catnip για σκυλους????


Hunnibull

New Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
4
0
Καταστροφές, καταστροφές... για να θυμηθώ.. αν εξαιρέσω κάτι ψιλο-ζημιές νεαρής ηλικίας (μάθημα ανατομίας σε κουκλάκια, δάγκωμα κινητού, γιατί το τηλεφώνημα που περίμενε δεν ήρθε ποτέ...) ο Roman ευτυχώς έχει περιορίσει τις τραγικές απώλειες πολέμου, κ μάλλον λόγω βελγικού ταμπεραμέντου- απόλυτη ψυχραιμία κ ύπνος βαθύς- ακόμη κ όταν μένει μόνος, με εμένα να γυρνάω σπίτι, περιμένοντας την έκπληξη, όλα είναι εντάξει..
Το δικό μου πρόβλημα, όταν ήταν μικρούλης, αλλά ακόμη κ τώρα που είναι ενός έτους κ κάτι, είναι το γεγονός ότι αντιμετώπιζε (κ μερικές φορές ακόμη αντιμετωπίζει) το σπίτι ως ένα τεράστιο WC!!!!Κ επειδή ο παλιός μου ιδιοκτήτης ήταν σε κρίσιμη ηλικία για εμφράγματα, το πάτωμα ήταν μάρμαρο- άρα όλα τα όξινα σημάδια αποτυπώνονταν- σκέφτηκα ότι ο μόνος τρόπος εκμάθησης ήταν ο περιορισμός σε ... κρεβατάκι μωρού.. (δε με τρελλαίνουν τα κλουβιά) κ άλλωστε το μεγεθός του ήταν ότι πρέπει...Μετά από μήνες λοιπόν, επιτέλους λειτούργησε στο υποσυνείδητό του το πείραμα Pavlov, "δράση-αποτέλεσμα", κ κατάλαβε ότι το να τον βάλω στο κρεβατάκι, σημαίνει ότι θα μείνει μόνος κ ότι δεν πρέπει να λερώσει το χώρο του, γιατί εκεί κοιμάται κ έχει τα παιχνίδια του..Μας πήρε.... χρόνια... αλλά κάποτε το κατανόησε. το πάτωμα γλύτωσε όσο μπορούσε, αλλά το κρεβατάκι δε θα το έδινα σε καμία γνωστή που περιμένει μωρό!!!!!!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf