Cane Corso [κουτάβι με δυσπλασία]


Status
Κλειδωμένο θέμα

mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Το ξανανοίγω λοιπόν το θέμα, για να μου πει ο k.xaris δημόσια, όσα θέλει.

Σας ακούω...

Σε τι δεν έχω επιχειρήματα και γι'αυτό...κλειδώνω; :confused:
Και γιατί είναι παραποίηση η συμπλήρωση του τίτλου; Η οποία συμπλήρωση παρεπιπτόντως, δεν θα αλλάξει. Θέλω να μπορεί όποιος ενδιαφερόμενος ψάξει για cane corso, να δει τι ΔΕΝ πρέπει να κάνει.

Εκφραστείτε ελεύθερα. Το πιθανότερο να μην απαντήσω, αλλά μπορείτε να γράψετε ότι γουστάρετε.

Υπογραφή: Δήθεν φιλόζωος...
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Δεν καταλαβαίνω k.xaris γιατί εξακολουθείς να γράφεις στο θέμα...δεν μας λες και κάτι καινούργιο. Έχεις πάρει πολλές γνώμες όπως λες...εμμένεις στην άποψή σου οπότε έχεις κάνει την επιλογή σου. Τι περιμένεις να σου πουν ..καλά κάνεις ? κάποιοι θα στο πουν.. κάποιοι άλλοι όχι...
Εφόσον έχεις αποφασίσει να το στείλεις το κουτάβι νομίζω ότι δεν υπάρχει σημείο για κάποια συζήτηση.
Ελπίζω στο επόμενο deal σου να είσαι πιο τυχερός εσύ γιατί τώρα άτυχο είναι το κουτάβι.
Ας πάει να τρέξει λοιπόν στο πράσινο λιβάδι και να κυνηγά πεταλουδίτσες και να τρέχει με τα υπόλοιπα άρρωστα κουτάβια που κάνουν την θεραπεία τους και τα λευκά κατσικάκια που χοροπηδούν ανέμελα γιατί εκεί δεν υπάρχει Πάσχα!!!!.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δεν καταλαβαίνω k.xaris γιατί εξακολουθείς να γράφεις στο θέμα...δεν μας λες και κάτι καινούργιο. Έχεις πάρει πολλές γνώμες όπως λες...εμμένεις στην άποψή σου οπότε έχεις κάνει την επιλογή σου. Τι περιμένεις να σου πουν ..καλά κάνεις ? κάποιοι θα στο πουν.. κάποιοι άλλοι όχι...
Εφόσον έχεις αποφασίσει να το στείλεις το κουτάβι νομίζω ότι δεν υπάρχει σημείο για κάποια συζήτηση.
Ελπίζω στο επόμενο deal σου να είσαι πιο τυχερός εσύ γιατί τώρα άτυχο είναι το κουτάβι.
Ας πάει να τρέξει λοιπόν στο πράσινο λιβάδι και να κυνηγά πεταλουδίτσες και να τρέχει με τα υπόλοιπα άρρωστα κουτάβια που κάνουν την θεραπεία τους και τα λευκά κατσικάκια που χοροπηδούν ανέμελα γιατί εκεί δεν υπάρχει Πάσχα!!!!.
Τα αρνια εχουν θεμα με το πάσχα καλεεεε

Από όσο εχω δει, το θεμα ειναι στου κουφού την πόρτα... τι νόημα εχει να ανοιξει παλι?
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Τα αρνια εχουν θεμα με το πάσχα καλεεεε
Σε μας τα κατσίκια είναι παντός καιρού :D
Εντάξει μη βαράς και εσύ ...δεν μπορώ να το διορθώσω πέρασε η ώρα μου :pχαχαχαχαχχα
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Πρέπει ναι έπαιξε δράμα στο inbox του Mareco ..

Sent from my Galaxy NOTE II using tapatalk
 


vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
νομίζω είναι ασκοπο όλο αυτο
αν δεν κανω λάθος εχει ήδη φύγει η κουτάβα
ο κυριος k.xaris μιλαει παρελθοντικά οταν αναφερεται στη σκυλιτσα
 






k.xaris

Well-Known Member
1 Απριλίου 2013
123
0
Ειναι προφανες τελικα οτι εχουμε διαφορετικες αποψεις.
Αστε οποια επικαφαλιδα θελετε στο θεμα και τελος..
Ολοι εχουμε δικαιωμα να εχουμε αποψη.Καλη κακη οπως το δει ο καθενας μας...
Δεν εχει νοημα οπως λετε να προσπαθουμε να επιβαλουμε ο ενας στον αλλον την αποψη του.
Ο καθενας μας οτι αντεχει και μπορει.............................
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Και έτσι με αυτό το απόσταγμα σοφίας που μας παρέθεσε ο φίλος πάω να κοιμηθώ κ απόψε..

Καληνύχτα σας!


Sent from my Galaxy NOTE II using tapatalk
 


marilena83

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2010
549
0
Κυψέλη
Δεν είναι απλά θέμα άποψης. Διαφορά άποψης έχουμε όλοι με όλους εδώ μέσα κατά κάποιο τρόπο.Είναι θέμα αξιών. Και όντως δεν έχει καμμιά ουσία η συζήτηση σε αυτές τις περιπτώσεις γιατί απλά δεν έχει βάση.
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Ολοι ποιοι? εννοεις εμεις και εσυ? γιατι εδω και σαραντα σελιδες ειδα 100 ατομα να λενε την αληθεια και ενα μονο ατομο να λεει το αντιθετο , και να πω οτι ειχε δικιο? δυστυχως τα αποτελεσματα δεν τον δικαιωνουν και ακομα και τοτε δεν εχει παραδεχτει το λαθος του , ειτε απο βλακεια ειτε απο ψευτοεγωισμο δεν ξερω και ειλικρινα δεν θελω να μαθω αλλα οπως ειπε και η μαρεκο το θεμα πρεπει να μεινει με αυτο τον τιτλο γιατι ειναι η επιτομη του τι δεν πρεπει να κανεις οταν περνεις ενα σκυλο και ειδικα οταν αυτος ο σκυλος σου βγαινει αρρωστουλης
 


AlbaS

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2012
348
5
Ποιος σου ειπε οτι ειναι λαθος οι ακτινογραφιες ?
Ελεος πια.
Αν δεν παω στον γιατρο που εσυ και ισως καποιοι αλλοι λετε θα γινει λαθος διαγνωση ?
Ποιος σου ειπε οτι ο γιατρος που πηγα δεν ηταν καλος ?
Πως το κρινεις ?
Οτι να ναι να λεμε./..
Δηλαδή, για να καταλάβω..εσύ πιστεύεις ότι σου προτείνουν γιατρούς έτσι απλά γιατί δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν..;;;
Είναι όλοι τους άνθρωποι που έχουν περάσει τα ίδια με σένα, που το πάλεψαν,το παλεύουν ακόμα κ που ακριβώς επειδή θέλουν το καλύτερο για το κατοικίδιο τους, σου προτείνουν τους κορυφαίους γιατρούς, σύμφωνα με το θέμα που αντιμετωπίζεις.
Ακριβώς για να είσαι σίγουρος 10000% ότι η διάγνωση είναι σωστή.

Ξεκόλλα λίγο από το μαγικό συννεφάκι σου με τα πράσινα λιβάδια κ σκέψου ότι μπορεί κ να έκανες λάθος..!!Δεν θα το παραδεχτείς ποτέ..
Αλλά, ΕΚΑΝΕΣ ΛΑΘΟΣ..!!!κ συνεχίζεις να κάνεις λάθη..
Όλοι κάνουμε, αλλά αν δεν μας γίνει μάθημα το πάθημα, δεν έχει νόημα.

Edit : φυσικά "μάθημα το πάθημα"..
ευχαριστώ, mareco.!!
Η ένταση της στιγμής, καταλαβαίνεις.. :rolleyes:
 
Last edited:




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Aυτο το πράσινο λιβάδι... που θα τρέχουν σκυλάκια, πεταλουδιτσες πουλάκια, παντως εγώ το ζηλευω... Ιδανικός προορισμός διακοπών... αλλά ρε γμτ ειμαι πολύ νέα και σιγουρα δεν μου αξιζει ο παράδεισος... Γιατι η κουτάβα εκει θα πάει, αν δεν εχει ηδη πάει.... οπως και κάθε αθώο και απροστατευτο από τον εγωισμό μας πλάσμα που εμεις καταδικάσαμε, με τις πράξεις και τις παραλειψεις μας!
 


marilena83

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2010
549
0
Κυψέλη
Ολοι ποιοι? εννοεις εμεις και εσυ? γιατι εδω και σαραντα σελιδες ειδα 100 ατομα να λενε την αληθεια και ενα μονο ατομο να λεει το αντιθετο , και να πω οτι ειχε δικιο? δυστυχως τα αποτελεσματα δεν τον δικαιωνουν και ακομα και τοτε δεν εχει παραδεχτει το λαθος του , ειτε απο βλακεια ειτε απο ψευτοεγωισμο δεν ξερω και ειλικρινα δεν θελω να μαθω αλλα οπως ειπε και η μαρεκο το θεμα πρεπει να μεινει με αυτο τον τιτλο γιατι ειναι η επιτομη του τι δεν πρεπει να κανεις οταν περνεις ενα σκυλο και ειδικα οταν αυτος ο σκυλος σου βγαινει αρρωστουλης

Δεν ξέρω αν απαντάς σε μένα, όταν λέω διαφορά άποψης εννοώ γενικά και για διάφορα θέματα του φόρουμ (όπως γίνεται στις συζητήσεις), όχι πάνω στο συγκεκριμένο.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μια απορία; Ποιό ακριβώς θα ήταν το κόστος να χαριστεί η κουταβίτσα σε κάποιον που είναι πρόθυμος να αναλάβει την ευθύνη της; Είναι καθαρά εγωιστικό κόστος του στυλ "σκυλί που πλήρωσα εγώ ή θα το χαρώ εγώ ή στον Καιάδα" ή η απόκτηση άλλου κουταβιού γίνεται μόνο με αντάλλαγμα τη ζωή της;

Η ακτινογραφία είναι λάθος βγαλμένη και το λέει άτομο με ειδίκευση στο θέμα, κι όχι εγώ που είμαι άσχετη με αυτά αλλά και πάλι το κεφάλι, εκεί, αγύριστα... Οσο για το παράδειγμα του Περσικού σας γάτου... Μπορεί όντως να του έσωσε τη ζωή, αλλά δεν ξέρετε εάν σε άλλο γιατρό η ζωή του και θα σωζόταν και θα ήταν απροβλημάτιστη εφεξής. Δεν μπορώ να το ξέρω βέβαια, αλλά δεν μπορώ να βασιστώ και στην αντικειμενικότητα και την ξεροκεφαλιά σας...

@AlbaS όχι βρε δεν προτείνουμε άλλους γιατρούς για τους λόγους που λες, αλλά γιατί παίρνουμε ποσοστά βρε χαζούλι! Κι εγω που είμαι Πάτρα παίρνω και bonus λόγω απόστασης!

Νέμεσις, κουκλίτσα μου, μπορει να σε γνώρισα μέσα από λίγες μόνο φωτογραφίες, αλλά σου εύχομαι ολόψυχα καλό ταξίδι και συγγνώμη ματάρες μου που δεν μπορέσαμε να κάνουμε κάτι παραπάνω για εσένα.
 
Last edited:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Δεν χρειάζεται ρώτημα...για να του στείλουν άλλο [για να μην χάσει τα λεφτά], θα πρέπει να τους στείλει πίσω το χαλασμένο. Λογικό είναι. Ολες οι αλλαγές εμπορευμάτων, έτσι γίνονται.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Άσχετοι όλοι. Είναι στραβά ο γυαλός, δεν το βλέπετε?

Νέμεσις, κουκλίτσα μου, μπορει να σε γνώρισα μέσα από λίγες μόνο φωτογραφίες, αλλά σου εύχομαι ολόψυχα καλό ταξίδι και συγγνώμη ματάρες μου που δεν μπορέσαμε να κάνουμε κάτι παραπάνω για εσένα.
Αυτό μόνο, τίποτα άλλο..
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αν είναι έτσι, όντως k.xaris, ερχομαι τη Δευερα Αθήνα να πάμε μαζί στον κύριο που σας έδωσε την κουτάβα, να το συζητήσουμε μαζί του και φεύγοντας να έχω κλείσει εγώ τη συμφωνία ώστε κι εσείς να πάρετε το καινούριο κουτάβι χωρίς να πληρώσετε κάτι επιπλέον κι εγώ να πάρω τη Νέμεσις.

Τα οικονομικά μου είναι χάλια και τα ψυχολογικά μου χειρότερα, αλλά θα τα βγάλουμε πέρα και θα προσπαθήσω να εξασφαλίσω στην μπλε κούκλα το καλύτερο, δυνατόν, μέλλον
 


Status
Κλειδωμένο θέμα