Cane Corso [κουτάβι με δυσπλασία]


Status
Κλειδωμένο θέμα

vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Aν δεν είχε εμπλακεί, δεν θα ήταν εδώ να υπερασπίσει τη φήμη του;
δεν υπάρχει κάποιος από εδώ που να τον γνωρίζει και να μας πει αν τον έχει ενημερώσει ;
 










AlbaS

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2012
348
5
Μιλησαμε τοτε στο facebook για το ολο θεμα.
Βασίλη, δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω..Αλλά κ τότε , που λες ότι έμαθε δεν ήρθε εδώ να υπερασπιστεί τον εαυτό του ή τη φήμη του, αλλά μίλησε μαζί σου..
Μήπως παίζει το ίδιο κ τώρα ή μήπως απλά δεν το έχει μάθει..;;;

Να διευκρινίσω πως τον Τριάντη δεν τον ξέρω, δεν προσπαθώ να τον υπερασπιστώ..Η μόνη μου επαφή μαζί του ήταν όταν πήγα στο ΕΚΕΣ στην Καισαριανή (μένω δίπλα) για να δω για την εκπαίδευση της Άλμπα..μου φάνηκε ακριβός και δεν ένιωσα ότι θα μπορούσα να συνεχίσω μαζί του κ από τότε δεν είχα καμία επαφή.

δεν υπάρχει κάποιος από εδώ που να τον γνωρίζει και να μας πει αν τον έχει ενημερώσει ;
Δεν τον ξέρω, μπορώ όμως να τον ενημερώσω..μένω δίπλα στο ΕΚΕΣ στην Καισαριανή..
Βέβαια, δεν ξέρω κατά πόσο θα ενθουσιαστεί με το να του μιλήσει μια άγνωστη για αυτό, αλλά μπορώ να το κάνω, αν χρειαστεί.
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Επισης σημερα μελος, αν δειτε λιγες σελιδες πιο πισω, του εστειλε mail..
 


Yiangos

Member
29 Μαρτίου 2013
8
1
Γιάννη, μπήκες κάπως θυμωμένος. Δε νομίζω ότι απευθύνεται σε σένα το ποστ. Γιατί δεν ανοίγεις ένα θέμα να πεις για το σκυλάκι σου;
Θα το δεχθώ και θα ζητήσω συγνώμη για την παρεξήγηση.
Για τη μικρούλα μου θα τα πούμε αμέσως μετα το Πάσχα (όταν θα την έχω δίπλα μου κιόλας).

φιλικα Γιάννης
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Παιδιά του έχω στείλει mail, αλλά το EKEΣ βρίσκεται στον Άλιμο...Μη γίνει κανά μπέρδεμα.
Αν δεν έχει σχέση με το θέμα, μέχρι αύριο απόγεμα, θα έχω απάντηση προς υπεράσπιση του εαυτού του...
Για να δούμε
 




Vasilis75

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2012
417
0
Athens
Κοιτα...αν αληθευει τα οσα ειπε ο k.xaris τοτε ναι, ισως θα επρεπε να ερθει και να το κανει (εγω προσωπικα θα το αφηνα να ξεχαστει το θεμα και δεν θα μιλουσα στο φορουμ αν ημουν στην θεση αυτη).
Τωρα εαν δεν αληθευουν, ισως και να μην υπαρχει λογος να μπει εδω και να μιλησει.
Επισης να απαντησω στην φιλη Albas, υπαρχουν πολλοι καλοθελητες οπως τους χαρακτηρισε ενα μελος καποιες σελιδες πριν, που πιστευω οτι θα του το εχουν πει , οπως του το ειπαν και τοτε (Μιλησαμε αφου το ειχε μαθει απο καποιους αλλους τοτε).
Βεβαια το θεμα μας δεν ειναι αυτο, το θεμα μας ειναι να πεισουμε τον χαρις να κανει το σωστο....
 






Vasilis75

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2012
417
0
Athens
Έχω πέσει από τα σύννεφα και για την εξέλιξη,ειλικρινά δηλαδή δεν μπορώ να τον καταλάβω τον χάρις και την ξερό κεφαλιά του και επίσης για τον κύριο τριάντη ...τον εκτιμώ πολυ ως εκπαιδευτή και δεν ξέρω τι να πω πια...ελπίζω να μην είναι έτσι τα πράγματα γύρω αδυνατω να πιστέψω πως θα έκανε κάτι τέτοιο. Μου πήγε το μυαλό και στη δυσφήμηση γιατί ο ανθρωπος δεν μπαίνει προφανώς στο φόρουμ για να απαντήσει και θα με ενδιέφερε πολυ να δώ τι πει...πάντως έχω καταστεναχωρηθει..
πόσο σίγουρο είναι ότι στο πάρε δώσε του σκύλου έχει εμπλακεί ο κ. Τριάντης ;
Aν δεν είχε εμπλακεί, δεν θα ήταν εδώ να υπερασπίσει τη φήμη του;
Πάντως, άσχετα με όλα τα αλλά, είναι άδικο να λέγονται για τον άνθρωπο τέτοια, ενώ δεν είναι στο φόρουμ να υπερασπιστεί τον εαυτό του. Και το λέω γιατί είναι επαγγελματίας χρόνια στο χώρο και εδώ μέσα μπαίνουν πολλά άτομα που μπορεί να επηρεαστούν από τη συζήτηση...
Δεν θα το ελεγα "απολογια" mareco.
Περισσοτερο για να μας πει ,εαν για να παρει καινουριο κουταβι ο χαρις, πρεπει να στειλει το "χαλασμενο" πισω μιας και ο ιδιος ηταν ο μεσολαβητης συμφωνα παντα με τα λεγομενα του κ.χαρις.
Μαλλον αυτο εννοουν τα παιδια και οχι να απολογηθει.
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
να απολογηθεί σε εσένα και σε όλους σαν κι εσένα που κάποια μέρα θα μαζέψετε από τον δρόμο ένα παρόμοιας προέλευσης κουτάβι .
Ένα κουτάβι που κάποιος άλλος Χάρης θα το πέταγε στο δρόμο .
και ναι ο εν λόγο κύριος είναι ηθικός αυτουργός .
αν φυσικά το σκυλί ήρθε από εκεί που διαβάζουμε και δεν είναι από καμιά γέννα κολλητού
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Αυτά όλα, είναι "ευθύνη" του k.xaris να τα διευκρινήσει. Οχι του κου.Τριάντη.
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Τα παιδιά μιλάνε για ηθική απολογία, εσύ για πρακτική.
Νομικά ό Τριάντης μπορεί να είναι καλυμμένος.
Το θέμα όμως είναι ηθικό. Τι αξίες πρεσβέυει ως ένας από τους πιο γνωστούς εκπαιδευτές.
Τι θέση παίρνει ως προς το θέμα των Puppy Mills, το κουτάβι και το κάθε κουτάβι έρχεται με τσιπ?
Υποχρεώνει το νέο ιδιοκτήτη να καταχωρήσει το σκυλί, ή είναι στην ευχέρεια του καθενός?
Τέτοια ερωτήματα πρέπει να απαντήσει.
Όχι ότι περιμένουμε να το κάνει......
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Κι εκτός από τα puppy mills θα μπορούσε να μας πει ποια η χρησιμότητα του αυθεντικού pedigree και ποιος ο λόγος να σύνοδεύονται, ή όχι, τα κουτάβια μιας γέννας από αυτό. Υποθέτω ότι το pedigree δεν είναι εργαλείο μόνο στα χέρια του ιδιοκτήτη, αλλά και του εκπαιδευτή που αναλαμβάνει το κουτάβι. (Για να μην αναφέρω και τη σημασία του και για την ευζωία της μάνα, όπως έγραψε, πολύ σωστά,η vek σε ποστ πιο πριν)
 


A Scorpas

Member
27 Ιανουαρίου 2013
24
0
επειδη διαβασα ολο το θεμα ηθελα να κανω μια ερωτηση στους σχετικους.
ειπατε αρκετοι πριν οτι αφου ειναι καθαροαιμο για ποιο λογο να μην εχει pedigree.
και κανενας δεν ειπε τιποτα για εξοδα χαρτιων.

λοιπον πηγα σε ενα pet shop να δει η κοπελα μου σκυλακι και της ειπε μια τιμη.
τον ρωτησαμε για χαρτια και μας ειπε οτι αν θελετε χαρτια και τσιπακι ειναι αλλα 200 ευρω.
στοιχιζουν τοσο?
στην ερωτηση οτι αν θελω χαρτια θα ερθει το ιδιο σκυλακι χωρις χαρτια η απαντηση ειναι εχει δεν εχει χαρτια θα ειναι το ιδιο σκυλι. και αν θελουμε μετα μπορουμε να του βγαλουμε χαρτια και εμεις.

τι παιζει ρε παιδια τελικα?

και τι λενε αυτα τα χαρτια? δηλωνουν πω ειναι υγιη το σκυλακι και εχει ολα τα χαρακτηριστηκα τη ρατσας?

αν υπαρχει καποιο σχετικο θεμα ας μου δωσει καποιος ενα λινκ.

Χαρη να χαιρεσαι το σκυλακι σου ελπιζω να εισαι ευχαριστημενος. :)
σε δουλευει πατοκορφα ο τυπος...
 


A Scorpas

Member
27 Ιανουαρίου 2013
24
0
200 ευρω (επιπλεον) για πεντικρι!!!!αχαχαχαχαα!!σε τι χαρτι το δινουν?σε παπυρο? πως τους δουλευουν ετσι παναγια μου...
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU