Cane Corso


burnout

Member
27 Ιουνίου 2011
13
0
Kαλησπέρα! Είμαι νέο μέλος και γράφω πρώτη φορά σε forum!Ενδιαφέρομαι πολύ για την φυλή Cane Corso και ψάχνω έναν τρόπο να αποκτήσω ένα κουτάβι… Έχω επικοινωνήσει με δύο εκτροφεία αλλά η τιμές που μου είπαν ήταν αρκετά υψηλές (1000Ε-1300Ε)…Θα ήθελα λοιπόν αν κάποιος γνωρίζει κάποιον που χαρίζει ή πουλάει κουτάβια να επικοινωνήσει μαζί μου στο e-mail: [email protected] ….Ευχαριστώ!
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
Kαλησπέρα! Είμαι νέο μέλος και γράφω πρώτη φορά σε forum!Ενδιαφέρομαι πολύ για την φυλή Cane Corso και ψάχνω έναν τρόπο να αποκτήσω ένα κουτάβι… Έχω επικοινωνήσει με δύο εκτροφεία αλλά η τιμές που μου είπαν ήταν αρκετά υψηλές (1000Ε-1300Ε)…Θα ήθελα λοιπόν αν κάποιος γνωρίζει κάποιον που χαρίζει ή πουλάει κουτάβια να επικοινωνήσει μαζί μου στο e-mail: [email protected] ….Ευχαριστώ!
η τιμη που γραφεις δεν ειναι πολυ υψηλη για εκτροφικο σκυλο...
 






Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Αν θές κουτάβι που να είναι υγιές,να έχει καλό χαρακτήρα και να μην έχεις προλήματα θα πρέπει να πάρεις εκτροφικό σκύλο.Αλλιώς δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα!.Καλύτερα να περιμένεις...να μαζέψεις λεφτά και να πάρεις απο εκτροφείο,παρά να βιαστείς τώρα και μετα να ξοδεύεις τα 2πλάσια + σε κτηνίατρους και εκπαιδευτές.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Θα ήθελα λοιπόν αν κάποιος γνωρίζει κάποιον που χαρίζει ή πουλάει κουτάβια να επικοινωνήσει μαζί μου στο e-mail: [email protected] ….Ευχαριστώ!
Το χαριζει με το πουλαει, απεχει οσο η δυση απο την ανατολη...;)

Το ερωτημα λοιπον ειναι: ποιος αραγε θα ειχε καθαροαιμα κουταβια κανε κορσο και θα σου εστελνε μαιλ για να σου χαρισει ενα ;; :rolleyes::rolleyes:
 


burnout

Member
27 Ιουνίου 2011
13
0
Είναι η πρώτη φορα που επικοινώνησα με εκτροφείο και η τιμή δεν μου φάνηκε λογική...Έχετε δίκιο στα ερωτήματα και τις απαντήσεις που δώσατε...Γι' αυτό ζήτησα και την βοήθειά σας...
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Η τιμη ειναι πολυ λογικη σου λενε τα παιδια!!
Απλα εσυ ψαχνεις για κατι πιο φτηνο σωστα καταλαβα;;
 


burnout

Member
27 Ιουνίου 2011
13
0
Σωστά έχεις καταλάβει...Γνωρίζω πως είναι δύσκολο άλλα δεν μπορώ να δώσω τόσα λεφτά μαζεμένα!!!
 


Dhmhtrhs

Well-Known Member
9 Μαϊου 2011
85
0
Χαλκιδικη
κανε υπομονη και μαζεψε τα αμα πραγματικα θελεις το σκυλι..Επισης,πολλοι εκτροφεις κανουν καποιες ευκολιες στις πληρωμες..ΔΕΝ υπαρχει αλλη λυση!απο ιδιωτες και πετ σοπ ΔΕΝ αγοραζουμε κουταβια
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Μπράβο σου που ξεκίνησες και έψαξες για εκτροφείο και δεν πήγες σε ενα πετ σοπ να πάρεις ... αφου ξεκίνησες σωστά μην κάνεις το λάθος τώρα
μπορείς πάντα να υιοθετήσεις ένα αδέσποτο ;)
αλλιώς αν θέλεις καθαρόαιμο μονο απο εκτροφείο .. διαφορετικά αν παρεις απο πετ σοπ ή απο ιδιώτη θα είναι και ημίαιμο και θα το έχεις πληρώσει
 


burnout

Member
27 Ιουνίου 2011
13
0
Βασικά πιστεύω πως αν ένας ιδιώτης εχει ένα καθαρόαιμο Cane Corso θα προσέξει με τι σκύλο θα το ζευγαρώσει!!!Για να ξεκαθαρήσω την θέση μου ψάχνω να πάρω ενα κουτάβι απο έναν ιδιώτη γιατί θεωρώ πως θα έχει μια ποιό "λογική" τιμή...Δεν θέλω να εκμεταλευτώ ουτε να κορο'ι'δέψω κανέναν απλά μου αρέσει πολύ αυτή η φυλή και προσπαθώ να βρώ εναν τρόπο ώστε να αποκτήσω ένα κουτάβι...Σίγουρα δεν μου είναι εύκολο να δώσω 1000Ε...
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
το καταλαβαίνω οτι δεν είναι εύκολο να δώσεις 1000ε αλλα αυτος είναι ο μόνος τρόπος για να πάρεις καθαρόαιμο σκύλο ...
 


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
διαφορετικά αν παρεις απο πετ σοπ ή απο ιδιώτη θα είναι και ημίαιμο και θα το έχεις πληρώσει
δεν θα ειναι ημιαιμο
απλα δεν ξερει ουτε το χαρακτηρα του ουτε αν εχει προβληματα υγειας
 


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
Βασικά πιστεύω πως αν ένας ιδιώτης εχει ένα καθαρόαιμο Cane Corso θα προσέξει με τι σκύλο θα το ζευγαρώσει!!!Για να ξεκαθαρήσω την θέση μου ψάχνω να πάρω ενα κουτάβι απο έναν ιδιώτη γιατί θεωρώ πως θα έχει μια ποιό "λογική" τιμή...Δεν θέλω να εκμεταλευτώ ουτε να κορο'ι'δέψω κανέναν απλά μου αρέσει πολύ αυτή η φυλή και προσπαθώ να βρώ εναν τρόπο ώστε να αποκτήσω ένα κουτάβι...Σίγουρα δεν μου είναι εύκολο να δώσω 1000Ε...
Εγω να ρωτησω κατι αλλο?
συμφωνοι οτι ειναι πολλα τα 1000 αλλα αυτα τα δινεις και εφυγες
εχεις σηγουρευτει οτι μπορεις να ταιζεις οπως πρεπει ενα τοσο μεγαλο σκυλο? η μηπως θα καταλιξει στο 6μηνο πανω να τρωει σαβουρες?
για ψαξε λιγο περι διατροφης και κοστους :)

καλημερα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
δεν θα ειναι ημιαιμο
απλα δεν ξερει ουτε το χαρακτηρα του ουτε αν εχει προβληματα υγειας
Και δεν θα τα ξέρει, γιατί δεν θα έχει pedigree. Και εφόσον δεν θα έχει pedigree, δεν θα μπορεί να λέει ότι έχει καθαρόαιμο.
Απλώς κάτι, που θα του μοιάζει μάλλον πολύ.
 


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
ναι καλα αυτο το τεφτερι το δινουν και τα πετ σοπ :p
σηγουρα ομως ενα μη εμπειρο ματι μπορει να ξεγελαστει
(οπως και σε πολλα κλισε των εκτροφεων διαφωνω)

τεσπα γενικα εγω δεν συμφωνω με αυτη την αποψη οποτε δεν θα πω τα ιδια θα βγουμε οφ τοπικ :D
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Θα είναι ημίαιμο με εμφάνιση ενδεχομένως καθαρόαιμου, χωρίς pedigree. Βέβαια εσύ τώρα θα διαφωνήσεις μ'αυτό θα το πάρεις και τελικά θα λες παντού ότι είναι καθαρόαιμο και ίσως και κάποια μέρα το ζευγαρώσεις κι εσύ.
Απλά αν ενδιαφέρεσαι για τα cane corso ως φυλή μην συμβάλεις και εσύ σ'όλο αυτό το φαύλο κύκλο που βγάζει σκύλους που δεν έχουν καμία σχέση με τους εκτροφικούς . Μάζεψε τα χρήματα και πάρε έναν σκύλο όπως τον θέλεις εσύ και όπως τον ονειρεύεσαι και άσε τους ιδιώτες που ζευγαρώνουν και δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Αλλά άλλο πρέπει να σε απασχολεί προς το παρόν. Είχες ποτέ σου σκύλο στο παρελθόν; Ξέρεις τι θα πει έχω σκύλο, ή είδες τα cane corso επειδή τώρα έχουν αρχίσει κυκλοφορούν από πολλούς, σε εντυπωσίασε και είπες θέλω αυτό; Γιατί ξέρεις όταν το κουτάβι αρχίζει να κατουράει και να χέζει σε όλο το σπίτι, και η μαμά σου παθαίνει υστερία και το πετάει στη βεράντα, τότε λίγο ρόλο θα παίξει αν είναι cane corso ή οτιδήποτε άλλο. Το να πάρεις σκύλο είναι μια πολύ υπευθυνη απόφαση, μάθε πρώτα τα υπερ και τα κατά, διάβασε , αποφάσισε αν όντως θέλεις σκύλο και μέχρι τότε θα έχεις μαζέψει και τα χρήματα. Μην κάνεις τίποτα παρορμητικό γιατί ο σκύλος θα είναι μαζί σου πολλά χρόνια.
 


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
καλα αληθεια ειναι και αυτο
οταν χεσει το κανε κορσο μιλαμε για "ειδικο βαρος" που θα πρεπει να μαζεψεις
και οχι να σφυριξεις αδιαφορα αλαζοντας κατευθυνση
χζααχαχαχαχαχαχαχα
:D
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Δεν μπορεις να διαθεσεις 1000€-1300€ για την αγορα του σκυλου, σωστα; Αυτο ειναι το μικροτερο εξοδο. Αυτα που θα κληθεις να χαλασεις στην πορεια για περιθαλψη, εκπαιδευση και διατροφη ειναι πολλαπλασια και δεν αναφερω και την εκδοχη να παρουσιασει καποιο προβλημα υγειας γιατι εκει ειναι που ξεφευγουμε. Πριν προχωρησεις για την αποκτηση του σκυλου σου, σκεψου και αυτα.