cuniaoo:
 


underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
να μας πει ο ferozaboat τα νησακια και τις παραλίες ==))
 
Last edited:


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
παιδιά ότι θέλετε για camping ρωτήστε με η εδώ η pm η στο fb...
έχω master σε κατασκηνώσεις οργανωμένο και ελεύθερο :p.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Τι τζιπ έχεις ferozasea ? :cuniaoo:
,,,
daihatsu feroza ==)) δεν σπαει δεν χαλαει και παει και χωνεται παντου,, δν ξαναφτιαχνονται τετοια εργαλεια ==))
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
να μας πει ο ferozaboat τα νησακια και τις παραλίες ==))
.......
το εγγλεζονησι η γαιδουρονησι απεναντι απο τη δροσια ευβοιας,,, πας και με κανο εκει... τα καλα νησια στον κορινθιακο,, θες βαρκα,,, τα λιχαδονησια απεναντι απο καμενα βουρλα,, τα νησακια αναμεσα σαλαμινα αιγινα και πελοπονησο,,,, οι πεταλιοι απεναντι απο το μαρμαρι... τα νησακια αναμεσα αστακο και ιθακη.... ο δοκος αναμεσα υδρα και ερμιονη,,, η ακτογραμμη απο πολιτικα ευβοιας μεχρι αιδηψο,,, πελλοπονησο μετα τα λουτρα της ωραιας ελενης και μετα το κατακαλι μεχρι κατω τα μεθανα,,,, απο λουτρακι περαχωρα πας στο ηραιο βουλιαγμενης και μετα στο μυλοκοπι,,, .... και δεξια προς σχινο η μαυρολιμνη εχει παραλιες με πευκα και λιγο κοσμο,,, εχει πολλους που κανουν ελευθερο καμπινγκ στην ελλαδα κατω απο τεραστια πευκα,, και ενα και δυο και τρεις μηνες,,, σε καποιες απο αυτες πας και με κανονικο αυτοκινητο,, οχι χαμηλωμενο,,, αλλα με ενα 4χ4 πας παντου,,, και με ενα ψυγειο της προκοπης εχεις παγωμενα τροφιμα και νερα για μερες,,,
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981