Camping




Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Σ αυτό έχεις απόλυτο δίκιο..Και το αγχος της τουαλέτας που έχω προέρχεται από αυτούς τους ανθρώπους..
εφοσον επιτρεπεται ο σκυλος σε αυτο το camping βασει κανονισμων κι οταν σε δουν να μαζευεις κακακια κανεις δεν θα σου πει τιποτα...απλα προσεχε μην ενοχλεις εχοντας την ελευθερη, γιατι εν ριπη οφθαλμου μπορει να χωσει τη μουσουδα της σε ο,τι βρει τριγυρω και να ενοχλησει τους παραθεριστες...ειπαμε σκυλαδες και φιλαζωοι αλλα και με σεβασμο στους συνανθρωπους μας!
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
οσο για τα τσισα, βρες ενα μερος ουδετερο που να μην ενοχλει πχ στο δρομο ή οπου αλλου δεις οτι βολευει, αλλα κοντα στη σκηνη σας για να εχει χρονο και να μην της "φυγουν" πηγαινε την εκει με λιχουδια και επιβραβευε την ωρα που τα κανει....θα καταλαβει σιγα σιγα οτι εκει ειναι η τουαλετα της...
 


elenixtsss

Member
18 Μαρτίου 2011
21
1
Συμφωνώ με ότι είπε η Νατασσα.Αν και γω προσωπικά δεν θα πήγαινα στον Αρμενιστή επειδή γίνεται τρελός χαμός θα δοκίμαζα κάπου αλλού για πρώτη φορά βέβαια σκεύτομαι έτσι γτ και εγώ είμαι λάτρης του ελεύθερου και στον Αρμενιστή τα βρήκα λίγο σκούρα χεχε:)
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Καλησπέρα! Καινούργιος στην παρέα σας και θέλω να εκφράσω μια απορία μου, γιατί έρχεται σιγά σιγά ο καιρός για τις καλοκαιρινές διακοπές μας! Είμαι ιδιοκτήτης μιας 3 1/2 μηνών boxerinas της Φρίντας! Μέχρι τώρα τα καλοκαίρια μου είχα πάντα στο πρόγραμμα μου σιγουρα καποιες μέρες σε camping. Είμαι απο Θεσσαλονίκη και λατρεύω τον Αρμενιστή στην Χαλκιδική. Επιτρέπονται όλα τα κατοικίδια φυσικά με κάποιους περιορισμούς όπως να μην κυκλοφορουν ελευθερα, ασκοπα γαυγίσματα κτλ. Φέτος που έχω και την κούκλα μαζί μου, είπαμε με την κοπέλα μου να πάμε διακοπές μόνο στο camping.Όταν πάμε θα είναι 6 μηνών:) Έχω μεγάλη σκηνή με δωμάτια και προθάλαμο και γενικά απο εξοπλισμό είμαστε καλά! Αυτο που με απασχολεί είναι το θέμα της τουαλέτας της μικρής.. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία απο οργανωμένο camping ??
Να πας να πας!;););)

Αν μαζεύεις τα κόπρανα του δεν θα σου πουν τίποτα!Συνήθως αν μπορείς να σηκώνεσαι πριν ξεπεταχτούν οι υπόλοιποι από τις σκηνές τους ακόμα καλύτερα!Όταν θα πηγαίνετε θάλασσα να τραβάτε αριστερά τέρμα!Μπάχαλο γίνεται εκεί μπροστά, πιο εκεί δεν έχεις πρόβλημα!Φυσικά και όχι λυτή αλλά με κάποιο σχοινί αν μπορείς να προμηθευτείς 10μετρο ή 20μετρο θα είσαι κομπλε!Οι καλύτερες ώρες είναι το βράδυ, όπου μπαίνει και ο σκύλος ανενοχλητα μέσα στην θάλασσα!Απέφυγε να την βάζεις την ημέρα που μπαίνουν και οι υπόλοιποι!

Αν είσαι άνθρωπος διακριτικός και συμμαζέμενος κιχ δεν θα ακουστεί από κανένα!Ειλικρινά!

Ευτυχώς είναι ένα Camping που έχει πολλούς ιδιοκτήτες σκύλων...πολλούς!

Εν τω μεταξύ πέρισυ είχε στην κεντρική σελίδα ότι απαγορεύονται οι επικίνδυνες ράτσες!:eek:
Πάρε το αυγό και κούρευτο, λέω ποιες θεωρούνται επικίνδυνες δηλαδή?Φαντάσου...
Φέτος από ότι βλέπω το μάζεψαν τους κανόνες με τα κατοικίδια και στο site τους λέει:
"Κατοικίδια
Όλα τα κατοικίδια από τα πιο μικρά έως τα πιο μεγάλα... Πρέπει να είναι πάντα δεμένα (όσο ήρεμα κι αν είναι). Φροντίζετε για τις ακαθαρσίες τους και μην τα αφήνετε να μπαίνουν στη θάλασσα."


Καλά να περάσετε!

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ camping με ή χωρίς σκύλο!!!
 
Last edited:


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Το σκεφτηκες καθολου να πας προς Πλατανιτσι μερια? Ειναι τεραστιο καμπινγκ που δυσκολα γεμιζει ολοκληρο και δεν ειναι τοσο ''οικογενειακο''.Εχει μεγαλες απλες και θα βρισκεις σιγουρα καποιο μερος να πηγαινετε για παιχνιδι χωρις λουρι.Ενταξει,ειναι αρκετα πιο ανοργανωτο,αλλα εισαι λιγακι πιο ανετος και εσυ και το σκυλι.
Οσο για τα μπανια το σουρουπο που ειπε ο Stelios πιο πανω,ειναι να μην πεσεις σε στραβοξυλα.Προπερσυ,αρχες καλοκαιριου,λιγο πριν νυχτωσει και με ενα σχετικο κρυακι δεν υπηρχε ψυχη ζωσα μεσα στην θαλασσα(ουτε και στην παραλια).Βουταει ο σκυλος και ξαφνικα σκαει μυτη ενας τυπος μεσα απο το τροχοσπιτο του σε εξαλλη κατασταση και αρχιζει να ριχνει μπινελικια,λεγοντας μας οτι αυριο θα εμπαιναν τα παιδια του μεσα σε αυτην την θαλασσα και μην ξαναδει το βρωμοσκυλο μεσα.Υποψην οτι μαζι με τον σκυλο ειχαν βουτηξει και τα ανηψια μας.Λιγο ελειψε να ανοιξουν μυτες,γιατι εκτος των αλλων δεν δεχοταν καμια κουβεντα με το καλο..αθανατη ελληνικη οικογενεια !!!!!Αυτο βεβαια μπορει να σου τυχει παντου,αλλα αυτα εχει το οργανωμενο καμπινγκ.Ειμαι και γω πολλα χρονια λατρης του ελευθερου...οχι αδικα νομιζω.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ο σκύλος δεν νοείται λυτός στο Camping!Καμία ώρα της ημέρας!Συγκεκριμένα στο Camping του Αρμενιστή!

Απαγορεύεται γι'αυτό και του πρότεινα ιμάντα μεγάλο για να μπορούν να παίζουν!

Όσο για το μπάνιο και πάλι δεν επιτρέπεται!Εδώ δεν επιτρέπεται σε παραλία γενικά που κάνουν μπάνιο οι λουόμενοι θα επιτρέπεται σε παραλία camping?

Αυτό που δεν επισήμανα είναι ότι για καλό και για κακό πάρτε και ένα τούλι για τον σκύλο:D!Υπερβολικά κουνούπια το βράδυ!
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Ο σκύλος δεν νοείται λυτός στο Camping!Καμία ώρα της ημέρας!Συγκεκριμένα στο Camping του Αρμενιστή!

Απαγορεύεται γι'αυτό και του πρότεινα ιμάντα μεγάλο για να μπορούν να παίζουν!

Όσο για το μπάνιο και πάλι δεν επιτρέπεται!Εδώ δεν επιτρέπεται σε παραλία γενικά που κάνουν μπάνιο οι λουόμενοι θα επιτρέπεται σε παραλία camping?

Αυτό που δεν επισήμανα είναι ότι για καλό και για κακό πάρτε και ένα τούλι για τον σκύλο:D!Υπερβολικά κουνούπια το βράδυ!
και οπωσδηποτε ψεκασμα καθε απογευματακι με σιτρονελα!!! καραδοκει κι η βρωμοσκνιπα!!! :(
 


speedbull

Member
21 Απριλίου 2011
5
0
Θεσσαλονίκη
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και τις απόψεις σας!! Δεν το σκέφτομαι για άλλο camping μιας και εκεί πηγαίνω πολλά χρόνια , είμαι πολύ ευχαριστημένο και η παρέα είναι μόνιμη κάθε χρόνο! Για κουνούπια, σκνίπες κτλ θα πέφτει πολύ ψέκασμα στην Φρίντα αν και πιστεύω - δεν ξέρω αν έχετε ήδη διαβάσει - ότι θα κυκλοφορήσει μέσα στο καλοκαίρι και στην Ελλάδα το καινούργιο εμβόλιο κατά της λεϊσμανίασης!! Επιτέλους μετά από έρευνες πολλών χρόνων το βρήκαν και έχει πάρει ήδη την έγκριση της Ευρωπαϊκής Ένωσης!! Όσο για την συμπεριφορά μου σχετικά με τις ακαθαρσίες κτλ , δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει το σκυλί μου κάπου την ανάγκη του και εγώ να τ αφήσω έτσι.. Έλεος δηλαδή! Τώρα για να πω την αμαρτία μου, το σκυλί νωρίς το πρωί όλο και θα κάνει και καμια βουτιά!!
 


nyfitsa

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2009
128
0
Κάμπινγκ + σκύλος = τέλεια!
Να πάτε και να περάσετε υπέροχα!

Πέρυσι ήταν οι πρώτες διακοπές μου με το σκύλο και παρόλο το άγχος μου προσαρμόστηκε πολύ γρήγορα.

Όσο για το ψέκασμα με αιθέρια έλαια, απάλλαξε κι εμάς από τα ενοχλητικά πετούμενα καθώς εκτός από το σκύλο ψέκαζα και τη σκηνή.
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και τις απόψεις σας!! Δεν το σκέφτομαι για άλλο camping μιας και εκεί πηγαίνω πολλά χρόνια , είμαι πολύ ευχαριστημένο και η παρέα είναι μόνιμη κάθε χρόνο! Για κουνούπια, σκνίπες κτλ θα πέφτει πολύ ψέκασμα στην Φρίντα αν και πιστεύω - δεν ξέρω αν έχετε ήδη διαβάσει - ότι θα κυκλοφορήσει μέσα στο καλοκαίρι και στην Ελλάδα το καινούργιο εμβόλιο κατά της λεϊσμανίασης!! Επιτέλους μετά από έρευνες πολλών χρόνων το βρήκαν και έχει πάρει ήδη την έγκριση της Ευρωπαϊκής Ένωσης!! Όσο για την συμπεριφορά μου σχετικά με τις ακαθαρσίες κτλ , δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει το σκυλί μου κάπου την ανάγκη του και εγώ να τ αφήσω έτσι.. Έλεος δηλαδή! Τώρα για να πω την αμαρτία μου, το σκυλί νωρίς το πρωί όλο και θα κάνει και καμια βουτιά!!
μου αρεσει η αμαρτια σου!!!! :p
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Last edited:


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
αυτα ειναι θεματα!!!!

επιτελους καλοκαιρι!!! επιτελους θαλασσα και καμπινγκ!!! :D :D :D ευτυχια!!

μεγαλη αδυναμια στο καμπινγκ.. ιδιαιτερα στο ελευρεο! .. να σας πω την αμαρτια μου, το οργανωμενο δεν μου αρεσει καταρχη σιχαινομαι λιγο.. τις τουαλετες , τα ντους.. μπλιαχ!.. μετα τα σκυλια, πατα με να σε πατω.. και αλλα σκυλια.. και γαυγισματα και ραδιοφωνακια κρεμασμενα στα δεντρα..και ψσυαριες και αυτοκινητα δπιλα αναμεσα στις σκηνες.. και δεμενα τα σκυλια στα δεντρα, και μεσα στο αμαξι το βραδυ γιατια λλλιως φυλανε την σκηνη και γαυγιζουν... οχι..οχι.
ενω εξω στην φυση... αλλο πραγμα!!!
την ηρεμια σου, το μερος , το ταιρι σου και τα σκυλια σου..
βεβαια πεφετι πολυ κουβαλημα.... αλλα πολυ κουβαλημα!!
εκτος απο την τεραστια σκηνη που πηραμε με προεκτασεις απο εδω, προεκτασεις απο εκει, τεντες καγκελα... που ζυγιζει 20 κιλα.. η επομενη βαρια συσκευη ειναι το ψυγειο΄και μετα τα πραγματα των σκυλων.. οπου η βαλιτσα τους ειναι μεγαλυτερη απο την δικια μας.. φαρμακα, ψυγειακι, τροφες, λουρια ολων των ειδων, σχοινια γαντζοι, πετσετες, μπωλακια, σεντονια πανια...
η δικη μας βαλιτσα εχει μονο παρεο και μαγιω και σεντονια.. αντε καιμια φορμα για το βραδυ.. και ολα τα υπολοιπα.. αξεσουαρ.. ντουζιερα, στρωμα, αιωρες, τεντες.. κτλ κτλ.. προσωπικα πιστευω ο καλος τουριστας χρειαζεται ενα sleeping bag και ενα καλο βιβλιο... ;) αλλα εχω κονφορμιστη αντρα.. :)

Νοτια Κρητη ενδεικνεται, ευβοια, πηλιο νοτια, πελλοπονησος δυτικα.. νησια του αιγαιου αλλα νωρις το καλοκαιρι .. μετα ειναι τρεντυ :p, σαμοθρακη... χμμ.. θα μου ρθουν και αλλα..

τα σκυλια τωρα.. γενικα παμε απομονομενα σχεδον παντα, τα σκυλια ειναι ελευθερα και το βραδυ δενονται και μπαινουν στον προθαλαμο της σκηνης, αν και περυσι ηταν απέξω χαλαρα, και η σκηνη ανοιχτη ψεκαζομαστε οικογενειακως με σιτρονελα, γεμιζει ο τοπος αλουμινοατρο και καει καφε ελληνικο, τρωνε μονο βραδυ αργα.. γιατι ολη μερα τρεχουν πανω κατω , κανουν μπανιο κτλ.. αλλα επιδη ειναι ελεγχομενο το μερος που παμε απο εμας, ενας κουβας στην σκια γεματος νερο υπαρχει παντα... δεν τα αφηνουμε ποτε μονα. τυπου να παμε για φαι η μπανιο.. ειναι ΠΑΝΤΑ μαζι μας!! οταν κανουμε μπανιο για να φυγουν τα αλατια κανουν και τα σκυλια.. αλλα μπορει οχι και καθε βραδυ.
σημ. η Ζαιρα αμα δει φωτια το βραδυ αρχιζουν να της τρεχουν τα σαλια.. ξερει οτι κατι ψηνεται εκει εξω..
περυσι κατεβηκαμε κρητη ενα βουνο με τα ποδια.. φετος θα βαλουν σαμαρια και μου φαινεται θα κουβαλησουν την προικα τους!!!

ελπιζω να σας πετυχω σε καποια παραλια!!!!!!!!!!!!
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
μπραβο Kasi!

κι εγω απο παιδι σε ελευθερο με τους γονεις, μετα με τροχοσπιτο, φοιτητρια παλι ελευθερο και στη συνεχεια παλι ελευθερο ή και οργανωμενο με camper...εξοχικο μας οποιο μερος γουσταρουμε δηλ. :p

για πολλα χρονια παντως ειμασταν οι γραφικοι ενος camping στο Αιγιο οπου πηγαιναμε παντα με τις 2 γατες μας, οι οποιες δεν ξεκολουσαν απο το τροχοσπιτο μας :p
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
για πολλα χρονια παντως ειμασταν οι γραφικοι ενος camping στο Αιγιο οπου πηγαιναμε παντα με τις 2 γατες μας, οι οποιες δεν ξεκολουσαν απο το τροχοσπιτο μας :p
Στο Λαμπίρι, στο ''Tsolis'' ?
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
γατονια οι γατες σου!! εγω δεν τολμαω να παρω τον γατηψμου μαζι... αμα την κανει ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!!!
αχ! το τροχοσπιτο ειναι ενα ονειρο κρυφο... να παω να το παρατησω σε μια ωραια παραλια να εχω και εγω ενα εξοχικο..

προς το παρον , οπως τα λες.. εξοχικο μας ολη η ελλαδα!
 




Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
γατονια οι γατες σου!! εγω δεν τολμαω να παρω τον γατηψμου μαζι... αμα την κανει ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!!!
αχ! το τροχοσπιτο ειναι ενα ονειρο κρυφο... να παω να το παρατησω σε μια ωραια παραλια να εχω και εγω ενα εξοχικο..

προς το παρον , οπως τα λες.. εξοχικο μας ολη η ελλαδα!
ηταν Σιαμ.....σκυλογατα δηλαδη:p
 




ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
στο Camping του ΟΤΕ στη Τεμενη...λιγο εξω απο το Αιγιο....στο "Τsolis" εμεινα ενα βραδυ περαστικη με το camper οταν πηγαιναμε Κεφαλονια.....
Καταλαβα...

Το camper θα ηθελα και εγω να το κανω, αλλα οχι τοσο στην Ελλαδα σε παραλιες για μπανια κλπ...
Θα ηθελα πολυημερο τουρ στο εξωτερικο και καθε μερα και σε αλλο σημειο. Και βουνα, πολλα βουνα(ας ειναι και οι Αλπεις)...:cool:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf